banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2011, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ja iz onog što sam ja. :lol:


Melči, ne brini, to se ja interno zezam sa forumašem čiji je nik Izzard, koji će uskoro biti inače promijenjen u Zavod. Sve ok. Kako si ti?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2011, 20:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2010, 02:33
Postovi: 52
a nemoj ga kažnjavat. hihi!

evo ja dobro, lipo vrime, prži sunce, pa se mora tražit hladovina. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2012, 23:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jun 2012, 23:57
Postovi: 197
Kako nema-ja sam vec naletela na 3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2012, 23:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
osamstotinazena je napisao:
Ček-lista za provjeru psihopatije



1. SLATKORJEČIVOST I POVRŠINSKI ŠARM – tendencija ka milozvučanosti i uglađenosti; privlačnost, šarmantnost; glatkost i tečnost govora. Šarm psihopate ni u kom slučaju ne sadrži u sebi tragove stida, samo-svjesnosti, niti on ispoljava strah od bilo čega. Psihopati nikad ne zastaje jezik u grlu. Oni su se oslobodili od društvenih pravila ponašanja kao npr. kod razgovora, odnosno, uzimanja riječi kad na njih dođe red.

2. GRANDIOZNA SAMOVRIJEDNOST – jedan uveliko naduvan pogled na svoje sposobnosti sa pretjeranim samopouzdanjem, jaka tvrdoglavost, samouvjerenost i hvalisanje. Psihopate su arogantni ljudi koji vjeruju da su superiorna ljudska bića.

3. POTREBA ZA STIMULACIJOM ili SKLONOST KA DOSADI – jedna prekomijerna potreba za novim, neobičnim, uzbudljivim iskustvima odnosno stimulacijama koje izazivaju uzbuđenje; vole da rizikuju tj. skloni su upuštanju u riskantne radnje. Psihopate često imaju lošu samo-disciplinu kod potpunog izvođenja zadataka, zato što im brzo postaje dosadno. Na primjer, nisu sposobni da obavljaju isti posao duže vremena, ili da obavljaju zadatke koje oni smatraju glupim ili rutinskim.

4. PATOLOŠKO LAGANJE – može biti umjereno ili pretjerano; u umjerenoj formi oni će biti lukavi, prepredeni, prevejani, tajanstveni i bistri; u eksteremnoj formi, oni će biti varalice, lažovi, podmukli, beskrupulozni, manipulativni i nepošteni.

5. VARANJE I MANIPULACIJA – koriste se obmanama, skloni su svakoj vrsti prevare ili obmanjivanja drugih kako bi stekli neku ličnu korist; za razliku od tačke #4, u stepenu u kome je eksploatacija, bezosjećajnost i nemilosrdnost zastupljena, što se odlikuje nedostatkom obzira za osjećanja i patnju njegovih ili tuđih žrtava.

6. NEDOSTATAK KAJANJA ILI OSJEĆAJA KRIVICE – nedostatak osjećanja ili obzira za gubitak, bol i patnju žrtava; tendencija ka ravnodušnosti, nepristrasnosti, hladnokrvnosti i potpuni nedostatak svake empatije. Oni to većinom ispoljavaju ohološću, prezirom ili omalovažavanjem svojih žrtava.

7. PLITKA OSJEĆANJA – emocionalno siromaštvo, ograničen opseg ili dubina osjećanja; ispoljavanje hladnoće uprkos izraženim znakovima društvenosti od strane drugih.

8. NEOSJETLJIVOST I NEDOSTATAK EMPATIJE – nedostatak osjećanja prema ljudim uopšte; hladni, prezrivi, bezobrazni, bezobzirni i netaktični.

9. PARAZITSKI ŽIVOTNI STIL – jedna namjerna, manipulativna, sebična i eksploatatorska finansijska zavisnost od drugih koja se odražava nedostatakom njihove motivisanosti, niskom samo-disciplinom i nesposobnošću da započnu ili ispune svoje obaveze.

10. LOŠA KONTROLA PONAŠANJA – izražavanje iritacije, dosade, nestrpljivosti, prijetnje, agresivnosti ili verbalno vrijeđanje drugih; nedovoljna kontrola ljutnje i temperamenta; ponašaju se prenagljeno.

11. PROMISKUITETNO SEKSUALNO PONAŠANJE – niz kratkih, površnih, mnogobrojninih seksualnih afera i nasumično biranje seksualnih partnera; održavanje nekoliko "ljubavnih" veza u isto vrijeme; stalna tendencija ka navođenju drugih na seksualne aktivnosti ili pričanje s ponosom o svojim osvajačkim uspjesima i seksualnim avanturama.

12. RANI PROBLEMI U PONAŠANJU – razne vrste ponašanja u periodu do 13 godina, uključujući laganje, varanje, vandalizam, nasilje nad slabijim, seksualne aktivnosti, podmetanje požara, drogiranje ljepkom, korištenje alkohola i bježanje od kuće.

13. NEDOSTATAK REALNIH DUGOROČNIH CILJEVA – nesposobnost ili stalni neuspjeh kod donošenja i izvođenja dugoročnih planova i ciljeva; nomadska egzistencija, besciljnost, nedostatak životnog smijera.

14. IMPULSIVNOST – ispoljavanje postupaka bez predumišljaja i nedostatak reflekcije i planiranja; nesposobnost odoljevanja iskušenjima, kontrolisanja nagona i frustracije; nedostak promišljenosti i uzimanja u obzir mogućih posljedica svojih postupaka; ludo odvažni, nepredvidljivi, nestalni i nesmotreni.

15. NEODGOVORNOST – nisu u stanju da ispunjavaju ili ispoštuju svoje obaveze, kao npr. kod plaćanja računa i vraćanja dugova; aljkavi su na poslu, često odsustvuju s posla; ne ispunjavaju na vrijeme ugovorene posove.

16. NESPOSOBNOST ZA PREUZIMANJE ODGOVORNOSTI ZA VLASTITE POSTUPKE – nesposobnost preuzimanja odgovornosti za vlastite postupke, kao rezultat nedostatka savjesti; nedostatak predanosti na poslu, antagonistička manipulacija, negiranje svoje lične odgovornosti i pokušavanje manipulacije drugih.

17. MNOGOBROJNE KRATKOTRAJNE BRAČNE VEZE – nisu u stanju da budu privrženi bilo kome ili čemu.

18. MALOLJETNIČKA DELIKVENCIJA – problemi u ponašanju u starosnom dobu između 13 i 18 godina; ispoljavaju kriminalne radnje ili neke druge antagonističke aspekte u smislu eksploatacije, agresivnosti, manipulacije, bezosjećajnosti, bezobzirne tvrdoglavosti.

19. OPOZIV USLOVNOG PUŠTANJA NA SLOBODU – opoziv uslovnog oslobađanja iz zatvora zbog nepromišljenosti, nepažnje ili neredovnog javljanja zakonskim organima.

20. KRIMINALNA VIŠESTRANOST – razne vrste kriminalnih radnji i prestupa, bez obzira na to da li je osoba bila uhapšena ili optužena za njih, osjećaj velikog ponosa kad nekažnjeno obave neke kriminalne radnje.

Al me pročitaše...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2012, 23:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2012, 09:07
Postovi: 151
Lokacija: Nova Varoš
:headbang:

_________________
"Sumnje kojima se prečesto prepuštamo ubrzo se ostvare." -Frances Ridley Havergal


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2012, 20:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jun 2012, 23:57
Postovi: 197
Ne odgovaram za 4-u...Znaci nisam :D Hahahah


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2012, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Čuj ima li. :iconbiggrin:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2012, 06:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Aaaa šta vas je debila ovde :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2525
Odlican video. Inace, postoji odredjena neusaglasenost u vezi sa terminima "psihopata" i "sociopata". Jos uvijek se pretezno smatra da se radi o sinonimima. Dalje, postoji upotreba po kojoj se termin psihopata odnosi na psihicki, genetski, urodjeni poremecaj, dok se termin sociopata u tom slucaju odnosi na sekundarne psihopate, dakle-one koji su to postali. Takodje postoji i teznja da se termin psihopata u znacenju u kojem se masovno upotrebljava (pa i u ovom nasem videu) sasvim zamijeni izrazom sociopata, dok bi se termin psihopata nadalje koristio kao opsta odrednica za bilo koju osobu koja je psihicki oboljela. Ja sam za ovu trecu opciju jer bi bila jezicki najkorektnija.

No, pogledajmo ovo. Odlicno razradjena tema.
Doduse, iako se po naslovu ne bi tako zakljucilo, najmanje prostora je posveceno konkretnoj odbrani. Uglavnom se radi o razradi teme, definisanju pojma, pojasnjavanju nacina za prepoznavanje psihopata itd. Sve je propraceno nadasve zanimljivim video i foto prikazima. Pretpostavljam da se smatra da je prva odbrana upravo temeljno znanje o ovoj pojavi i prihvatanje cinjenice da takvi stvorovi uopste postoje.
Jedno od pitanja koja mi se postavljaju tokom gledanja videa je da li bi u nekom zdravijem drustvu ova pojava bila iskorijenjena. Sudeci po ovom videu, ne bi. Naime, radi se o psiholoskoj, genetski uslovljenoj, urodjenoj pojavi. Pa ipak, s obzirom da se pored tih izvornih psihopata spominju i sekundarni, oni koji su vremenom usvojili psihopatski sitem vrijednosti i obrazac djelovanja da bi se uklopili u neku drustvenu grupu, postoji lijepa mogucnost da bi u nekom zdravijem drustvu psihopate ipak bile samo izolovani pojedinci, dok sekundarne psihopate ne bi postojale, jer samo drustvo ne bi, za razliku od postojeceg, podsticalo psihopatske obrasce i vrijednosti. A sekundarne psihopate nisu nista manje opasne od primarnih, niti ista izljecivije, one zapravo cine prevagu u sadasnjem stanju stvari.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fTsQZ6XoVqU[/youtube]

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Citiraj:
Jedno od pitanja koja mi se postavljaju tokom gledanja videa je da li bi u nekom zdravijem drustvu ova pojava bila iskorijenjena.

Veliko filozofsko pitanje.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2013, 20:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2013, 00:19
Postovi: 10
ne znam,nisam jos naletela na takve..valjda i necu.. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2013, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
otg je napisao:
osamstotinazena je napisao:
Ček-lista za provjeru psihopatije



1. SLATKORJEČIVOST I POVRŠINSKI ŠARM – tendencija ka milozvučanosti i uglađenosti; privlačnost, šarmantnost; glatkost i tečnost govora. Šarm psihopate ni u kom slučaju ne sadrži u sebi tragove stida, samo-svjesnosti, niti on ispoljava strah od bilo čega. Psihopati nikad ne zastaje jezik u grlu. Oni su se oslobodili od društvenih pravila ponašanja kao npr. kod razgovora, odnosno, uzimanja riječi kad na njih dođe red.

2. GRANDIOZNA SAMOVRIJEDNOST – jedan uveliko naduvan pogled na svoje sposobnosti sa pretjeranim samopouzdanjem, jaka tvrdoglavost, samouvjerenost i hvalisanje. Psihopate su arogantni ljudi koji vjeruju da su superiorna ljudska bića.

3. POTREBA ZA STIMULACIJOM ili SKLONOST KA DOSADI – jedna prekomijerna potreba za novim, neobičnim, uzbudljivim iskustvima odnosno stimulacijama koje izazivaju uzbuđenje; vole da rizikuju tj. skloni su upuštanju u riskantne radnje. Psihopate često imaju lošu samo-disciplinu kod potpunog izvođenja zadataka, zato što im brzo postaje dosadno. Na primjer, nisu sposobni da obavljaju isti posao duže vremena, ili da obavljaju zadatke koje oni smatraju glupim ili rutinskim.

4. PATOLOŠKO LAGANJE – može biti umjereno ili pretjerano; u umjerenoj formi oni će biti lukavi, prepredeni, prevejani, tajanstveni i bistri; u eksteremnoj formi, oni će biti varalice, lažovi, podmukli, beskrupulozni, manipulativni i nepošteni.

5. VARANJE I MANIPULACIJA – koriste se obmanama, skloni su svakoj vrsti prevare ili obmanjivanja drugih kako bi stekli neku ličnu korist; za razliku od tačke #4, u stepenu u kome je eksploatacija, bezosjećajnost i nemilosrdnost zastupljena, što se odlikuje nedostatkom obzira za osjećanja i patnju njegovih ili tuđih žrtava.

6. NEDOSTATAK KAJANJA ILI OSJEĆAJA KRIVICE – nedostatak osjećanja ili obzira za gubitak, bol i patnju žrtava; tendencija ka ravnodušnosti, nepristrasnosti, hladnokrvnosti i potpuni nedostatak svake empatije. Oni to većinom ispoljavaju ohološću, prezirom ili omalovažavanjem svojih žrtava.

7. PLITKA OSJEĆANJA – emocionalno siromaštvo, ograničen opseg ili dubina osjećanja; ispoljavanje hladnoće uprkos izraženim znakovima društvenosti od strane drugih.

8. NEOSJETLJIVOST I NEDOSTATAK EMPATIJE – nedostatak osjećanja prema ljudim uopšte; hladni, prezrivi, bezobrazni, bezobzirni i netaktični.

9. PARAZITSKI ŽIVOTNI STIL – jedna namjerna, manipulativna, sebična i eksploatatorska finansijska zavisnost od drugih koja se odražava nedostatakom njihove motivisanosti, niskom samo-disciplinom i nesposobnošću da započnu ili ispune svoje obaveze.

10. LOŠA KONTROLA PONAŠANJA – izražavanje iritacije, dosade, nestrpljivosti, prijetnje, agresivnosti ili verbalno vrijeđanje drugih; nedovoljna kontrola ljutnje i temperamenta; ponašaju se prenagljeno.

11. PROMISKUITETNO SEKSUALNO PONAŠANJE – niz kratkih, površnih, mnogobrojninih seksualnih afera i nasumično biranje seksualnih partnera; održavanje nekoliko "ljubavnih" veza u isto vrijeme; stalna tendencija ka navođenju drugih na seksualne aktivnosti ili pričanje s ponosom o svojim osvajačkim uspjesima i seksualnim avanturama.

12. RANI PROBLEMI U PONAŠANJU – razne vrste ponašanja u periodu do 13 godina, uključujući laganje, varanje, vandalizam, nasilje nad slabijim, seksualne aktivnosti, podmetanje požara, drogiranje ljepkom, korištenje alkohola i bježanje od kuće.

13. NEDOSTATAK REALNIH DUGOROČNIH CILJEVA – nesposobnost ili stalni neuspjeh kod donošenja i izvođenja dugoročnih planova i ciljeva; nomadska egzistencija, besciljnost, nedostatak životnog smijera.

14. IMPULSIVNOST – ispoljavanje postupaka bez predumišljaja i nedostatak reflekcije i planiranja; nesposobnost odoljevanja iskušenjima, kontrolisanja nagona i frustracije; nedostak promišljenosti i uzimanja u obzir mogućih posljedica svojih postupaka; ludo odvažni, nepredvidljivi, nestalni i nesmotreni.

15. NEODGOVORNOST – nisu u stanju da ispunjavaju ili ispoštuju svoje obaveze, kao npr. kod plaćanja računa i vraćanja dugova; aljkavi su na poslu, često odsustvuju s posla; ne ispunjavaju na vrijeme ugovorene posove.

16. NESPOSOBNOST ZA PREUZIMANJE ODGOVORNOSTI ZA VLASTITE POSTUPKE – nesposobnost preuzimanja odgovornosti za vlastite postupke, kao rezultat nedostatka savjesti; nedostatak predanosti na poslu, antagonistička manipulacija, negiranje svoje lične odgovornosti i pokušavanje manipulacije drugih.

17. MNOGOBROJNE KRATKOTRAJNE BRAČNE VEZE – nisu u stanju da budu privrženi bilo kome ili čemu.

18. MALOLJETNIČKA DELIKVENCIJA – problemi u ponašanju u starosnom dobu između 13 i 18 godina; ispoljavaju kriminalne radnje ili neke druge antagonističke aspekte u smislu eksploatacije, agresivnosti, manipulacije, bezosjećajnosti, bezobzirne tvrdoglavosti.

19. OPOZIV USLOVNOG PUŠTANJA NA SLOBODU – opoziv uslovnog oslobađanja iz zatvora zbog nepromišljenosti, nepažnje ili neredovnog javljanja zakonskim organima.

20. KRIMINALNA VIŠESTRANOST – razne vrste kriminalnih radnji i prestupa, bez obzira na to da li je osoba bila uhapšena ili optužena za njih, osjećaj velikog ponosa kad nekažnjeno obave neke kriminalne radnje.

Al me pročitaše...


Jesam ja psihopata ako odgovaram svakom od ovih opisa ili jednom dva ili nekako procentualno jer oovaaaaj pronasao sam se u dva tri :confused1: :confused3: :oops:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 16:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2013, 03:10
Postovi: 49
bolje biti psihopata nego ovca

_________________
''na sesiji kod Frojda vazio za dragog gosta''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
http://www.papricica.com/zabava/kviz/da ... psihopata/

Forumaši kakvi su rezultati? :D

Meni kažu da nisam prošao test.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
A prevare i kviza. :D

Primjer:
Ocijenite od 1 - 5 koliko je tacan iskaz.
Cesto vam je dosadno.
1 (da), 2, 3 (mozda), 4, 5(ne)

Ponavljate greske.
1 (ne), 2, 3 (mozda), 4, 5(da)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citiraj:
Dobili ste: Potpuna suprotnost od psihopate
Vi? Psihopata? Mora da se šalite! Vi ste najpozitivnija, uvek nasmejana, puna životne energije osoba! Ljubav je svugde gde se vi pojavite. Okruženi ste prijateljima i porodicom koji vas mnogo vole. Nije trebalo ni da radite ovaj test. Bolje da ste radili test: Koji sam jednorog.

Nja, nja, njaaak, njih, kmeee, skiiik.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 23:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17093
Lokacija: Q5HW+6W
Nisam psihopata... pih.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 23:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Imao sam izmišljenog prijatelja, a često volim i danas sa njim prozboriti koju. :flasingsmile:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2015, 06:02 
Talija je napisao:
Citiraj:
Dobili ste: Potpuna suprotnost od psihopate
Vi? Psihopata? Mora da se šalite! Vi ste najpozitivnija, uvek nasmejana, puna životne energije osoba! Ljubav je svugde gde se vi pojavite. Okruženi ste prijateljima i porodicom koji vas mnogo vole. Nije trebalo ni da radite ovaj test. Bolje da ste radili test: Koji sam jednorog.

Nja, nja, njaaak, njih, kmeee, skiiik.

isto mi izadje :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 22:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Jan 2017, 21:50
Postovi: 2
Naravno da ima. Psihopate su svugdje među nama. Međutim, čovjek pojam "psihopata" većinom povezuje sa serijskim ubicama, seksualnim sadistima i slično.. što naravno nije tačno. To je samo dio društva "psihopata", tj. njegov ekstremni dio grupe. Glavna razlika između psihopate i "ekstremnog" psihopate je u genetici i reakciji na impulse. Kada pričamo o ovim običnim psihopatima, oni su svugdje oko nas. Dokazano je da imaju čak i drugačiji mozak od nas običnih smrtnika haha. To su veliki šarmeri, manipulatori, egoisti, prelaze preko mrtvih da dođu do svog nekog cilja u životu. Ne mare za tuđim osjećajima i misle samo na sebe. Ljudi jako često kažu da nemaju emocije. Nije tačno. Oni isto imaju emocije, ali su im sve emocije svedene na minimum i drugačije ih doživljavaju. Oni se više vode instinktom i logikom. Prema tome, jako su snalažljivi i vrlo lako "imitiraju" razne emocije da bi postigli neki svoj cilj. Na jednom forumu su pitali psihopate da li osjećaju ljubav prema roditeljima, na šta je većina odgovorila da ne osjećaju ljubav, nego isključivo poštovanje. O psihopatiji bi se mogu puno diskutovati, jer je ljudski um jako komplikovan i pun iznenađenja. Ja lično, njih gledam kao neku drugu evolucionarnu vrstu "čovjeka". Vrstu koja bi zbog svojih nedostataka i sposobnosti prva preživjela u velikim katastrofama. Psihopatija ima loše i dobre strane. Loše strane su, naravno, to što ne umeju da osjete ljubav, ni da pruže istu. Dobra strana je, a i jako čudna, što su psihopate (ironično) psihički najstabilnije osobe. Oni su ljudi koji ne mogu da obole ni od jedne psihoze, a ni neuroze - laički rečeno, ne mogu umno da obole. Htjela bi još samo da napomenem da psihopatija nije psihički poremećaj, neko karakterni poremećaj. U zaključku, mnogo su interesantni. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs