banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 19:06
Postovi: 41
Pozdrav svim dobrim ljudima. Imam veliki problem psihicki kod sebe. Jos dok sam bio djete bio sam povucen, miran i pomalo tremaros u skoli , sportu itd.
Djeca su me bez razloga maltretirala i tukla, ali dobro to nije bitno, kao djete mnogi imaju slicnih iskustava.To i nije bio neki problem koji je uticao na psihu.
Bio sam veseo, optimistican , uglavnom zadovoljan zivotom i okruzenjem. Medjutim sve je krenulo nizbrdo od moje 15 godine. Saznajem da je majka oboljela od karcinoma mozga, citavo moje skolovanje je bila po bolnicama, imala 3 operacije i neko vrijeme sam je ja sam pazio i isao u skolu.Taman kada sam zavrsio skolu, u mojoj 19 godini umre i ostanem sam ziviti..Inace odrastao sam bez oca. U razmaku majcine smrti za 7 dana na silu se zaposlim ( nije mi bilo do zivota, a kamoli do pomalo stresnog posla ( med.tehnicar). Radio sam 8 mjeseci i zamalo da nisam izgubio posao radi nekoga kome sam smetao, taj neko koji je trazio sve moguce razloge ne pruzanja kolegijalnosi,namjernog ponizavanja i koriscenja neiskusne i naivne mlade osobe protiv njega, pricanja lazi i preuvelicavanja ( jer svi vjeruju starijoj iskusnoj osobi ).Na srecu prebace me na drugo radno mjesto, gdje su kolege bili bas suprotno kolegijalni i korektni. Normalno imao sam pomalo treme i bio sam pod pritiskom,radio sam pod ugovorom i nisam imao pojma na cemu sam. Neki su pricali jedno, neki drugo. Nekome sam odgovoarao pri izvrsenju poslova a nekome se nije svidjeo moj stav i narav. Trebala je 1 godina dokazivanja i biti pod pritiskom i nekim stresom dok nisam zaradio postovanje i dokazao se.
Medjutim u svojoj 21 godini kada sam dobio posao za stalno.. Sinulo mi je sve. Bio sam odusevljeni zadovoljan. Problem je u tome sto nakon 3 godine moga radnog iskustva , negdje 1 godinu i 8 smjeseci nikakvih problema ja nisam imao i hvalitetno zadovoljavajuce obavljao poslovne radnje.. Evo sada imam 23 godine i odskora su mi ne kontrolisano pocele dolaziti misli od proslosti i strah od buducnosti koja su mi pocela kreirati napetost i nervozu... I ne mogu se opustiti vise na poslu.. Sve je bilo ok do pre neka 4 mjeseca.. Valjda kako nemam problema vise i sredio sam svoj zivot. valjda sam poceo sam sebi utripavati strah od nekih buducih gresaka ( koje bi se mogle desiti i zagorcati mi zivot) Pretjerano sam oprezan.. Iako sam siguran po provjerenom necim, ja i po 3 i 4 put provjeravam da budem siguran. I pretjerano sam oprezan sto mi stvara nervozu i napetost i strah... Ne mogu se fokusirati na sadasnjost .. Same mi misli lete u proslost i na buducnost.. Znam sta mislite.. Popricaj sa psihologom/psihijatrom ili psihoterapeutom.. TO NE MOGU! NE ZIVIMO U ZDRAVOJ SREDINI.. Posebno ne za oblik posla koji radim.. Tako treba mi savjet ili nesto sto bi pomoglo, Ako je iko shvatio i imao strpljenja procitati post.. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Težak život si imao.
Totalno razumijem o čemu pričaš. Imala sam probleme (ne iste prirode kao i ti ali su svejedno problemi), riješilo se to sve, Bogu hvala. Ali mi se znalo po 100 puta desiti da me neki vrag nanese da počnem o tome razmišljati pa onda izludim od nervoze i onog blesavog osjećaja, šta ako se opet desi. Ne možeš spavati, jesti, ludiš... apsolutno znam kako ti je.

Meni niko nije pomogao. Pomogla sam samoj sebi. Samom sebi uvijek najbolje pomogneš, samo ako znaš kako. Pokušaj prodrijeti u sebe.. u samu suštinu misli koje te muče... pričaj sam sa sobom ako treba (radila sam to milion puta), pokušaj sa nekom vrstom meditacije... u tom stanju ne misliš ni o čemu, jednostavno sve to što te muči pusti da izađe iz tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@mrkvice, samo mogu potpisati tvoj post, od rijeci do rijeci. Kao da sam ga ja pisala :oops:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Poslala bih ja tebi pp, ali ne može nešto. :P ccc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Svi se ponekad tako osjećamo, anksioznost je zajebana stvar. Nije jednostavno, ali kao što kaže mrkvica jedini je način da sami sebi odlučimo pomoći. Nema druge već se susresti sa sobom i svojim mislima, presjeći jednom i učiniti sve da se napusti taj začarani krug.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Za početak evo ti u spojleru jedan tekst, pouka u kojoj ima mnogo istine

Spoiler:
Jedan stari Ciroki Indijanac, ispricao je svom unuku:
" U ljudima se odvija neprekidna bitka. Tu se stalno bore dva vuka. Jedan je Zlo. To je strah, gnev, zavist, zalost, kajanje, pohlepa, nadmenost, samosazaljenje, krivica, ogorcenje, inferiornost, lazi, lazni... ponos, superiornost i ego.

Drugi je Dobro. To je radost, mir, ljubav, nada, vedrina, poniznost, dobrota, dobronamernost, saosecanje, velikodusnost, istina, samilost i vera."

"I koji vuk pobedjuje?" - upita unuk, sa ocima koje su sijale od radoznalosti.

Stari Ciroki odgovori:
"Onaj koga hranis"

U današnje vrijeme teško je naći osobu koja nema neki problem, dilemu, strah, osobu koja nije pod nekom vrstom stresa. Ljudski i normalno je osjećati razne negativne posljedice problema ali nije normalno robovati im. Kao iz gornjeg teksta, ako nas nešto previše okupira pa samo o tome razmišljamo normalno je da ništa pozitivno ne vidimo oko sebe, a svijet oko nas je prepun dobrih stvari koje treba iskoristiti i uživati u njima što je više moguće.
Priznajem, tvoja prošlost je bila teška s obzirom na to sa koliko godina si prošao mnogo toga, ali to je tvoja prošlost, nešto što je bilo, što je iza tebe. Iz svega negativnog što nam se desi treba izvući najbolje a to je iskustvo i spoznaja da si u stanju da to prevaziđeš i "preturiš preko leđa".
Treba u startu shvatiti da nam niko drugi ne može donijeti blagostanje, osjećaj sreće i ispunjenosti, to je sve do nas, do našeg poimanja svijeta i kakvim ćemo očima gledati sebe i druge.
Znam, pomislićeš da je to lako reći ali znaj da se i drugi bore sa istim problemima, samo svako na svoj način. Ne dozvoli da te mračne misli okupiraju, čim ih postaneš svjestan pomisli na nešto što u tebi stvara osjećaj opuštenosti, ljubavi i mira. Opstaće samo one misli koje budeš hranio.
Nabrojao si sve negativnosti, ok shvatam da si morao jer je post bio u stvari pitanje i iznošenje činjeničnog stanja a pokušaj u sebi da napraviš spisak svih pozitivnosti koje su se desile tokom tog životnog perioda. Ima ih, priznaj, ma kako djelovale nebitno.
Kad se nađem u problemu i ne vidim izlaz ja ga i ne tražim, ostavim po strani da se stvar "slegne" a za taj period radim nešto što me relaksira pa makar to bilo i zezanje na forumu, gledanje komedija, druženje sa osobama koje su pozitivne i sklone šali (ako ih uopšte ima).
Ako imaš odbojnost prema psihologu onda nemoj ni ići, pogotovo ne nekome ko bi umjesto ljekovitog razgovora ponudio lijekove (a sa kojima se ne rješavaju problemi nego posljedice) i shvati da je sve do tebe.
Imaš snagu i ne dozvoli sebi da te misli slome kada te već toliki problemi nisu slomili.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
altair je napisao:
Pozdrav svim dobrim ljudima. Imam veliki problem psihicki kod sebe. Jos dok sam bio djete bio sam povucen, miran i pomalo tremaros u skoli , sportu itd.
Djeca su me bez razloga maltretirala i tukla, ali dobro to nije bitno, kao djete mnogi imaju slicnih iskustava.To i nije bio neki problem koji je uticao na psihu.
Bio sam veseo, optimistican , uglavnom zadovoljan zivotom i okruzenjem. Medjutim sve je krenulo nizbrdo od moje 15 godine. Saznajem da je majka oboljela od karcinoma mozga, citavo moje skolovanje je bila po bolnicama, imala 3 operacije i neko vrijeme sam je ja sam pazio i isao u skolu.Taman kada sam zavrsio skolu, u mojoj 19 godini umre i ostanem sam ziviti..Inace odrastao sam bez oca. U razmaku majcine smrti za 7 dana na silu se zaposlim ( nije mi bilo do zivota, a kamoli do pomalo stresnog posla ( med.tehnicar). Radio sam 8 mjeseci i zamalo da nisam izgubio posao radi nekoga kome sam smetao, taj neko koji je trazio sve moguce razloge ne pruzanja kolegijalnosi,namjernog ponizavanja i koriscenja neiskusne i naivne mlade osobe protiv njega, pricanja lazi i preuvelicavanja ( jer svi vjeruju starijoj iskusnoj osobi ).Na srecu prebace me na drugo radno mjesto, gdje su kolege bili bas suprotno kolegijalni i korektni. Normalno imao sam pomalo treme i bio sam pod pritiskom,radio sam pod ugovorom i nisam imao pojma na cemu sam. Neki su pricali jedno, neki drugo. Nekome sam odgovoarao pri izvrsenju poslova a nekome se nije svidjeo moj stav i narav. Trebala je 1 godina dokazivanja i biti pod pritiskom i nekim stresom dok nisam zaradio postovanje i dokazao se.
Medjutim u svojoj 21 godini kada sam dobio posao za stalno.. Sinulo mi je sve. Bio sam odusevljeni zadovoljan. Problem je u tome sto nakon 3 godine moga radnog iskustva , negdje 1 godinu i 8 smjeseci nikakvih problema ja nisam imao i hvalitetno zadovoljavajuce obavljao poslovne radnje.. Evo sada imam 23 godine i odskora su mi ne kontrolisano pocele dolaziti misli od proslosti i strah od buducnosti koja su mi pocela kreirati napetost i nervozu... I ne mogu se opustiti vise na poslu.. Sve je bilo ok do pre neka 4 mjeseca.. Valjda kako nemam problema vise i sredio sam svoj zivot. valjda sam poceo sam sebi utripavati strah od nekih buducih gresaka ( koje bi se mogle desiti i zagorcati mi zivot) Pretjerano sam oprezan.. Iako sam siguran po provjerenom necim, ja i po 3 i 4 put provjeravam da budem siguran. I pretjerano sam oprezan sto mi stvara nervozu i napetost i strah... Ne mogu se fokusirati na sadasnjost .. Same mi misli lete u proslost i na buducnost.. Znam sta mislite.. Popricaj sa psihologom/psihijatrom ili psihoterapeutom.. TO NE MOGU! NE ZIVIMO U ZDRAVOJ SREDINI.. Posebno ne za oblik posla koji radim.. Tako treba mi savjet ili nesto sto bi pomoglo, Ako je iko shvatio i imao strpljenja procitati post.. HVALA!


Ти си кривац ГЛАВНИ!

Препоручујем ти следеће: ОБАВЕЗНО прочитати књигу "МОЋ ПОДСВЈЕСТИ" Џозефа Марфија. ОБАВЕЗНО једно вријеме шетње по забаченој шуметини гдје нема расјвете. ОБАВЕЗНО кад видиш да бију неког слабашног и нејаког двојица или тројица УЛЕТИ у тај сукоб и обрачунај се са њима без обзира што ћеш можда попити батине.

Нажалост, имао си ту трагедију са мајком,али једноставно ту мораш схватити да смо сви ми жива бића у овој или оној мјери ОГРАНИЧЕНИ у смислу вијека трајања,ма колико то грубо и брутално звучало.Наравно да је љубав и осјећај припадности прејак када су родитељи у питању,али управо ЧОВЈЕК као јединка може поднијети што не може ниједна друга,дакле ВРИЈЕМЕ ЈЕ ДА САМ СЕБИ КАЖЕШ НЕЋУ ВИШЕ СТАВЉАТИ СЕБЕ У УЛОГУ ЖРТВЕ!

Најискреније, без обзира што нисам имао истовјетне животне путеве (исто сам имао доста несреће у животу),најбоље ћеш то пребродити уколико сам себи кажеш ЈА САМ КРИВ! Када то кажеш онда ћеш се вјероватно упитати, како да будем исправан??? Има људи који у младости једноставно не могу дати себи конкретне одговоре,али ти си матор као и ја и мораш од нечега кренути. Какав психијатар,психолог,педијатар,неуропсихијатар (први немам предрасуде ишао сам код психијатрице,највише због тога што ме је завела сасвим случајно)али теби треба то да сам будеш свој психијатар,од тада ћеш схватити да је ФУТУР нешто што ни на који начин не може утиацати на ПРЕЗЕНТ,а истовремено не смије бити под утицајем ПРЕЗЕНТА ! ;) Нек ти је Бог на помоћи.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vuče, najgora stvar je okrivljivati sebe za stvari na koje nismo imali uticaj.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Талијо вјеруј да се најлакше човјек опоравља од тих анскиозности и сваке друге врсте песимизма и несамопоуздања управо постављајући ствари тотално другачије од можда реалних,односно осјећај кривице у некој разумној мјери стављајући себи на леђа. Много је лако оправдати своје трипове,бриге и мањкавости (којих у крајњојо линији и не мора бити) тиме што се кривица сваљује на друге, тиме што се догађајима који су надасве тужни и трагични покушава дати ранг одређивачких у футуру. ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 21:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Shvati nema krivca, kad se desi neka tragedija obično svi zapadaju u stanje preispitivanja, okrivljavanja sebe, griže savjesti (zašto nisam uradio ovo ono, mogao sam i ovo i ono a sad je kasno).
To o čemu pišeš je druga krajnost, bunt, a to nije rješenje rješenje je prevazilaženje svega toga.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 22:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Талијо ти си неко кога изузетно поштујем, не знам који дио мог претходног поста (мсм на реферат) није у реду,дакле то је неко моје мишљење како да се преброди ово што је аутор теме упитао. ;)

Не сумњам да већина има другачије начине. Глупо би било да причам неке сцене из сопственог живота,али се држим оне да док те ситуација или човјек покушавају сломити а ти се предајеш без борбе и без учешћа ако ништа друго да им се супротставиш па макар то супротстављање у њиховим очима било мизерно,ти си кривац уколико ни тај минимални корак не учиниш. Баналан примјер, идиот за главу већи од мене 30 кг тежи, два пута опсовао мајку и како сам му достојанствено одговорио на исти начин,унесе се у фацу и вели "хоћеш да ти разбијем њушку" , одговорих " сломи ме овдје,уби бога у мени,али буди сигуран да ћеш барем један ударац добити,па макар ми то последње било", десило се да иако је доминантан у сваком погледу није ме ни пипнуо нити је више икада покушао провоцирати. Карикирао сам донекле,ал суштина је јасна. ПОМОЋИ СЕБИ И НЕ ОДГАЂАТИ НИ У КОМ ПОГЛЕДУ ТАЈ ТРЕНУТАК "ИСТИНЕ". :wink:

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 22:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Konkretno, mislila sam na onaj dio gdje spominješ ulijetanje u neke tuče.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
aха, па апропо његове исповјести како је стално у младости добијао батине и како су га тукли,па одређене трауме носи и ради тога вјероватно. Што кажу по нашки клин се клином избија,у овом случају мора се некако пребродити тај страх и та несигурност између осталог и тако што ћеш учинити добро дјело,заштити нејаког у борби са мангупима који нападају слабијег од себе. ;) Наравно постоји још брука начина да својим добрим покушаш у себи пробудити ту сигурност и смањити ниво песимизма. :)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Talija je napisao:
Za početak evo ti u spojleru jedan tekst, pouka u kojoj ima mnogo istine

Spoiler:
Jedan stari Ciroki Indijanac, ispricao je svom unuku:
" U ljudima se odvija neprekidna bitka. Tu se stalno bore dva vuka. Jedan je Zlo. To je strah, gnev, zavist, zalost, kajanje, pohlepa, nadmenost, samosazaljenje, krivica, ogorcenje, inferiornost, lazi, lazni... ponos, superiornost i ego.

Drugi je Dobro. To je radost, mir, ljubav, nada, vedrina, poniznost, dobrota, dobronamernost, saosecanje, velikodusnost, istina, samilost i vera."

"I koji vuk pobedjuje?" - upita unuk, sa ocima koje su sijale od radoznalosti.

Stari Ciroki odgovori:
"Onaj koga hranis"

Spoiler:
U današnje vrijeme teško je naći osobu koja nema neki problem, dilemu, strah, osobu koja nije pod nekom vrstom stresa. Ljudski i normalno je osjećati razne negativne posljedice problema ali nije normalno robovati im. Kao iz gornjeg teksta, ako nas nešto previše okupira pa samo o tome razmišljamo normalno je da ništa pozitivno ne vidimo oko sebe, a svijet oko nas je prepun dobrih stvari koje treba iskoristiti i uživati u njima što je više moguće.
Priznajem, tvoja prošlost je bila teška s obzirom na to sa koliko godina si prošao mnogo toga, ali to je tvoja prošlost, nešto što je bilo, što je iza tebe. Iz svega negativnog što nam se desi treba izvući najbolje a to je iskustvo i spoznaja da si u stanju da to prevaziđeš i "preturiš preko leđa".
Treba u startu shvatiti da nam niko drugi ne može donijeti blagostanje, osjećaj sreće i ispunjenosti, to je sve do nas, do našeg poimanja svijeta i kakvim ćemo očima gledati sebe i druge.
Znam, pomislićeš da je to lako reći ali znaj da se i drugi bore sa istim problemima, samo svako na svoj način. Ne dozvoli da te mračne misli okupiraju, čim ih postaneš svjestan pomisli na nešto što u tebi stvara osjećaj opuštenosti, ljubavi i mira. Opstaće samo one misli koje budeš hranio.
Nabrojao si sve negativnosti, ok shvatam da si morao jer je post bio u stvari pitanje i iznošenje činjeničnog stanja a pokušaj u sebi da napraviš spisak svih pozitivnosti koje su se desile tokom tog životnog perioda. Ima ih, priznaj, ma kako djelovale nebitno.
Kad se nađem u problemu i ne vidim izlaz ja ga i ne tražim, ostavim po strani da se stvar "slegne" a za taj period radim nešto što me relaksira pa makar to bilo i zezanje na forumu, gledanje komedija, druženje sa osobama koje su pozitivne i sklone šali (ako ih uopšte ima).
Ako imaš odbojnost prema psihologu onda nemoj ni ići, pogotovo ne nekome ko bi umjesto ljekovitog razgovora ponudio lijekove (a sa kojima se ne rješavaju problemi nego posljedice) i shvati da je sve do tebe.
Imaš snagu i ne dozvoli sebi da te misli slome kada te već toliki problemi nisu slomili.


Tale, stavila sam ti post u spojler jer je jako dug a slazem se sa vecinom sto si napisala.
Trebalo mi je malo vremena da mi se utisci slegnu da napisem nesto vezano za ovu temu..ali izgleda da nisu.

@altair, recepta nema, da ga imam, primjenila bih ga licno na sebi,..
Zivot me je naucio da budem nepovjerljiva prema ljudima...vremenom sam izgradila neki svoj zid i nikoga ne pustam da zaviri iza njega....plasim se da ce prije ili kasnije moje slabosti iskoristiti kao oruzje protiv mene same...a to bi bilo najjace oruzje.
Zato se sa svojim problemima borim sama, onako kako umijem i znam. Uvijek sam bila poznata kao dezurni klovn, neko ko je uvijek nasmijan i ko nasmijava druge....to je bio neki moj nacin da ne mislim na to sto me mori, ali i nacin da to sakrijem od drugih.......nije sucajno sto mi je dugo u potpisu stajalo: smijem se kroz suze, jer ako mi uzmu osmjeh, ostace mi samo suze.
Medjutim, prije ili kasnije te sve stigne,...tada dozvolim sebi par dana minus faze koju ja nazivam zuta minuta...tada se isplacem...sama, na prste jedne ruke mogu nabrojati osobe koje su vidjele moje suze, a tu spadaju clanovi moje porodice. Razmislim dobro o svemu, pokusavam shvatiti sta mi je u tom trenutku najvaznije i sta mi je cilj...tj potrazim svijetlu tacku.
Ono sto je po meni najvaznije, shvatila sam da ne trebam biti ljuta ili tuzna zbog nekih stvari koje sam prozivjela jer, zbog svega toga sam danas covjek koji jesam, a mislim da nisam losa osoba.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 00:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
bravo,blacki. svako od nas se na svoj način bori sa crnilom svakodnevice, moj način je da ako primijetim da sam lošije raspoložena, tad izbjegavam slušati/čitati/pričati bilo šta negativno, uključujući i takve teme na forumu. zato nisam bila sigurna da li da ovu pročitam uošte. svako ima period depresije, a ja, za razliku od black, ne znam plakati i ako plačem, to smatram svojim velikim porazom. moram naučiti da to prihvatim kao najnormalniju stvar u životu koje se ne treba sramiti i skrivati je od drugih. takodjer ni trenutke kad se loše osjećam ne bih trebala previše skrivati, ako se osjećam loše, ne bi me trebalo interesovati kako će meni ne toliko bliski ljudi to shvatiti. kad to uspijem, biću zadovoljna. a onda sitnim koracima dalje. uvijek ima padova u životu, ali mora biti i uspona, šta god mi u tom trenutku osjećali. zadovoljni i sretni ljudi znaju cijeniti i sitnice i krupne stvari koje su uspješno uradili u životu, i bez previše analize ići dalje, napredovati u bilo kom pogledu. htjela sam na kraju napisati da se izvinjavam zbog ovako dugačkog posta i filozofiranja, ali obrisala sam to jer bi takva izjava bila suprotna onome što sam htjela reći ovim postom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 01:27 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 19:06
Postovi: 41
Hvala vam ljudi na savjetima.Mada ja to sve znam, samo je tesko uskladjivati misli i kontrolisati.. Ipak bude lakse kada vise ljudi potvrdi tvoja razmisljanja i shvatanja i na jednu ruku dadnu podrsku iz svoga slicnog iskustva. A vuce, znam ja da ja sam sebe kocim i da sam kriv. Zato trazim nacin ispustanja negativne energije i stresa iz sebe i razumjevanja samog sebe, sto cu morati sam sa sobom rijesiti. A sto se vuce tuca tice.. Razbio sam lika pre 5/6 godina , nos sam mu polomio i jos nesto..I to sam usao medju njihovu grupu i bez razmisljanja zviznuo ( vjerovatno faza pucanja i nakupljene frustracije u najtezoj varijanti ) Mada ima i sada budala koji provociraju, mada radim human posao i nije mi do toga da se kacim sa budalama i kreiram sebi dodatne stresove i probleme. I to da nije naletio jedan poznanik koji je poznavao vise od pola toga copora, dobio bih zestokih batina. Poslije toga nikada nisam imao nikakvih problema da je neko htjeo se tuci samnom, ali da dodje do toga da se branim opet bih isto uradio, pa makar isao na sud. Ja se u 3 licu vizuelno drugacije predstavljam jer imam masku, A te emocije straha i nervoze zadrzavam u sebi sto me sputava, ma koliko sebe prikazivao da sam cvrst, nisam. Ali dobro, punim 23 godine za 2 mjeseca, valjda cu se opomenuti ili puci sa glavom skroz.. Treceg nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 01:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
opametićes se, sleći će se utisci i nastavićes normalno sa životom, ali treba snage, kako god izgledalo teško. svjestan si bolje nego većina nas ovdje šta sve ljudski organizam može podnijeti. uživaj u malim stvarima, radi sve što te opušta i ne razmišljaj previše o okolini i mišljenju nekih sporednih ljudi. svašta si preživio da bi sebi u najboljim godinama dozvolio da te sad nervoza i strah ometu da uživaš kad imaš priliku. pusti tuče, bolje istresaj negativnu energiju kroz neki sport ili bilo kakvu fizičku aktivnost, teretanu, trčanje, jogu, šta god ti volja. nadješ nešto što ti odgovara i što ti se svidja i drži se toga. sretno. ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 01:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
altair je napisao:
Valjda kako nemam problema vise i sredio sam svoj zivot. valjda sam poceo sam sebi utripavati strah od nekih buducih gresaka ( koje bi se mogle desiti i zagorcati mi zivot) Pretjerano sam oprezan.. Iako sam siguran po provjerenom necim, ja i po 3 i 4 put provjeravam da budem siguran. I pretjerano sam oprezan sto mi stvara nervozu i napetost i strah... Ne mogu se fokusirati na sadasnjost .. Same mi misli lete u proslost i na buducnost.


Razumijem te u potpunosti i sam sam to okusio, ali ja sam svoju utjehu našao u vjeri i to me ispunjava.

Jedna izreka kaže, ako nemaš problema u životu, stavi jedan kamičak u cipelu da te žulja za svaki slučaj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 07:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@altair
jos da kazem...dio gdje govoris o tome da sad nemas problema ali te je strah...o provjeravanju po nekoliko puta,...malo me podsjeti na ono: stavi kamencic u cipelu da te zulja.
Zelja da se sve drzi pod kontrolom je prisutna i kod mene. Ako nesto kontrolisem, sigurna sam u ishod, znam kakav ce biti rezultat...ovo se odnosi na svaki segment zivota..na posao...ljude, zivot,....osjecanja. Par puta sam pokusala prepustiti neko drugom kotrolu i na zalost bas tada je ispalo lose tako da je to samo pojacalo moj strah. Kada kazem na ljude, ne mislim na kontrolu ljudima putem manipulacije, mislim na njihov zivot, zdravlje...osjecanja su najgora...posebno kada se susretnem sa nekim novim kojim ne znam upravljati.
Sto se tice agresije...moras pokusati kontrolisati svoju negativnu energiju..bijes iskaljuj u sportu kao sto rece seven....jer desice ti se ili to da ces polako, svaki dan, jedan dio lose energije istresti na dragim ljudima i neces ni primjetiti koliko ih povredjujes...a jednom moze biti kasno...ili ces cutati i svakih toliko eksplodirati. Ne znam sta je gore.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
altair je napisao:
Hvala vam ljudi na savjetima.Mada ja to sve znam, samo je tesko uskladjivati misli i kontrolisati.. Ipak bude lakse kada vise ljudi potvrdi tvoja razmisljanja i shvatanja i na jednu ruku dadnu podrsku iz svoga slicnog iskustva. A vuce, znam ja da ja sam sebe kocim i da sam kriv. Zato trazim nacin ispustanja negativne energije i stresa iz sebe i razumjevanja samog sebe, sto cu morati sam sa sobom rijesiti. A sto se vuce tuca tice.. Razbio sam lika pre 5/6 godina , nos sam mu polomio i jos nesto..I to sam usao medju njihovu grupu i bez razmisljanja zviznuo ( vjerovatno faza pucanja i nakupljene frustracije u najtezoj varijanti ) Mada ima i sada budala koji provociraju, mada radim human posao i nije mi do toga da se kacim sa budalama i kreiram sebi dodatne stresove i probleme. I to da nije naletio jedan poznanik koji je poznavao vise od pola toga copora, dobio bih zestokih batina. Poslije toga nikada nisam imao nikakvih problema da je neko htjeo se tuci samnom, ali da dodje do toga da se branim opet bih isto uradio, pa makar isao na sud. Ja se u 3 licu vizuelno drugacije predstavljam jer imam masku, A te emocije straha i nervoze zadrzavam u sebi sto me sputava, ma koliko sebe prikazivao da sam cvrst, nisam. Ali dobro, punim 23 godine za 2 mjeseca, valjda cu se opomenuti ili puci sa glavom skroz.. Treceg nema.



Потврда да си мој пост схватио на прави начин,што ме радује. Дакле нисам ја говорио како ти требаш истресати негативну енергију тако што ћеш се тући,него како ћеш сам себи доказати да је борба па и у физичким окршајима знак да поштујеш себе,знак да желиш учинити у неким случајевима једини разуман потез, од бјежања то си и сам схватио нема ништа. А онај ко је покушао да те блати и понижава добија сигнал да може слободно и несметано да настави своје безобзирне и болесне радње.

Сви ми имамо као што смо констатовали тешке периоде у животу,трагедије,несреће,мисли.Али као што рекох све је у глави нас самих, ми смо најодговорнији у ком смјеру ће ићи наша активност,наш живот,сви остали фактори могу утицати итекако,али пресудан фактор смо МИ сами!

Будала и кривих дрва никад неће нестати,али ту је важно да се ти поставиш као неко ко поштује себе, а они ће ваљда схватити да је кукавички нападати слабијег или у другу руку групно нападати појединца.

То је твој живот,не бих улазио у детаље,рекао си нам дјелове, ти сам знаш да ли си нешто сакрио (иако је то твоје право), то се односи прије свега на кавге?! Узмимо да ниси,узмимо да из чиста мира појединци су на тебе навалили, њихов проблем је патолошке природе онда, а рјешење тог њиховог проблема је да ти будеш рационалан и конкретан.

Не знам хоћеш ли ни прочитат овај пост,па да не гушим превише,као што рекох ако имаш прилику узми књигу "Моћ подсвјести - Џозеф Марфи" итекако има добрих ствари,иако има и противника ове књиге који је не сматрају адекватном. Ја нисам имао сличних проблема као ти у вези напетости,страха,али сам је прочитао и схватио да када себи једном кажеш ЈА ТО МОГУ мјења се живот. ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs