banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2009, 09:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Ljudi osim fizičkog sazrevanja u pubertetu, vrlo rijetko koji, ako i ikoji, završi duhovno sazrevanje, iliti psihičko sazrevanje, koje traje ovisno o kome različito dugo, mnogi ga uopšte i ne prođu, tako da su duhovno nedovršeni, ilipak neki dovršeni.

Tučenje male djece i odraslije djece je unutrašnji poremečaj odnosno nedostatak sazrelog karaktera. Karakterom i primjerom treba obrazovati djecu. Djecu treba trpiti jer ne znaju i normalno je da griješe, zar batinati za neznanje? Tko onda odrasle da batina koji rade veće greške od djece?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2009, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Ali ako ih ne batinas postace kriminalci.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2009, 02:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2008, 14:09
Postovi: 21
Biti djecu je opasno

Mozak se razvija tako sto ga koristimo.On razvija svoju strukturu u prve cetiri godine zivota. U zavisnosti od okruzenja i iskustva tog okruzenja koje se nudi djetetu, mozak ce da se razvije i iskoristi na najbolji nacin ili kao vecina da postane potcjnjen autoritetu. Nikad slobodan u sopstvenoj volji i izrazavanju sebe. Mozak djeteta koje je uglavnom iskusilo ljubav, pravilnu njegu i ispunjenje osnovnih poteba, se razvija razlicito od djeteta koje je surovo tretirano.

Djeca koja su tucena uce samo to, nasilje i agresiju i nista drugo. Nijedno dijete nije rodjeno sa nasiljem. Nasilje nije genetsko.

Djeci nije dozvoljeno da se brane ili odbrane od nasilja tako da bi prezivjeli tu surovost (silovanje privatnih granica kroz psihicko, fizicko i emotivno nasilje) moraju da potisnu sve emocije koje uz to idu ljutnja, bijes itd. Takvo ponizavanje vrijedja i rusi svako dostojanstvo i samopostivanje i ubija svaku urodjenu empatiju koje dijete ima. To se kasnije onda odrazava na njihovu djecu i tako se sve ponovo vrti u krug. Liseni empatije, dostojanstva i samopostovanja neki ce tu svoju srdzbu da usmjere na sebe.To se dobro vidi u bolesti danasnjice kao sto su depresija, narkomanija, smetnje u ishrani, ankcioznosti, od davnina akoholizam i dr. Ili ce tu istu srdzbu upotrijebiti protiv drugih odraslih kao sto danas to jos vise dolazi do izrazaja delikvencija, ratovi, terorizam, izolovanje slabijih grupa, potiskivanje i kaznjavanje slabijih.


Tuci djecu i surovo se odnositi prema njima nema nikakvog edukativnog aspekta. Jedino sto djeca uce od toga su agresija i teror koji ce oni kasnije upotrebiti jer to je sto se i njima desilo i to je normalno. Roditelji time unose sve negativne aspekte ucenja i samim tim programiraju svoju djecu da postanu onakvi kakvi oni ne zele da postanu. Ali “djelo vrijedi hiljadu rijeci”, tako da djeca vise uce od onoga sta se njima desava ili uradi nego sta im se kaze rijecima.

Druga strana agresije i terora nad djecom jeste ta da oni gaje emocije koje ih prave zrtvama za citav zivot. Kao sto su: ja nisam nikad odvoljan/a, nikad dovoljno dobra, pokoravanje u svakom smislu, izvrnuta samoslika fizicka i psihicka, neimanje samopostovanja i ljubavi prema sebi, usamljenost i nerazumijevanje od strane drugih, tiha patnja, poricanje svojih osjecaja i emocija itd.

Neki od ovih imaju direktno uticaja na fizicko stanje. Da se dobro uci kroz kaznu ( djeca ce samo zeljeti da koriste kaznu kad odrastu), nasilje je manifestacija ljubavi kad govore da je kazna za tvoje dobro ( njegovanje perverzije i iskrivljena slika i znacenje ljubavi), patnja mora da se ignorise i da ne smije nista da se osjeca (opasano za imuni sistem), programiranje za prihvacanje nelogicnih argumenata ( ovo je za tvoje dobro, zbunjujuci tako logican tok ljubavi i njege), ponizavanje kroz argument (ko ne slusa njemu batine) uci samo ponizavanju i pokoravanju bilo kome ko ima autoritet kao roditelji (diktatori, agresivan partner/ka itd.).


Kroz surovost roditelji (iz neznanja) unistavaju osjetljivost i saosjecanje za druge i za sebe cime ogranicavaju kapacitet i mogucnost pronicljivosti, poricanje osjecaja i emocija ima veliki uticaj na tijelo a to se manifestuje kroz razne fizicke bolesti u kasnijem zivotu. Jer sve se to pohranjuje u celije i mozak tako da se negdje mora manifestovati.


Djeci je potrebno mnogo vise od hrane, garderobe i krova nad glavom. Djeca imaju potrebu za brizljivom tjelesnom i emocionalnom sigurnoscu i paznjom. Respekt za nas identitet, podrsku ,stimulans i toplinu u kojoj se možemo razvijati u emocionalno zdrave i funkcionalne odrasle osobe.

Sve naše potrebe koje nisu ispunjene su razlog naše patnje.

Okrutnost i nasilje sa jedne i nemogucnost ucenja emocija ili uskracenje istih je formula za propast. I svi koji su morali proci kroz to i jos prolaze u svojim dragocjenim zivotima moraju sada u odraslom dobu da placaju za to. I lazu sebe da je sve to ok I ima gore da bi mogli da prezive taj terror koji im je nanesen.

Briga za emocionalne potrebe nase djece znaci vise od toga da im dajemo “srecno djetinjstvo”. Omoguciti da mozak funkcionise zdravo, racionalno, sa zdravom dozom pronicljivosti, radoznalosti i razumijevanja odgajamo danasnju djecu kakve odrasle osobe zelimo da postanu.

"Da zivimo to je najrijedja stvar na svijetu. Vecina ljudi postoje i to je sve." - Oscar Wilde

Pozdrav
Chef


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2009, 08:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Iz iskustva znam da tučenje nije nikakva edukacija, već suprotno, zvijerski gest
Dijete će se samo formirati bez obzira bilo tučeno ili ne...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2009, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Zeo je napisao:
Ljudi osim fizičkog sazrevanja u pubertetu, vrlo rijetko koji, ako i ikoji, završi duhovno sazrevanje, iliti psihičko sazrevanje, koje traje ovisno o kome različito dugo, mnogi ga uopšte i ne prođu, tako da su duhovno nedovršeni, ilipak neki dovršeni.

Tučenje male djece i odraslije djece je unutrašnji poremečaj odnosno nedostatak sazrelog karaktera. Karakterom i primjerom treba obrazovati djecu. Djecu treba trpiti jer ne znaju i normalno je da griješe, zar batinati za neznanje? Tko onda odrasle da batina koji rade veće greške od djece?

ne djecu ne treba trpiti,ma sta ti to znacilo,nije dijete kamen u cipeli pa da te zulja,pa ga trpis,djecu treba VASPITATI,raditi s djecom,zahtjevaju jako puno vremena i paznje...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2009, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Volite svoju decu i kad su kriva,

jer ce ih zivot kaznjavati i kad nisu.


Dusko Radovic

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2009, 15:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Lubav roditelja prema djeci je bezuslovna i sveprisutna. Ne kaže se bez razloga za nekog ko je nikakav:"To samo majka može da voli." Batinanje djece je patološki čin, nedostatak pameti, strpljenja, znanja i naravno slučaj za liječenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2009, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
ja bih svakom roditelju preporucio bibliju - slobodna djeca semerhila kao lektiru...ako mogu izaci na kraj sa tom literaturom.
nil mi je otvorio oci i prema mojim roditeljima i prema mom djetetu - na koje se btw nikad nisam ni izderao a kamoli udario

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 14:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2009, 18:07
Postovi: 13
Lokacija: tu negde...
Ja sam bila dete koje je od svoje 9-e godine odrastalo bez oca.Mama me često tukla i uvek je ponavljala istu stvar-da je to zato što nemam oca i da zato moram imati veću disciplinu.Nije to baš imalo puno efekta,baš naprotiv-svaki put je radio sve veći inat.Mnogo sam joj to zamerila sve dok i ja nisam postala majka.Sad shvatam da je to bilo iz straha,bila sam onako 'luda' klinka i bojala se da ne krenem nekim lošim putem.Iz ove perspektive mislim da ja svoje dete neću tući.Još mi se nije desila situacija da povisim ton na svog sina i nadam se da ću biti dovoljno strpljiva da mu stvorim autoritet i bez batina.Iako ga nikada nisam tukla on tačno zna šta sme da radi a šta ne.

_________________
Herr Good,Herr Lucifer
Beware
Beware.
Out of the ash
I rise with my red hair
And I eat men like air.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 18:29 
Citiraj:
Batinanje djece je patološki čin, nedostatak pameti, strpljenja, znanja i naravno slučaj za liječenje.

Potpis...


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Dec 2009, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Mala djeca sisaju mlijeko, velika krv.
ponekad, nisam pobornik nikakvog i nicijeg batinjanja. ali kad vidim kad se u marketu dijete zacene od placa, legne na pod i udara nogama i vristi, radi ifrizluka... bome... ne znam...
moj brat kad je bio malo bi se ukocio od placa i jedne prilike je ostao bez daha... tata mu je u tom trenutku zvizno takvu samarcinu da je odletio skroz u cosak. nije se nikad vise ukocio.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2009, 23:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
tensSa je napisao:
Citiraj:
Batinanje djece je patološki čin, nedostatak pameti, strpljenja, znanja i naravno slučaj za liječenje.

Potpis...

još jedan
x

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 19:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
mary juana je napisao:
tensSa je napisao:
Citiraj:
Batinanje djece je patološki čin, nedostatak pameti, strpljenja, znanja i naravno slučaj za liječenje.

Potpis...

još jedan
x


potpisi roditelja djece koja rodjenu trudnu majku udare nogom u stomak dok im ona veze pertlu,
koja uhvate dijete u vrticu i zacepljaju mu nos i usta,
koja pljunu prolaznika na ulici,
koja kamenom udare drugo dijete u galvu,
koja histericno placu jer se u hrpi igracaka ne moze naci tocak od zelenog autobusa,
koja kad odu kod zubara kazu doktoru "jebem ti mater"....

navedenim scenama sam licno prisustvovala....

nikada nisam udarila dijete, ali ne znaci u koliko moje uradi nesto slicno nece pamtiti taj dan.
cinjenica je zbog nebavljenja sopstvenom djecom i aktivnog primjenjivanja moderne psihologije dobijamo male huligane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 21:07 
Sve je to stvar odgoja, dijete nece psovati ako mu na kulturan nachin stavish do znanja da je to nesto ruzno, a ne odma shibu u ruke, a dijete ni ne zna zasto dobija batine...

Odgajanje djece nije samo da ga kao robota kodirash, ono pogreshi ti batinu, uradi korisno ti bombonu...i roditelji moraju biti primjer, a 80 posto njih to nije...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Naravno da je odgoj. Djeca su male spuzve koje upijaju. Ako se tata i mama svadjaju i jedno drugom jebu mater, logicno je da ce taj model ponasanja usvojiti i ispoljavati ga u komunikaciji sa drugima. Mnogi grijese misleci da se djeca vaspitavaju od 7. god.. Tada je proces vaspitanja vec gotov i u pitanju su samo finese. Nije da ga nisam nikada istukla, jesam i zao mi je zbog svakog puta i to kada je bio mali i kada rijeci nisu mnogo pomagale. Sada sve rjesavam zabranom igranja PS.a i ostalih aparata i prezadovoljna sam :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
boa je napisao:
nikada nisam udarila dijete, ali ne znaci u koliko moje uradi nesto slicno nece pamtiti taj dan.
cinjenica je zbog nebavljenja sopstvenom djecom i aktivnog primjenjivanja moderne psihologije dobijamo male huligane.

Sama sa sobom si u dilemi. Kažeš da je razlog neprihvatljivog ponašanje djece nedovoljna briga od strane roditelja, a svoje bi tukla ako se neprihvatljivo ponaša (ako sam dobro razumjela, malo je konfuzno napisano). Pa prema ovom prvom ti i jesi kriva za takvo njihovo ponašanje.

Nekidan su mi se noge oduzele kad je jedna mlađa žena udarila dijete po licu jer se deralo, ali je baš odjeknulo kad ga je udarila. Žao mi je što tad nisam ništa rekla.

Apsolutno sam protiv takvih metoda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 17:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
ja kunfuzna nisam ni sekunde,jer nista od navedenig nije uradilo moje dijete.

to su djeca roditelja koja kada ti dodju u goste mirno gledaju kako djeca saraju zidove tvog stana i uvrijedljivo te pokore zbog gubitka zivaca jer oni SVOJU DIJECU ODGAJAJU PEDAGOSKI.
ne kontam tu pedagogiju kaja nakon objasnjenja dijetetu kako to nije fino(?!)nastavi s tim jos ti se kezi u brke.


djeca su grozna roditelji su jos gori.sustina price...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs