banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 11:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Sep 2014, 17:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Мени лично је увијек сметало то "маса" размишљање и некако много ми је глупо да пратим већину,некако увијек како би се рекло ставим проблем пред себе видим позитивне и негативне ствари и реагујем,а некад једноставно реагујем срчано тј.инстант шта помислим да је исправно у том тренутку.
Мислим да је ова горе појава,као и она у првом посту доста због тога што су људи ограничени и стално гледају шта ће онај други да уради.

Ја рецимо да немам у тренутку овог теста нешто пара први би устао и узео све паре..Зашто да не ?
Да имам у џепу пара колико ми треба и да знам да имам сигурне финансије на дуже вријеме не бих се ни замарао са тим да их изварам.
У принципу не би се ослоњао на оне друге и на њихове потезе.
И то је по мени главно за неког човјека,да вјерује у себе и да се води самим собом,без гледања на друге људе,наравно у смислу неких одлука,док рецимо ово да падне човјек на сред пута сигурно би пришао или ако је већ ту људи дошао да видим могу ли како помоћи.
То је по мени нешто што дјели човјека од нечовјека и далеко је већа гријех око тога,него око неке обмане за паре.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2014, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4027
Caplar je napisao:
Мени лично је увијек сметало то "маса" размишљање и некако много ми је глупо да пратим већину,некако увијек како би се рекло ставим проблем пред себе видим позитивне и негативне ствари и реагујем,а некад једноставно реагујем срчано тј.инстант шта помислим да је исправно у том тренутку.
Мислим да је ова горе појава,као и она у првом посту доста због тога што су људи ограничени и стално гледају шта ће онај други да уради.

Ја рецимо да немам у тренутку овог теста нешто пара први би устао и узео све паре..Зашто да не ?
Да имам у џепу пара колико ми треба и да знам да имам сигурне финансије на дуже вријеме не бих се ни замарао са тим да их изварам.
У принципу не би се ослоњао на оне друге и на њихове потезе.
И то је по мени главно за неког човјека,да вјерује у себе и да се води самим собом,без гледања на друге људе,наравно у смислу неких одлука,док рецимо ово да падне човјек на сред пута сигурно би пришао или ако је већ ту људи дошао да видим могу ли како помоћи.
То је по мени нешто што дјели човјека од нечовјека и далеко је већа гријех око тога,него око неке обмане за паре.


Caplar da se nadovezem na ono tvoje gore o Pivi.

Dobro dobro vidim da si preso na pravi grijeh. Piva. :D

Ali se opet nekako snebivas sad bi ju lapio sad nebi, te ovo te ono. :roll:
Brale tebe brine i pomisao na to. Eto kazes dodje ti ponekad da sklonis na stranu tako nekad nesto malo ali si to kazes nekako prevaziso.

Nekako ti je to bezveze i kao da se nazire neka griza savjesti i od pomisli.
Ako tako gledas ako si pomislio to pa te grize savjest zbog toga onda nema veze ukro ne ukro isto ti dodje mislim zbog savjesti vec si kriv nazad ti nema. :)

Al ako ce ti biti lakse ne moras ti to da ukrades sebi. Razumijem ja i skoje strane ti dolazis mislim onaj rad kao vuk svoje pravo na ovcu polaze pa tako i ti zedan na pivu. :lol:

Ne moras ti nju drpit sebi. Covjece i ja sam zedan nemoj gledat samo na sebe svoja ugrozena prava daj malo odgovornosti za druge daj drpi gajbu pa daj meni.

I tako si pomogo jednog jadnika gladnog i zednog. A ja cu drpit pa cu dati tebi.
Ja tebi ti meni. :wink:

Moralno i po pravdi nista nisi sebi uzeo ni ja ni ti.Samo pomazes drugog sta ima da je pravednije i svetije nego pomoci drugog u nevolji i ne biti sebican.

A ako bas ne mozes spavat zbog tih misli.Nesto bi ti reko ali ne znam vidim da ti naginjes malo,... kazes:"I to je meni glavno za nekog covjeka da se vodi samim sobom....."
Al recu ti bez obzira na ovaj tvoj nevjernicki put.....

Imam ja jednog prijatelja on samo gura ono: "To ti je zacrtano".

Brale sve sto mu se desi i sto radi taj lik tumaci i kaze : "Stas, jbg to ti je zacrtano, nije moja volja" :roll:

Kad ga pitam kako to zacrtano on samo odmahne kaze : "Jbg. jos kad se rodis sve ti je to vec napisano, ti ides samo po putu, sudbina."

I kaze on meni on tako kad nesto uradi dje nije bas siguran(znas koji rad on misli kad kaze to nisam siguran)ja samo kazem u sebi: " O Boze sta uradi..."
I pitam ja ko uradi, sta uradi....a on kaze jbg. nista neznam ja tako to ostavim otvoreno.....

Sta otvoreno covjece....pa kradja je kradja, prevara je prevara ...on se nasmije i odgovori: Pa znas me ja sam u dusi dobar covjek, aj popi tu pivu.... os mi ti tu sad Spinozu, Kanta,Simonu i moral daj ne se..!!

Brale ne znam sta snjim... ti bar znas ides nekim svojim putem kako kazes sam se vodis... on ne znam... kojim putem on ide??? :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2014, 19:24 
:lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Sep 2014, 23:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Брале,Брате,ти се дрогираш. :iconbiggrin:

Ја сам хтио рећи да поштујем кад неко сам доноси одлуке,кад сам поједе говно или сам грца у говнима без обзира да л' је неко са њим.
Ја ако ћу узети те паре ја ћу њих узети без обзира на друге.
Ја ако хоћу да будем частан човјек ја те паре нећу узети па макар читав универзум их узо.
Једноставно размишљам својом главом и водим се својим одлукам,док многи други само слијепо прате већину иако често ни не знају ЗБОГ ЧЕГА.
То је у принципу главно питање,због чега ?

А овај твој другар..Па сам си реко он иде путем своје судбине. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2014, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4027
Caplar je napisao:
Брале,Брате,ти се дрогираш. :iconbiggrin:

Ја сам хтио рећи да поштујем кад неко сам доноси одлуке,кад сам поједе говно или сам грца у говнима без обзира да л' је неко са њим.
Ја ако ћу узети те паре ја ћу њих узети без обзира на друге.
Ја ако хоћу да будем частан човјек ја те паре нећу узети па макар читав универзум их узо.
Једноставно размишљам својом главом и водим се својим одлукам,док многи други само слијепо прате већину иако често ни не знају ЗБОГ ЧЕГА.
То је у принципу главно питање,због чега ?

А овај твој другар..Па сам си реко он иде путем своје судбине. :D

:D
Od opijata samo dva prijatelja priznajem.
Dzeka i Danijela. :lol:


Caplar, Nije u pitanju znanje ili neznanje tj kako ti kazes ogranicenost ljudi, radi se o tome da svi mi mozemo biti pod uticajem i biti manipulisani.
Ne radi se o tome da li mozemo biti manipulisani ili ne mozemo. Pitanje je samo koliko mozemo tj. koliki je taj procenata i naravno koje metode se koriste da se to postigne.


Ovdje je dat primjer kako se to radi preko grupe ustvari bolje receno kako se to radi pojedincu u grupi u odredjenim okolnostima.

Ti kazes da da je glavno za nekog da vjeruje u sebe, razmislja svojom glavom i vodi se svojim odlukama tj da ne slijedi slijepo vecinu.
Kad kazes vejeruje u sebe, pretpostavljam da tu podrazumjevas da covjek moze sam sebe objektivno procjenit, da moze sagledat nepristrasno svoje stavove, moralne vrijednosti koje ima i na osnovu toga reagovat bez obzira na vecinu i njen uticaj.
Lijepo bi to bilo, medjutim, to nije moguce. :)

U ovom slucaju Arijelovog testa spocetka teme ti mozda neces poci za vecinom.
Brale ti spadas u grupu izuzetaka od pravila, jbg. znaci nisi bitan.
Odje na ovom primjeru si da kazem izmakao ali ne za dugo. :D

Generalno govoreci tvoje ponasanje i djelovanje u zivotu je vrlo uslovljeno mozda ni sam nisi svjestan u kojoj mjeri, koliko i na koje nacine.
Kako god bilo, ti se samo drzi tog svog puta!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2015, 15:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jul 2015, 14:56
Postovi: 2
nista


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs