banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Dec 2011, 16:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jun 2010, 18:45
Postovi: 48
Ne znam za vas ali mene je taj noćni dio života uvijek fascinirao. Ono zaspeš i kao da se ugasiš. Da bilo bi tako da nije snova, oni nas nekako podsjećaju da i tada dok spavamo mozak radi nešto. Ne nešto mnogo, ali ipak radi. Meni je veoma drago kada se sjetim sna, pogotovo ako je onaj tinedjerski, frojdovski vlazni :)

Nego da se vratim na temu: Jeste li se vi bavili tumacenjem snova. Psiholozi tvrde kako su snovi odraz nase podsvijesti i sastavni dio naseg zivota, kako nam se u noci mogu javiti slike koje nam vise govore o nama samima nego sto zelimo znati.

Nauka je dokazala da svi spavamo i svi sanjamo. Oni koji kazu kako nisu sanjali zapravo se ne sjecaju svojih snova. A i za to koliko sam citao postoji rješenje. Navodno potrebno je samo da se probudimo iz REM faze sna kada san ostavlja najdublji utisak i to je onaj moment kada zapravo i sanjamo.

Za tumacenje potrebno je poznavati simboliku pojmova koje u snu zapamtimo i vidimo. Vazno je da se sjetimo sto vise detalja i onda da to povezemo sa sopstvenim zivotom sto je takodje veoma bitno. Jer samo mi znamo sta bi neki san mogao da znaci za nas. Naravno simbolika snova je drugacija za svaki narod jer nije svaki predmet ili pojam isti kod svih naroda.

Sanovnici ili sanjarice su dobri ali samo kao polaziste. Jedan jedini dobar psiholoski sanovnik na nasem jeziku koji sam nasao online je http://sanjati.com Ostali su manje vise neki narodski, prorocki sanovnici koje kao da je pisao neko vrseci veliku nuzdu, nemaju nikakav realan psiholoski smisao.

Sta vi kazete na sve ovo?

_________________
Laminci
Smesne slike
Car Repair


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2011, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
http://www.lucidology.com/blog/category/lucidology-101/

Na ovom sajtu ima odličnih trikova o tome kako poboljšati iskustva tokom sna, npr kako nadmudriti tijelo da zaspe i uđe u kočeno stanje a da svijest ostane budna.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2011, 17:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jun 2010, 18:45
Postovi: 48
Da lucidno sanjanje je tek tema za sebe. Ima odlicna i epizoda ako ste pratili Na rubu znanosti na HRT-u na temu lucidnog sanjanja. O tome se tek da pisati i razmišljati.

Hvala na linku odličan je. Evo materijala za noćas umjesto alkohola izlaska i sna :)

_________________
Laminci
Smesne slike
Car Repair


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2011, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
laminci je napisao:
Jeste li se vi bavili tumacenjem snova.

Snova ne, vizija da. Tumačenjem snova ili običnih snova ili psiholoških snova se bavi psihologija, sa kolikim uspjehom ne bih znao, ta me oblast nije zanimala pa se time nisam bavio. S druge strane vizije su nešto sasvim drugo.

Lucidni snovi su interesantna oblast ali nisam se time bavio, ako se ne varam radi se o snovima u kojima si svjestan da sanjaš i imaš kontrolu. Imao sam takvih snova ali su oni dolazili spontano, nisam ih izazivao tehnikama, mada sam viđao tehnike za to. Više me zanima astralna projekcija, ona takođe može ići za vrijeme spavanja, opet spontano ili uz pomoć tehnika, a može ići i iz budnog stanja uz pomoć tehnika, mada kažu da čak i u budnom stanju može biti spontana, ali to je rijetko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2011, 02:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
laminci je napisao:
dok spavamo mozak radi nešto. Ne nešto mnogo, ali ipak radi.



Jede jabuke.

Spoiler:
Ubrao sam rumenu jabuku
samo, samo bejbi tebi na dar
ali sam je smazao usput
jer me je morila glad

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 14:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Odem tako nekad u te sanovnike.. iako ja ne sanjam ni aligatore, ni vodu, ni auto. Nemam pojma koju rec da trazim u njima. Ja kad sanjam, sanjam dogadjaje u kojima glavnu ulogu igraju osobe koje poznajem (naravno tu sam uvek i ja :P ), koji su veci dio mog zivota.. i koliko god izgledaju jednostavni i laki za shvatiti isto tako su i misteriozni, i zbunjuju me..
Npr. ovaj od jutros jos mi ne da mira. :-s

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 17:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Na žalost previše rijetko sanjam al znam za te snove sa utiskom, koji mi ne daju mira. Ne čitam sanovnike al po onom mom osnovnom a i iskustvenom tumačenju nepogrešivi su.
Ja znam da sad nemam neki realan osnov da tvrdim u istinitost toga ali da ne vjerujem u to bilo bi mi isto kao da neko po redu, za cijeli špil karata, ispogađa koju ću sledeću kartu okrenuti i ja na to kažem kako je to slučajno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2012, 15:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 14:00
Postovi: 54
Caoo ja cu vam sada ispricati moj san,pa ako bi mi ga neko mogao rastumaciti sta znaci... :D
Sanjam da ja i jos neke osobe medju kojima i jedna djevojcica idemo do rijeke...Prilazeci rijeki vidim duboku i mutnu vodu(mnogi kazu da ovo znaci bolest :-? )..I stojimo mi tu na obali,i onda odjednom kao ja zamalo upa u vodu kao da visim sa litice i pokusavam da izadjem,u snu sam se uspjela popeti na vrh obale...Onda odjednom upadne lopta od djevojcice u vodu,i ja kao razmisljam da je dohvatim al ne mogu jer je voda brzo nosi i daleko je od obale...
I na kraju kao mi krecemo kuci,,,kad ugleda preko vode ide moja dobra drugarica sa ladjom koju nisam dugo vidjela,i pomislim ja da je sacekam..al nisam...samo sam otisla.....

_________________
Veni,vidi,vici....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2012, 18:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2004, 18:04
Postovi: 367
Lokacija: Srbija
Ja sam nocas sanjala kako kasnim na posao, kao budim se u 8h , a stizem na posao pred kraj radnog vremena...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2012, 07:51 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2012, 15:54
Postovi: 3
Nije vezano za snove, iako često sanjam. Želio bih da kontaktiram sa nekim da li na forumu ili pm ko ima problem sa nesigurnošću (depresijom...) i zbog toga pije bensedine i uspio/la ih je da se riješi. Ja ih gutam više od 10 god. i sad pokušavam da to ostavim, i zbog toga me hvataju apstinencijalne krize. Da li ima neko ko je ovo doživio i preživio uspješno, da podijelimo iskustva? Kad se ne nakljukam sve mi je crno i bez smisla, znam da je stanje pod opijatom iluzija (mada mi je tad sve ok), ali kad sam pod sedativima vrijeme mi brzo prolazi i život mi nije agonija, ali bez toga sam u totalnom haosu. Mnogo toga teoretski poznajem iz svjesnog i nesvjesnog ali ne uspijevam do to primijenim na sebi. Zato unaprijd zahvala za one koji su spremi i hoće da mi pomognu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Teško da ćeš ovdje na forumu naći odgovor, možda i možeš dobiti stručniji odgovor ili odgovor baziran na iskustvu ali svaki slučaj treba posebno posmatrati, tako da bi ti stručnjak bolje pomogao nego mi, jer bi mu detaljnije objasnio tvoj slučaj a on tebi šta i kako je najbolje da učiniš; da li da zamijeniš lijek sa nekim drugim ili da ga polako izbacuješ i tako privikavaš organizam na manjak te hemikalije u organizmu ili nešto sasvim treće.
Sjećam se kao dijete kad sam prvi put vidjela kutiju bensedina privukao mi je pažnju dizajn na kutijici, naime bilo je nacrtano njihajuće klatno što me automatski asociralo na hipnozu ili da stvaraju ovisnost.

Cigarete stvaraju ovisnost pa je apstinencija teška, stvara se nervoza i svašta nešto.
Mnogo pomaže kada se pažnja zaokupi nekim radom, hobijem, bilo čim, tada su i misli skoncentrisane na nešto drugo a ne na crnjak i lakše se prebrodi ta kriza.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2012, 05:53 
Vecina snova se zaboravi, bar ja zaboravim...

Mada najgora mora mi je da me grom puca, sanjao to 4 puta u zivotu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Sep 2012, 08:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A ja uvijek vozim auto bez kočnica. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2012, 14:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
martix je napisao:
Nije vezano za snove, iako često sanjam. Želio bih da kontaktiram sa nekim da li na forumu ili pm ko ima problem sa nesigurnošću (depresijom...) i zbog toga pije bensedine i uspio/la ih je da se riješi. Ja ih gutam više od 10 god. i sad pokušavam da to ostavim, i zbog toga me hvataju apstinencijalne krize. Da li ima neko ko je ovo doživio i preživio uspješno, da podijelimo iskustva? Kad se ne nakljukam sve mi je crno i bez smisla, znam da je stanje pod opijatom iluzija (mada mi je tad sve ok), ali kad sam pod sedativima vrijeme mi brzo prolazi i život mi nije agonija, ali bez toga sam u totalnom haosu. Mnogo toga teoretski poznajem iz svjesnog i nesvjesnog ali ne uspijevam do to primijenim na sebi. Zato unaprijd zahvala za one koji su spremi i hoće da mi pomognu...


moj drug je bio na 80mg dnevno jaaaako dugo. svasta je radio da se skine ali tek pomocu godine dana meditacije je uspio, cak i cigarete je ostavio (a bio je strastven pusac). znaci probaj! ne kosta te nista. u pocetku ce ti se ciniti da se nista ne desava, ali vjeruj da se desava na jednom dubljem nivou, koga nisi svjestan. meditacija je prirodni nacin za smirenje i mnogo vise od toga! srecno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2012, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Каква је фора да сањам цуре на које не мислим ни ти ме занимају(бар не у том погледу),рецимо како се љубим са другарицом,водим љубав са познаницом :iconbiggrin: ,мазим се са бившом.. :roll: Има ли објашњења за овакве појаве ? http://www.youtube.com/watch?v=sphBcSUaIOI 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2012, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
San je ispunjenje želje (Frojd TM). Tako da ono, želja ti je da karaš, pa sanjaš da karaš. Ne mogu ovo drugačije napisati.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2012, 16:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Не вјерујем баш да ми је жеља да карам цуру коју сам видио 3 пута у животу.Или да се љубим са цуром која ме не привлачи.Или да се грлим са цуром,бубам,на коју нисам мислио 3 мјесеца и не занима ме више ништа у вези ње... :angry3: Значи ниједан дио мене не слаже се са мојим сновима и ет'.Не знам шта је.Кад смо већ код карања,контам да бих сањао Лису Ен ! :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2012, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Napisah "Želja ti je da karaš, pa sanjaš da karaš". Nisam napisala da ti je želja bila da karaš određenu osobu.
Želja je bila karanje i ona je ispunjena u snu, a ove cure su samo objekti posredstvom kojih si ti svoju želju ispunio. One nisu bitne.
Moguće da si dan prije nego što si to sanjao, o nekoj pričao, ili je vidio, potpuno nevezano za seksualnu tematiku.
Ili njihova imena ili zanimanja ili prezimena imaju veze sa nečim od prethodnog dana.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2012, 00:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Meni se dešavalo da sanjam npr. da sam imala seks il ću da imam (rijetko kad, tj. nikad sanjam sam čin) s nekim koga poznajem i u snu osjećam odvratnost jer je to osoba na koju apsolutno ne mislim niti me ikad ičim zainteresovala, a kad se probudim toliko sam pod uticajem sna da me spopadne muka kad tu osobu zaista i sretnem.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2012, 12:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Kod mene je znalo biti obrnuto, desi se da mi tako neke žene o kojima nisam razmišljao zalutaju u snove, te nakon razmjene nježnosti, ja čitav dan budem opijen, u nekom stanju sličnom zaljubljenosti. Inače, veoma rijetko se sjećam snova (nažalost), jer imam dubok san, a tad se valjda skoro ništa ne pamti.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs