banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Avg 2012, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
blackrose je napisao:
consigliere novi, poboljsani model simbioze google lazarevic i one sto je kuckala samo o sexu....megan bi?
:lol:
Najvise me zadivio dio o gubitku dlaka i skrivenom polnom organu...pa je zena najpozeljnija zenka u kosmosu...hoces da kazes da se to nije desilo, da bi nasi muskarci naskakali na zenke druge vrste?....zene, depilirajte se haha.
Samo mi nije jasno kakve to veze ima sa zenskom snagom...mozda to sto svoju sexualnost upotrebljava da dominira muskim rodom?
Mislim da jesu snazne..jako...i u dosta slucajeva jace od muskaraca..sad, postoje tu razni aspekti u kojima se ta snaga moze predstaviti.

jace su u pricanju, to je definitivno :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
da.
rijeci su mocno oruzje ako ih pravilno koristis....da ti se ne obiju o glavu 8)

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
blackrose je napisao:
da.
rijeci su mocno oruzje ako ih pravilno koristis....da ti se ne obiju o glavu 8)

sve zene koje previse pricaju u stvari zarko zele da im neko zatvori usta :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 00:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
consigliere je napisao:
Шта мислите да ли су жене заиста надмоћније у МЖО од мушкараца?

Ne mislim, otkud potreba za takmičenjem sa ženama u bilo čemu.
U principu ne volim tako globalne podjele.
Ali evo, žene su možda samo malo više zdravije, jer verbalizuju misli i osjećanja, dok muškarci radije ćute o problemu, dok ga praktično ne riješe. Zato više imaju srčanih i stomačnih tegoba. Ipak u svemu ima izuzetaka, ali evo ako ćemo generalizovati, neka to bude moj odgovor.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 08:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
consigliere je napisao:
...ко је уствари јачу, мушкарци или жене?

...У та својства се сматрају њен контраверзни изглед, односно њена специфична сексуалност, затим њену лепота, специфичан говор (као средство њене доминације), недефинисана представа о љубави према мушкарцима, различитост сексуалног мотива у односу какав имају мушкарци итд.

Те њене особине их у интерполној борби у оквиру сопствене врсте чине, ипак, супериорнијим у односу на мушкарце, што и није тако лоше, јер је управо та њена надмоћ одлучујућа за просперитет наше врсте.

Pa i ne bih se složila sa gore navedenim. Žene kao i muškarci mogu biti i manje lijepe, da ne kažem ružne, manje elokventne itd.
U čemu jedino vidim žensku "jačinu", do duše ne bih je nazvala jačinom nego izdržljivošću, vidim je u tome što je genetski od početka izdržljivija, od početka tj. od onog x hromozoma spermija koji je daleko izdržljiviji nego y hromozom koji određuje muški pol. Takođe nije nepoznato da prijeveremeno rođena ženska novorođenčad u većem procentu preživljavaju nego muška novorođenčad, takođe ženski organizam je po defaultu u stanju da podnese veći bol (porođaj) nego što bi to muškarac bio u stanju da podnese. Po tome bih rekla da je ženski organizam izdržljiviji mada ne i snažniji u smislu fizičke snage u odnosu na muški organizam.
Što se tiče psihičke superiornosti ne vidim da sve gore nabrojano i jedan muškarac ne može da ima.

consigliere je napisao:
Па добро, мало ћемо појаснити.

Рекао сам да је еволуцијом жена постала најлепша женка у космосу (губитак длака по скоро читавом телу, груди, коса, лице, осмех су постали неупоредиво лепши...), али, истовремено јој је полни орган "дошао" на најскровитије место. Управо та контрасти је и чини толико пожељном па није ни чудо да се и њена сексуалност мењала.
Затим, говор је постао женимо моћно оружје. Симболика и начин женине комуникације се доста разликује од мушког начина комуницирања, тако да када мушкарци слушају жене у разговору често мисле да оне баш нису "чисте", мада је истина сасвим другачија, јер жене доста изнијансираније и садржајније изражавају своје мисли са пуно више симболике. Дакле, због свега тога жена је постала пожељна 365 дана годишње. Међутим, мушкарац никада не зна да ли ће и када успети да јој се сексуално приближи , јер сигурног рецепта нити шаблона да освоји женку нема. Ту своју тензију он зато усмерава на различита поља људске делатности како би својом креативношћу и способношћу скренуо пажњу женског пола на себе. Управо у тој чињеници и лежи и један од снажних потврда супериорности женке хомо сапиенса и њеној незамењивој улоги у напретку човека као врсте...

Žene su zanimljive i privlačne samo homosapiensu muškog pola, a majmunima niti drugim životinjama nisu nimalo privlačne. Čak sumnjam da bi bile privlačne bilo kom drugom obliku vanzemaljskog života da vidi jednu ženu. Što se tiče ženskog raspolodnog organa, nalazi se upravo na istom mjestu kao i kod muškarca, a kao i kod ostalih sisara - u predjelu stomaka, otprilike na sredini tijela. :)
Što se tiče ženske komunikacije, muškarci se obično žale na uvijenost i zamršenost ženskog pripovjedanja, nedosljednost, veliku emotivnost i šta ti ja znam šta još.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 08:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Što radi žena sa šljivom ispod oka??
Sluša sve što joj se kaže!!


Toliko o tome tko je jači!!

:D :p gluho bilo, ovo je samo vic i šala. Nikako moje mišljenje.


A tko je emocionalno i psihički jači i stabilniji ... to neznam .... ali znam da je jedna moja prababa ostala bez muža i dvojice sinova na karaju rata. Trebalo je ostati pri pameti i brinuti se za ostalu djecu koji još nisu bili odrasli.
Uspjela je. I to je dokaz ženske snage.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Iako nemam naucno dokazane argumente, ja sam sigurna da su zene emotivno jaci, psihicki stabilniji i uravnotezeniji pol od muskaraca.
U 95% slucajeva zena je ta koja nosi svu odgovornost unutar porodice na svojim ledjima. Kada se osvrnem oko sebe, okruzena sam zenama koje imaju masu problema a opet su dovoljno jake da dodju na posao, odgovorno i savjesno zavrse radne zadatke, onda trce kuci da ostvaruju ulogu majke i supruge a uz sve to jos nadju vremena i da budu dotjerane i prijatne za komunikaciju. Da se ne ponavljam sa porodjajnim bolovima koji su najjaci na skali bola.

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Moze se govoriti samo o psihickoj jacini/stabilnosti nekog pojedinca, ovakvo generalizovanje ne pije vode. Znam broj jakih zena koje su stubovi svojih porodica ali poznajem i dobar broj kmezavih, prenemagajucih zenskih stvorova koji se jutrom ne znaju umiti. Isto vazi i za muskarce.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naravno. Glupo je generalizovati kad je riječ o psihičkoj superiornosti žena nad muškarcima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 10:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Kod Srba i Rusa je veliki broj zena koje su nosioci porodica.
Nakon promjene sistema, a kod nas i rata, mnogi muskarci su se okrenuli alkoholu i nisu se snasli.
Na zalost ti ocevi svojoj i muskoj i zenskojj djeci daju negativan primjer i ciklus se nastavlja.
Zao mi je tih zena jer su to mucenice. Svicarka i britanka koja donosi pare u kucu bar ne mora kuvati i prati, a ovde mora jos barabi davati za pivu i pretrpiti koju pleskicu ako mu zamjeri sto je neradnik.

Ipak, ne mogu reci da su zene jaci pol. Mozda izdrzljiviji, pozrtvovaniji i trpeljiviji ali nikako jaci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Glupo je generalizovati,...moze se govoriti o velikoj vecini ili sl
kaze se da su zene sklonije depresiji, ali to ne znaci da su sve zene depresivne niti da nema depresivnih muskaraca.
Zene kao sto neko rece, verbalizuju i svoja osjecanja, probleme,...zato mozda malo vise pricaju, ali to i predstavlja njihovu snagu, (prema nekim istrazivanja, vise je "mucavaca" medju muskarcima nego zena) ...kao prvo, zene pricaju o problemu, dijele svoje strahove, analiziraju, razmjenjuju iskustva,...time lakse prolaze kroz razne krize jer o tome razgovaraju sa svojim bliznjima, prijateljicama (ja ne spadam u ovu grupu)...ali i zahvaljujuci tipicno zenskom mehanizmu...suzama, placu...kao prirodnom ventilu.
Za zene kazu da imaju izrazeniju intuiciju i bolji instinkt, zato sto im nije strogo odredjena dominacija jedne od mozdanih hemisfera, za razliku od muskaraca....zato su valjda i bolje u multitaskingu :D ali zbog toga imaju i bolju percepciju, sposobnost citanja osjecanja na licu drugih osoba...promjene boje glasa,..pokreta
Muskarci vise koriste logiku kod rjesavanja problema..a zene predosjecaj, osjecaj,..zato su muski odgovori na probleme jednostavniji i logicniji ali...neefikasni :D
Tu je onda i uticaj zenskog hormona estrogena..zbog koga zene jace percipiraju mirise, ukuse, boje,...
Zbog endorfina, zene bolje podnose bol.
Mozda sve ovo skupa doprinosi da tas na vagi, bar malko prevaze na zensku stranu :)

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 10:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Jake ste... a najjace ste kad ste slabe! Ako me razumjes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ouuu da....to je vec za posebnu temu.
Zene i njihova moc manipulacije.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 11:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
:-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
BMary je napisao:
Joj consigliere ode ti u Lamince...

Žene ako izgledaju jače u nekim životnim situacijama, to je zato što su prisiljene na to ili jednostavno moraju tako. Ono što je za muškarce normalno da urade, za žene kažu da su "jake" kad to isto urade. Inače uvijek biraju lakši put za sve. Ne znam na šta si konkretno mislio.
Zamisli samo sahrane (ne daj Bože) ili svadbe, koliki % žena plače ili čak jauče a koliki muškaraca...

BMary...volim tvoje postove.

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Talija je napisao:
Naravno. Glupo je generalizovati kad je riječ o psihičkoj superiornosti žena nad muškarcima.

Upravo! Možda se i desilo u XVI ili XVII vijeku. Ne pamti se skoriji slučaj.

p.s. To Au -> Draga, ne moraš da se mučiš oko ručka danas. Ručaćemo napolju. :D

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Translate: Au (aurum) = Zlato? :) Pošteno od tebe :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 12:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2012, 13:20
Postovi: 297
Ah, kakva čast.... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2012, 10:13
Postovi: 39
Мислим да суштину ове теме треба тражити у оквиру интерполне борбе у оквиру врсте. Па тако, има мишљења да су еволуцијом мушкарци и жене развили своје сексуалне мотиве на донекле различит начин.
Код мушкараца се тај сексуални мотив појављује у два облика и то као:
- Мотив за заштитом (Мушкарац штити своју породицу, своје племе, свој род. Он иде у рат. Овај мотив је бар на овим просторима више него очигледан);
- Мотив за сексуалним сједињавањем. (Мушкарци ће врло лако препознати о чему се овде ради. Наиме, тешко да постоји жена која се појави пред неким мушкарцем, а да је овај не процени као могући сексуални објекат. Наравно, овде су изузете рођаке, пријатељице и сексуално неатрактивне и старије женске особе. Ово свакако не значи да мушкарац кидише на све што носи сукњу, већ је то кратка процена новопојављене даме која се догађа по аутоматизму, а ако и дође до контакта мушкарци се према дамама понашају сасвим нормално, као да им пре тога ништа није прошло кроз главу).

Код жена постоји једна једина манифестација сексуалног мотива, али је тај мотив доста сложенији него што је то случај код мушкараца. Тај мотив је познат као мотив за биосексуалном влашћу. О чему се овде ради? Као што сам рекао, то је код жена пуно компликованије и жена тежи да секуално потчини мушкарца који јој се допада, односно којег воли. Дакле, она ће користити свој мозак (како је то једна форумашица већ раније лепо приметила), свој начин комуникације, свој изглед и наравно мушкарчеву жељу за њом да овлада мушкарцем и да га учини сексуално зависним од ње. У том смислу ће користити разне прилике да то и спроведе, а најчешће је то непосредно после секса, када је мушкарац најрањивији, што и није нека тајна. Тада, обично следи разговор типа: Драги, било би добро да у стану променимо ово или оно. Затим, Шта мислиш да ли би требали да купимо то или то? Или: Знаш, могао би да код себе промениш то и то... итд, итд).
Међутим, овај мотив код жена је суштински контрадикторан и његов извор траје онолико колико и мушкарчев, да кажем, отпор. Наиме, оног тренутка када жена потпуно сексуално потчини свог драгог нестаје и суштински разлог да га воли. И онда следи хлађење, а често и разлаз. Верујем да сви ми овде знамо сличне ситуације када нека жена остави тако доброг и финог мужа који је ето слушао, био пажљив, нежан, добар и шта ти ја знам. Женама не треба (само) мушкарчева доброта, пажљивост... већ, пре свега, мотив да га воли, а он се налази само у сексуално непотчињеним мушкарцима...

Нарвно, ово је мишљење поједених сексолога. Консиљере није довољно паметан да све ово смисли, али морам признати да би у овоме свему могло бити и немало истине. :)

_________________
Io non parlo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2012, 13:20
Postovi: 297
Ma šta mi napriča...

Slika

:D 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs