banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 09:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Proročanstva
PostPoslato: 10 Feb 2014, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Neznam da se iko u svijetu bavi kojekakvim proročanstvima koliko se tim bave Srbi ali hajd...

Kosovo će ponovo biti srpsko!

Jovan Tarabić, potomak čuvenih proroka Jovana i Mitra Tarabića, tvoraca Kremanskog proročanstva, u svojoj 90. godini života rešio je da Srbima prikaže šta su stvarno videli njegovi slavni preci.
Deda Jovan naglašava da originalni rukopis Kremanskog proročanstva nije nikada pronađen i da se nalazi zatvoren u jednoj flaši koja je zazidana u kući iz turskog doba u Užicu.

- Moji Tarabići su jasno kazali da dolazi vreme ratova, da će udariti brat na brata, prijatelj na prijatelja, da će biti teško narodu. Pitao je prota Zaharije svog kuma Mitra: Kada će biti narodu teško?
Božja kazna

Biće mu najteže kada se dese građanski ratovi, jer se neće znati ko će protiv koga i sa kim ratovati, ko će kome biti prijatelj, a ko neprijatelj, pa će doći vreme da se kaže: Ustanite vi mrtvi da legnemo mi živi!

Nije uzalud parola - Samo sloga Srbina spasava, mada je za današnje prilike, a na našu sramotu prikladniji slogan - Srbin Srbina sekirom seče, kaže starina Tarabić. Jovan nastavlja priču o Kremanskom proročanstvu, gde je jasno kazano da nas očekuju ekološke katastrofe u celom svetu, ekonomska kriza najvećih razmera, razne epidemije...
Svi Srbi koji su otišli iz Srbije moraće da se jednog dana zbog sveopšteg haosa u svetu vrate u otadžbinu da tu pronađu mir i spas. Svedoci smo šta uragan i cunami čine Americi, sve je to božja kazna.

Ničija sila nije Bogu mila. Zapadnom svetu se ne piše ništa dobro jer ničija nije gorela do zore, kako su zaslužili, tako će i proći.
Bog je milostiv, ali daje samo po zasluzi. Ni mi Srbi nismo više ono što smo nekada bili, nastavlja Tarabić, pogazili smo svoju veru i običaje, dok su naši komunisti branili Srbima da budu vernici, da veruju u Boga, da idu u crkvu, slave krsnu slavu i neguju nacionalni identitet.

Proročanstvo da će svi Srbi stati pod jednu šljivu su izmislili naši neprijatelji, ali su se grdno prevarili jer će Srbija opstati uprkos svim nedaćama. Kada počne opšti rat, Srbija neće u tome učestvovati, ali će zato svi žuriti da dođu u našu zemlju kako bi pronašli mir i sigurnost.

Ovde mislim na sve narode od Evrope do Amerike. Mi smo bogata zemlja sa velikim prirodnim bogatstvima. Nažalost, očajni političari su sve prodali strancima.
Kruševac prestonica Srbije

Što se tiče opšteg rata, upozorava Jovan, glavna bitka će se voditi između Rusije i Turske i to u rejonu nekadašnjeg Carigrada.

U Kremanskom proročanstvu piše da će, kada počne opšti rat, naići čovek s Istoka na belom konju i kazati: Stoj narode, Bog na nebu, car na zemlji. Taj čovek nije Tito, kako su mnogi komunisti lagali narod, već se radi o budućem ruskom caru koji će osloboditi sve pravoslavne i srpske zemlje. Gde će biti srpska kuća, to će biti srpsko.

Kruševac će biti prestonica naše države, a Carigrad će ponovo pripasti pravoslavnima. I Kosovo će ponovo biti naše.
Iznad svega, vera u Boga će spasti ljude, post, pokajanje i dobročinstvo. Onaj ko ceni sebe, ceniće i drugog, u suprotnom, opstanka nema. Ipak, siguran sam da idu bolja vremena za srpski narod, zaključuje na kraju potomak čuvenih Tarabića.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 16 Feb 2014, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
http://www.youtube.com/watch?v=oXqfKjHIHDE

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 16 Feb 2014, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ово је ипак тема за Мистерије и занимљивости, не видим никакву повезницу са овим потфорумом.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 17 Feb 2014, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Ma ovo ti je čista psihologija tj navođenje širokih zaglupljenih masa da povjeruju u neku njihovu teoriju, Tarabici su već neka druga dimenzija (ako i njih nisu izmislili).

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 17 Feb 2014, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Biblijska proročanstva 2
http://www.youtube.com/watch?v=xSzL73epC5A

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 17 Feb 2014, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Biblijska proročanstva 3
http://www.youtube.com/watch?v=N4MjSQYkQWs

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 22 Nov 2014, 08:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Nikolaj II Romanovič i Ras-Putin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 26 Nov 2014, 15:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2013, 17:52
Postovi: 19
Wrangler je napisao:
Neznam da se iko u svijetu bavi kojekakvim proročanstvima koliko se tim bave Srbi ali hajd...


Биографија

Сан светог Јована Кронштатског

Slika

Господе благослови!

Ја грешни слуга Јован, јерej Кронштански, остављам вам мојом руком писано чудно привиђење које доживјех.

У ноћи 1. јануара 1908. године, присједох на столицу да мало одахнем послије вечерње молитве. У мојој соби бјеше полумрак, прод иконом Свјете Богомајке горјело је кандило. Не прође ни пола часа кад чух тих и лак шум, неко се лако дотаче мог десног рамена и тих, умиљат глас ми рече: „Устани, слуго Божији, Јоване, пођи за мном.“ Брзо устадох, угледах пред собом неког чудног старца, блиједог, са сиједим косама, у ризи и мачем у лијевој руци. Погледа ме оштро, али му очи бјеху умилне и доброћудне. Ја занијемих, старац ме придржа да не паднем, али ми ноге и руке дрхташе. Хтједох нешто рећи, али језик се не помаче. Старац ме прекрсти и на ме пређе нека тиха радост, и ја се прекрстих.

Затим ми старац показа на западни зид моје собе и руком написа: 1913, 1914, 1917, 1922, 1930, 1934, год. Других зидова моје собе нестаде и ми се нађосмо на зеленој ливади. Идох за старцем кад угледах мноштво пободених крстова. Хиљаде, милиони крстова, малих и великих, дрвених, жељезних, камених, мједених, сребрних и златних. Пролазих поред њих крстећи се и осмјелих се да упитам старца шта значе ти крстови. Он ми благо одговори: „Ето, ту су они који за Христа и за Ријеч Божију пострадаше.“

Идем даље и видим, читаве ријеке крви теку у море и море све црвено од крви. Од страха се ужаснух и опет упитах старца: „А зашто је тако много крви проливено?“ Он ме погледа и рече: „То је хришћанска крв.“ Цео текст


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 17:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Mozda pitanje i nije za ovu temu ali ne znam gdje da pitam, ako neko zna gdje se u Bl moze saliti strava neka pise na pp. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ima ona baba muslimanka kod groblja u seheru......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
KOji je level? Jel elemental mage?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Vjerovatno novice. Expert-i su obicno u zabacenim ruralnim krajevima

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Aha...expert je Kova iz Busnova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
A.J.V.A.R. je napisao:
Vjerovatno novice. Expert-i su obicno u zabacenim ruralnim krajevima

pa jel se to može podvesti pod healer...ili ide pod priest conjurer?
_Krol_ je napisao:
Aha...expert je Kova iz Busnova...

moćan username

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 19:09 
Rookie...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Proročanstva
PostPoslato: 05 Apr 2016, 19:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citiraj:
...saliti strava...

Slika
Ne radi to!!!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs