banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Slika


Ovaj lik/covjek se javljao jednoj zeni iz New Yorka u snu, vise puta, zbog cega je ona konsultovala psihijatra. Psihijatar joj je preporucio da napravi "fantom-sliku" te osobe, sto je ona i uradila. Slika se nasla u psihijatrovom uredu, i tu ju je slucajno ugledala jedna druga pacijentkinja koja je bila iznenadjena jer je ta ista osoba dolazila i njoj u san. Psihijatar je zamolio svoje druge kolege da pacijentima pokaze sliku "fantoma" da vide da li i koliko puta se jos ta osoba ukazivala u snu... i na veliko iznenadjenje, bilo ih je, ne malo...javilo ih se oko 2.000! Vecinom dolazi kao "savjetnik", daje zivotne savjete i pomaze ljudima pri odluci, ali nekima je dolazio i kao "ljubavnik", ili dobar prijatelj...

Na ovom sajtu http://thisman.org/history.htm ima vise o tome, i lokacije gdje se lik ukazivao, pisu i iskustva osoba kojima je dolazio u san.

Naucnici su istrazivali slucaj . Kao moguce objasnjenje je bilo da se radi o "manipulaciji uma" (sto god vise ljudi vidi sliku, slika ce se uprziti u mozak pa ce ljudi zaiista ga sanjati ili ce sami sebe ubijediti da su ga vec negdje vidjeli i da im je poznat) ili da se radi o nekom marketingu. Misticari pak govore da je moguce da fantom posjeduje parapsiholoske moci i da putem njih "ulazi" u snove.

Sve je moguce.


Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:15 
Sve je moguce.

Inache imam obichaj sanjati nebuloze pa moguce da i ovoga tipa sanjam... :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2008, 19:59
Postovi: 370
Lokacija: Pod Jasenom
Jeste, i cak sta vise- ja sam ga kao mali gledao na TV-u, bio je cesto centralna figura desavanja..
Sjecam se da je nekad imao malo duzu kosu (sudeci po slici- osisao se/skratio), i da su ga zvali Krajisnik, Momcilo, cini mi se... :evil3: :lol: :lol:

_________________
...neda mi se objasnjavat´,
al´ ti se s´ time ne bi slago, garant!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
stalle je napisao:
Jeste, i cak sta vise- ja sam ga kao mali gledao na TV-u, bio je cesto centralna figura desavanja..
Sjecam se da je nekad imao malo duzu kosu (sudeci po slici- osisao se/skratio), i da su ga zvali Krajisnik, Momcilo, cini mi se... :evil3: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol:...

Snovi su nedovoljno istrazena tema, ali ovakve stvari mi uvijek vise vuku na prevaru...ali, ko zna...mozda se i meni javi obrvan pa promijenim misljenje :lol: ...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Kad si sad spomenuo Momcila... zanimljivo je to sto ima guste upadljive obrve. Takve osobe su rijetke, a i kad nekog pa i cak jednom sretenmo u zivotu, ostane nam u sjecanju upravo zbog upadljivih obrva. Recimo da neko zeli da napravi biznis sa ovim likom. Kakve (velike) koristi od toga? Kad izuzmemo onaj shop sa sajta gdje se prodaju majice i solje sa njegovim likom... ne moze se niko tooliko obogatiti tim?! Ili je "kreatorima " mozda stalo do toga da se prica o njima, tj. o njihovoj kreaciji i time zadobiju popularnost....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Evo sa sajta par snova od ljudi koji su ga sanjali:
Prevedeno je sa google-translatorom pa ne zamjerite na prevodu:


"Imao sam ovog povratnog san za nekoliko godina. Visok, crn muškarac pokazuje mi sliku i pita me ako ja mogu prepoznati moj otac u nju. Čovjek na slici je taj čovjek nikad nisam vidio prije, on izgleda ništa kao moj tata, ipak sam neobjašnjivo odgovor koji mogu prepoznati svoga oca. U ovom trenutku sam obično probuditi osjećaj vrlo mirni. Drugi puta san se nastavlja, ja sam stajao pred oca moga groba, I mjesto cvijeće na zemlju i sam shvatiti fotografija na nadgrobnoj ploči nedostaje. "

"Ja se zaljubio u njega od prvog puta sam ga vidio u mom snu. Čak i da ako mislim da o tome moram priznati da je stvarno ružna. A ipak, svaki put, on me off my feet osvaja sa svojim romantičnim gestama i slatki riječi. On mi kupuje cvijeće, nakit, on me vodi van na večeru ili na plažu gledati zalazak sunca. "

"Uvijek sam imao taj san lete u nebo nad mojim gradom i promatrajući mojih prijatelja iz gore tamo. Budući da sam se preselila u drugu kuću sam započeo sastanak ovog čovjeka tijekom leta. Nije svaki put da imam taj san o leti, ali dovoljno često. On leti previše, ali nikad govori. "

"Prvi put sam imala san o tom čovjeku sam bio vlasništvo tvrdo vrijeme na poslu. Sanjao sam o uzimajući izgubljen u ogroman shopping centar i napuštena. Odjednom taj čovjek pojavio se i sam počeo bježale od njega. Otjerao je nakon me za ono što se već sat vremena dok sam se postaviti protiv zida u dječji 'područje u supermarketu. U ovom trenutku on mi se nasmiješio i on mi je pokazao izlaz prema blagajnama i sam se probudio. Otkako te noći taj čovjek se pojavio u svim svojim snovima i uvijek mi daje upute kako izaći iz snova i probuditi. "

"Ja nikada nisam imao homoseksualne odnose, pa čak i fantazije. Ali ja san o sexing da s ovim čovjekom sve vrijeme. Moram priznati da ima puno mašte i on mi se svidi. Ponekad, kada se budim sam otkriti sam imao noćne emisije. "

"Vidio sam ovaj čovjek u mom snu, odjeveni kao Santa Klausa. Kad se pojavila Osjećala sam tako sretan, kao kad sam bila mala djevojčica. Onda mi se nasmiješio i njegova glava postala balon, lebde u zraku iznad mene , ali bez obzira koliko teško sam pokušao da ga uhvatiti, ja jednostavno ne mogu doći do njega. "

"Sanjao sam ovog čovjeka kad sam bila u 10. razreda. On nije bio ni na koji se ponavlja san samo jedan veoma upečatljiv i zastrašujuće san. U mom snu sam bio zaglavi u sobi, sjedeći na stolici. Nekoliko metara daleko od mene nije bio televizor. bio sam 'posjetila' od dvojice sam nikada prije nije vidio (nije 'taj čovjek ") i oni i mene napao. Probudio sam se u znoju pokrivena i suze a ja sam bio doma. nekako sam zaspao onda sam pronašla u sobi. Počela sam vrištati i plakati. Zatim je taj čovjek pokazao gore na ekranu. sam ga molila da me ne naškoditi. On nije promijeniti svoje prazan izraz ili ne govori. On je dijafragma moje grlo i sam se probudio gore. Mislim da je on mene pustiti iz noćne more, ali nisam mogao prestati razmišljati o njemu tjednima. ja još uvijek neke skice nacrtao sam u njemu. Znam da je tip čudan. "

"Sanjao sam ovaj čovjek je bio u mom ogledalu mene gledajući, govoreći ništa, a on je nosio naočale. On nikada ganut cijelo vrijeme sam ga vidio, bio je kao kip, pa i dalje."

"Sanjao sam ... taj čovjek je bio Brazilac i vrlo zgodan. Bio je učiteljica tipa sa 6 prstiju na desnoj ruci. On je rekao, ako SAD imali nuklearne katastrofe: ići Sjevernoj!"

"Vidio sam ovaj čovjek u 3 potpuno različite snove. On je bio malo drugačiji od slike, ali sam ga prepoznali immedialely. Pojavio se iznenada i nestali u isti način. Njegova poruka u svim 3 od mojih snova je:" To je sve više ". To je bilo ponavlja 3 puta u svakoj snovima. razlike u slici i čovjek u moje snove su: kosa mu je bila malo duže u vrhu, obrve nisu kao grmovit. Drugom osim taj, on je identična. I nije imao strah od njega, ali mnoga pitanja. "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 19:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2008, 19:59
Postovi: 370
Lokacija: Pod Jasenom
U tvom postu se krije odgovor, treba samo pravilnije poredati recenice...

Da pokusam:

Pitanje:
Citiraj:
Recimo, neko zeli da napravi biznis sa ovim likom. Kakve (velike) koristi od toga? Kad izuzmemo onaj shop sa sajta gdje se prodaju majice i solje sa njegovim likom... ne moze se niko tooliko obogatiti tim?!


Odgovor:
Citiraj:
ima guste upadljive obrve. Takve osobe su rijetke, a i kad nekog pa i cak jednom sretenmo u zivotu, ostane nam u sjecanju upravo zbog upadljivih obrva.



Zelim reci: upadljive obrve, kao sto ti rece- ostane u sjecanju, podsvijesti, iz razloga sto covjek po obicaju prvo gleda u oci drugu osobu (na slici, ili uzivo..).. Gledajuci u oci, ovakve obrve ne mogu ostati nezapazene, a jos im podarimo i posebnu paznju, pa se sve to (pretpostavljam) kao takvo memorise negdje u podsvijesti..
I jbg, zbog toga je lako moguce da nam se taj lik pojavi u snovima..

A ako se pojavi, cifra "posavjetovanih" ce naglo porasti, a samim tim taj lik biva popularizovan, i sve cesce spominjan.. Vremenom postaje mit, nesto prepoznatljivo, nekakva oznaka za .. (tek treba da se odredi za sta :) ), a samim tim ´psihijatri´ koji su ga OTKRILI popularni.. Prodavace se solje za caj, kacketi, majice, itd sa njegovim likom, snimati filmovi, DJ Krmak ce mu odpjevati pjesmu, baba Rosa mustrirati priglavke... i tako u nedogled.. :D

_________________
...neda mi se objasnjavat´,
al´ ti se s´ time ne bi slago, garant!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 22:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
ma kakav Krajisnik... fantom je isti Koja iz DisciplineKitchme

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Slika

Мени личи на овог трећег...

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
noriginal je napisao:
ma kakav Krajisnik... fantom je isti Koja iz DisciplineKitchme


I meni liči na njega :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs