banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 04:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jan 2010, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sanjanje je možda najveća enigma za današnje čovječanstvo i praktično neiscrpan izvor potencijalnih čulnih iskustava koja, po nekim parametrima i kvalitetima, mogu u znatnoj mjeri prevazići i nadmašiti čulne doživljaje koje imamo u tkz. budnom stanju ...

U davna vremena mnogi ljudi ne samo da su imali moć očuvanja pune svijesti za vrijeme procesa kojeg nazivamo sanjanje, nego su neki od njih imali i čudesnu sposobnost manipulacije vlastitim snovima i vlastitom javom na način koji se, za današnje prilike u kojima se o snovima prilično malo zna, može činiti nevjerovatnim, a sjećanja na to drevno doba u današnjoj kolektivnoj ljudskoj svijesti sačuvano je kao sjećanje na izgubljeni i zaboravljeni raj ...

Posljednjih godina, međutim, sve veći broj pojedinaca počinje iznova ulaziti u to zaboravljeno i zabranjeno područje svijesti, tako da se čini da je na pomolu nova epoha u kojoj ćemo izgleda ponovo otkriti neke drevne misterije i početi odgonetati neke od najskrivenijih zagonetki svijesti
vezanih ne samo za prirodu sna, nego i za bolje upoznavanje i razumijevanje onog što nazivamo budno stanje ili java ...

Hoćemo li zbilja kao čovječanstvo uskoro ponovo zakoračiti u to zlatno doba ljudskih mogućnosti ostaje tek da se vidi, a u međuvremenu, oni koje zanimaju snovi i njihov skriveni potencijal mogli bi se na ovim stranicama bar malo zabaviti i upoznati s neobičnim iskustvima onih koji su u buđenju svijesti tokom spavanja i sanjanja već napravili svoje prve uspješne korake, ali i sa neobičnim iskustvima onih daleko iskusnijih snivača ...

Za sam početak, evo šta nam o sanjanju kaže Wikipedija:

“Sanjanje je složeni psihobiološki proces praćen vrlo određenom fiziološkom slikom.
Psihološka komponenta sanjanja izražena je u snovima koje karakterizira slijed slika koje sanjač doživljava posebnim oblikom svijesti. Ta je svijest u usporedbi s budnom sviješću sužena i promijenjena. Fiziološka komponenta sanjanja izražena je REM-fazom. Normalno čovjek tijekom noći sanja 4 do 5 puta u 20 minuta, koliko traje i pojedina REM-faza. Sanjanje je obilježeno pasivnim stanjem svijesti, te je lišeno sanjačeva voljnog sudjelovanja, a u njemu je tek toliko svjesnosti da bi sadržaj sna nakon spavanja mogao biti dozvan u sjećanje. Zbog toga se snovi označuju kao pojavni oblik nesvjesnoga. S biološkog stanovišta sanjanje je od posebne važnosti i njegovo sprječavanje (buđenje sanjača u REM-fazi) izaziva niz psihofizioloških smetnji. Oni koji tvrde da uopće ne sanjaju ili da rijetko sanjaju zapravo se svojih snova ne sjećaju. No, i ovi će ih znati opisati, ako ih se probudi pri kraju REM-faze.
Za razliku od doživljaja budne svijesti, doživljaji se u snu odvijaju u halucinantnim nizovima slika u kojima nema reda. Nedostaje im kontrolna funkcija "ja" koja inače djeluje kao čuvar prilagodbe na zbilju.”

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2010, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da li možemo kontrolisati snove?

Obično uz lucidnost ide i određeni stepen kontrole nad snom. Količina dostupne kontrole sna razlikuje se od sna do sna i svakog sanjača do sanjača. Vježbanje pridonosi poboljšanju kontrole nad događajima u snu. Najčešće u lucidnim snovima sanjači mogu birati kako da reaguju na događaje u snu, dok sasvim rijetko mogu da kontrolišu sve pojave u snu - san ima svoju radnju. NPR, umjesto da pokušavate izbjeći neku opasnost kao što bi prirodno uradili kada ne znate da sanjate, možete odlučiti da se suočite licem u lice sa zastrašujućim događajem iz sna, znajući da vam se ništa ne može desiti.
Mogućnost kontrole može promjeniti san iz zastrašujućeg, frustrirajućeg ili izluđujućeg iskustva u kojem ste bespomoćna žrtva, u iskustvo u kojem privremeno možete odbaciti brige i oprez budnog života i uživati jedinstveno zadovoljstvo potpune slobode. Kao što smo naveli, rijetki ljudi mogu i da lucidnom snom postignuz stepen kontrole kada mogu formirati stan po svojoj slobodnoj volji, znači stvoriti bilo kakav svijet, proživjeti bilo koju fantaziju i iskusiti sve što zamisle!

Da li svi sanjaju?

Svi sanjaju. Svi sisari imaju REM spavanje. Većina snova dešava se u toku REM faze sna. To se pokazalo kada su budili ljude u različitim stepenima spavanja i postavljali pitanje da li su sanjali. U 85% buđenja iz REM faze sna ljudi su izvještavali da su sanjali. Nakon buđenja iz drugih faza spavanja (ukupno zvanih ne-REM faza) rijetko ima izjava o sanjanju. REM faza se tokom noći mijenja sa ne-REM fazom u ciklusima koji traju oko 90 minuta.
U toku 8-časovnog sna provešćete oko sat i po u REM fazi podijeljenoj u četiri ili pet "REM perioda", u trajanju od 5 do 45 minuta. Većinu snova zaboravimo. Neki ljudi nikada se ne sjećaju snova dok drugi svake noći pamte pet ili više. Pamćenje snova može se razviti odnosno poboljšati i to je neophodno za učenje lucidnog sanjanja.

Da li lucidni snovi ometaju funkciju spavanja i odmora?

Lucidno sanjanje je normalna pojava u toku sna. U toku lucidnog sna mozak i tijelo su u istom fizičkom stanju kao i u najobičnijem ne-lucidnom snu. Snovi su rezultat aktivnosti mozga dok su čula isključena za vanjski svijet. U takvom stanju, i tipično tokom REM sna, um stvara iskustva iz trenutno aktivnih misli, briga, sjećanja i fantazija.
Snovi nisu unaprijed stvorene priče već se kreiraju dok se krećete kroz njih. Saznanje da sanjate jednostavno vam dozvoljava da usmjerite san u konstruktivnom i pozitivnom smjeru, kao što usmjeravate misli dok ste budni. Dalje, lucidni vam snovi mogu dati čak više informacija o vama samima nego ne-lucidni snovi, jer možete posmatrati razvoj sna iz svojih osjećanja i sklonosti, dok ste svjesni da sanjate i da se san rađa u vama. Pogrešno je smatrati su snovi nesvjesni procesi koji trebaju takvi i ostati.
Vaša svijest je uvijek prisutna u vašim snovima. Da nije, ne biste pamtili snove, jer možete upamtiti samo događaj koji ste svjesno iskusili. Dodatna "svesnost" lucidnog sna ništa drugo nego saznanje da sanjamo.

Zašto iskusiti lucidne snove?

Šta mislite da u snu možete bez ikakvog straha učiniti sve što poželite.
Zakoni fizike i društveni zakoni ne vrijede u snu. Jedina ograničenja su okviri vaše mašte. Veliki dio mogućnosti sna izgubljen je jer ljudi ne prepoznaju da sanjaju. Kada u snu nismo lucidni, mislimo i ponašamo se kao da smo u budnoj stvarnosti, to vodi u bezrazložne frustracije, konfuzije i rasipanje snaga, i u najgorem slučaju, u zastrašujuće noćne more.
Pogrešno usmjeren trud za obavljanje obaveza budnoga života u snovima, imaju za posljedicu tjeskobne snove u kojima aparati ne rade kako treba, kasnimo na sastanke, zaboravljamo na važne ispite, ne možemo naći pravi put i tako dalje, imamo problema sa ljubavima. Tjeskobni snovi i noćne more mogu se prevladati lucidnim sanjanjem jer ako znate da sanjate nemate potrebu da se bilo čega bojite. Događaji u snu ne mogu da vam naštete. Lucidni snovi, osim što vam pomažu da vodite snove u zadovoljavajućem smjeru, uživate fantastične avanture i prevladate noćne more, mogu biti i dragocjena oruđa za uspjeh u vašemu budnom životu.
Lucidni sanjači mogu promišljeno pokretati prirodni kreativni potencijal snova za rješavanje problema i umjetničko nadahnuće. Sportisti, javni izvođači, i slično, mogu se pripremati, vježbati i unapređivati svoje znanje i iskustvo dok spavaju. To je samo blagi primjer različitih načina na koji ljudi koriste lucidno sanjanje da bi proširili svoj život. Svi mi provodimo trećinu svojega života spavajući, zašto iz tog vremena ne izvući maksimum?

Kako imati lucidan san?

Prve lucidne snove možete doživjeti jako brzo nakon početka vježbi i tehnika lucidnog sanjanja, u roku od čak par dana od početka. Već samo čitanje ovih redova ili tekstova o lucidnim snovima može prouzrokovati lucidni san, iako veoma rijetko. Da bi smo postigli sposobnost da imamo lucidan san po našoj volji, potrebno je, za prosječnog čovjeka, više godina istrajnog rada. Postoje mnoge tehnike za razvoj vještina lucidnog sanjanja, koje je nemoguće sve spomenuti sada.
Navešćemo samo one koje čine osnovu ovladavanja lucidnim snovima. Kao prvu stvar, moramo imati ispravan mentalni stav i preispitati svoj sistem vjerovanja. Ispravan stav predstavlja dobar dio uspjeha u lucidnom sanjanju, jer je san mentalna tvorevina, odnosno proizvod našeg uma. Isto tako, mora postojati jaka želja i motivacija da se postane svjestan u snu te spremnost da se odvoji jedan dio vremena i koncentracije u svrhu postizanja tog cilja. Vrlo važno je se dobro sjećati snova i voditi dnevnik snova. Ako osoba nema sjećanje na san, ona možda i sanja lucidne snove, ali njoj to ništa ne znači jer se ne sjeća istog i iskustva lucindog sanjanja. Vođenje dnevnika snova nije lako, ali je nažalost apsolutno potrebno ako želimo bilo šta značajnije napraviti na polju lucidnih snova.

Ključ lucidnih snova - svjesnost

Pošto nam je glavni cilj postati svjestan u snu, razvijanje svjesnosti dok smo budni je glavni ključ za razvoj sposobnosti lucidnog sanjanja. Ovo je metoda koja je inače djelotvorna sama za sebe, ali u kombinaciji sa ostalim metodama, daje optimalan način za trening lucidnog sanjanja. Glavni cilj je povećatisvjesnost tokom dana, sa ciljem da tu svjesnost proširiom u svijet snova. Dosta ljudi smatra da su već dovoljno svjesni i ne mogu biti svjesniji više nego što jesu. Međutim često ni u stvarnom životu to nismo: npr jesmo li ikada slušali radio ili gledali tv, a da uopšte ne znamo, šta gledamo ili slušamo. Ostavili smo neku stvar, ali nema šanse da se sjetimo gdje, kako i zašto? To su momenti u kojima je naša svjest negdje odlutala i nismo dovoljno koncetrisani. Nije cilj sada da svi postanu opsjednuti okolinom oko sebe, već da konstantno budemo svih momenata koji nas okružuju i prolaze. Npr. ako jedemo budimo onda svjesni toga, ako vam se pojave misli koje vašu
svijest skreću sa procesa jedenja, postanite svjesni tog prijelaza u toku svojih misli. Budite svjesni svoje svjesnosti poput neutralnog posmatrača. Inače, praksa meditacije je izvrsna za vježbanje svjesnosti. Povišenje nivoa svjesnosti, znači i razvoj sposobnosti lucidnog sanjanja.

TEHNIKE ZA POSTIZANJE LUCIDNOG SNA

Indukcija lucidnog sna

Za sve one koji nestrpljivo očekuju da što prije iskuse lucidni san, najefikasnija je tehnika za brzu quick indukciju lucidnog sna. Ona nije zamjena za vođenje dnevnika i rad na snovima ali može dati omogućiti određeni stepen lucidnosti. Svi koji žele postići da po volji i neograničeno budu svjesni u snovima, trebaju sistemski, od temelja graditi sve elemente budnog sanjanja. Instrukcije za ovu "brzinsku" tehniku indukcije (bez ulaženja u objašnjenje zašto se treba raditi upravo na takav način) su slijedeće:

1. Pođite na spavanje između 22 i 01 sat, te planirajte buđenje nakon približno 6 sati spavanja. Prije spavanja, ležeći na leđima, zatvorite oči, i radite koncentraciju na prostor između obrva (treće oko), kroz zatvorene kapke. Za to vrijeme mentalno i sa osjećajem, ponavljajte autosugestiju poput: "Noćas ću postati svjestan/svjesna da sanjam". Ako um počne lutati, ponovo usmjerite pažnju na treće oko i nastavite sa autosugestijom sve dok ne utonete u san.
2. Nakon otprilike 6 sati spavanja, ustanite iz kreveta i budite budni 1 - 1.5 sat (po mogućnosti čitajte ili razmišljajte o lucidnom sanjanju). Važno je potpuno se razbuditi za to vrijeme.
3. Vratite se u krevet i ponovo radite tehniku koncentracije na treće oko uz autosugestiju. Moguće je da ćete imati problema da ponovno zaspete, što može potrajati i do 1 h, ali nakon što konačno zaspete, počinje zabava. Da ne bi bili iznenađeni rezultatima ove tehnike, ovako je moguće pored lucidnog sna, izazvati i svjesno iskustvo astralne projekcije kao i iskustvo tzv. "lažnog buđenja", kada je osoba uvjerena da je budna i počinje obavljati svoju svakodnevnu jutarnju rutinu a da u stvari još uvijek sanja. U svakom slučaju, možete imati zanimljivo iskustvo.

TEST REALNOSTI

Sledeća tehnika koja je takođe jako uspješna je test realnosti.
Znači potrebno je u toku budnosti što češće i redovnije raditi sledeće testove da bi Vam se desilo da iste uradite i u snu.
Najčešći testovi realnosti su:
1. Gledanje na sat, pa sklanjanje pogleda i gledanje na sat ponovo. (U slučaju da to uradite u snu vrijeme će svaki puta vjerovatno prikazivati drastičnu razliku, što će Vam ukazati da sanjate). Ovo pali bolje sa digitalnim satovima nego sa analognim.
2. Uključivanje i isključivanje svjetla na prekidaču. (U slučaju da ste u snu, prekidač vjerovatno neće raditi, što će Vam ukazati da sanjate).
3. Ogledanje u ogledalu. (Ogledanje u ogledalu u snu će najvjerovatnije dati iskrivljenu ili mutnu sliku)
4. Čitanje knjige ili teksta za redom više puta. (Čitanje u snu će dovesti do toga da svaki put pročitani tekst će promjeniti sadržaj.).

Najčešći problem kada već uspijete postići lucidni san je taj da da produžite isti i da se ne budite neplanirano iz njega.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2010, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Imaju dvije teme od po 10 stranica već o tome...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2010, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
PrebaČi na jednu gomilu, nisam vidjela. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ponovo pokrećem ovu temu, jer me zanima ima li na forumu lucidnih sanjača? Ako ima, volio bih da se jave ovdje, radi razmjene informacija, iskustava i tehnika :wink:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 21:44 
Nema, al' ja u zadnje vrijeme bas sanjam dobro i duboko... Prije neki dan padoh sa planine dok sam planinario...

Da se ne sexam vise sa damama po komsiluku?

Salu na stranu, bilo je bas gadno...imam bas gadne REM faze sna...

Moram prestati gledati mracnjak...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ja svako malo padam, al' nemam pojma ujutro odakle i kako, zaboravim sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 21:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
U fazi nekog "polu-sna" uopšte nije teško kontrolisati svoje postupke u istom. Dešavalo mi se više puta.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kažu ima način, prije spavanja pokušavaš na tome zadržati fokus, e sad kako znati da li je stvarnost ili lucidan san, pokušaj da brojiš ili da čitaš, ako sanjaš ne možeš ni brojati ni čitati napisano, sve mimo toga možeš u lucidnom snu svojom voljom da "radiš".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Warrior of the Light je napisao:
Ponovo pokrećem ovu temu, jer me zanima ima li na forumu lucidnih sanjača? Ako ima, volio bih da se jave ovdje, radi razmjene informacija, iskustava i tehnika :wink:


Ja nikakvu "tehniku" nemam, ali jednom kad se pokrene takvo stanje svijesti (nazovimo ga san) lako upravljam dešavanjima, događajima, ljudima oko sebe. Moj problem kod takvog izmijenjenog stanja svijesti je što pričam razgovjetno, vodim dijaloge, plačem ili se smijem na glas. Tad se mogu sama probuditi.

Drugi oblik sanjanja koji mi se javio relativno nedavno je somnabulizam. Ustajem, pričam, radim stvari kojih se kasnije ne sjećam. Preksinoć sam nesvjesni oprala kadu. :lol: To je lijepo. O ružnom ne bih sad. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:04 
Zaboga, moram to usavrsiti do tacke kada sam james bond...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Uh, samo nemoj kao Prasicin brat. :?
Inače, somnambulizam je karakterističan za rani pubertet, a kod malog broja ostaje i kasnije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
U fazi nekog "polu-sna" uopšte nije teško kontrolisati svoje postupke u istom. Dešavalo mi se više puta.


Tačno je to za polusan, kada si svjestan da sanjaš a u isto vrijeme svjestan da se budiš i da si u krevetu. To bi se moglo nazvati lucidni polusan. U pravim lucidnim snovima sanjač nije svjestan fizičkog tijela u krevetu, nego je potpuno uronjen u "simuliranu realnost" snova ali istovremeno svjestan da je sve oko njega san, uključujući i tijelo u kojem se nalazi (to jest, u kojem sanja da se nalazi)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Inception? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Kažu ima način, prije spavanja pokušavaš na tome zadržati fokus

To je "wake induced lucid dream" (WILD) tehnika, uspjelo mi je mada je dosta teže i rjeđe od "dream induced lucid dream" (DILD da prostiš) tehnike, koja se zasniva na provjerama stvarnosti, autosugestiji i vizualizaciji

Citiraj:
Ja nikakvu "tehniku" nemam, ali jednom kad se pokrene takvo stanje svijesti (nazovimo ga san) lako upravljam dešavanjima, događajima, ljudima oko sebe. Moj problem kod takvog izmijenjenog stanja svijesti je što pričam razgovjetno, vodim dijaloge, plačem ili se smijem na glas. Tad se mogu sama probuditi.

Moguće da imaš prirodan talenat za lucidne snove, što je šteta ne iskoristiti :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
shakal je napisao:
Inception? :D

Da, dobar film za promovisanje lucidnih snova, iako ima puno pretjerivanja:
http://www.world-of-lucid-dreaming.com/lucid-dreaming-myths-in-inception.html

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja često sanjam da ronim u nekom bazenu i da dišem pod vodom. Jedno vrijeme uživam a onda sam sebi kažem, ovo je nemoguće sigurno sanjam, i probudim se.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Talija je napisao:
Uh, samo nemoj kao Prasicin brat. :?
Inače, somnambulizam je karakterističan za rani pubertet, a kod malog broja ostaje i kasnije.


Mene nedavno strefilo. Prvo je počelo kao stajanje pored kreveta i pričanje gluposti tipa "Dušo, jel i tebi oči krvare?" :-? do "Jesam li položila matematiku (od prije 10 godina)"? Sad već širim veš i kupam mačku bez problema. :lol:

Citiraj:
U pravim lucidnim snovima sanjač nije svjestan fizičkog tijela u krevetu, nego je potpuno uronjen u "simuliranu realnost" snova ali istovremeno svjestan da je sve oko njega san, uključujući i tijelo u kojem se nalazi (to jest, u kojem sanja da se nalazi)


Upravo. Korak do astralne projekcije. Iskusila nažalost svega jedan put.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Aaaaa jbt :D da me neko probudi i pita da li mi krvare oči, aaa :lol:
Astralnu projekciju si iskusila? Interesuje me tvoje iskustvo, do sad sam samo o tome čitala bez mogućnosti pitanja. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 22:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Ја се сад бојим заспати :confused2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs