banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Energetski vampiri
PostPoslato: 13 Maj 2009, 19:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naravno, ne govorim o "pravim" vampirima, tj. likovima iz našeg folklora nego o svakodnevnim ljudima koji vam svojom pričom i ponašanjem crpe energiju.

Da li ste ikada imali (a svako jeste kad tad) susret koji ne možete da izbjegnete i nakon koga se osjećate kao smlavljeni?
Šta činite u tom slučaju? Otvoreno se suprotstavite ili dozvolite iz kurtoazije da vas smara bar neko vrijeme?
Ili nešto treće?

Imam jednu prijateljicu koja je naprasno postala vampir. :D

Neki dan me je izmolila da šetamo, a pošto skoro svaki dan idem na brzo hodanje ispoštovala sam je.
Prvo me je kočila i hodala kao da se raspada, pa me davila svojim bezbrojnim bolestima (tumorima koje ne mora da operiše), o kreditu za mobilni telefon i potvrdi koja traje samo 5 minuta, o problemu kačenja zavjesa, pa o tome kako je uništila pločice sredstvom za čišćenje pločica.... pa o problemima sa kičnom, ginekološkim problemima, problemima masnog tkiva na čelu, o problemima ciste na zubu... nakon čega sam je upitala ima li išta zdravo na njoj.
Došla sam kući ni živa ni mrtva, klimajući se kao i ona. :angry3:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 19:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12388
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Jednostavno se iskljucis, ne slusas, klimas glavom i govoris da, da... 8)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
skypostman je napisao:
Jednostavno se iskljucis, ne slusas, klimas glavom i govoris da, da... 8)

Ovo sam prije praktikovala jer sam na poslu imala jednu mlađahnu kolegicu koja je smarala za medalju.
Ali, tu mi je bio pri ruci ili kompjuer ili telefon ili bi neko ušao i prekinuo negativan uticaj.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Nasla sam nesto na netu o tome:


Postoje oni koji nisu naučili kako proizvesti vlastitu energiju ili kako je iz okruženja uzimati. Da bi mogli funkcionirati, oni energiju “kradu“ od drugih ljudi. Riječ je o pojavi koju mnogi shvataju neozbiljno, a koja se u popularnoj literaturi naziva “energetski vampirizam“. Jesu li “energetski vampiri“ samo mit ili opasni “trovači“ koji nas zaista okružuju? Da li je i nauka registrirala ovakvu vrstu ponašanja? Neki ljudi šalju nam negativne vibracije, iscrpljuju
nas, prazne ili čine negativnima, mijenjaju kvalitetu naše životne energije i osjećanja. Zbog takvih su nastali izrazi “pije mi krv”, “truje mi život“ i slično. Otuda i asocijacija s vampirizmom, ali energetskim, jer takve osobe realno izvlače ili truju životnu energiju i osjećanja drugih ljudi. Institucije također mogu da budu “energetski vampiri“. Škola koja ne podstiče radoznalost isisava prirodnu žeđ za znanjem djece, društvo s pomjerenim moralnim načelima truje požrtvovanost ljudi. Neki mediji nas truju aferama, negativnim predstavama o životu... Sve je to “energetski vampirizam“. Ipak, najviše nas pogađa kad nam energiju oduzimaju naši najbliži, oni s kojima smo u svakodnevnom kontaktu: roditelji, partneri, djeca.

KRIVA JE ZAVIST
Istraživanja su pokazala da je najdublji korijen energetskog vampirizma zavist. Otimači energije su najčešće ljudi koji zavide drugima na njihovim pozitivnim osjećanjima, pa žele da im to otmu za sebe, ili, ako to ne mogu, da makar unište dobra osjećanja u drugima. Bitno je da prepoznamo one koji su nam prijetnja, što naravno nije uvijek jednostavno. Simptome je svakako lako prepoznati - već ste postali žrtva ukoliko se osjećate “isisani“ i zatrovani“, smoreni, uplašeni, krivi, nepodobni... Vaše stanje zavisi od toga na kakvog ste “vampira“ naletjeli. Vašom energijom se uglavnom hrane oni ljudi koji nisu naučili kako da ispune sebe, da razviju vlastite potencijale za ljubav i zadovoljstvo, ali su zato razvili razne oblike manipulacije kroz koje pokušavaju da održe kakvo-takvo samopoštovanje i psihološki balans, uglavnom na štetu drugih ljudi.

KO SU ŽRTVE
Energetski vampir, ipak, nikad ne dobiva ono što ustvari želi - ispunjenje i zadovoljstvo. Nisu ni svi ljudi podjednako podložni da postanu žrtva jednog energetskog vampira. Najugroženiji su oni koji na neki način zavise od njih -djeca, partneri, oni koji su im podređeni u hijerarhiji na poslu... a i neke osobine ličnosti posebno utiču na to da osoba postane žrtva takvih “napasnika“. Neke od najbitnijih su sklonost ka osjećanju krivice i nedostatak samopoštovanja, jer energetski kradljivci udaraju na slaba mjesta, na rupe u odbrambenom sistemu žrtve. Te rupe su najčešće osjećanje krivice i sklonost da se udovoljava drugima kako bi nas “voljeli“, ili kako bi smo zadržali sliku o sebi kao “dobroj“ osobi, čak i ako to znači dopuštanje drugome da nas maltretira. Da biste se odbranili, potrebno je da razotkrijete “vampira“, razumijete njegove prave motive i način manipulisanja kako biste pronašli odgovarajuću zaštitu i prestali da se “pecate“. Često je najbolje rješenje fizički se odvojiti od njih, naravno ako za to imate uslove.

KO SU KRADLJIVCI ENERGIJE???

Sveznalice
To je posebna vrsta “modernih vampira“. Oni sve znaju bolje od svih drugih i stalno se hvale svojim znanjem i sposobnostima. Dok slušate sveznalice, dolazite do ubjeđenja da vi u stvari ništa ne znate. Ukoliko njih budete slušali, postaćete potpuno sluđeni. Kako da ih prepoznate? Oni su obično neoženjeni/neudate, izgledaju pomalo stidljivo i svojim znanjem pokušavaju da se dokažu. Najbolji način da ih se oslobodite jeste da ih potpuno ignorišete.

Zakerala
Tipična zakerala će svakom pronaći manu. To su “vampiri“ koji traže dlaku u jajetu. Ne postoji prava strategija protiv ovih “vampira“. Najbolje bi bilo da sa njima uopće ne kontaktirate. Ukoliko ste na to primorani, najbolje bi bilo da sve što čujete na jedno uho “uđe” a na drugo “izađe“.

Zloće
One su najopasnija vrsta “modernih vampira“. Njihov napad izgleda ovako: prvo su slatkorječive, a zatim će iza leđa o vama pričati sve najgore. Pune su otrova kojim mogu da vas povrijede. Ako na vrijeme ne prepoznate žensku ili mušku zloću, to može da bude veoma kobno po vas. Za to je najbolje da ih držite na odstojanju!

Daveži“Bla, bla, bla”, neki vampiri ne ujedaju, već samo previše pričaju. Oni “ščepaju“ svoju žrtvu i ne puštaju je dok ne ispričaju sve što su naumili. Oni mogu potpuno da vas “smore“ i da iz vas iscijede i posljednji tračak energije. Zato ih izbjegavajte, a ako počnu da vas “dave“, samo ih prekinite i recite im da nemate vremena za njihove probleme.

Pripovjedači
Prijatelj koji vam priča o svom desetom bliskom susretu s krokodilom ili o tome kako je mačke naučio da igraju bilijar vjerovatno pripada ovoj vrsti. Kad počne da priča, ne zaustavlja se, jer uživa u zvuku svog glasa. Razgovor s njim će vas iscrpiti i oduzeti vam vremena.

Vječne žrtve
Hipnotisaće vas svojom bespomoćnošću i usaditi vam osjećaj krivice. Vaši pokušaji da im pomognete biće bezuspješni jer su toliko navikli na svoju bol da ne namjeravaju da je se odreknu. Ipak, uživaju u tome da se neko oko njih trudi i sažaljevaih.

Zavodljivi paraziti
Namamiće vas pažnjom, laskanjem i komplimentima. Ali, nemojte da se pokondirite - to govore svakom koga sretnu. Oni životnu snagu crpe iz tuđeg entuzijazma, ideja i kreativnosti. Bezbrojnim pitanjima “prorešetaće“ vap život i pokušati da ga “ukradu“.

...............................................................................................................................................................



Skoro svako se susrece sa takvim likovima. Ja sam, do duse, naucila da kazem "smaras!" ako neko stvarno smara. I jednostavno izbjegavam druzenje sa takvim osobama. Ili , ako bas moram da budem u njihovom prisustvu onda nit sta cujem, nit sta vidim , samo "da, da da..tako..i ja kazem". :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Evo je pronađoh, tačan opis moje prijateljice!

Citiraj:
Daveži “Bla, bla, bla”, neki vampiri ne ujedaju, već samo previše pričaju. Oni “ščepaju“ svoju žrtvu i ne puštaju je dok ne ispričaju sve što su naumili. Oni mogu potpuno da vas “smore“ i da iz vas iscijede i posljednji tračak energije. Zato ih izbjegavajte, a ako počnu da vas “dave“, samo ih prekinite i recite im da nemate vremena za njihove probleme.


Nego, mislim da njoj ništa nije bilo lakše što je posrkala moju energiju, samo je mene smorila.

Nisam znala da postoji ovaj termin, samo mi je na pamet palo da je zaista klasičan "vampirizam". :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ne trpim ih. Sjecem u korijenu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Talija je napisao:
Evo je pronađoh, tačan opis moje prijateljice!

Nego, mislim da njoj ništa nije bilo lakše što je posrkala moju energiju, samo je mene smorila.

Nisam znala da postoji ovaj termin, samo mi je na pamet palo da je zaista klasičan "vampirizam". :lol:

Da, to se bas zove tako "Energetski vampirizam". Bio je jednom jedan clanak o tome u "Trecem oku".
Nego, mene cudi da je ona tebi jos uvijek "prijateljica". Kako neko ko te na takav nacin davi moze da bude prijatelj?! :oops: :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da... logično pitanje.
Rekla sam da je naprasno postala takva... a vežu nas godine drugarstva, pa joj zato opraštam i ne mogu da je tek tako otresem.
Nekad ljude osim zavisti i neke spoljne stvari učine takvim davežima, možda zdravstveni problemi, možda strah... ko zna.

Npr. ja kad imam problem i kada sam u društvu pozitivne osobe, ne moram je gnjaviti, niti joj se ispovijedati, po nekom automatizmu taj optimizam pređe na mene tako da mi moji problemi dođu tako trivijalni i beznačajni.
Zaista postoje osobe koje su nosioci pozitivne energije i kao mala sunca obasjaju ovaj sivi svijet.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Da bas, ima i takvih. I ja znam par njih sto oko sebe obasipaju pozitivnost, pa sve zaboravis kad si s njima u drustvu. I mogao bi covjek da ih slusa satima i satima kad pricaju, a da ne dosadi i da se ne naprezes. Ali takvih je zaista malo. Nazalost.
Kako se to onda zove, kad te neko puni energijom? Imal za to naziv? :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 21:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12388
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ti vasi energetski vampiri su vecinom zene, to je veoma bitno za pomenuti. :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
skypostman je napisao:
Ti vasi energetski vampiri su vecinom zene, to je veoma bitno za pomenuti. :lol:

Grijesis drugar. Pa na ovom forumu imas najmanje 10 muskaraca koji smorise i ispise krv. :D :P
Nisu samo zene takve, ima i muskaraca. Pricam iz iskustva, zato mi vjeruj. :evil3: :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 21:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12388
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Leona je napisao:
skypostman je napisao:
Ti vasi energetski vampiri su vecinom zene, to je veoma bitno za pomenuti. :lol:

Grijesis drugar. Pa na ovom forumu imas najmanje 10 muskaraca koji smorise i ispise krv. :D :P
Nisu samo zene takve, ima i muskaraca. Pricam iz iskustva, zato mi vjeruj. :evil3: :D :)


I ja iz iskustva, nisam rekao da su samo zene, vec da su vecinom zene. Imao sam jednog druga koji je strasno bio dosadan, on me nazove, prica, prica i prica, ja ostavim slusalicu odem jesti i malo pogledam tv, vratim se a on jos uvjek prica, prica i prica... Rekord je bio sat i 15 minuta, covjek citao lektiru... :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2009, 00:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Moja cura postane energetski vampir svaki put kad ja necu da popustim :D . Sazvace me skoro cijelog, a onda kad vidi da vec pocnem padati na celo od iznemoglosti, smiluje se i pretvori se u naboljeg od svih andjela...
Sto ono rek'o Damir Urban - Ona je moja nuklear bejbe!

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2009, 07:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Talija je napisao:
Da... logično pitanje.
Rekla sam da je naprasno postala takva... a vežu nas godine drugarstva, pa joj zato opraštam i ne mogu da je tek tako otresem.


A zar ne bi bilo napostenije da sa njome popricas o tome? Da joj kazes kako te umara sva ta prica? Zasto je ljudima toliko tesko biti iskren i reci u oci ono sto misle? :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2009, 07:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
svi smo mi energetski vampiri kad popijemo,samo sto se to tad ne osjeti toliko :D

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2009, 07:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Stvarno je tesko reci nekome da ne prica vise i da te ne smara. I uvijek zavrsi da se onda ovaj naljuti zbog toga. Ali, ako je stvarno pravi prijatelj, onda se nece naljutiit nego ce to shvatiti kao kritiku i promijenice se.
Mene je jednom jedna skolska drugarica smarala svojom pricom, jos smo bile i komsinice pa smo zajedno do skole 15 km isle, a jos smo i zajedno sjedile u klupi, pa pauze, pa povratak kuci 15 km.... :confused2: da poludis, sve dok joj jednom nisam rekla da me vise ne smara, ne mogu slusati jednu te istu pricu 20 sati na dan, da prestane sa tim, ili da barem promijeni temu ako nista. Ona se bila naljutila na mene, bila sam mirna par dana, bilo veliko olaksanje, posle je valjda uvidjela da je ona pogrijesila pa smo se opet druzile, al sa vise tisine. :D Ja sam inace tip koji ne prica puno, ali koji puno pise. :D

Sta me jos licno nervira je kad odem negdje u goste pa gostoprimac navali, os ovo os ono, hoces jesti, hoces piti, ajd ovo ajd ono, ajd sto neces, ajd mozes jednu casu, ajd imam gra, ljevuse, pite, .. pa to tako potraje, a ja "Pa necu, ne mogu, ne mogu, necu, ma kakav..." pa onda mi ne preostaje nista drugo nego ustati i uhvatiti se za vrata i reci "Cut il odo". :angry3: Neki stvarno pretjeruju sa svojim gostoprimstvom. Sa takvim ponasanjem mozes samo otjerati gosta. Ja svoje goste jednom ponudim, ako hoce-hoce, ako nece-nece, drugi put nek traze sami, tako im kazem. I super funkcionise. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2009, 09:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Tell the truth, don`t bullshiting people ... Simple :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2009, 17:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
ajkula je napisao:
Talija je napisao:
Da... logično pitanje.
Rekla sam da je naprasno postala takva... a vežu nas godine drugarstva, pa joj zato opraštam i ne mogu da je tek tako otresem.


A zar ne bi bilo napostenije da sa njome popricas o tome? Da joj kazes kako te umara sva ta prica? Zasto je ljudima toliko tesko biti iskren i reci u oci ono sto misle? :-?

Ne kažem joj bukvalno ni grubo iz razloga jer bi me pogrešno shvatila, a samo bih je povrijedila.
Dajem joj savjete (kad uhvatim riječ) što ona prihvata i složi se sa mnom, ali opet to iz nje nakon nekog vremena nesvjesno pokulja.
Bila sam prisutna kada joj je jedna kolegica očitala bukvicu, vidjela sam da ju je to pogodilo a poentu nije shvatila, jer ona ne primjećuje te promjene na sebi.

S vremena na vrijeme dopustim da me malo smori, zarad dugih godina poznanstva.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2009, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Leona je napisao:
Da, to se bas zove tako "Energetski vampirizam". Bio je jednom jedan clanak o tome u "Trecem oku".
Nego, mene cudi da je ona tebi jos uvijek "prijateljica". Kako neko ko te na takav nacin davi moze da bude prijatelj?! :oops: :D :)



Pobogu Leona, to je objavljeno prije dobrih 7-8 godina. Nemoj da me neko pita kako znam :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2009, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
The_new_Statesman je napisao:
Pobogu Leona, to je objavljeno prije dobrih 7-8 godina. Nemoj da me neko pita kako znam :D

Jel se to javio autor teksta iz "Treceg oka". :D Reci nam sve sto znas. :D :)
Ja sam nedavno citala u Trecem Oku. Prije godinu-dvetri.. mozda se ponavljaju clanci. Ili neko salje uvijek jedno te isto. :D :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs