banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 09:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Imam kolegu koji je otišao raditi u Italiju prije desetak godina. Prvo kao "majstor" za sve na građevini a kasnije je i sam postao preduzetnik. Uglavnom, njegovu ekonomsku evoluciju prati i čitav niz socio psiholoških promjena, u najkraćem - počeo je potcjenjivacki da gleda na sve ljude ovde kao nesposobne i neradnike. Iza tih promjena je očigledno samo novac, jer je on i dalje skromnih kognitivno konativnih sposobnosti i o složenim društvenim problemima, npr politici, stavove odredjuje isključivo afekt, lako ga je izbaciti iz takta i unervoziti. Elem, zašto gastosi ( nije eufemizam :D) u većini slučajeva oboljevaju od kompleksa više vrijednosti? Zašto ta šaka eura i auto na kredit daju egu takva krila? Ono, kao mi nismo svjesni u kakvim govnima živimo pa će oni da nam objasne?
TNS, izvoli bate, ti si čovek obrazovan i nisi iz tog filma, da li se ponekad osjecas superiorno nad nama domorodcima? Šta ima u toj složenoj nejednacini između IQ, kulture, novca što malu moć pretvori u samoljublje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
Da ti meni platis neko pecenje? Ne mogu praznog stomaka ni misliti, a kamoli lagati :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Da ti meni platis neko pecenje? Ne mogu praznog stomaka ni misliti, a kamoli lagati :D


Biće, samo prvo malo odgovaraj na temu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Vole oni i doći u "Bosnu" pa nakon godišnjeg vratiti se "kući"...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
manitu uci da svira je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Da ti meni platis neko pecenje? Ne mogu praznog stomaka ni misliti, a kamoli lagati :D


Biće, samo prvo malo odgovaraj na temu :D


Sram te bilo tih bijelih na glavi, mladjeg od sebe pokusavas slagati :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja sam zbog tih pedera umalo kupio hamera djeci, ali oni kazu da ih to ne zanima, pa je ostalo na tome. :D

...
Inace, Manitu - nisi u pravu u jednom, od te bolesti ne obolijevaju samo gastosi, nego skoro svi koji se domognu nekih para ili polozaja.
Imam brdo poznanika koji mi znaju reci "ma zasto se druzis sa xxx oni su fukara". Tipovi ozbiljno misle da se ne treba druziti sa ljudima, nego sa "gazdama".

Sa druge strane imam nekoliko prijatelja koji su upravo gastosi voze avioJone kamiJone a ipak su cool i nisu ufurani. Kontam da je to do kucnog ili nekog drugog vaspitanja.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Rocker je napisao:
Ja sam zbog tih pedera umalo kupio hamera djeci, ali oni kazu da ih to ne zanima, pa je ostalo na tome. :D

...
Inace, Manitu - nisi u pravu u jednom, od te bolesti ne obolijevaju samo gastosi, nego skoro svi koji se domognu nekih para ili polozaja.
Imam brdo poznanika koji mi znaju reci "ma zasto se druzis sa xxx oni su fukara". Tipovi ozbiljno misle da se ne treba druziti sa ljudima, nego sa "gazdama".

Sa druge strane imam nekoliko prijatelja koji su upravo gastosi voze avioJone kamiJone a ipak su cool i nisu ufurani. Kontam da je to do kucnog ili nekog drugog vaspitanja.

Radi se o čisto praktičnoj generalizaciji, broj onih koji odu van i zarade kakav takav novac, naspram broja ostalih ovde i onih koji su se obogatili je procentualno u nenormalnim disparitetu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:52 
Seljacine su oni i prije toga, ali to ispliva na povrsinu i postaje ocigledno onda kada se domognu nekakvih para...

Takvih je bilo i bice, isto kao i normalnih ljudi koji nemaju te probleme...


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja sam samo jednu stvar zaključio radeći po ovim punktovima u ratu,jakeš,šešlije,rox....

što je bliže ostao-to je veća seljačina!

najgori i najprimitivniji,a ujedno u fazonu "ko sam,ja sam" su ovi što su ostali u sloveniji i austriji...


ovi što su doprli do njemačke su već malo emancipovaniji,a što su dalje otišli,to su normalniji čak i od nas sto puta....mislim na ove što su došli do engleske,francuske,australije,usa,kanade.....

tad nije bilo ovih bosanskih iz malmea i osla,pa njih ne znam gdje bi svrstao,pričamo o onim starim gastarbajterima...

naravno,nijedna generalizacija ne valja,niti se ovo odnosi na bilo koga lično,ali bar moje iskustvo sa punktova je bilo takvo 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 04 Jun 2015, 18:01, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Ima istine u toj blizini Slagzi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Milan je napisao:
Seljacine su oni i prije toga, ali to ispliva na povrsinu i postaje ocigledno onda kada se domognu nekakvih para...

Takvih je bilo i bice, isto kao i normalnih ljudi koji nemaju te probleme...

Da, ali za razliku od domaćih koji žele da upravljaju kako bi nastavili sa bogacenjem, prilično prizemno i prirodno, ovi izvana su umislili da su time što su rijesili svoj ek status dobili certifikat da mogu sredjivati državu, ekonomsku, socijalnu, nacionalnu..i svaku drugu politiku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
manitu uci da svira je napisao:
Radi se o čisto praktičnoj generalizaciji, broj onih koji odu van i zarade kakav takav novac, naspram broja ostalih ovde i onih koji su se obogatili je procentualno u nenormalnim disparitetu


Ja sam misljenja da nijedna generalizacija nije "prakticna" odnosno opravdana, pa tako ni ova.
Dakle, tvoja teza o tikvama koje se pokondire samo kad "odu u njemacku" je u najmanju ruku pogresna. U razlicitim sredinama ljudi razlicito funkcionisu, i mislim da nije fer ocekivati od ljudi koji vise vremena provode vani da se ponasaju kao mi, to jednostavno nije lako.

Ono o cemu se moze diskutovati je jako stara tema, prisutna i svim drustvima i svim kulturama.
Novac ili moc kvari ljude, i tu nema lijeka.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Dobro, recimo da pričamo o populaciji koja procentualno značajno bolje živi od domorodaca. To je fakt


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2872
Nije uvijek tako,imam neku rodbinu preko grane koja je bas uljudna :D,nisu se ni trunke promjenili "D
Al' ih ima vise koji su se promjenili :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
pingvin je napisao:
Nije uvijek tako,imam neku rodbinu preko grane koja je bas uljudna :D,nisu se ni trunke promjenili "D
Al' ih ima vise koji su se promjenili :D

Fala :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Ја мислим да је то све до менталитета и комшијине краве синдрома, који мучи доста људи са наших простора.........сви имају неку болесну потребу да покажу да су у нечему бољи, што прераста у крајњу гадост временом. Окидач је наравно недостатак основног образовања што кућног, што "правог".... Кад чујем те сорте како причају о локалној политичкој ситуацији или сличном, добијем жељу да одем негдје далеко на дужи период.....

Али морам да примјетим и да су домаћи скоројевићи скоро па потпуно исти.......тако да, слабо ту има неке разлике....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
manitu uci da svira je napisao:
počeo je potcjenjivacki da gleda na sve ljude ovde kao nesposobne i neradnike.

JES MU REKO DA GA BUDE SRAM? NASI COEK NEBI POPIJO I POIJO VAN KUCE NIZA DZABA, STEDI SVAKIJE DINAR. OBRAZOVANJE NAM JE PRIJE BILO SLABO, ALI FALABOGU SVE JE VISE NJIJUH MLADIJEH MENAĐERA SA APEJRONA.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Imam ja kolegu koji je otisao u USA studirati. Sad vec radi tamo, ali je fejsbuk statusima uspio da se posvadja sa pola komsiluka.
Nervira me kada krenu prditi kako ovdje treba mijenjati nesto, kako necemo da mijenjamo nesto, kako tamo nije bajno i ovdje se super zivi, a zdimili u inostranstvo i ne vraca im se.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ovdje ocigledno postoji doza nerazumijevanja. Pa ljudi uopste nije lako "otici vani" i "snaci se".
Kakve torture su ljudi prezivljavali da se domognu prvo pasosa, pa viza, pa onda da nadju posao i na kraju zavrse svu papirologiju, to je za ne povjerovati.
Svakako, 99% ljudi koji odu i uspiju naci posao naprave nekoliko pogresnih poteza u startu - kupe neki bijesan auto na kredit, obuku se za sve pare i onda ovdje odu u neki bircuz "na Ćanu".
Nakon par godina kad ih rate pritisnu shvate da su pogrijesili ali obicno bude kasno.

Na kraju, nije mi jasno sto se ti Manitu uopste bunis, pa to je opsteprihvacen model ponasanja - djevojke vole dobar auto vise nego dobrog gitaristu i tu nema sta da se promijeni.
Umjesto da si vjezbao hromat'ku bolje da si ganj'o pap're.
:D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 18:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
neizreverbiliziran je napisao:
Imam ja kolegu koji je otisao u USA studirati. Sad vec radi tamo, ali je fejsbuk statusima uspio da se posvadja sa pola komsiluka.
Nervira me kada krenu prditi kako ovdje treba mijenjati nesto, kako necemo da mijenjamo nesto, kako tamo nije bajno i ovdje se super zivi, a zdimili u inostranstvo i ne vraca im se.



То велим....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs