banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 09:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Dvojnici
PostPoslato: 10 Avg 2009, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Juce sam procitala jedan zanimljiv tekst koji govori o dvojnicima, da svako ljudsko bice na svijetu ima svog dvojnika.
Citajuci to, prisjetila sam se necega. Prije nekoliko godina jedna moja rodica (i jedna prijateljica) mi je saopstila da je u jednom kaficu vidjela osobu koja apsolutno lici na mene. Da nije znala da se nalazim u drugoj drzavi, pomislila bi da sam to ja. Znaci skoro sve isto, nacin odijevanja, ponasanje, frizura, crte lica... ma sve. To su obe potvrdile, sa cudjenjem.

Drugi primjer koji se meni licno desio. Naime, prije 2 godine, negdje na ulici vidjeh osobu koja lici na mog muza. U jednom momentu sam mislila da je to on, ali je bilo nemoguce jer sam znala da je ostao kuci sa bebom dok sam ja otisla u kupovinu. Osoba je toliko licila na njega, imao je isti poluver kao on!, ista figura, visina, oblik/forma glave, frizura, crte lica, hlace, ....i sto me je zaprepastilo je- da je vozio isti auto, ista marka, boja auta, koje je moj muz vozio prije par godina! Kao da sam vidjela njega iz proslosti. :oops: E to mi je bas tako izgledalo. Ne znam da li sam ikome rekla za ovo. Mozda sam njemu rekla, ali on , kao skeptik, je vjerovatno odgovorio "Pa sta, ima slicnih ljudi". Mada, ovo nije bilo slicno, ovo je bilo isto. Ne znam sta da mislim o tome.


Evo jedan citat iz clanka koji sam citala:

Citiraj:
...Kod Jevreja postoji verovanje da ce covek koji sretne "dopelgengera" odnosno, samog sebe, videti Boga, jer Bog je coveka stvorio po svom liku. Stari Skoti tu pojavu su nazivali "Fec" i smatrali da drugo ja dolazi da nas odvede na onaj svet.
Dvojnicima su se bavili mnogi mislioci, pa je i sam Johan Volfgang Gete ostavio svedocanstvo kako je jednom , jasuci nocu kroz sumu, video samog sebe kako mu dolazi u susret, ali u drugacijoj odeci. Nekoliko godina kasnije, kada se takodje nocu zadesio na istom mestu, sinulo mu je da je obucen upravo onako kako je tada sebe video!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 11 Avg 2009, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 11 Avg 2009, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Ima li ko od vas slicna iskustva? Zna li neko nesto vise o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 11 Avg 2009, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Evo jos jednog primjera:

Citiraj:
Čudnovata igra sudbine povezala je italijanskog kralja Umberta I i jednog vlasnika restorana u Monci. Kada je u pratnji svog posilnog, generala Emilija Poncije-Valjija, monarh navratio u taj restoran i bifedžija primio narudžbu, svi su primetili veliku fizičku sličnost između njega i kralja Umberta. Bili su istih crta lica, visine i telesne građe. U daljem razgovoru, štaviše, ispostavilo se da su rođeni istog dana, 14. marta 1844. godine, u istom gradu, i da su oženjeni suprugama po imenu Margerita. Vlasnik je otvorio restoran istog dana kada je Umerto I krunisan za kralja Italije.
U ovom slučaju teško bi se moglo reći da «konac delo krasi», ali u tom stilu je 29. jula 1900. godine Umberto obavešten da je njegov dvojnik poginuo pod nerazjašnjenim okolnostima u pucnjavi. Kralj je, nakon što je naredio da se porodici kafedžije pošalje telegram saučešća, izašao u gomilu, iz koje ga je jedan anarhista usmrtio hicem iz revolvera!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Uh, pa i ja sam rođen 14. marta, treba da se pripazim pucnjave dakle :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
i ja sam prije nekoliko godina u NY srela momka koji izgleda gotovo identicno kao moj dosta dobar drug,a znajuci kako cesto skita svijetom ,bukvalno sam poletila i ukopala se pred istim :)bas bas su licili i frizura i hod i stil odjece..,a zanimljivo da sam tog druga nekih mjesec dva prije toga sanjala s bebom u rukama,bas tako obucenog bijela kosulja i farmerice
pa sam skoro negdje sjedila u parkicu i prolazi lik identican kao moj prof s faksa a znam da zivi hiljadama km daleko,a i par puta su mi rekli da ima djevojka isto corava kao i ja i isto kratke kose koja bas bas lici na mene ovdje u bl,zimus negdje mi salje bivsi momak sms dobra ti nova boja kose,kao vidio me iz auta a ja taj dan nisam bila u bl pa su me "sretali" neki forumasi po kafanama :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ja nisam tako nesto dozivela, ali ne mogu napamet da kazem jel moguce ili ne. ali sam poprilicno skepticna po tom pitanju. u svakom slucaju, jako zanimljivo iskustvo si imala, leona. ja na primer iam problem sto mi se relativno cesto desava da dozivim deya vu. na istom mestu, sa istim osoba, cak u istoj odeci, iste reci, isti polozaj tela, sve.... nekad me malo prepadne.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ja kad sam janpi onda su mi svi isti a narocito zene sa crnom kosom :D

Salu na stranu al se i mene desilo da sam sreo momka u Torontu koji je potpuno licio mom burazu ne rodjenom.....jedno 10 min sam ga posmatrao i nisam mogao doci sebi da toliko lice jedan drugom.......

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Cvoka je moj dvojnik.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Iako je mogući broj kombinacije gena ogroman ali od toliko kombinacija moraju se poklopiti barem dve, ne u potpunosti ali blizu. Dakle naučno je moguće a i sama sam bila svedok više puta da sretnem potpuno iste osobe na različitim krajevima sveta a jednom prilikom sam srela osobu koja bila slična meni jako bliskoj osobi i što kaže Leona, ostaneš onako u čudu, nije to slično nego baš isto. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
meni stalno govore da licim na penelope cruz. ja bas to i ne vidim. bar nemamo ista usta. mozda oci. eto, meni je penelope dvojnica! :D

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Opet mi brisete postove :angry4: :angry4: :angry4:

Opet da kazem, nisam imao iskustva sa dvojnicima al jako je zanimljiva tema........nadam se da ce jos neko nesto da kaze :wink: :wink:

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 12 Avg 2009, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Mene je tata zamijenio sa nekom curicom, kad sam imala 11, 12 godina... znači, moguće je. :lol: Prošle godine sam na hi5 mreži nabasala na curu koja je gotovo identična meni, i još nam je ime isto! E tad sam dobrih 20 minuta zbunjeno buljila u njenu liku. :fadein:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 03 Okt 2009, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Danas mi se opet cudo desilo.
Muz i cerka otisli u grad na par sati ... ja slucajno pogledah kroz prozor , pogled vodi na obliznje djecije igraliste koje je pedesetak metara od kuce, i ugledam njih dvoje! Barem sam mislila da su njih dvoje. DJevojcica ista moja cerkica, boja i duzina kosa, visina, cak i boja majice i hlaca ista koju sam joj obukla danas. :o A covjek isti moj muz cak i garderoba na njemu... :o
Jos ja masem ko luda i cudim se sto ne uzvracaju mahanje. :D :oops:

Ja ne znam vise sta se desava oko mene. Sad kad su usli u kucu, ja ga pitam jeste li bili na igralistu, kaze on nismo, sad idemo iz grada. :o :oops:

Ne mogu doci sebi jos uvijek. Jos uvijek kontam mozda mi se pricinilo... a sta ako nije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 03 Okt 2009, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
veverushka je napisao:
meni stalno govore da licim na penelope cruz.


Ne ličiš. :lol:


I ja sam čula za to, i baš sam se naježila. Kao, kad vidiš ''sebe'' to ti najavljuje smrt.
Nisam nikad vidjela nekoga sličnom sebi, a ne sjećam se baš kome sam vidjela dvojnika.

Ja sam jedna, jedina i neponovljiva, nema meni slične. :D (neka neko pusti vodu)

Jednom sam sa nekom organizacijom išla na putovanje, i svako od nas odsjedao je kod nekoga u tom gradu (ko kome dopane). I sasvim slučajno je moja prijateljica dopala kod djevojke koja ima isto ime, u faci nevjerovatno liče samo je ta druga viša, imaju iste interese...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 04 Okt 2009, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
MonaLisa je napisao:
veverushka je napisao:
meni stalno govore da licim na penelope cruz.


Ne ličiš. :lol:





ja kazem sta meni kazu, ne sta ja mislim,a mislim da stvarno i ne licimo, uopste. mada, imam jednu fotografiju, sa neke svadbe, i tu dosta ima slicnosti, ali bih pre rekla zbog nacina sminkanja i frizure.


nemoj da sudis po fotki sa fb-a. jedva sam samu sebe prepoznala. :lol:

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 04 Okt 2009, 13:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2009, 08:22
Postovi: 23
Leona je napisao:
Danas mi se opet cudo desilo.
Muz i cerka otisli u grad na par sati ... ja slucajno pogledah kroz prozor , pogled vodi na obliznje djecije igraliste koje je pedesetak metara od kuce, i ugledam njih dvoje! Barem sam mislila da su njih dvoje. DJevojcica ista moja cerkica, boja i duzina kosa, visina, cak i boja majice i hlaca ista koju sam joj obukla danas. :o A covjek isti moj muz cak i garderoba na njemu... :o
Jos ja masem ko luda i cudim se sto ne uzvracaju mahanje. :D :oops:

Ja ne znam vise sta se desava oko mene. Sad kad su usli u kucu, ja ga pitam jeste li bili na igralistu, kaze on nismo, sad idemo iz grada. :o :oops:

Ne mogu doci sebi jos uvijek. Jos uvijek kontam mozda mi se pricinilo... a sta ako nije...




Meni ovo više ne liči na početnu priču, o dvojnicima, ali je u svakom slučaju čudno...
Na ovo bi nadovezala jednu priču koja možda nema direktne veze s započetom temom, ali na mene istinski ostavlja utisak. Naime, desilo mi se par puta da godinama nisam razmišljala o jednoj osobi, niti čula bilo kakvu informaciju, i onda ničim izazvana počnem intenzivno o njoj da razmišljam, i tako mi par dana konstantno pada na pamet....nakon čega mi se desi da je sretnem.

To je samo sitnica, ali sam imala izuzetno jakih predosjećaja što se tiče nekih stvari u mom životu...mada je to ipak malo intimnija priča...

_________________
Budi magnet mome zlu, budi magnet mome zlu, bezobrazno me uzmi, zalijepi za sebe, nema šanse da se odlijepim od tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 04 Okt 2009, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Aporia je napisao:
Na ovo bi nadovezala jednu priču koja možda nema direktne veze s započetom temom, ali na mene istinski ostavlja utisak. Naime, desilo mi se par puta da godinama nisam razmišljala o jednoj osobi, niti čula bilo kakvu informaciju, i onda ničim izazvana počnem intenzivno o njoj da razmišljam, i tako mi par dana konstantno pada na pamet....nakon čega mi se desi da je sretnem.


To se i meni desava. Cesto. Bas sam skoro razmisljala o jednoj djevojci sa kojom sam prije par godina radila. Nismo bile nesto prisne, ali mi je eto pala na um, iz ne znam ni ja kog razloga, i bas sam razmisljala sta ona sad radi, kako sad izgleda.... i ne prodje ni par dana i sretnem je u jednoj trgovini. Dobila bebu, malo smo popricale i ustanovile da stanuje par blokova od mene. :oops: :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 04 Okt 2009, 19:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2009, 08:22
Postovi: 23
Leona je napisao:
Aporia je napisao:
Na ovo bi nadovezala jednu priču koja možda nema direktne veze s započetom temom, ali na mene istinski ostavlja utisak. Naime, desilo mi se par puta da godinama nisam razmišljala o jednoj osobi, niti čula bilo kakvu informaciju, i onda ničim izazvana počnem intenzivno o njoj da razmišljam, i tako mi par dana konstantno pada na pamet....nakon čega mi se desi da je sretnem.


To se i meni desava. Cesto. Bas sam skoro razmisljala o jednoj djevojci sa kojom sam prije par godina radila. Nismo bile nesto prisne, ali mi je eto pala na um, iz ne znam ni ja kog razloga, i bas sam razmisljala sta ona sad radi, kako sad izgleda.... i ne prodje ni par dana i sretnem je u jednoj trgovini. Dobila bebu, malo smo popricale i ustanovile da stanuje par blokova od mene. :oops: :)


Čitala sam o Jungovom sinhronicizmu, ja sam pobornik njegovih teorija na tu temu, malo je komplikovano njega razumjeti, na kraju krajeva, možda nisam ni razumjela dobro ali mi je dalo bar neko objašnjenje na tu temu, a i simpa mi je da razmišljam da smo ipak na nesvjesnom nivou svi povezani :)

Pod sinhronicističkim pojavama podrazumeva se istovremena podudarnost jednog misaonog stanja sa jednim fizičkim stanjem, kada se oni ne nalaze ni u kakvom poznatom uzročno-posledičnom odnosu.

_________________
Budi magnet mome zlu, budi magnet mome zlu, bezobrazno me uzmi, zalijepi za sebe, nema šanse da se odlijepim od tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dvojnici
PostPoslato: 04 Okt 2009, 20:58 
i meni se desilo da kad razmisljam o nekom tako a nisam ga dugo vidjela, sretnem ga taj dan..
tema je super, svidja mi se..
nemam tih iskustava, ali npr. kad sam u nekom drugom gradu stalno mi se od ljudi koje vidim prividjaju neki koje poznajem. medjutim, ja to povezujem s tim, da kad setam po BL normalno srecem ljude koje znam pa onda kad sam negdje neobicno mi da bas nikog necu pozdraviti, pa u podsvijesti pokusavam prepoznati nekog..

i da, veve izvini ali ja sam te vidjela i pored slike sa profila na fb, ne licis ni malo na penelope. a i glupo iskoristiti ovu temu da si samokomplimentiras... izvinjavam se na off t.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs