banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 09:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Uniforma, m? :D

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citiraj:
Наиме, оног тренутка када жена потпуно сексуално потчини свог драгог нестаје и суштински разлог да га воли. И онда следи хлађење, а често и разлаз. Верујем да сви ми овде знамо сличне ситуације када нека жена остави тако доброг и финог мужа који је ето слушао, био пажљив, нежан, добар и шта ти ја знам.


Savjetniče, sve ovo što si napisao stoji, ali ovo je opis jednog tipa žena, a ostali tipovi iz spektra su izostavljeni.
Ovako se ponaša žena koja sumnja u svoje kvalitete, jer takvu ženu privlači samo ono što joj je nedostižno, čim joj postane dostižno u njenim očima (podsvjesno) partner gubi vrijednost (shema: ako ja njemu valjam onda on ne valja), tako da ona gubi interes nad osvojenim muškarcem i kreće u dalje donkihotovske pohode.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Тај мотив је познат као мотив за биосексуалном влашћу. О чему се овде ради? Као што сам рекао, то је код жена пуно компликованије и жена тежи да секуално потчини мушкарца који јој се допада, односно којег воли. Дакле, она ће користити свој мозак (како је то једна форумашица већ раније лепо приметила), свој начин комуникације, свој изглед и наравно мушкарчеву жељу за њом да овлада мушкарцем и да га учини сексуално зависним од ње. У том смислу ће користити разне прилике да то и спроведе, а најчешће је то непосредно после секса, када је мушкарац најрањивији, што и није нека тајна. Тада, обично следи разговор типа: Драги, било би добро да у стану променимо ово или оно. Затим, Шта мислиш да ли би требали да купимо то или то? Или: Знаш, могао би да код себе промениш то и то... итд, итд).
Међутим, овај мотив код жена је суштински контрадикторан и његов извор траје онолико колико и мушкарчев, да кажем, отпор. Наиме, оног тренутка када жена потпуно сексуално потчини свог драгог нестаје и суштински разлог да га воли. И онда следи хлађење, а често и разлаз. Верујем да сви ми овде знамо сличне ситуације када нека жена остави тако доброг и финог мужа који је ето слушао, био пажљив, нежан, добар и шта ти ја знам. Женама не треба (само) мушкарчева доброта, пажљивост... већ, пре свега, мотив да га воли, а он се налази само у сексуално непотчињеним мушкарцима...



Vecu glupost odavno ne procitah ali kada malo bolje razmislim, pa to i nije tako losa ideja :D Odradis ga a onda ga opeljesis :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@Talija odlicno receno.
Ali ja ne bih to ogranicavala samo na zene..ima takvih i muskaraca.
Usko povezano sa prevarama..
Dobro si primjetila...nesigurne osobe, koje svoj manjak samopouzdanja nadoknadjuju tako sto su u vjecnom lovu. Druga osoba joj je zanimljiva samo dok je neosvojiva..dok se mora truditi..kada ostvari svoj cilj, kratko osjeca zadovoljstvo..i onda ide dalje.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, o tome je lijepo pisao psihoterapeut dr. Zoran Milivojević, a njegovu knjigu sam već spominjala.
Naveo je mnoge tipove (kako žena tako i muškaraca) i mnoge zablude i probleme nastale iz loših predstava ljubavi i ljubavnih odnosa.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
nema gore/izvjesnije mogucnosti da se zena povampiri od toga da je materijalno nezavisna...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
:roll:
Ti bi zenu samo za kuhinju i krevet...jel bar tv dozvoljen?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Crno-bijeli.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Al' da ga ne uključuje, da ne troši struju.

Spoiler:
Slika


:)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
blackrose je napisao:
:roll:
Ti bi zenu samo za kuhinju i krevet...jel bar tv dozvoljen?

Zene su prije 50-60-100 godina vec odradjivale lavovski posao koji se ticao othranjivanja bar 2-3 djece. Cak i ako uzmemo da ta djeca nisu npr. isla u vrtic, eto neka su bili svi kuci do skole, majke bi imale pune ruke posla...
U biti zene su same sebi napravile sra*e trazivsi pravo glasa, da rade i sl...
Dosli smo do situacije gdje je nekad otac/glava familije mogao solidno SAM da zaradjuje kvalitetno izdrzavavsi porodicu, dok bi s druge strane zena podnijela:
- radjanje
- odgajanje i brigu o djeci, kuci i prakticno svemu ostalom sto se ne tice zarade koju donosi muz.

Danas smo dosli do toga da ono sto je nekad mogao da obezbijedi samo jedan clan porodice (muz) = njegova plata, sada je potrebno dvije plate, a i to je pitanje da li je dovoljno.
Djeca su ostavljena ili sama sebi, ili drugima na cuvanje (vrtici, skole) sto NIKAD nece biti bolje od majcinskog odgoja, i eto zasto nam se drustvo srozalo na grane na kojima se danas nalazimo.

Ako uz to dodamo cinjenicu da se velik broj zena jednostavno povampiri kad stekne cvrstu materijalnu nezavisnost, onda shvatimo da je sve otislo u qrac.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
dodao bih: sad vise nema nazad ali uz par korekcija drustvo bi moglo da se konsoliduje, te korekcije bi ukljucivale sljedece:
- 3 godine trudnickog
- za zene 50-75%-tno radno vrijeme (tj. 4-6 radnih sati) i 30-casovna radna sedmica maksimalno.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
dodao bih: sad vise nema nazad ali uz par korekcija drustvo bi moglo da se konsoliduje, te korekcije bi ukljucivale sljedece:
- 3 godine trudnickog
- za zene 50-75%-tno radno vrijeme (tj. 4-6 radnih sati) i 30-casovna radna sedmica maksimalno.


Iako sam se uvijek zalagala za ravnopravnost polova i prava zena, sada u nekim malo zrelijim godinama i kada mi je vrijeme za majcinstvo, ovakav vid reformi mi ne zvuci nimalo lose :)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
batica je napisao:
BMary...volim tvoje postove.
Hvala ti, shvatih to kao kompliment.

Da dodam još nešto što mi je zasmetalo na ovoj temi a i inače:
bingolina je napisao:
Da se ne ponavljam sa porodjajnim bolovima koji su najjaci na skali bola.

RSboljaPolovinaBiH je napisao:
dok bi s druge strane zena podnijela:
- radjanje

Ovo stvarno nije fer, to je najveći dar Bogom dat i smatram da zbog toga ne treba nabijati muškarcima na nos što to ne mogu. Ne razmijem zašto neke žene to uopšte spominju u tom kontekstu, ispada kao da rađaju djecu muževima a ne i sebi, odnosno oboma.

Pogotovo mislim na one koje još nisu ni rađale pa nemaju pojma o čemu pričaju...Nije uvijek patnja (a i kad jeste slatka je), ima ih koje duže budu kod zubara. Znači rodila sam i sad mi se svi poklonite, kao da sam rodila troglavog zmaja a ne bebu :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Kao prvo, medicinski je dokazano i to je cinjenicno stanje, da su porodjajni bolovi najjaci nivo bola koji postoji.
A kao drugo, ja nisam spomenula to u nekom losem kontekstu ili da izdrzati taj bol predstavlja bilo kojoj zeni problem.
Jos uvijek nisam majka ali sam sigurna da se ni jednog trenutka necu pozaliti ili svom suprugu nabijati na nos sto sam ja 9 mjeseci nosila bebu i donijela je na svijet, a ne on.
Po mom skromnom misljenju iza kojeg i dalje cvrsto stojim, vecina zena su superiornija bica (emotivno i psihicki) u odnosu na muskrce, ako izuzmemo tu fizicku snagu kojom oni nama trljaju nos i vjecito je povlace kao kontraargument.

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 19:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
dodao bih: sad vise nema nazad ali uz par korekcija drustvo bi moglo da se konsoliduje, te korekcije bi ukljucivale sljedece:
- 3 godine trudnickog
- za zene 50-75%-tno radno vrijeme (tj. 4-6 radnih sati) i 30-casovna radna sedmica maksimalno.



Eeeee, to bi bio sistem. Sistem koji bi stvarao zdrave porodice i kuce pune djece.
No medjutim stvarnost je kapitalizam :(
Opet kazem, najvise ispastaju balkanske zene koje rade 10 sati u firmi, nerjetko i dopunske poslove, a jos su i domacice.
To je nadljudski napor koji bi mali broj muskaraca izdrzao.
Ipak cure iskoristite svoje vjestine da takvo ispoljavanje snage izbjegnete.


Bolje biti sluga dobrog gospodara nego gospodar fukari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 19:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
@bingolina Ne znam zašto si se našla prozvanom :)

bingolina je napisao:
Kao prvo, medicinski je dokazano i to je cinjenicno stanje, da su porodjajni bolovi najjaci nivo bola koji postoji.

Ne bih znala da li je to baš tako, ali zaboravila si bitan detalj, ne kod svake žene. Ne trebaš se unaprijed bojati nečega što je neizvjesno, a uz to je i najljepše od svega što te može u životu snaći.

bingolina je napisao:
Po mom skromnom misljenju iza kojeg i dalje cvrsto stojim, vecina zena su superiornija bica (emotivno i psihicki) u odnosu na muskrce, ako izuzmemo tu fizicku snagu kojom oni nama trljaju nos i vjecito je povlace kao kontraargument.


Baš ti je skromno mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 19:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
bingolina je napisao:
Kao prvo, medicinski je dokazano i to je cinjenicno stanje, da su porodjajni bolovi najjaci nivo bola koji postoji.
A kao drugo, ja nisam spomenula to u nekom losem kontekstu ili da izdrzati taj bol predstavlja bilo kojoj zeni problem.
Jos uvijek nisam majka ali sam sigurna da se ni jednog trenutka necu pozaliti ili svom suprugu nabijati na nos sto sam ja 9 mjeseci nosila bebu i donijela je na svijet, a ne on.
Po mom skromnom misljenju iza kojeg i dalje cvrsto stojim, vecina zena su superiornija bica (emotivno i psihicki) u odnosu na muskrce, ako izuzmemo tu fizicku snagu kojom oni nama trljaju nos i vjecito je povlace kao kontraargument.


Fizicka snaga jeste argument ali onoga koji je svojoj zeni i porodici sve obezbijedio sto se od njega ocekuje.
Muskarci su u modernom svijetu postali prave pi*kice. Nekad mi se cini da je emancipacija zena vise unizila muskarce nego unaprijedila zene. Ajd sto rade sa zenama, nego se sad i druze sa zenama, povjeravaju zenama, izlaze sa zenama, i postaju zene lagano :(
Vrlo brzo ce prosjecna zena biti superiornija od prosjecnog muskarca iako ce na samom vrhu uvijek biti qrac :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
bingolina je napisao:
Kao prvo, medicinski je dokazano i to je cinjenicno stanje, da su porodjajni bolovi najjaci nivo bola koji postoji.t.

ovde cu te morati demantovati, najjaci fizicki bolovi koje ljudsko tijelo nanese samo sebi, da se tako izrazim, jesu bolovi prolaska kamena iz bubrega prema mokracnom kanalu.
zena koja je rodila 5oro djece, a zatim u jednom momentu u zivotu je imala problema sa kamenom u bubregu je rekla da bi radije porodila svih 5 ponovo nego da iskusi jos jedan kamen od 7milimetara...

ali dobro, eto uzmimo da porodjaj uzima visoko drugo mjesto.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
BMary je napisao:
Ovo stvarno nije fer, to je najveći dar Bogom dat i smatram da zbog toga ne treba nabijati muškarcima na nos što to ne mogu. Ne razmijem zašto neke žene to uopšte spominju u tom kontekstu, ispada kao da rađaju djecu muževima a ne i sebi, odnosno oboma.

To je taj nusprodukt kad se zenama osladi i povampiri materijalna nezavisnost...

Oldboy je napisao:
Muskarci su u modernom svijetu postali prave pi*kice.

Isto produkt modernog drustva koje je zarad veceg profita tako "velikodusno" zenama dalo sva njihova prava i usput ih porobilo na jos gori nacin...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
pa sad vi vidite da li je zenama u haremu nekog Arapina bas tako lose? ;)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs