banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 13:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jun 2003, 13:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Hiljadama godina ispitivana tema ali eto neka je i na ovom forumu jer me zanima sta mislite.
Moje misljenje je da su djelimicno povezani.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2003, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
O kakvoj tačno vezi snova i jave misliš?

Poznato je recimo da je mnogo ljudi sanjalo događaje koji su se naknadno ostvarili, dakle postoji jaka veza između snova i jave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2003, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Sam predmet sanjanja je samo refleksija necega sto se po noci dogadja unutar tebe, a psiha to moze da ispolji kao niz smisleno/besmslenih slika. Emocije i osjecanja su bitniji usnovima, oni ti vise govore kako se u stvari zaista osjecas (ono sto u toku dana ne uspijes da se pitas).
Ono iracionalno u covjeku pocinje da se ispoljava onda kada tijelo spava a psiha je oslobodjena standardne forme djelovanja - posao, skola itd.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2003, 12:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
Psiholozi kazu da svi sanjamo svake noci i da je znak ozbiljnog problema i otpora i straha od samoga sebe ako covjek misli da ne sanja. ( neki kazu da ljudi koji su u sektama tvrde da nemaju snove...?!)
I sad da ne gnjavim, ...... ono sto mislim je: da snove ne treba odbacivati, ne treba im ni vjerovati po svaku cijenu, ali da mogu biti nekad korisni i iznenadjujuci -moguce je i to :wink:, i hoce li se oni izrealizovati, ko zna?: :P :P .
.....e sad, postavlja se pitanje:
Šta je isto u oba svijeta,u svijetu sna i svijetu jave i ko je posmatrač u budnom stanju i u snovima? To ne može biti tijelo, jer se u snovima posmatrač odvaja od tijela i fizičkih čula i stvara svoja sopstvene iskustva - iskustva koja, po svojim fiziološkim reakcijama, mogu biti isto onoliko stvarna koliko i ona iz života u budnom stanju. Snovi i java su napravljeni od istog materijala i što se tiče nervnog sistema, obe vrste iskustava su stvarna. Kada se probudimo iz sna tada ne prolazimo iz nestvarnosti u stvarnost, već iz jednog višeg nivoa stvarnosti u niži nivo.
Imala sam dosta slicnih situacija gdje mi je podsvijest bila dosta jaka i mocna, i navodila me na nekih "pravi put", ali do tada se nisam obazirala na to, misleci, ma daj to su samo sni, zaboravi na to
:cry: , ali se kasnije pokazalo neispravnom odlukom :cry: . Ne kazem ja sad da svakom snu treba vjerovati, niti znam kojem bih uopste trebala, ali kazem samo da tu postoji jako snazna veza izmadju njih.! :wink:

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2003, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Licno mislim da su povezani. :wink:
Ljudski mozak je skoro pa savrsen mada je veliki postotak njegovog funkcionisanja jos uvijek neprecizno objasnjen, iz razloga sto suexperimenti na centralnom nervnom sistemu(CNS) vrlo komplikovani.
Rade se naravno na experimentalnim zivotinjama i svi rezultati moraju biti jasno vidljivi i ocigledni, a ne dostaje onaj najmocniji dio dakle subjetkivna impresija koju nam opitna zivotinja ne moze reci.
Naravno,rade se mnoga istrazivanja i pracenja funkcije mozga i drugih centara dok je covjek spava i zaisita neki rezultati impresioniraju.

Recimo, covjek je tokom cijelog dana izlozen mnogobrojnim senzacijaam koja u njegov CNS stizu preko cula. Mnoge od tih senzacija registrujemo momentalno, evo dacu slikovit primjer: Sjedimo na stolici i citamo, dok odjednom neko zazvoni na vrata.
Tada mi registrujemo slova, gradivo, ucimo, i naravno zvuk koji dolazi od vrata. U tom trenutku mi nismo svjesni da nasa cula nesvjesno primjau senzacije dodira, pritiska,polozaja tijela itd.
SVe te senzacije koje nesvjesno primamo se slazu u odrdjenim regijama mozga, ali ne dolaze do koregdje bi se trebale reprudokavati i uobraziti i svjesan osjecaj da mi zapravo imamo osjecaj da pritiscemo stolicu svoim tijelom.

E sda se sigurno pitate ..ok..ali kakve sve ovo ima veze sa spavanjem, sanjanjem,javom? :wink:

Pa ovako...vecina tih nesvjenih senzacija akumiliranih u CNS-u moze ponekad da bude dovedena u stanje svjesnog, na taj nacin sto se za vrijeme sanjanja odredjeni dijelovi mozga "uvezu" preko neuronskih krugova i sve te akumilirane spoznaje se dovedi u neki odnos koji moze da slozi neku sliku, pricu,dogadjaj, dozivljaj koji nazivamo snom.
Dakle mi u snu ne mozemo da kontrolisemo i naprezemo neke regije mozga vec mozag sam funkcionisa i prekapca sta zeli i sta je u tom trenutku najvise isforsirano(npr, ako smo pretekli dan optereceni nekim problemom velika vjerovatnoca da ce se u toku sna manifestovati slican problem, dogadjaj prica) ..zato ja vrlo cesto sanjam ispit unaprijed :))) i sanjam gradivo i ujutro kad ustanem odusevim se kako ja to sve super znam, jer ucini mi se da sam u toku noci za vrijeme sna sve ponovila :lol: :lol:
ALi najcesce s eprobudim i prije nego sto prof uzme index u ruke ili ga uopste ne uzme :D

E ima jos jedna stvar...
Covjek ima dve faze spavanja: sporotalasno i REM spavanje. Kada covjek spava ovim prvim nacinom on zapravo tada ne sanja, jer je to okrepljujuce spavanje i taa nema sna.
A ovo drugo, REM spavanje je brzotalasno i tada sanjamo, tada je srcani ritam ubrzan, kao i disanje, nastaju misicni pokreti, brzi pokreti kapaka,mozak je vrlo aktivan i tada......sanjamo :P

AKo s eujutro probudimo i niceg se ne sjacamo znaci da smo pavali sporotalasno, i da smo bili mnogo umorniiii, a kada samo sanjali znaci da smo se fino odmorili i jos plus sanjalu nadam se fine snove :P

Toliko za ovaj put i izvinjavam s ena predugom postu , ali nadam se da je bar upola interesantan i vama koliko i meni sva ta fizioloska zbivanja nase svijesti ali i besvijesti :wink:
ovaj put u paranormalna i objasnjenja na duhovnom planu necu ulaziti sigurno ce vader o tome pisati :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 09:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
da li postoji neki podatak o trajanju sna,ja sam chuo da on traje svega nekoliko sekundi :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
CHLAN je napisao:
da li postoji neki podatak o trajanju sna,ja sam chuo da on traje svega nekoliko sekundi :roll:


kao sto sam napisala sanja se samo u tzv. REM spavanju. Epizode toga spavanja traju od 5 do 30 min i pojavljuju se prosjecno svakih 90 min u toku spavanja.
Ako si jako umoran i pospan faze REM spavanja se rjedje pojavlju ili cak potpuno izostaju!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
p.s. REM spavanje ili spavanje koje karakterisu brzi ocni pokreti -"Rapid Eye Movement"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
A znate ono kad spavas pa sanjas nesto lijepo i uvijek kad dodjes do onog "najzanimljivijeg" probudis se, hahaha!
A znate li i ono da se u snu ne mozete povrijediti. Kad god neko sanja da pada uvijek se probudi prije nogo sto padne. To je samo jedan primjer. Ima ih jos mnogo. :wink:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 11:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
gipsy hvala na odgovoru,ali ima jedna stvar koja me posebno interesuje a to je ''mjerach snova''mislim na koji fazon neko moze izmjeriti duzinu sna,za mene malo komplikovano :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
CHLAN je napisao:
''mjerach snova''mislim na koji fazon neko moze izmjeriti duzinu sna,za mene malo komplikovano :roll:


eh pa to je upravo taj problem, da se takvbo nesto moze jasno izmjeriti onda bi sve bilo jasno kako i zasto u cns-u!
jedini nacin da izmjeris da li sanjas i koliko sanjas je pracenje propratnih efekata sna na ljudsko tijelo:

-promjene duzine i intenziteta i vrste mozdanih talasa(EEG-elektrode koje se postave na glavu i one registruju talase i funkciju mozga)
-pracenje pulsa, i srcanog ciklusa, ritma disanja
-pracenje misicnog tonusa
-CT(komp, tomografija glave) kompjuterski daje presjek mozdanih struktira
-pomenuti pokreti ociju itd...itd...

koliko znam da jos nije izmisljena sprava da je prikopcas i da vidis sta covjek misli i kako misli i da se to jasno prikaze na ekranu ... :P

kada bi se uspjelo takvo nesto otkriti tada bi mnoggee bolesti bile vrlo lako otkrivene, dijagnostikovane, i mnoge nejasnoce ljudskog uma rijesene....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
ovaj put u paranormalna i objasnjenja na duhovnom planu necu ulaziti sigurno ce vader o tome pisati


:D

Snovi mogu biti psihološki a to su oni u kojima kako je gipsy_girl objasnila sanjamo ono što nas opterećuje u svakodnevnom životu kao npr. ispit :) mada ja to ne sanjam često iako se sjećam da sam jednom polagao neki ispit i nisam baš bio optimističan a profesor je bio na putu i do rezultata je trebalo čekati do određenog datuma a noć prije tog dana sam sanjao da sam dobio 6 i stvarno sam dobio 6.

Pored običnih psiholoških snova ljudi dobijaju i snove u kojima im se nešto poručuje, savjetuje, upozorava. To su vizije. Nekada sam smatrao da vizije mogu imati samo posebni ljudi (tako i sada misli većina) ali sada mislim to nije tačno. Vjerovatno su svi imali bar nekoliko vizija. Ono što je mene mučilo je kako razlikovati viziju od običnog sna. Raspitao sam se i dobio odgovor da se vizije mnogo upečatljivije, dugo se pamte do detalja dok snovi često ostaju u nejasnom sjećanju, ako se neki upečatljiv san ponavlja više puta to je vrlo vjerovatno vizija a ponavljanje inače ima svrhu naglašavanja pa treba paziti šta se ponovljenim snom želi reći i šta treba poduzeti. Pored toga u vizijama uvijek postoji pečat Oca Nebeskog ali to je teško uočiti.

Vizije su super jer onome ko ih analizira i sluša daju neopisiv ushićen osjećaj o nekoj višoj Inteligenciji koja je tu, do nas, i koja nam pomaže u životu. Problem kod vizija je taj što su vizije u simbolici. Nekad je ta simbolika jednostavna a nekad komplikovana. Ono tumačenje koje izgleda jasno, na koje vizija upućuje ako se tumači samo intelektualno, je ponekad daleko od istinske poruke a pravo tumačenje je ono na koje čovjek ne bi ni pomislio. Viđao sam ovo. Čak se ni bubanjem simbola i njihovog značenja ne dobija garancija da će se vizije znati tumačiti. Tumačenje vizije je dar, posebna sposobnost. To neko ima ili nema. Ali ovaj dar se može dobiti, ova sposobnost se može steći. Za tumačenje vizija treba imati osjećaj, impuls. Tumačenju se ne smije pristupiti intelektualno jer vizije su duhovne poruke i samo se mogu razumjeti ako se (Duhom Svetim) duhovno analiziraju, kao i Sveto Pismo.

Evo prepričaću po sjećanju nešto što sam pročitao a što ukazuje na pogubnost pogrešnog i doslovnog tumačenja vizija.

Neki čovjek (valjda iz Srbije) je bio vozač ili tako nešto i često nije bio kod kuće a valjda se i sa ukućanima nije najbolje slagao, da li je pio ili nešto slično ne znam ali je zanemario porodični život. Jednom je sanjao da se u temelju kuće nalazi zakopano blago. Kad mu je porodica otišla rodbini u goste on je uzeo alat i počeo da kopa i raskopava temelj kuće. Toliko je raskopao temelj da se kuća urušila. Blago nije našao. To je prelilo čašu i žena ga je napustila. Poenta je da je njemu u viziji zapravo rečeno da je pravo blago porodica i da treba da popravi porodični život i time pronađe blago u svojoj kući.

Ima mnogo izvještaja o snovima-vizijama koje su ljude upozoravale i savjetovale i za koje se vremenom pokazalo da nisu bili obični snovi. O tome sam dosta čitao a i slušao od ljudi koje poznajem. Ako naiđem na neki zanimljiv tekst o tome postaviću ga ovde.

Čujem da u zadnje vrijeme (neki) Banjalučani imaju intenzivirane snove kakve prije nisu imali. To sam čuo za mlađe osobe. Moram priznati da me na neki način to ne čudi. Možda će to biti još izraženije u narednom periodu. Volio bih da se ovde jave oni koji imaju ovakva iskustva ili su čuli od drugih za ovo.

A bilo bi dobro da se ovde pišu i lična zanimljiva iskustva o vezi snova i jave ako neko želi da ih iznese.

Preporučio bih da pročitate knjigu "Moć vaših snova", Suzi Holbeč.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 15:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Vader:
Citiraj:
Neki covjek (valjda iz Srbije) je bio vozac ili tako nešto i cesto nije bio kod kuce a valjda se i sa ukucanima nije najbolje slagao....



Cula sam za ovu i slicne price i sve mi to lici na "narodnu poslovicu"
i neko naravoucenije..a ne na istinitu pricu skorijeg datuma... :wink:

Sto se tice vizija....
Nisam nikad imala viziju ali mi se par puta desilo da sam se nasla u nekoj situaciji ili na nekom mjestu a sve mi je to izgedalo "vec vidjeno" i onda sam se pokusavala prisjetiti otkud mi takav utisak kao da sam nesto vec vidjela i prozivjela i onda skontam da je iz sna koji mi sutradan nije bio svjestan, vec je sigurno bio potisnut u memoriji.

Znam da postoje razni tumacni snova interesuje me sta mislite o simbolici snova.
Naprimjer zna se desiti da cesto sanjam zmije(kojie mrzim iz dna duse), i da sanjam da ne mogu da normalno koracam vec da osjetim uzasan otpor pa idem povinuta ka necemu a jako mi je vazno da stignem do tog necega a od otpora ne mogu da hodam normalno.
A o onim ljubavnim, sexy,romatnicnim.... snovima necu da pricam! :angel:

A ovo sto se tice ispita, nocas nisam nista sanjala,tacno da nsiam dugo ni spavala (jer sam mrtva umorna ovih dana) a danas polozila ispit :P jupiiii

toliko... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 16:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Cigancica je napisala - A o onim ljubavnim, sexy,romatnicnim.... snovima necu da pricam! - Maa zastooo. Ajde pricaj, to je najzanimljivije. Hahaha :lol:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2003, 16:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Citiraj:
Naprimjer zna se desiti da cesto sanjam zmije(kojie mrzim iz dna duse), i da sanjam da ne mogu da normalno koracam vec da osjetim uzasan otpor pa idem povinuta ka necemu a jako mi je vazno da stignem do tog necega a od otpora ne mogu da hodam normalno.


cini mi se da ipak to sto si 'sanjala' i nije 'sanjanje' vec 'dogadjanje'. Napor koji si osjetila je stvaran i sigurno ne mozes da ga poredis ni sa jednim drugim, vise kao nemoc.
Mozda ti se dogadjalo da na jedvite jade otvaras oci.

Takodje hodanje koje ti se dogadjalo moze da znaci ta ti se dogodilo pomjeranje u metafizickom (neko ko je far away od nas ce reci pravom fizickom) prostoru. Probaj da zapamtis osjecaj kada se probudis iz toga, mozda je drugaciji od tvojih uobicajenih stanja.
.
Zmije ti tu ne znace mnogo sto se tice duhovnosti niti grijeh (po hriscanstvu) niti kundalini i duhovnost (po istoku) vise prati osjecaj gadjenja ili straha koji imas od njih.

A da spavas u leglu zmija spavas :D
Da ti parafraziram sve na kraju.
Tvoje stanje se moze navesti kao stanje prave budnosti covjeka dok se psiha i tijelo odmaraju. Recimo da si trinity koja je u matrixu a u po noci je budna u onoj vrsti lezaljke u kojoj spava citav zivot i nesvjesna je toga.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2003, 09:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
Cula sam za ovu i slicne price i sve mi to lici na "narodnu poslovicu"
i neko naravoucenije..a ne na istinitu pricu skorijeg datuma...


Da li je dotična priča tačna zaista ne znam ali da se takve stvari dešavaju, dešavaju se. I kad je nešto poučno i istinito onda je sasvim nebitno da li je to staro dva dana ili dvije hiljade godina.

Citiraj:
Nisam nikad imala viziju


Bolje je reći "ne znam da sam imala viziju". I ja sam mislio da nisam imao pa je ispalo da jesam. A to je samo zbog toga što ne znamo prepoznati viziju.

Citiraj:
ali mi se par puta desilo da sam se nasla u nekoj situaciji ili na nekom mjestu a sve mi je to izgedalo "vec vidjeno" i onda sam se pokusavala prisjetiti otkud mi takav utisak kao da sam nesto vec vidjela i prozivjela i onda skontam da je iz sna koji mi sutradan nije bio svjestan, vec je sigurno bio potisnut u memoriji


E ovo je još jedna stvar o kojoj sam mislio pisati.

Ako si doživjela situaciju identičnu onoj koju si sanjala onda je moguće da nije bio ni san ni vizija već nešto treće - nesvjesna astralna projekcija. Ove nesvjesna astralne projekcije izvode svi ljudi dok spavaju, da li ih izvode svaku noć to još ne znam. Nešto o svrsi ovih nesvjesnih astralnih projekcija sam čuo ali neću ništa napisati dok ne dođem do konkretnijih podataka. Koliko sam do sada čitao astralne projekcije više nisu tajna, na zapadu su vršena i ispitivanja sa AP (astralnim projekcijama) i neki ljudi koji su imali tu sposobnost su korišteni i za špijunažu. Čak ni ortodoksni (zadrti) vjernici više ne negiraju AP već samo viču da je to đavolska rabota iako je to zapravo prirodna duhovna sposobnost svakog čovjeka, jedna od mnogih.

Kako se u astralnim projekcijama može vidjeti ("odsanjati") nešto što se identično tako desi tek kasnije a što ljudi zovu deja vu?

Odgovor je jednostavan ako se zna šta je astralna projekcija. To je sposobnost da duhovno (astralno) tijelo na određeno vrijeme izađe iz materijalnog tijela. Astralno tijelo (u kome se nalazi naša svijest, naše misli, želje) može da se udalji od materijalnog tijela i da se kreće kroz prostor i vrijeme brzinom misli, dovoljno je pomisliti da si tu i tu ili tada i tada i to se desi. Astralno tijelo je cijelo vrijeme vezano za materijalno tijelo takozvanom srebrenom niti ili vrpcom, ako srebrena vrpca pukne gubi se veza materijalnog i astralnog tijela i čovjek umire. I obrnuto, pri smrti čovjeka srebrena vrpca puca. O tome je pisao i mudri Solomon u Svetom Pismu u poglavlju u kome je opisivao nastup smrti. Kao što vidite AP je poznata hiljadama godina. Srebrena vrpca je izuzetno rastegljiva pa se osoba u AP može jako daleko udaljiti od tijela, ne samo da može putovati Zemljom već i svemirom, može putovati svemirom tako da planete samo prolaze sa strane kao u Zvjezdanim Stazama. Čuo sam da su neki Amerikanci došli nekom joginu na Tibetu i kad ih je on pitao zašto su došli rekli su da su došli da vide Tibet a on je prokomentarisao u fazonu: "a budala putovali dovde da vide Tibet a ja odem u Ameriku samo sjedeći ovde". Može se kretati i kroz vrijeme ako Sile Nebeske to dopuste, može se vidjeti kako su građene piramide, kako se otvorilo Crveno More kad su Izraelci prolazili kroz njega, a može se vidjeti i budućnost, ako vam dopuste. Ali najveći fazon je biti svjestan astralne projekcije kada se ona desi za vrijeme spavanja a to je teško, za to treba određen duhovni nivo. Astralna projekcija se sada vjerovatno može postići i vježbom nekih tehnika (ima ih dosta) koje su objašnjene u raznim knjigama o AP koje su do sada objavljene a i na sajtovima. Čitao sam i na forumima diskusije onih koji su naučili izvoditi AP uz pomoć knjiga. Preporučenost sticanja sposobnosti AP na ovakve načine je vrlo diskutabilna. U više navrata su osobe koje su tehnički uvježbane ali duhovno nepotkovane imale loša iskustva kada izvedu AP, npr. nešto ih prepadne a velik strah u AP može izazvati pucanje srebrene niti. Ovo je jasno kada se zna da je AP duhovna sposobnost i da osobe koje su nedovoljno duhovne a izvode AP pomoću nekih tehnika zapravo to rade isforsirano, kao i kada neki uređaj bez da smo ga prethodno konstrukcijski usavršili tjeramo da radi preko preporučenih mogućnosti, on tada može jedno vrijeme tako da radi ali onda pregori.

Što se tiče veze snova i već viđenih situacija radi sa o nesvjesnoj astralnoj projekciji pri kojoj je osoba namjerno ili nesvjesno odgledala tu situaciju za vrijeme AP u toku spavanja. Kasnije zaboravi šta je vidjela ali kad doživi tu situaciju onda se sjeti da je od nekud zna iako ne zna odakle ili se sjeti da je to sanjala što je još bolje jer ipak zna kad je to vidjela.

Ovo su vrlo interesantne stvari i predstavljaju ogroman teren za istraživanje, kako za pojedince tako i za organizovana naučna ispitivanja koja su već rađena, kako samo za snove tako i za astralne projekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2003, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
Znam da postoje razni tumacni snova interesuje me sta mislite o simbolici snova


Tumače snova nisam čitao a što se tiče simbolike u snovima nje ima ali u vizijama koje nose određene poruke.

Citiraj:
Naprimjer zna se desiti da cesto sanjam zmije(kojie mrzim iz dna duse)


Ako sanjaš zmije a mrziš ih onda to mogu biti čisto psihološki snovi, bez posebnog značenja.

Inače zmija u vizijama ima moćno značenje. I ja sam ih sanjao i to u jednom snu koji mi sa ponavljao a znam da je zmije sanjalo i dosta osoba koje poznajem. Prosto da se zapitaš zašto ljudi od životinja mnogo (ili najviše) sanjaju zmije a ne recimo papagaje, vrapce, lisice, medvjede, skakavce, vjeverice. To nije samo iz straha od zmija jer ljudi se boje i gade i mnogih drugih životinja.

Citiraj:
A ovo sto se tice ispita, nocas nisam nista sanjala,tacno da nisam dugo ni spavala (jer sam mrtva umorna ovih dana) a danas polozila ispit


(to je bilo juče)
I ja sam juče položio ispit a ne sjećam se da sam prethodnu noć nešto sanjao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 14:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
Doktore, . . . ja uvijek sanjam kako idem u video klub. I tamo za divno cudjenje jedna mlada dama stoji i smijesi se. Smeta mi doktore sto ne vidim nikada boju njenih ociju, jer ja samo gledam u njene grudi. A kako i ne bih kada ona ne nosi grudnjak. Doktore sta to znaci? I kad pocnem da pricam sa njenim grudima, ovaj sa njom, trazeci neki film, ona ode do drugog kraja sobe da mi donese kasetu i za divno zaprepascenje ona nema ni gaca. Ma nije to sve, . . . u toj sobi nema nikakvih buba svaba i nekih socnijih zaba, nema zmija, nema jabuke, nema drugih ljudi, a mi se drzimo odjednom za ruke.

P.S. Uh, kad bi se ovaj san ostvario!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Avg 2003, 04:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Avg 2003, 04:24
Postovi: 3
a sta ako citava tvoja stvarnost i jeste samo san...
i ti nikad neces znati kad si se stvarno probudio i da li ces ikada :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Avg 2003, 10:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
SKVO je napisao:
a sta ako citava tvoja stvarnost i jeste samo san...
i ti nikad neces znati kad si se stvarno probudio i da li ces ikada :evil:


Matrix!
A?
:roll:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs