banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Izaberite opciju nakon uvodnog posta
Musko i introvertiran 68%  68%  [ 21 ]
Musko i ekstrovertiran 10%  10%  [ 3 ]
Zensko i introvertirana 13%  13%  [ 4 ]
Zensko i ekstrovertirana 10%  10%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 31
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Okt 2012, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav svima!

Ova dva tipa karaktera se mogu razlikovati na osnovu osobina i sklonosti, ali magicna formula pomocu koje mozemo razvrstati ova dva tipa je pitanje da li energiju tankujete kad ste sami ili u drustvu? Ako ste introvertirani, onda se bolje osjecate sami, povrsni besciljni razgovori vas smaraju, masovne manifestacije vas smaraju i imate osjecaj da se poslije njih morate oporaviti od njih. Ako ste ekstrovertirani, stalno trazite drustvo, ne volite samocu, kad se nadjete sami, odmah uzimate mobilni u ruku, volite drustvo i najbolje se osjecate u drustvu.

Da se razumijemo, ovo su dvije vrste ljudi, dva tipa karaktera, 75% ljudi su ekstrovertirani i skloni su da 25% introvertiranih posmatraju kao preozbiljne, depresivne, "bolesne", sto je totalno pogresno, unutrasnji sat introvertiranih tikce drugacije. Oni samo nemaju stotine prijatelja nego imaju nekolicinu odlicnih i bliskih prijatelja, ne vole duge smarajuce razgovore, itd..

PS: bila je slicna tema ali ne u obliku ankete

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Pozdrav svima! :P

U normalnoj populaciji ne postoji čisti introvertni, niti čisti ekstrovertni tip, obično osoba naginje ka jednom ili drugom tipu.
U nekim situacijama smo više ekst., u drugim više int.
Ja sam negdje na sredini, tako da ne mogu odgovoriti na anketno pitanje. Ženskog sam pola.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pozdrav svima!

U normalnoj situaciji mogu da ubacim 2-3 trojke po basketu. To nema veze sa temom, samo sam htio reći da volim osobe ženskog pola, koje su negdje na sredini ekstrovertno-introvertne skale, i koje zbog toga ne mogu odgovarati na anketna pitanja koja se toga tiču.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Pozdrav svima!

Ja razmišljam da otvorim još jednu temu u nizu na istu temu vezanu za ovu temu. Koji sam ja tip ako sagledamo prethodnu rečenicu?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Cetvrtak


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
osamstotinazena je napisao:
Ja sam negdje na sredini, tako da ne mogu odgovoriti na anketno pitanje. Ženskog sam pola.

+1

Koristim ovu situaciju da pozdravim sve prisutne i moje kuci, a pogotovo danijeLLa sa vise L-ova, ciji me postovi uvijek nasmiju :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ovi što kažu da su između mogu slobodno da izaberu opciju Ekstrovertiran jer to jesu po definiciji. Moliću da glasate, i bez nevažećih listića ako može.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
A.J.V.A.R. je napisao:
osamstotinazena je napisao:
Ja sam negdje na sredini, tako da ne mogu odgovoriti na anketno pitanje. Ženskog sam pola.

+1

Koristim ovu situaciju da pozdravim sve prisutne i moje kuci, a pogotovo danijeLLa sa vise L-ova, ciji me postovi uvijek nasmiju :D.

А ђе ти је поздрав "za reziju"? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4337
Lokacija: Bojica Han
pozdravljam taska u vrbanji uz pjesmu

moj je dilber ekstrovertan ne ekstrovertiran

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2012, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Hristov je napisao:
Ovi što kažu da su između mogu slobodno da izaberu opciju Ekstrovertiran jer to jesu po definiciji. Moliću da glasate, i bez nevažećih listića ako može.

Pozdrav svima!

Govorimo o Jungovoj teoriji psiholoških tipova ličnosti, ne nikako o tipovima karaktera kako si ti naveo u uvodnom postu.

Istraži ti to malo još, pa se javi.

Do daljnjeg ne glasam, jer stojim iza onog što sam rekla.

Ako si naletio na neki članak na netu koji govori kako su ljudi po forumima i četovima najčešće introvertni tipovi ličnosti, kako se to voli reći po raznim portalima, ja evo smatram da je to totalna glupost. Jer na netu se danas nalaze svi. Net je savremeni način komunikacije, i nema ama baš nikakve veze sa tipovima ličnosti koje ga koriste ili ne koriste. Koriste ga svi.

Razumijem i da danas svako živ ima potrebu da flertuje sa psihologijom, ali to je opet samo pokazatelj da žele više da saznaju o sebi i svom psihičkom životu koji je često nerazumljiv, te da poboljšaju odnose sa drugima.

Smijala b' se Popketu i Danijellu, i čavrljala bih, ali si me iznervirao, jer tek tako olako bubaš i lupaš i stavljaš me u neke torove koje si mi unaprijed pripremio. Hristov rek'o da sam ja ekstrovert, ustvari ekstrovertiran (?kakav ti je ovo termin?) i sad sam ja ekstrovertiran. O majko zemljo!

"Ekstrovertni tip ličnosti karakteriše jedan spoljašnji protok libida, interesovanje za ljude i stvari oko sebe, odnos sa njima i zavisnost od njih." -
U svakoj osobi se nalazi inetresovanje za svijet oko sebe, jedan motiv radoznalosti, u kojim još kao beba kreće u interakcije sa drugima, otkrivajući okolinu, upoznajući ljude i šireći vidike. Takođe sa istima je i u nekom odnosu.
A ovaj dio zavisnost od ljudi, e taj dio je nezdrav, jer svaka zavisnost ima jedan negativan prizvuk i guši slobodu i kompetentnost individue. Mada je i razumljiva, jer smo opet kao bebe zavisile od majčine ljubavi i brige i sise.

Ti si se uhvatio za taj nezdravi dio kada si napisao: "Ako ste ekstrovertirani, stalno trazite drustvo, ne volite samocu, kad se nadjete sami, odmah uzimate mobilni u ruku, volite drustvo i najbolje se osjecate u drustvu."
Ja jako rijetko koristim mobilni, društvo uglavnom izbjegavam, i prema tome, ja bih bila teški introvert, ali ti me stavi u ekstroverte. Međutim nisam ni introvert, jer sam druželjubiva, otvorena i poletnog duha, imam prijatelje i izlazim.
Kada bih sebe procijenjivala, a što sam već radila nekim testovima, ja zaista pripadam sredini, iako nisam pobornik testova.
A pazi sad ovo, kada bi se pitanja odnosila u poslednjih 6 mjeseci, bila i različita od toga kako si se osjećao u poslednjih 6 godina.
Treće, ne mogu zamisliti da je neko čitav život zavistan od drugih osoba toliko da u svakom momentu traži društvo. To je teška socijalna nekakva poremećenost, iza koje se krije ko zna kakva bolešćuga.
Sasvim je normalno i razumljivo da svakom od nas ponekad prija društvo, ponekad ne. I naravno ne bilo kakvo društvo, i ne društvo po svaku cijenu.

Većina normalne populacije nalazi se negdje oko sredine, naginjući ponekad ka jednom, ponekad ka drugom tipu, ali ni Jungova tipologija ličnosti još uvijek nije shvaćena do kraja. Niti je svijet crno-bijele boje.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2012, 03:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Pozdrav svima!

Ja bih samo želio čuti nešto više o Hristovljevoj magičnoj formuli jer sam načuo da se pomoću nje mogu razvrstati sivi liv i olovo, a sivi liv bi mi trebao za pravljenje sačme, budući da olovo nije zdravo, te mi ne odgovaraju njegovi maseni brojevi zbog kojih u 75% slučajeva tikće drugačije.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2012, 07:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hehe interesantno, muškarci svi redom introvertirani... :) Ako može glasajte i ostali koji se prepoznajete u jednoj grupi.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2012, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dobar članak: http://www.randomhouse.de/webarticle/we ... ?aid=29347

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 13:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Okt 2013, 12:47
Postovi: 1
U normalnoj populaciji ne postoji čisti introvertni, niti čisti ekstrovertni tip, obično osoba naginje ka jednom ili drugom tipu.

_________________
Smile PlzzZZzzz…..(Usman Malik)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2525
Samo da ispravim malo uvodni post. Ne radi se ovdje o karakteru nego o temperamentu.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2014, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Po svemu sudeci, ja pripadam ovoj zadnjoj grupi u anketi, dakle EKSTROVERTNA.

Izuzetno sam druzeljubiva, lako upoznajem ljude i sklapam prijateljstva, ne volim samocu, i kad god sam sama uzimam telefon da cavrljam s nekim.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2014, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
800 je napisao:
Ja jako rijetko koristim mobilni, društvo uglavnom izbjegavam, i prema tome, ja bih bila teški introvert, ali ti me stavi u ekstroverte. Međutim nisam ni introvert, jer sam druželjubiva, otvorena i poletnog duha, imam prijatelje i izlazim.

Sve si lijepo napisala ali mi bold nije najjasniji :D

Hristove, anketa ti je smijesna. Prvo savladaj Junga, funkcije svijesti, ekto i endopsihicke sadrzaje da bi shvatio kako je on radio tipologiju, kako je dosao do ekstroverta i introverta uz pomoc analiticke psihologije koja je btw. primjenjena psihologija, tj psihodijagnostika - spoj nauke i prakse. Ali prije svega toga uzmi osnove socijalne psihologije da bi razumjeo socijalizaciju, procese, agense, izvore, njihov uticaj na ponasanje, stavove..zatim motive, njihovu podjelu itd. itd.
Ne mosh pasti s kruske i napraviti polarizovanu anketu primjenjivu u zdravstvenim ustanovama tipa Jakes, Mejdan ili Laza Lazarevic.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2014, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
:lol:
Ko zna šta sam ja htjela reći.
Možda da nisam laprdalo na telefonu, a uživo se ne gasim, ili tako nešto.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2016, 11:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Ja vjerujem i u one koje su u sredini na tom spektru. :) I kao sto je neko rekao, malo ko je cisto i iskljucivo jedno. Ljudi nisu sabloni. Njihova licnost je kompleksnija od toga. Ako mu date dvije tacke koje moze biti, onda moze i bilo sta izmedju i uzeti u obzir mogucu fluidnost.

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2016, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sta sve nece izmisliti :D

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs