banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 22:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Nisam skocio na sinove bogatasi ali sam imao prilike vidjeti razna ponasanja koja (po meni) nisu normalna! A posto sam takva ponasanja vidio u vise navrata i od razne djece iste "vrste",skontao sam da su oni out a ne ja. Nemoj samo kritikovat bezze nego napisi nesto tvoje sto si prozivjela, vidjela i nekakvo misljenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Leona, zasto mi brises odgovore? Ili ova tema treba biti po tvojim mjerilima i da klimamo glavom i potvrdjujemo zuborenje kise i melodiju listova? :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
crni_bl je napisao:
Nisam skocio na sinove bogatasi ali sam imao prilike vidjeti razna ponasanja koja (po meni) nisu normalna! A posto sam takva ponasanja vidio u vise navrata i od razne djece iste "vrste",skontao sam da su oni out a ne ja. Nemoj samo kritikovat bezze nego napisi nesto tvoje sto si prozivjela, vidjela i nekakvo misljenje.


Ajmo ovako :) Imas li dijete? Znas li koliko truda i odricanja i vremena i suza kosta jedno djecije odgajanje ili pricas 'nako?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
čokolada je napisao:
Djeca su takva kakvo je vrijeme , doba kapitalizma i kompjuterizacije.Ko bi mogao zamisliti prije 10 godina internet, forume, f.b. , mobitele , reality show-e i sve ovo sto imamo danas. Nisu samo danačnja djeca drugačija , svi smo drugačiji i živimo ''kao'' modernije i lakše ali se manje družimo i otuđujemo, i djeca su ista , oni do 7-8 godina se i igraju, ljetos sam ih gledala kako se igraju žmire, lastike , stariji ne, ništa nije kao prije.Sve je fast i instant .


Slazem se u potpunosti!!
Nije zato sto sada ima internet i kompjuter da roditelji ne moraju obavljati svoju duznost...ili kupujuci istih oni se mogu provuci kao odlicni roditelji...ne ne moze nista da zamjeni ljubav i vaspitanje(odnost sa roditeljima) i druzenje na ulici (sa svojim vrsnjacima)! Nema jos tog kompjutera koji moze da zamjeni ljudski odnos!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
@ajkula: Tema ne mora biti "po mojim mjerilima" , nego bilo bi pozeljno da se "ne napadaju" tudja misljenja i izjave tipa "ocisti pred svojim pragom pa onda dodji na moj". Niko ovde nije duzan da cisti nicije, niti ko zeli da popuje ... ako si se nasla uvredjena zbog mercedesa i izjave od crnog_bl, onda zao mi je ... rekla si svoje, skontali smo da smo svi "nacitani teoreticari" i ne moras sad to potvrdjivati na sve jednu izjavu sto neko kaze.
Tu smo da razmjenimo misljenja a ne da se vredjamo. Nemoj se ljutiti. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Jeste, svaka generacija je sve gora i gora, tako su prije 50 god optuzivali ploce, pa onda rock&roll, pa onda tv, pa sad racunare... Nisu mladje generacije losije, nego vi starite pa vam krivo.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Imam osjecaj ajkulice da si ti odrasla negdje drugo (ne u ex-Ju)!
Znam koliko truda i odricanja treba uloziti u djeciji odgoj ali tema je zasto danasnja djeca nemaju tu dusu sto smo mi imali!!!!!!!!!
A vidis ja vjerujem da se sa parama ne moze djetetu kupiti dusu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
A ko se ljuti i ko se vrijedja? :D

Imas dijete kao i ja ali ajde da se povedemo po Biblijskim mjerilima pa da ne gledamo u balvane nego u trnje u vlastitim ocima :) Ako tebe vrijedja cinjenica da je internet prepun cayber mama koje su pune teorije a u parku im djeca najgora.. to je vec tvoj problem i zapitaj se zasto te to vrijedja. Otvorila si temu u kojoj zelis diskusiju. Zao mi je sto ne mogu da ju povedem u tvom pravcu jer moje dijete ima dusu pored PS, PSP, Wii, Compa i prepune sobe igracaka. Ne volim klisee bogatih i razmazenih. Postoje i ovakvi i onakvi. Koliko djetetu pruzis toliko ce ti dijete vratiti.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Svaka generacija ima svoj "facebook", a svaka smatra da je njen "facebook" bolji od ovog sledeceg, da je oplemenjivao duh i tijelo dok ovaj novi radi upravo suprotno. Nije onaj klinac koji se igra oko zgrade nista bolji od onog koji igra igre na racunaru. Jednostavno treba pronaci balans izmedju jednog i drugog i sve ce biti OK.

Ko to kaze da danasnja djeca nemaju dusu? Kako vas nije sramota, osuditi kompletne generacije, jer su nasli drugaciji vid zabave od onoga koji smo mi imali kad smo bili mladji? :confused3:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
V@nja je napisao:
Svaka generacija ima svoj "facebook", a svaka smatra da je njen "facebook" bolji od ovog sledeceg, da je oplemenjivao duh i tijelo dok ovaj novi radi upravo suprotno. Nije onaj klinac koji se igra oko zgrade nista bolji od onog koji igra igre na racunaru. Jednostavno treba pronaci balans izmedju jednog i drugog i sve ce biti OK.

Ko to kaze da danasnja djeca nemaju dusu? Kako vas nije sramota, osuditi kompletne generacije, jer su nasli drugaciji vid zabave od onoga koji smo mi imali kad smo bili mladji? :confused3:

A i ova konstrukcija, "nemaju dusu" mi je genijalna, kao danasnji mladi se ne zaljubljuju, nemaju snove, prijatelje, najlakse je izabrati par novih tehnoloskih gadgeta i reci "e u nase vrijeme....".

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
To je otprilike slicna prica onoj .. "i sarafi u bivsoj jugoslaviji su bili bolji" :roll: :lol:

Ruzno je osudjivati na ovaj nacin, generalizovati i trpati svu djecu u isti kos i nametati svoje etalone 'imanja duse'. Svako ima licne preferencije. Svakoga druge stvari cine srecnim.

Bez uvrede Leoni ili MonaLisi, ali zuborenje potocica, sustanje lisca, brojanje zvijezda, slusanje klasicne muzike nisu ama bas nikakva potvrda o postojanju necije duse.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
V@nja je napisao:
Svaka generacija ima svoj "facebook", a svaka smatra da je njen "facebook" bolji od ovog sledeceg, da je oplemenjivao duh i tijelo dok ovaj novi radi upravo suprotno. Nije onaj klinac koji se igra oko zgrade nista bolji od onog koji igra igre na racunaru. Jednostavno treba pronaci balans izmedju jednog i drugog i sve ce biti OK.

Ko to kaze da danasnja djeca nemaju dusu? Kako vas nije sramota, osuditi kompletne generacije, jer su nasli drugaciji vid zabave od onoga koji smo mi imali kad smo bili mladji? :confused3:



Hmm...Ako dijete mnogo vremena provodi igrajuci tamo neke igrice, koje su sigurno u 80% slucajeva nekakvog nasilnickog karaktera, neka mi neko kaze SAMO JEDNU pozitivnu stvar koja se moze izroditi iz tako provedenog vremena? Refleksi? Razmisljanje? Yeah, right.

Mi kad smo bili djeca..Ili blejis sa djecom iz naselja po tom istom naselju, ili ganjas bilo kakvu loptu, bilo koji sport..Ako si samo blejao, barem si mogao da naucis da postoje stariji od tebe, da postoji nekakva prirodna hijerarhija i medju djecom, da ne smijes biti skrt, ne smijes biti papak, ne smijes biti kukavica, itd, itd..Ako si ganjao sport, i vise je nego jasno sta se pozitivno iz toga moglo izroditi.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Hmm...Ako dijete mnogo vremena provodi igrajuci tamo neke igrice, koje su sigurno u 80% slucajeva nekakvog nasilnickog karaktera, neka mi neko kaze SAMO JEDNU pozitivnu stvar koja se moze izroditi iz tako provedenog vremena? Refleksi? Razmisljanje? Yeah, right.


Ne branim ja u ovom slucaju kompjuterske igre ili slicno. Svi ekstremi su losi, tako je i u ovom slucaju. Treba dijetetu pronaci balans. Neka bleji 5 dana oko kuce, igra fudbala, valja se u blatu, radi stagod .. ali ako m use 6. dan klikce po racunaru .. neka klikce .. nece zbog toga biti 'bez duse'. Ne govorim ja da je u redu da dijete provede 10h dnevno klikcuci po World of Warcraft ili sta ja znam cemu, ali i ne sporim da je takve djece vise nego sto ih je bilo prije 10 godina. Ono sto hocu da kazem je da ne treba na osnovu takvih ekstremnih slucajeva osudjivati kompletne jedne generacije. U krajnjem slucaju, krenemo li napadati kompjuterske igre na taj nacin, diskusiju mozemo prosiriti i trenutno stanje u TV/Filmsko/Muzickoj industriji, a to nece odvesti nigdje.

Citiraj:
Mi kad smo bili djeca..Ili blejis sa djecom iz naselja po tom istom naselju, ili ganjas bilo kakvu loptu, bilo koji sport..Ako si samo blejao, barem si mogao da naucis da postoje stariji od tebe, da postoji nekakva prirodna hijerarhija i medju djecom, da ne smijes biti skrt, ne smijes biti papak, ne smijes biti kukavica, itd, itd..Ako si ganjao sport, i vise je nego jasno sta se pozitivno iz toga moglo izroditi.


Ko je rekao Haniste 90ih? :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne postoji nijedna pozitivna stvar, koju neko nece, namjerno ili slucajno, pretvoriti u negativno.

Nema shanse da me neko ubjedi da je Internet losha stvar. Ali, imas i pedofile, i teroriste, koji taj isti Internet koriste kao jedno od glavnih orudja.

Tako je i sa tim igricama. Kakva god da je, nece stetiti jednom sedmicno, ili tako nesto. Ali ako se ganjanje lopte, ili neka druga normalna vanskolska aktivnost, zamjeni sa tom igricom, e to je onda problem.

Sa ganjanjem lopte, ne mozes pretjerati. Najgore sto mozes proizvesti je, da zaredas topove iz Prirode i Drustva, Likovnog,RTV-a, i slicno.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:50 
Slazem se sa kolegom V@njom. :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Leona je napisao:
Citiraj:
Po meni je morbidno reći da je neko ''bez duše'', pogotovo da iz njegovih očiju ''izvire zlo''.

To je vise metaforicno receno. Ali u neku ruku moglo bi se reci da je bas tako. Obicno se kaze "oci su ogledalo duse". Kod vecine djece danas , kad pogledas u oci, ne vidis nista. Vidis "prazninu", pogled koji vodi nikud. Nema tog sjaja, radosti, radosti sto je dijete, cak nema vise ni one "djecije nevinosti, cistote" ... zato sto im je um "uprljan" svakavim filmovima, muzikom, igricama, neprikladnim slikama i filmovima... tacno vidis da nema nista u ocima. Covjek dosta moze procitati iz necijih ociju. Ocima se ispoljava radost, raspolozenje, tuga, ocaj, veselje , nezadovoljstvo... kad nema nicega, onda je to praznina.


Idalje je morbidno. Zaista, po meni je grozno tako nešto reći. Kao što je već neko rekao, ne znači da je nešto loše ako je drugačije i novo. Ne mogu se gledati ekstremni slučajevi i govoriti kako omladina nema duše.
I prije je bilo svakakvih ljudi, pa ima i danas, u svako vrijeme na svoj način.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 17:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
MuskoBre je napisao:
Mi kad smo bili djeca..Ili blejis sa djecom iz naselja po tom istom naselju, ili ganjas bilo kakvu loptu, bilo koji sport..Ako si samo blejao, barem si mogao da naucis da postoje stariji od tebe, da postoji nekakva prirodna hijerarhija i medju djecom, da ne smijes biti skrt, ne smijes biti papak, ne smijes biti kukavica, itd, itd..Ako si ganjao sport, i vise je nego jasno sta se pozitivno iz toga moglo izroditi.

Pitam se samo kako je bilo onima na dnu te hijerarhije.

A i isto tako, ova prozivanja da su ljudi previse materijalisticki nastrojeni, kao prije se nije primjecivalo ko farmerke dobija iz Trsta, a ko hoda zakrpan, ko iz Njemacke dobije Spectruma a ko ima samo TV u kuci. A sad isto tako, zazmiri se na izuzetke, tipa da grupe mladih ljudi sjede po parkovima pijuci najjeftinije pivo bez obzira na imovinski status, i da svi idu tamo gdje je najjeftinije pivo.

Citiraj:
To je vise metaforicno receno. Ali u neku ruku moglo bi se reci da je bas tako. Obicno se kaze "oci su ogledalo duse". Kod vecine djece danas , kad pogledas u oci, ne vidis nista. Vidis "prazninu", pogled koji vodi nikud. Nema tog sjaja, radosti, radosti sto je dijete, cak nema vise ni one "djecije nevinosti, cistote" ... zato sto im je um "uprljan" svakavim filmovima, muzikom, igricama, neprikladnim slikama i filmovima... tacno vidis da nema nista u ocima. Covjek dosta moze procitati iz necijih ociju. Ocima se ispoljava radost, raspolozenje, tuga, ocaj, veselje , nezadovoljstvo... kad nema nicega, onda je to praznina.

Da samo imam malo vise vremena napravio bih sajt, poredi oci, sa starijim i novijim slikama samo da pokazem da je ovo glupost.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Nema shanse da me neko ubjedi da je Internet losha stvar. Ali, imas i pedofile, i teroriste, koji taj isti Internet koriste kao jedno od glavnih orudja.

Tako je i sa tim igricama. Kakva god da je, nece stetiti jednom sedmicno, ili tako nesto. Ali ako se ganjanje lopte, ili neka druga normalna vanskolska aktivnost, zamjeni sa tom igricom, e to je onda problem.


Upravo tako. Ali zato su valjda stariji (braca, sestre, roditelji) tu, da pomognu da se nadje neka sredina.

Citiraj:
To je vise metaforicno receno. Ali u neku ruku moglo bi se reci da je bas tako. Obicno se kaze "oci su ogledalo duse". Kod vecine djece danas , kad pogledas u oci, ne vidis nista. Vidis "prazninu", pogled koji vodi nikud. Nema tog sjaja, radosti, radosti sto je dijete, cak nema vise ni one "djecije nevinosti, cistote" ... zato sto im je um "uprljan" svakavim filmovima, muzikom, igricama, neprikladnim slikama i filmovima... tacno vidis da nema nista u ocima. Covjek dosta moze procitati iz necijih ociju. Ocima se ispoljava radost, raspolozenje, tuga, ocaj, veselje , nezadovoljstvo... kad nema nicega, onda je to praznina.


Sta reci na ovo, a da se vodi u domen 'kvalitetne diskusije' ? :roll: Osudila kompletnu jednu (da bar jednu) generaciju zato sto joj se ne slusa zuborenje potoka i cvrkut ptica .. Daj molim te ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 17:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Time trek je napisao:
MuskoBre je napisao:
Mi kad smo bili djeca..Ili blejis sa djecom iz naselja po tom istom naselju, ili ganjas bilo kakvu loptu, bilo koji sport..Ako si samo blejao, barem si mogao da naucis da postoje stariji od tebe, da postoji nekakva prirodna hijerarhija i medju djecom, da ne smijes biti skrt, ne smijes biti papak, ne smijes biti kukavica, itd, itd..Ako si ganjao sport, i vise je nego jasno sta se pozitivno iz toga moglo izroditi.

Pitam se samo kako je bilo onima na dnu te hijerarhije.

A i isto tako, ova prozivanja da su ljudi previse materijalisticki nastrojeni, kao prije se nije primjecivalo ko farmerke dobija iz Trsta, a ko hoda zakrpan, ko iz Njemacke dobije Spectruma a ko ima samo TV u kuci. A sad isto tako, zazmiri se na izuzetke, tipa da grupe mladih ljudi sjede po parkovima pijuci najjeftinije pivo bez obzira na imovinski status, i da svi idu tamo gdje je najjeftinije pivo.

Citiraj:
To je vise metaforicno receno. Ali u neku ruku moglo bi se reci da je bas tako. Obicno se kaze "oci su ogledalo duse". Kod vecine djece danas , kad pogledas u oci, ne vidis nista. Vidis "prazninu", pogled koji vodi nikud. Nema tog sjaja, radosti, radosti sto je dijete, cak nema vise ni one "djecije nevinosti, cistote" ... zato sto im je um "uprljan" svakavim filmovima, muzikom, igricama, neprikladnim slikama i filmovima... tacno vidis da nema nista u ocima. Covjek dosta moze procitati iz necijih ociju. Ocima se ispoljava radost, raspolozenje, tuga, ocaj, veselje , nezadovoljstvo... kad nema nicega, onda je to praznina.

Da samo imam malo vise vremena napravio bih sajt, poredi oci, sa starijim i novijim slikama samo da pokazem da je ovo glupost.


Pitas li se kako je bilo onima na dnu hijerarhije u Cajevcu, sto su radili na traci, a nisu bili direktori? Pitas li se kako je medicinskim sestrama, jer pobogu one nisu nacelnice odjeljenja? Kakva gluopost.

Sve sto vidis oko sebe, zasniva se na poredjenju. I to je jedini ispravan nacin. Posebno kad su arsini nekog normalnijeg karaktera.

Sto se tice primjecivanja ko je imao nove farmerke iz Italije, a ko ne, primjecivalo se, ali to nije za sobom skoro nista povlacilo.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Baš sam danas poslijepodne pročitao knjigu "Čujte Srbi" od Arčibald Rajsa, toliko je velika da se može pročitati za neka 3 sata, a vrijedi je pročitati, s tim će se mnogi složiti. Ovde na forumu već ima tema o toj knjizi mada se na njoj nije pisalo toliko o knjizi koliko o nekim drugim stvarima.

Knjiga je pisana 1928. godina a kao da ju je danas pisao. Mada to mene ne čudi. Ljudi se ne mijenaju. Kod knjige je vjerovatno mnogima zanimljivo i to da ju je pisao stranac koji je Srbe dosta dobro "skontao".

Pred kraj knjige ima ovo:

"Najzad, moraću da vam govorim i o onima koje je rđav primer vaše "inteligencije" i političara-strančara najžešće zarazio. Moraću da vam govorim i o OMLADINI..."


Ne mogu navoditi ovde nastavak, bolje je pročitati, download ove male knjige je na http://www.4shared.com/file/50156120/c3 ... _Srbi.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs