banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 10:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Da li ste nekada bili ambivalentni prema nečemu?
Da 75%  75%  [ 3 ]
Ne 25%  25%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 4
Autoru Poruka
 Tema posta: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 03:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Želio bih podijeliti svoje iskustvo u vezi ambivalencije. Ponukalo me je to što sam gledao svađu nekih dvoje u večeri u kojoj se slavio doček ove nove godine. Izašao sam vani da pripalim cigaru pošto niko u ekipi ne puši, a u klubu i nije neka ventilacija bila, pa rekoh da ne dimim im, a i prijao bi mi vanjski zrak, kad ono bijaše zanimljivo vani. On je galamio na nju u fazonu “šta ti sa njim tamo flertuješ, pazi šta radiš!”, a ona njemu “o čemu pričaš? I onako odlazim odavde sutra i nećemo se vidjeti.”

Priča kreće ovako...

Upoznam ja jednu đevojku koja ne živi u Banjaluci nego baš podaleko, tačnije preko neke tamo bare, ali dođe nekada u toku godine ovamo jer ima rodbinu i rođena je ovdje. Prošlo je dosta vremena od toga. Ja tada budala k’o budala, se zatelebam. I hajd da ne idem u detalje, ne bi ni njoj svejedno, bude tu nešto ovamo, onamo i tako to, ali šta ćeš, mora se ići nazad nakon svega. I ja jbg, šta je tu je, nastavim biti u kontaktu s njom, ali polako počnem uviđati da je samo gore što smo u kontaktu, bar meni. Komunikacija je išla sasvim normalno, prijatno, ali kad odem van, totalno mi bez veze bude što subjektivno dosta vremena potrošim dokucavajući se s njom. Ja u određenom momentu prelomim i prekinem priču bilo kakvu s njom, i ona to shvati.

Prođe izvjesno vrijeme, ja se ohladim, sve bude ok, ali eto nje opet malo ovamo. Javi mi se, ja šta ću jbg, nismo u zavađi, ali je ne mogu ni gledati kao prijateljicu/poznanicu, nađemo se, ne bude ništa osim kafe na moju inicijativu i ja jedva dočekam da ode nazad. Poslije tog pića sam dobijao dosta poziva “ajmo tamo, ajmo onamo”. Pljusnuo bih ja nju opet, ali još ima tih nekih uspomena, budalastih, svježih. Hajd iskuliram ja to sve, ode ona nazad i javi mi poslije kako je navodno razočarana, kako je zbog mene samo došla, bla bla bla. “Jesi”, rekoh u sebi, “znaš kako si”, a odgovorih u principu “jbg takva je i takva situacija”. Bio sam baš u depresiji prvi put zbog toga, jer je cura anđeo jebote, a i ima nešto u glavi. Hajd dobro, dešava se.

Prođe to sve, nje treće godine ni ne bude ovdje, četvrte dođe opet, ni ne vidimo se uopšte. Budemo u kontaktu malo, jer stvarno nisam mogao naći neki razlog da se posvađam i da odjebem je, a tražio sam.
Pete godine dođe na ljeto ona, a ja imao viška vremena. Društvo otišlo ili na more ili na selo, a ja eto iz dosade se vidim s njom. Bude tu opet nečega, varnica, ovamo, onamo i tako toga opet! Tada sam već malo racionalniji bio, ali i ambivalentan. Jedan dio mene bi uživao jer mi je stvarno fino bilo sa njom, a drugi govorio “alo budaletino, đe ćeš poš’o?”, jer se opet kreće vraćati budalesanje. Krenula ona mene upoznavati sa rođacima, društvom, a ja kao popišan se osjećao, jer realno, šta ja imam tražiti s njom kakvo vezivanje. Ajd prođe i to sve, pozdravimo se, ode ona nazad. Ne bude meni baš fino opet što ode, ali tad malo racionalnije sagledah situaciju, progutah knedlu i ajmo dalje.

Prođe ljeto, počinje se približavati zima, javi ona meni da stiže na proslavu nove godine ovamo i da planiram nešto. Šta da planiram koju pm? Em u škripcu sa kešom, em nisam ni planirao slaviti, ali ajd snađem se ja za sve to. Nakupi se nas podosta, a ja još popišaniji. Sve više njenog društva upoznavam, a pojma nemam kako da se predstavim. Šta sam? Maser? Sa mojim društvom nije problem. Klasična muška priča “došla cica, sad ću ja to malo ovo ono i ajd zdravo”, em je društvo manje jer sam malo introvertniji. Dođe ona sa sestrom i sestrinim momkom ovamo pola mjeseca prije dočeka, viđali smo se i čuli često u tom periodu, ali ja još više ambivalentan. Veća unutrašnja borba gdje “đe ćeš budalo” prelazi u ofanzivu. Hajde eto dođe i taj 31. decembar. Okupišmo se, bilo cuganja, kao svaka nova godina, ali neki šošon se ne odvaja od nje iz naše ekipe, a vidim i njoj ne smeta, a ovamo sa mnom kao po starom. Ni sam ne znam kako sam se suzdržao. Hajd’ ona je popila, ni da izađe da joj se obratim sa par riječi, gledam kao mulac, muzika tuče, sam sebe ne čujem. Iskontrolišem se ja, dođe odbrojavanje, kad se krenuše žvakati njih dvoje. Tad nisam lika izuo iz cipela i ponosim se što sam se iskontrolisao, još pijan. Na meni kiseo osmjeh na kojem piše “eto razloga zašto da joj spomenem familiju”. Hajde nisam psovao, ali je bilo galame, bijesa, osuda, eufemističnih spuštanja. Nismo se od tada čuli, i lakše mi je.

To je bila najgora nova godina u mom životu, ali mogla se pozitiva izvući iz toga. Nastavak godine će biti sigurno bolji od početka (što nije bilo teško za predvidjeti), a i unutrašnji sukob je završen.
To sam spomenuo samo kao primjer kako se može ambivalencija sjebati čovjeka.

Šta teorija kaže?
Definicija se može prepričati ovako. Ljudi lako rješavaju neke nedoumice kada svaki problem klasifikuju unaprijed i rade po obrazcu dok ne dođe do određenog neproceduralnog problema. Kao računari, čovječe. Baš mi padne na pamet teza nekog lika što se snima na youtube da su ljudi zapravo neki računari i kako on teoretiše kako priča iz Terminatora nije glupost nego da i ima u sociologiji dio posvećen tako tome.
Da vas pitam, imate li vi nekih ambivalentnih iskustava? Da li je to normalna pojava, česta ili tako nešto kod vas?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 08:17 
Da nisam mrtav bolestan neb' ovo nikada citao, ali neka si odfrljno gaduru... kod nas u narodu se ovo zove "gladan s*ati"...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nisi ti nju dobro opleo

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
tensSa je napisao:
Da nisam mrtav bolestan neb' ovo nikada citao, ali neka si odfrljno gaduru... kod nas u narodu se ovo zove "gladan s*ati"...


Pa i ne bih baš rekao da je to "gladan s*ati".

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:09 
Nije bas bukvalno "gladan s*ari", ali tu je negdje, kad ne znas sta bi tacno... :D


Trebao si reci da imas neku svoju bjelkinju i to je to, da ti ne dolazi dzaba... :D Zene su cudna stvrenja, u jednom momentu ti govore kako te vole, kako si im sve na svijetu, a sutra te odjebu kao da nikada nisi ni postojao, naravno nisu sve takve, ali stvarno sam se svega nagledao...

Druga opcija ti je bila da odes u ameriku sa njom i tamo uzivas, ako je vec andjeo i ima nesto u glavi i ako si zateleban u nju...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Prvo sam morao izguglati sta znaci ambivalencija a onda procitam ovo.

Nakon svega ti mogu reci da si pussy. Il' je jebi il' odjebi, sta se cjenkas i kukumavcis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
prvi dio teksta sam razumio,

ali ovo:
neizreverbiliziran je napisao:

Šta teorija kaže?
Definicija se može prepričati ovako. Ljudi lako rješavaju neke nedoumice kada svaki problem klasifikuju unaprijed i rade po obrazcu dok ne dođe do određenog neproceduralnog problema. Kao računari, čovječe. Baš mi padne na pamet teza nekog lika što se snima na youtube da su ljudi zapravo neki računari i kako on teoretiše kako priča iz Terminatora nije glupost nego da i ima u sociologiji dio posvećen tako tome.
Da vas pitam, imate li vi nekih ambivalentnih iskustava? Da li je to normalna pojava, česta ili tako nešto kod vas?


nije mi jasno šta si ovim htio da kažeš? ti nisi bio zainteresovan, cura se ohladila, i to je to.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
To bi kod nas rekli: Piškio bi, kakio bi. Vjerujem da se svakom nekad desi da je ambiva... kako li već.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:20 
Citiraj:
Prvo sam morao izguglati sta znaci ambivalencija a onda procitam ovo.

Kao i 99 posto nas... :D :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Frisky_Dingo je napisao:
prvi dio teksta sam razumio,

ali ovo:
neizreverbiliziran je napisao:

Šta teorija kaže?
Definicija se može prepričati ovako. Ljudi lako rješavaju neke nedoumice kada svaki problem klasifikuju unaprijed i rade po obrazcu dok ne dođe do određenog neproceduralnog problema. Kao računari, čovječe. Baš mi padne na pamet teza nekog lika što se snima na youtube da su ljudi zapravo neki računari i kako on teoretiše kako priča iz Terminatora nije glupost nego da i ima u sociologiji dio posvećen tako tome.
Da vas pitam, imate li vi nekih ambivalentnih iskustava? Da li je to normalna pojava, česta ili tako nešto kod vas?


nije mi jasno šta si ovim htio da kažeš? ti nisi bio zainteresovan, cura se ohladila, i to je to.


To sam malo dodao da nije samo priča tema, nego da uopštim.



shakal je napisao:
Prvo sam morao izguglati sta znaci ambivalencija a onda procitam ovo.

Nakon svega ti mogu reci da si pussy. Il' je jebi il' odjebi, sta se cjenkas i kukumavcis.


E jbg, nećemo se vrijeđati. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Onaj koga u kasnim dvadesetim, a tek u tridesetim i kasnije, "sjebe" žensko zbog ponašanja... sjeban je on u glavi od rođenja. Govorim iz ličnog iskustva :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:35 
Kako u vicu kaze glavni junak:"sad sam star i iskusan i ganjam zenske sa dobrim sisama"... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Priča totalno je otišla u pogrešnom pravcu.
To je jedini slučaj gdje sam dugo oklijevao, a i bilo je davno. Obično brzo donesem odluku oko bilo čega pa makar bila i pogrešna.
Kako sam čitao, oklijevanja se često dešavaju i na poslovnom planu. Što ljudi uopšte upadaju u takve zamke?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Sto se mene tice, na ljubavnom planu sam imala nekada davno jednogodisnju mukicu, tj. povuci-potegni varijantu. Veza na daljinu: kad se vidimo gori zemlja, kad se rastanemo ledeno doba. Na kraju mi je sve pocelo previse igrati po zivcima, jer sam osoba koja probleme rjesava cim naidju.
Cesto danas gledam oklijevanje po pitanju posla va i sama sam blizu slicne situacije. Ako dodas ekonomsku i politicku realnost drustva u kom zivimo jasno ti je da vecina obitava tu u nekoj sivoj zoni, rijetko stvari mozes postaviti crno-bijelo. Ljudi vuku milion neki repova za sobom i mnogo teze se odlucuju da ´presijecaju´ po tom pitanju.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Ma hajde, sta bi da te odvela u amer'ku pa ti tamo istu stvar priredila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
A mogla ga je odvesti u Ameriku pa da slozno zive. Medalja ima dvije strane. Neizanalizirani se vrtio u krug bas zbog toga sto su sve opcije bile u igri :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Zaboravio pitati, da li je ona još single :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Zar je bitno?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Ima kome jeste :)

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ambivalencija
PostPoslato: 03 Jan 2014, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Za tebe je već kasno... , ali nekome ko hoće da bježi vanka nije.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs