banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Avg 2012, 19:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2012, 10:13
Postovi: 39
Још је британски филозоф Бертран Расел писао: „Једна од болних ствари нашег доба је да су они који се осећају сигурним глупи, а они који имају машту и разумевање испуњени су сумњом и неодлучношћу.”

Сигурно је свако од нас са овог форума био у прилици да буде у друштву у којем нека особа води главну реч, намеће своја мишљења, истиче позитивне ставове о самом себи и као да нема кризу у изузетном познавању било које области људског знања, односно људске делатности. Али, готово по правилу, такве особе ни изблиза нису компетентне о стварима о којима тако суверено причају, односно често, што би се рекло колоквијалним говором - немају благе везе о теми разговора. С друге стране, неке врло умне, образоване и компетентне особе скоро стидљиво износе своја мишљења о неким стварима, догађајима и појавама иако се већ на први поглед види да потпуно владају проблематиком о којој се разговара, односно да су зналци највишег нивоа.

Мањак знања - вишак самопоуздања и обратно. Шта мислите о овоме?

_________________
Io non parlo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
bio je takav jedan na forumu, nick mu je bio drinin vuk...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Cuj jedan, odmah mi je palo na pamet nekoliko "likova" odavde. Neki su kratko trajali a neki su jos ustrajni i opstaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
npr drinin vuk?

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ah Drinin vuk... nick koji se samo sapuce a nikako ne izgovara naglas i nikako vise puta, covjek ili mit :D?

Pa znas kako ljudi kazu: sto se vise informises o necemu, to jasnije vidis koliko ne znas iliti znam da nista ne znam :). E sad, majka rodi dvoje pa nisu isti. Ljude koje vole pretjerano pametovati nije tesko ´spustiti na zemlju´ - pitas ih nesto konkretno vezano za temu razgovora i ako imaju imalo savjesti tu konverzacija prestaje jer odgovor u vecini slucajeva ne znaju.
Najveci problem, bar meni, predstavljaju nezadovoljnici prve klase. To je sorta ljudi koji nikada nisu zadovoljni, koji svaki dan pokrecu verbalne revolucije, smatraju da su uvijek ostecena strana i pri tome su bolno ubijedjeni da su u pravu bez obzira na temu. S njima nema normalnog razgovora, najzdravije ih je zaobilaziti u sirokom luku.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Jesi i ti neki povratnik kad znas drininog a uclanila si se nakon sto je drinin "otisao"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
blaf77 je napisao:
Jesi i ti neki povratnik kad znas drininog a uclanila si se nakon sto je drinin "otisao"?


Bilo ko, ko iole pise po ovom forumu bar tri puta se morao do sada sresti sa pominjanjem tog famoznog: drininog vuka. Ne znam sta je napravio ni kad je otisao, ali vidim da je ostavio toliki utisak da ga ljudi jos uvijek pominju. Iako ima tema ´klonovi´ gdje su mi neki ljudi objasnili o cemu se radi vezano za gorepomenutog ozloglasenog bivseg forumasa i njegove inkarnacije, meni to sve, da izvine posten narod, djeluje nadrealno.

PS. spamujemo temu bezveze :P

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Možda zbog ovoga? :)

Citiraj:
Mislim da je Sokrat jednom izjavio: "Sto vise spoznajem, to vise uvidjam koliko toga ne znam"
Nije bio jedini, Ernest Hemingvej je dao slicnu izjavu: "Sto vise ucim vise znam, sto vise znam vise zaboravljam, sto vise zaboravljam manje znam"

Naravno, to su filozofska pitanja koja su mucila mnoge matematicare i filozofe do dana danasnjeg, te su cak i neki od njih izvrsili samoubistvo zbog tog paradoksa. Dzordz Kantor, Ludvig Bolcman, Kurt Goedel i Alan Tjuring su neki od njih. Njihov zakljucak na kraju je bio: "Mi ne samo da ne znamo, vec ni ne znamo koliko ne znamo"

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 00:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
consigliere je napisao:
Сигурно је свако од нас са овог форума био у прилици да буде у друштву у којем нека особа води главну реч, намеће своја мишљења, истиче позитивне ставове о самом себи и као да нема кризу у изузетном познавању било које области људског знања, односно људске делатности. Али, готово по правилу, такве особе ни изблиза нису компетентне о стварима о којима тако суверено причају, односно често, што би се рекло колоквијалним говором - немају благе везе о теми разговора. С друге стране, неке врло умне, образоване и компетентне особе скоро стидљиво износе своја мишљења о неким стварима, догађајима и појавама иако се већ на први поглед види да потпуно владају проблематиком о којој се разговара, односно да су зналци највишег нивоа.


Iako je Consigliere dao jedan oštar prelaz između ove dvije pojavnosti, ja bih to ipak malo osijenčila, jer nije sve tako crno-bijelo, iako mi je jasno o čemu govori.
Ljudi obično vole da im se kroz primjere zbori, pa ću zbog tog sjenčenja stvari, dati par istih :)

Prva osijenčena priča:

Upoznali su se na zajedničkom projektu, rad na projektu ih je zbližio, i u tom timu bili su nužno upućeni jedno na drugo. Kroz taj projekat oni su se povezali, uveče bi izlazili, neformalno se družili, te se takav jedan odnos nakon svega par dana sve više produbljivaaaaaaao.
On je bio jedan zanimljiv, sa svakom riječju na svom mjestu, gugičast i leeeep likonja. Više je ćutao nego je govorio. No, znao je dobro dimenzionirati komunikacijske laprdije, te se činilo da tačno zna kada da ćuti, a kada da zbori.
Ona je bila lepršava, poletna, rječita, lijepa i nasmijana likica. Društven tip osobe, više ekstrovertna i prijemčiva za sve vrste razgovora, te se i s njim lako uklopila u zajedničarenja u kojima je uživala.
U timu je bilo više članova, i ta grupna dinamika neprestano se i svakodnevno dešavala među njima.
Kako ih je posao zbližio (kada ljudi rade na nekim teškim zadacima, u takvim okolnostima, a u svrhu zajedničkog cilja, najčešće se povežu "kao da se znaju 100 godina", pod uslovom da im se poklope neke lične osobine i karakteristike, a u smislu da niko u grupi nije oportunista ili ljutiti partibrejker), postali su zaista jedna snažna ekipa koja je uživala u svemu što bi radila, i koja bi nakon mučnog posla uveče ostajala do u sitne sate da zgrabi još druženja za sebe. Ta glad za druženjem u dobrom novom društvu, osjetna je takođe kod većine ljudi.
Jedno veče ona kreće sa slovom, dok je grupa sluša sa interesovanjem:
- E, ja sam trenirala karate, kako je to bilo super.
Neko iz grupe:
- Stvarno? Daj, pričaj nam malo o tome. Jel znaš da se biješ? Ono, strašno si bruslijevski nabrušena?
Neko 2 iz grupe:
- Daj, ONA da se zna tući? Pa vidiš ti kako je to nježno biće.
Ona, samozadovoljno se smješkajući:
- Ma, ja sam se tukla ko prava! Morate biti dobri sa mnom.. bla bla bla bla bla...
I tu kreće njena mala predstava, protkana humorističnim upadicama, i njenim šarmantnim blebetanjem....
A On cijelo vrijeme ćuti. Posmatra i ćuti. Tek bi se jedva dalo naslutiti da čovjek ima moooožda neki trag na usnama koji ih krivi prema gore, a da bi se moglo nazvati osmijehom.
No, u jednom trenutku progovori On:
- A da nam pokažeš koju katu?
Ona se smije, pokušava nešto da izvede, djeluje šeprtljavo, ali drobi ona svoje slovo, ne da se omesti tako demonstrirajući naučeno.
Od tog događaja prošlo je par dana, kad On u nekoj priči spomenu kako ima crni pojas, 10. dan... Ali, eto tako tek uzgred rečeno, brzo je on prešao na drugu temu.
I svi iz tog društva skočiše, neko zapanjen, neko šokiran, kao da horski vele: Neveruemo.
Neko iz grupe:
- Stani! Stani! Pa, čovječe, što ne reče nekidan kad je Ona pričala o karateu?
On ćuti, te se nasmija.
Ona se naljutila.
Svima iz grupe on je djelovao nakon toga papanski. Pustio je curu da se provaljuje, demonstirajući svoja skromna znanja, a prećutao je da je, kako bi Consigliere rekao u uvodnom postu, znalac najvišeg nivoa.

Druga osijenčena priča kaže ovako:

Cura treba da konkuriše za neko radno mjesto kod nekih strejndžera ingleeeeza, drug joj pomaže da napiše dobar CV.
- Koju srednju si završila?
- Školu učenika u privredi.
- Mrmljajući u bradu, kaže, aha, Business scool. Ok. Koje jezike govoriš?
- Pa šta znam, njemački sam učila u školi, ali nisam ga koristila dugo, jednom sam ahahaha upala na kurs arapskog kad sam tražila brata na Radničkom. Ali engleski znam odlično, to mi i treba.
- Mrmljajući u bradu, kaže, aha, english...very weell, german......very well, arabian... good.
- Ama, čekaj šta to pišeš, kakva Business scool, a šta to pišeš za jezike, heeeej!
- Ćut' tamo.

Cura je na kraju dobila posao, poradila je i na samopouzdanju, a od druga je naučila da nekad treba i uljepšati stvari za rad viših ciljeva, kao što je u njenom slučaju bio konkurs za posao.

Demonstiranje nekih znanja ili vještina samo radi znanja ili vještina samo po sebi je bezze, osim ukoliko se ne pripremamo za takmičenje u nekom kvizu. Ako ono ima neku svrhu, naročito ako je plemenita, dobro je naučiti svega po malo. Znanja se ionako enormnom brzinom šire, svaki dan nauka i tehnologija napreduje, i nema čovjeka koji bi danas s ponosom mogao reći da više nema šta da nauči u svojoj oblasti. Znanja koja se ne obnavljaju, takođe mogu da se i zaborave, ukoliko ih često ne vadimo iz moždanih ladica. Ili barem potisnu. A onda nas neki slučajni događaj, riječ, osoba ili vlastita misao, nagone da se opet njima pozabavimo.
Učenje je doživotan proces, i blizak je radu na sebi. Sve što čovjek uči, ima uske veze, najuže, sa njima samima. I tiče ih se. Na taj način mi ne samo što širimo vidike, nego se i razvijamo, zrimo, i gradimo svoje ličnosti u nekom od smjerova.
Nešto kontam, taj neki čovjek što nešto ne zna, a samopouzdano priča o temi kao da je ekspert, možda on zapravo nema potrebu da nešto nekoga nauči, ili da demonstrira znanja (kojih nema), možda se uči govorništvu, ili se traži u socijalnim šemama. Možda priča da bi osvojio srce neke dame, da bi nekoga zadivio. Možda priča da promijeni tok prethodne teme, ne možemo mu znati motiv. Možda ga ni on nije svjestan.
Ovaj što ćuti, možda misli u sebi, a kakve budale, ne vrijedi ni da nešto kažem, ne mogu brate... Ili se stidi umjesto ovoga (vidi: Gnar), ili razmišlja o nečemu desetom, ili odmara mozak, ma nek ovaj priča, šta bi mu ja, ili će tek da prozbori, pa da ovog postidi... A zašto se ne bi i uključio diskretno u razgovor da nauči nešto sagovornika? Ne ponižavajući ga, nego fino da to odradi, manevarski hop cup i da svima bude okej...
Bilo kako bilo, sve što ljudima čini mučna, nelagodna ili bilo kakva loša osjećanja u toku priče s nekim (bilo da ga sluša, bilo da diskutuju, vode dijalog, ili monolog), bolje je u svakom slučaju popričati o tome sa sagovornikom (o osjećanjima i mislima koja su se tom prilikom javila tokom razgovora), nego pizditi u sebi ili naglas, skromno se povlačiti, ili smišljati taktike i razne strategije kako dohakati neukom samouvjerenom JaPaJapcu. Jer njegova samouvjerenost je možda upravo to što čini znalca inferiornijim. Možda on potajno samuvjerenom neznalcu zavidi na toj sposobnosti?
A možda je samo 800 krenula da piše nešto, da ne bi mnogo razmišljala o nečemu drugom. :D

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 11:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Sto se vise krug znanja siri u beskraju neznanja to mu je povrsina kojom je u kontaktu sa neznanjem veca.
Ali samopouzdanje ne zavisi samo od gluposti :-)
Veliku ulogu igra i fizicki izgled, materijalni status, bavljenje sportom...
Pogotovo u Banjaluci :-)
Nerjetko sam se nalazio u drustvima u kojima je neko "najpametniji" zato sto ima najvise novca ili je spavao sa najvise zena i vodi glavnu rijec, a pricati ne zna :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
800fm imaš li priču o banani i samopouzdanju? :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
800...SADA znam zasto te volim :D

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
consigliere je napisao:

Мањак знања - вишак самопоуздања и обратно. Шта мислите о овоме?


Ne bih isla toliko u generalizaciju. Svi smo razliciti i razlicito reagujemo a samim time se tako i prezentujemo. Ali ne bih rekla da to ima veze sa manjkom ili viskom znanja.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
danijell je napisao:
800fm imaš li priču o banani i samopouzdanju? :lol:


Imala je znanja, i samopouzdanja, omiljena voćka bješe joj banjanja.
Slušala je Mobi Dika - "Moj te ganja oko panja."
Usta su joj punačka, oko struka tanja, često je govorila nja, nja, nja, nja, njaaaaa.
:)

Black, pa hvala ti, lijepo je to čuti, godi jebemuuu :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 14:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Evo gorim kao Hepo kocka

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2012, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pa i ne baš, čak rjeđe, to važi ako su ti misli zbrkane, ako pokušavaš da se izražavaš na stranom jeziku koji ne poznaješ dovoljno, ili ako si jednostavno malo smušen i pogubljen.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naletih na ovaj tekst:

Citiraj:
Pojačajte samopouzdanje ODMAH!
Jednostavnim trikom i položajem tela popravite raspoložene i spremite se za izazove


Psiholozi su otkrili da držanje vašeg tela u velikoj meri utiče na vaše psihološko stanje. I obrnuto.

Ako vam je potrebno trenutno poboljšanje samopoouzdanja, a kapiramo da često jeste, imamo maleni trik! Istraživanje naučnika sa Ohio State University ukazuje da jedna poza može da vam pomogne da u trenutku promenite stav o sebi i dobijete elan za nove zadatke..

Čak će vam se odmah povećati i nivo hormona testosteron, pa ćete biti brži, agresivniji i imaćete više samopouzdanja.

Dakle! Dovoljno je da raširite ruke kao da ćete nekog zagrliti, sa malkice podignutim rukama na gore. Ostanite tako par sekundi i odmah ćete osetiti promene! Ovakav položaj vam pruža trenutnu pomoć kada vam je potrebna! Probajte!

Slika


Diivno! Ja probala i uhvatilo me protezanje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
mene uhvatilo pod pleckom evo me ko ofinger iskrivljen
samo da se ispeglam talija nagrajisala si

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja pokušao pa me ukočilo u leđima. Jedva se vratio u stari položaj, ali zato pucam od samopouzdanja. :D

Prestiže me chils :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2012, 12:26 
Pa jbt vi ko da nikada rokija gledali niste, ne radi ono ovo bezveze... :D :D :D

Slika


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs