banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 08:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Koji je tvoj jezik ljubavi? (Moguca dva odgovora)
Kvalitetno zajedničko vrijeme 47%  47%  [ 14 ]
Usluge 3%  3%  [ 1 ]
Fizički dodir 43%  43%  [ 13 ]
Priznanja, pohvale 3%  3%  [ 1 ]
Pokloni 3%  3%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 30
Autoru Poruka
 Tema posta: Jezici ljubavi
PostPoslato: 24 Dec 2012, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2525
Prema opsteprihvacenoj teoriji Gary-ja Chapman-a postoji pet jezika ljubavi. Da bi covjek bolje upoznao i sebe i druge te tako ostvario kvalitetniju komunikaciju sa dragim ili vaznim osobama, potrebno je da ustanovi prije svega svoje stanje po tom pitanju, tj. koji je njegov licni primarni jezik ljubavi, a nije zgoreg ni odrediti onaj na drugom mjestu. Kome je sve jasno, moze da napravi i pravu malu top listu. Naravno, potrebno je odrediti i shvatiti i jezik ljubavi kod ljubavnog partnera, pa i kod prijatelja, bliskih poslovnih saradnika itd, cime bi se svakako poboljsala komunikacija s njima, odnosi, kvalitet zivota...
Nerijetko se naime desava da se ljudi medjusobno vole (odnosno uvazavaju ako su prijatelji saradnici u pitanju), ali se ti nacini voljenja ne razumiju. Skloni smo da projektujemo svoj nacin na druge. Recimo, ako je meni najvaznije kvalitetno vrijeme, ja cu pokusati da sto vise vremena provedem sa bliskom osobom. Njegov je medjutim primarni jezik ljubavi odavanje priznanja i podrzavanje sto i meni pruza ocekujuci isto zauzvrat. I tako, imamo mali nesklad, koji ne mora biti uocljiv u nekoj prvoj fazi, ali ce vremenom poceti sve vise da smeta.
Naravno da sve ove stavke mogu biti bitne, ali ipak bi jedna, dvije trebalo da budu dominantne kod svakoga.

Jezici ljubavi:
1.Kvalitetno zajednicko vrijeme
2.Usluge
3.Fizicki dodir
4.Priznanja, pohvale
5.Pokloni

Mozete izabrati dva odgovora.

Vise

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jezici ljubavi
PostPoslato: 29 Dec 2012, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Jako zanimljiva tema. Ovo sto si spomenula nesklad, usljed razlicitih jezika ljubavi kod dvije osobe, po meni nije problem ako ljudi uspiju shvatiti sta pokrece voljenu im osobu, tj. shvate koji je njen jezik ljubavi.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jezici ljubavi
PostPoslato: 29 Dec 2012, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Pr. Posl. Kor. (XIII)

Ako jezike čovečije i anđelske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji koji zveči.
I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu veru i da gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.
I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam telo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi.
Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se, ne čini što joj ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu, ne raduje se nepravdi, a raduje se istini. Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi.
Ljubav nikad ne prestaje, dok će proroštva nestati, jezici će zamuknuti, znanje će prestati.
Jer delimično znamo, i delimično prorokujemo, a kad dođe savršeno, onda će prestati što je savršeno.
Kad bejah dete, kao dete govorih, kao dete mišljah, kao dete razmišljah, a sad sam postao čovek odbacio sam što je detinjsko.
Jer sad vidimo kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice. Sad znam delimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.
A sad ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje, ali je od njih ljubav najveća.


Znam da ovo na izgled nema veze s vezom, a naročito sa temom, no kad govorimo o jeziku ljubavi, meni se sam ovaj citat nametne. Prosto traži, vapi, da ga napišem. :)

Ne bih ja to tako kruto mogla da postavim, kao što je gore u anketi navedeno.
I nisam sigurna da je to jezik ljubavi.
Nesklad dolazi radi različitih slika o ljubavi, ili pogleda na ljubav. Ako su te slike nepoklopive, onda je frka. Ako njih dvoje imaju slične poglede na ljubav, onda nema zime, makar ta slika bila za čitav svijet nenormalna.
Pričali smo malo o ovome i na temi Kriza ljubavi.

U svakom slučaju, vječna tema.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jezici ljubavi
PostPoslato: 06 Jun 2014, 11:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Feb 2013, 10:49
Postovi: 27
Ako ste nesposobni da iskreno volite,ne vjerujem da vas može neko osvojiti.Koherentnost :) partnera je najv(l)ažnije :lol: ,poznavanje :wink: ,kao i stavke navedene za glasnje :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jezici ljubavi
PostPoslato: 23 Maj 2016, 11:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Ima u ovome nesto. :)
Bitno je pokazati to sto imas za osobu na nacin na koji ona razumije.
A kako vidim kvalitetno zajednicko vrijeme i dodir nose listu ovdje. Mozda bih i ja to izabrala, ali kad se zamislim nad ostalima, tipa usluga ili jednostavna ljubaznost bez da je ta osoba duzna ista od toga ili da to ne radi zbog da bi ona dobila nesto zauzvrat, mi je stavilo osmijeh na lice vise putu. :) Cesto su to bili ljudi koje ne poznajem uopste.

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs