banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 08:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2014, 21:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Evo vec 20ak godina zivim u nekom uvjerenju da sam pametna osoba, bez nekih laznih skromnosti i bez neke umisljenosti. Ne mislim da sam najpametniji, daleko od toga, i uzivam biti u prisustvu pametnijih ljudi. Neka su ovim recenicama pamet i inteligencija bliski pojmovi, iako se donekle razlikuju.
E sada sam mislio raditi IQ test cisto da vidim gdje sam, ali mi je jednostavno nepojmljivo da se jednim testom moze odrediti nesto tako kompleksno kao sto je inteligencija.
Uzmimo na primjer neki test koji se sastoji od nastavljanja nekih sekvenci prethodno uspostavljenom logikom. Uzmimo dvije identicne osobe, od kojih jedna 2 mjeseca prije testa intenzivno se bavi matematikom, matematickom logikom, i slicnim radnjama koje podsticu na razvoj logike. Za to vrijeme, neka se druga osoba intenzivno bavi sportom ta 2 mjeseca. Logicno je pretpostaviti da nece isto uraditi test? Ili mozda nije?
E sada, htio bih znati na osnovu vasih iskustava i misljenja, sta taj test zapravo mjeri, i da li je uopste moguce "izmjeriti" neciju inteligenciju. Isto tako, kako komentarisete navodno tvrdjenje da se IQ naslijedjuje i donekle mijenja samo do 16-te godine zivota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:08 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13203
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sto bi ga mjerio, pa da se razocaras..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Sala ili ne, ima i toga naravno. Smatram da ako vjerujes u nesto i ako to stvarno zelis, da ces se bolje snaci na putu da postignes nesto sto hoces. Bez obzira koliko samouvjeren bio, los rezultat na bilo kojem polju te moze deprimirati... Ne govorim o onom "spustanju nekoga na zemlju" jer znam da nisam takva osoba. Povucen sam, ne volim da pametujem ali ne gledam na druge sa neke visine. Smatram da svi mozemo postici velike stvari i da to, pored necijih sposobnosti, zavisi od sretnih (ili nesretnih) okolnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Nemo' tako, pospani, možda prođe kao ja, pa se uhajpuje.

Testovi su validni, ne rade se za džaba, al' ne računaj mnogo na preciznost online testova (koje smo svi radili, sad svi priznajte!) :D

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:20 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13203
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
uhajpuje?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
A, dobro - umisli. Pffff.... :D

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Samo mi nije jasno zasto ljudi na ovom forumu, narocito takozvani "veterani" koji misle ako su ovdje 12 godina da imaju neko "pravo" da ponizavaju druge.. Obracam se upravo vama jer ste iskusni i jer imam pitanje na koje trazim odgovor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:42 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13203
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ko te ponizava..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Pozdrav Amaranth,prije svega ako napišeš nešto to nešto je podložno kritikama ako želiš da pišeš na ovom forumu prvo se na to navikni,ali ne brini vremenom te zaboli dupe :) drugo ako već misliš da trebaš odraditi taj test onda proguglaj o čemu se tačno radi i šta taj test tačno mjeri jer ovdje ne vjerujem da će ti neko ozbiljno odgovoriti djelom zbog toga što nemaju pojma djelom zbog toga što si nepoznat forumaš,meni prvo pada na pamet da porazgovaraš sa nekim psihijatrom mislim da je to njihov fah inteligencija i ti fazoni oni ti mogu objasniti o čemu se radi i kako ga valjano obaviti.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Stvarno, niko te ne ponižava, niti ismijava.

To sam ja, kao i inače, previše neozbiljna. Isključujem se iz programa.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
spavac je napisao:
sto bi ga mjerio, pa da se razocaras..


Ja sam ga mjerio dok nije prestao rasti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
ja ga mjerim i dalje... nada umire poslednja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 04:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Amaranth je napisao:
Samo mi nije jasno zasto ljudi na ovom forumu, narocito takozvani "veterani" koji misle ako su ovdje 12 godina da imaju neko "pravo" da ponizavaju druge.. Obracam se upravo vama jer ste iskusni i jer imam pitanje na koje trazim odgovor.

"Banjalukaforum"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 07:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
IQ testovi nisu namijenjeni provjeri znanja ili provjeri opšte kulture, IQ testove može rješavati i osoba koja se uopšte nije školovala. Ne mora značiti da će neko ko je vježbao matematiku imati razvijeniju logiku nego npr. neko ko je trenirao neki sport. I u sportu je itekako potrebna logika.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 07:52 
Koliko sam ja shvatio to i jeste uglavnom mjerenje logike, bukne ti 5 slika sa lijeve strane, a ti trebas od ponudjenih pogoditi jos jednu koja se uklapa u tih 5...

Negdje sam to rjesavao na poliklinici, ali posto sam taraba i ljencuga uglavnom sam napamet zaokruzivao, nisu nam ni rekli rezultate...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 12:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Amaranth je napisao:
Samo mi nije jasno zasto ljudi na ovom forumu, narocito takozvani "veterani" koji misle ako su ovdje 12 godina da imaju neko "pravo" da ponizavaju druge.. Obracam se upravo vama jer ste iskusni i jer imam pitanje na koje trazim odgovor.

Ne osjecaj se ponizenim, ovdasnji "veterani" su umislili da je ovaj nacin komentarisanja "ostalih"- duhovit, pa treba da budes pocascen ovim humorom, a ne da se duris... :wink:
...Apokalipto je htio da kaze da razgovaras sa psihologom a ne sa psihijatrom, jer se psiholozi bave testovima inteligencije.


Poslednji put menjao laguna dana 08 Dec 2014, 13:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 12:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17093
Lokacija: Q5HW+6W
To ti je ko EU tire label...

Slika

mjeri nešto, a ustvari ne govori ništa o kvalitetu gume.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Sticajem okolnosti radio sam te testove.8 punih sati.Logika,misljenje,zapazanje,koncentracija,pamcenje....Testiranje nije ni malo lagano.Radili smo jedan test vremenski ogranicen,drugi neogranicen.Sjecam se da su nam pred sam kraj,dakle pred kraj 8. sata dali testove koncentracije,15 min rad....

koliko su tacni i da li stagod pokazu pojma nemam....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 13:04 
Citiraj:
8 punih sati

A ti sunce...iskrivio bih se za to vrijeme...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5022
Lokacija: Gradiška
_Krol_ je napisao:
Sticajem okolnosti radio sam te testove.8 punih sati.Logika,misljenje,zapazanje,koncentracija,pamcenje....Testiranje nije ni malo lagano.Radili smo jedan test vremenski ogranicen,drugi neogranicen.Sjecam se da su nam pred sam kraj,dakle pred kraj 8. sata dali testove koncentracije,15 min rad....

koliko su tacni i da li stagod pokazu pojma nemam....


sunce ti, koliko su ti platili za tih 8 sati, taman dnevnica :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs