banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 27 Okt 2011, 17:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@ popokatepetl

cini mi se da je na faks dosao zbog tuce, kao da odradi nekoliko sati da ne bi u zatvor..mozda grijesim..

je se pitam da li postoji human posao...radis za kompom u nekoj kancelariji i kucas nekakve brojke i to je to..sta znace te brojke saznas kad naleti Cunami..

nego, zar Will nije zelio da napreduje iako je to bilo pod pritiskom..da ne trazim ime al kontam na scenu sa profom matematike Robinov kolega, kad je Will spalio formulu il rijesini zadatak i onda susret Robina sa profom gdje se fino pocaste, a Will ulazi na vrata...slazem se sa tobom u vezi odgovornosti, svi se plase kad dobiju posao kako ce biti, znaju da postoji neko iznad koji ih nadgleda, znaju da mozes lako zbog greske dobiti otkaz, pa ako dobijes otkaz kako dalje jer ce ti na CV ostati neka crna mrlja...sta ako je Will shvatio da ga osobe koriste, izdaju..

sto se tice veze, djevojke i odlaska za njom...ne znam sta da kazem jer se pricalo da ce Matt i Affleck da nastave pricu..meni kraj isto sumnjiv, tipa kao on je sonja, covjek bez ideje kome treba djevojka da bi znao svoje mjesto u drustvu...
da li odgovornost u vezi moze covjeka gurati ka vecoj drustvenoj ljestvici po pitanju novcanog standarda pa i neke titule..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 27 Okt 2011, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
Unbeliever je napisao:
Zanimljiva tema, zanimljiva rasprava.

Ja to odmah preslikavam na našu situaciju. Amerika koliko toliko pruža nekakve oportjunitiz, dok kod nas nije bitno ništa i niko. Niko nikome ne treba, jedan Will Hunting nikada ne bi došao na razgovor u državnu beZbednost, a ako bi počeo pričati njima kao ovim u NSA popaso bi batine i ko zna šta.

Zato, ne treba ništa pokušavati, ne gurati se u politiku, nikakve NVO i ostali jahači magle, nikakva odgovornost, sve izbjegavati i eskivirati, gledati samo da što manje radiš a imaš što više, ako je moguće.

Jedina stvar koji pojedinac može da uradi je da na izborima koji se održavaju svake 2 godine, dođe na glasačko mjesto, uđe u kabinu (box) i zasere glasački listić da ga niko ne može sebi prisvojiti.
Nakon toga sa osmjehom ubaci listić u kutiju, nasmiješi se onim stranačkim robovima, ode kući pusti si muziku ili ne, popije pivo ili ne, prdne ili ne, slobodna volja, freedom.

:lol: :lol: :lol: :lol:
ma film je nidje veze! znam ja par pmfovaca ti matematicari ne mogu prestat sa zadatcima! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 27 Okt 2011, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
spavac je napisao:
sto se tice veze, djevojke i odlaska za njom...ne znam sta da kazem jer se pricalo da ce Matt i Affleck da nastave pricu..


Već je snimljen nastavak, u Jayjovom i Silent Bobovom univerzumu 8)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MZ70hbvaPdU[/youtube]

:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 29 Okt 2011, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Robin Vilijams mu je objasnio neke stvari u onom razgovoru u parku, onog lijepog dana kod labudova, još na početku njihovog druženja (video).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 29 Okt 2011, 15:12 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jeste objasnio mu je da mora da se otvori, da prica o sebi, ko je, sta zeli u zivotu, kako razmislja i td..cini mi se da je Willi pokusao al ga je profa iz matisa opet iskoristio..Willi je skontao to da ga ljudi iskoristavaju, i zato se drzao osoba kojima vjeruje...zasto je problem zeliti biti zatvoren i gurati ljude od sebe pre nego oni odluce da te napuste jer si primjetio da te zele izigrati, iskoristiti..ne znam, imam osjecaj da nije dobro biti otvoren prema svima..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 29 Okt 2011, 18:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
spavac je napisao:
zasto je problem zeliti biti zatvoren i gurati ljude od sebe pre nego oni odluce da te napuste jer si primjetio da te zele izigrati, iskoristiti

To su dve stvari. Jedno je strah od napuštanja a drugo strah od toga što će te neko izigrati. Ovi koji te žele izigrati te neće baš lako napustiti, bar dokle god imaju korist od tebe.

Ali strah od napuštanja je interesantniji, jer se u njemu možda krije strah od vezivanja. Ili obrnuto.


spavac je napisao:
imam osjecaj da nije dobro biti otvoren prema svima..

Nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Good Will Hunting
PostPoslato: 30 Okt 2011, 18:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
spavac je napisao:
covjek bez ideje kome treba djevojka da bi znao svoje mjesto u drustvu...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bZEkLrqo58I[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs