banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 00:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2009, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma jok bre, nego moja tetka redovno trosi svoju penziju na to Trece oko, ali kako nedavno nije imala kuda sa starim brojevima, morala ih mami uvaliti. A ja prebacio nekoliko brojeva kroz ruke i jedan od naslova kojeg sam primjetio je i ova nasa tema :D :D

Nego, ima zanimljivih prorcanstava iz 2002. i 2003. godine :D Hoce ko kupiti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2009, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nemoj ti nama ovo ono, sve se ne čita Treće oko, a? :D
Koliko imaš tih Trećih oketa? Moš' dić grdnu lovu, ako je redovno kupovala, jer sjećam se i prije rata da je postojao taj časopis.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Volio sam sebi kupiti i Arku i Trece oko, ali to je bilo 1988-89. kada su poceli izlaziti. Ali me vec odavno ne zanimaju jeftine teorije zavjere i jos jeftinije nebuloze o skoro svakodnevnom smaku svijeta. Ne kazem da tamo nema bas nista interesantno procitati ali vecinom je to gubljenje vremena.

Btw. Da li jos postoji Zona sumraka? To je bilo istinsko smece :D

Sto se ovih vasih negativaca tice, probao sam u njihovom prisustvu 'glumiti' njih, odnosno udariti na kuknjavu. Pa da vidite kada me krenu tjesiti i bodriti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
The_new_Statesman je napisao:
Volio sam sebi kupiti i Arku i Trece oko, ali to je bilo 1988-89. kada su poceli izlaziti. Ali me vec odavno ne zanimaju jeftine teorije zavjere i jos jeftinije nebuloze o skoro svakodnevnom smaku svijeta. Ne kazem da tamo nema bas nista interesantno procitati ali vecinom je to gubljenje vremena.



Isti slucaj. Tad sam bio 7 razred i tek su poceli izlaziti i ni jedan broj nisam propustao. Ali sad mi to nije toliko zanimljivo. Vjerovatno zato sto sam se uvjerio da je pola toga napisano samo da bude zanimljivije da se lakse proda.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ha ha, da, sjećam se tih časopisa...
Inače, ja sam voljela da kupujem časopis Tajne (imao je logo, nagriženu jabuku, kao MS Apple)
Bilo je manoštvo tekstova o galaksiji, o piramidama, o iluminatima, svašta nešto, imali su kvalitetan papir i štampu... i na kraju, na zadnjoj korici bio je 3D crtež.

Sjeća se još ko tog časopisa?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2009, 02:36
Postovi: 163
Jel sisaju ti Energetski Vampiri???

_________________
High and Dusted


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
zalizani_mladez je napisao:
Jel sisaju ti Energetski Vampiri???

Please, translate this...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2009, 02:36
Postovi: 163
Da prevedem na Talijski...Jel zabadaju zube u neke dijelove tijela?

_________________
High and Dusted


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Po meni, gori je onaj ko pusta da mu neko "ispija" energiju nego onaj ko to radi. To je njegova stvar, ako ti se ne svidja, povuci se, ako nisi u mogucnosti, reci mu/joj istinu i kraj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Sjeća se još ko tog časopisa?


Sjecam se ja. Bio je jedan od najboljih casopisa tada, ali sam ga kupio svega par puta jer mu je cijena bila prevelika za moj tada skroman ucenicki budzet. :mad:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tajne su 'otresle' jer nisu ni cijenom, ni sadrzajem bile 'pitke' sirem sloju citalaca. Trece oko je na neki nacin naslednik Tajni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa nije baš... Treće oko je šund literatura prema Tajnama, pogotovo prvi brojevi. I po tekstovima i po kvalitetu štampe.
Komšija mi je jednom dao paket pun časopisa, od prvog broja i zaista je bilo interesantnih tekstova.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Trece Oko ima zanimljive clanke, al brate sto isprljas prste listajuci, to nema nigdje. :angry3: :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 12:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2009, 02:36
Postovi: 163
Evo da vise ne listas, niti da se prljas!

http://www.treceoko.novosti.rs

_________________
High and Dusted


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2009, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Talija je napisao:
Pa nije baš... Treće oko je šund literatura prema Tajnama, pogotovo prvi brojevi. I po tekstovima i po kvalitetu štampe.
Komšija mi je jednom dao paket pun časopisa, od prvog broja i zaista je bilo interesantnih tekstova.


Rekoh na neki nacin...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 13:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Talija je napisao:
Ne kažem joj bukvalno ni grubo iz razloga jer bi me pogrešno shvatila, a samo bih je povrijedila. Dajem joj savjete (kad uhvatim riječ) što ona prihvata i složi se sa mnom, ali opet to iz nje nakon nekog vremena nesvjesno pokulja.


Dobro je to što ona, kako kažeš, prihvata savjete. Sve dok čuje što pričaš ... ili da čuje u nekim njenim naletima ... je dobro i odlično. Svima nama nekad treba pomoć i malo gurkanja nije na odmet :wink: Imam druga koji ima nesvakidašnu osobinu: ne da te ne sluša nego ti vidno daje do znanja da i ne želi da sluša.
Samo vidi da ne namećeš puno svoje stavove, više će tebi škoditi nego li što će njoj biti od koristi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2009, 02:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Kakav shupljak...svako nekog smara da li prichom, izgledom, postupcima ili nechim drugim to je nebitno uglavnom svako smara. Sve zavisi u kojem su osobe raspolozenju u tom momentu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2009, 20:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
Talija je napisao:
Došla sam kući ni živa ni mrtva, klimajući se kao i ona. :angry3:

Питање је да ли је она у таквом стању стигла кући? Вампири су чудо... :D
Има и горих случајева нпр. искоришћавање нечије добре воље или верности је исто вид вампиризма ког има доста и то не само у поноћ и не само у неким скривеним местима... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2009, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Otimanje energije - "duhovni vampirizam"
Spasoje Vlajic



Fizicki svet je slozen sistem vibracija i energija u koji je uronjen i sam covek. Od nacina razmene energije sa okolinom i sa drugim ljudima zavisi zdravlje i opste stanje svake osobe. Kako to opravdano smatra Dz. Redfild, ljudi se nadmecu i bore za energiju i moc koju ona nosi: "O tome se radilo u svakom ljudskom sukobu, na svakom nivou - od sitnih sukoba u porodici i na poslu do ratova medju narodima. To je rezultat naseg osecanja nesigurnosti i slabosti i potrebe da ukrademo tudju energiju da bismo se osecali dobro".

Medjutim, i izvan coveka postoji neiscrpna riznica finih energija, dovoljna da neprekidno napaja biopolje zivota svakog bica. Kako doci do tog dobra, do tog vrela zdravlja cije koriscenje ne ugrozava nase bliznje niti bilo koga?

Uzajamni odnosi izmedju ljudi odvijaju se i u necujnim oblastima bioenergetskog polja. Videli smo da se danas, i na nivou drzava, praktikuje psiholosko, mikrotalasno i psionicko delovanje na ljude. Cilj je da se izazovu promene i poremeti prirodni sklad energija sto dovodi do iscrpljivanja i oduzimanja snage protivniku.

U tom neprekidnom prozimanju i razmeni energije i pojedinci su razvili sopstvene metode kojima otimaju snagu od drugih osoba. Ta kradja i "hranjenje" tudjom energijom naziva se DUHOVNI VAMPIRIZAM.

Narusavanjem bioenergetskog omotaca napadnutog bitno se pogorsava njegovo psihicko stanje i telesno zdravlje. Medjutim, ni napadac ne prolazi dobro. Njega vrebaju velike opasnosti o kojima S.N.Lazarev pise: "Kod coveka koji pocinje da se sluzi tudjom energijom, zatvaraju se kanali veze sa Kosmosom, on je prinudjen da uzima sve vise i vise energije, u suprotnom, mogu da se pojave teske bolesti i cak da nastupi smrt. Uz to sustizu ga tragicne kazne, licne i porodicne, zbog toga sto tesko krsi osnovne moralne zakone.

Kako prepoznati i spreciti duhovni vampirizam?
Pocetak procesa se ispoljava u jakoj samozivosti i sebicnim potrebama koje se javljaju u mislima, osecajima i postupcima. Proces se nastavlja sve vecim izdvajanjem iz neposrednog okruzenja, sire zajednice i opsteg jedinstva sveta. Posebna je tragedija kada se takva zaraza prosiri na cele narode sa teznjom da obuhvati i veci deo nase civilizacije.

Svest o prisutnosti, prepoznavanje ispoljavanja i saznanje o pogubnim posledicama podsticaj su za svakog pojedinca da se suprotstavi sirenju duhovnog vampirizma. O tom spasonosnom delovanju govoricemo kasnije.

Blazi oblici oduzimanja energije odvijaju se i u svakodnevnim odnosima izmedju ljudi. Po Dz. Redfildu to crpljenje snage od drugih vrsi se na agresivan, ali i na pasivan nacin. Agresivni su zastrasitelj i ispitivac, a pasivni tajanstveno povucen i navodno ugrozen.

Kako kod sebe i kod drugih prepoznati ove porive?


ZASTRASITELJ koristi fizicko ili psihicko maltretiranje kako bi druge primorao da iz straha obracaju paznju na njega. Osoba koja je sklona zastrasivanju uvlaci druge u najjacu vrstu licne drame - strah da ce se nesto lose desiti. Trajno uznemirene osobe gube energiju i ona napaja zastrasitelja.

ISPITIVAC tezi da mnogim pitanjima detaljno upozna zivot druge osobe. Cilj mu je da pronadje slabe tacke - nesto sto ne valja. Kada to postigne namece se cestim kritikama, provokacijama ili "savetima". Ako mu ova strategija uspe, onda je zrtva usla u dramu podrivene sigurnosti u sebe. Ona postaje napeta izbunjena pred ispitivacem trudeci se da ne ponovi stare i ne napravi nove greske. Trajna napetost dovodi ga do isticanja energije koju ispitivac upija za sebe.

TAJANSTVENO POVUCEN izbegava normalnu komunikaciju sa ciljem da izazove paznju kod drugih. Neodredjenim ponasanjem dovodi ih do nedoumica. Dok se oni, uz psihicki napor, trude da razumeju situaciju njihova energija istice u pravcu tajanstveno povucenog.

NAVODNO UGROZEN
neprekidno opterecuje druge svojim problemima. Cilj mu je da zrtvu uvuce u dramu osecanja sopstvene krivice zbog stanja u kome se "ugrozeni" nalazi. Kontrolu nad drugima i uzimanje njihove energije vrsi se na pasivan nacin, u smislu,"..jadan ja - ako mi ne pomognes bice mi jos gore i to tvojom krivicom." Vremenom zrtve osecaju krajnju uznemirenost i sve vece opterecenje da "ugrozenom" nesto duguju, da za njega nisu dovoljno ucinile. U tom stanju vezanosti njihova energija istice i hrani napadaca.

Kako se odbraniti od kradljivaca tudje energije - kako sebe sacuvati, a njima pomoci da se izlece od te teske bolesti i da ponovo uspostave spoj sa delotvornim vrelom kosmicke energije? U traganju za kopcama svetova i dimenzija, culnog i natculnog, razlozan odgovor na postavljeno pitanje daje i nauka, posebno kvantna fizika i psihologija. A kluc udgovora su - mozdani talasi!

O duhovnom vampirizmu, kao teskoj bolesti, S.N.Lazarev kaze: "Coveku s duhovnim strukturama u raspadu sve je teze da komunicura sa Kosmosom radi popunjavanja energijom, zato on sve cesce trosi tudju. Tako pocinje bujica vampirizma i odvajanje od Kosmosa, koji se cesto zavrsava teskom bolescu. Vampir je slican narkomanu, koji danas dobija zadovoljstvo, za koje ce sutra tesko da placa".

Pri normalnim aktivnostima nase celije skladno trose energiju. To se odrazava i zracenjem umerenih mozdanih talasa koji su nazvani BETA-talasi.

Uznemirenje, psihicka napetost, a posebno stres i trauma, dovode do poremecaja u radi celija. Kako bi uspostavile izgubljenu ravnotezu, one pocinju da rade ubrzano. Energija se trosi. To dovodi do promene mozdanog zracenja. Umesto BETA, javljaju se talase vecih frekvencija, takozvane GAMA vibracije. Njihova pojava, koja moze da se izmeri posebnim aparatima, pokazuje da se dragocena mozdana energija nekontrolisano rasipa, uludo trosi, a organizam iscrpljuje.

Da bi se zastitili od kradljivaca energije neophodno je da se pridrzavamo sledecih postupaka:
- Kada ih prepoznamo, na osnovu njihovog ponasanja odredjujemo i jedan od cetiri osnovna nacina na koji deluju. Pazljivo im ukazujemo na greske i odbacujemo uticaj koji hoce da nam nametnu. Savetujemo ih po meri svojih znanja i mogucnosti, a ako to ne pomaze, treba ih uputiti strucnim licima da im pomognu: psiholozima, psihijatrima, lekarima, proverenim bioenergeticarima.

Uz to je izuzetno korisno da se molimo Bogu za njih - da im pomogne i vrati ih na pravi put. Molitva je povoljna i zbog toga sto se kroz nju i sami cistimo.

Kada primetimo znake napretka jos vise treba povecati paznju i dobrotu kako bi pomogli da se bolestan oporavi i izleci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2009, 14:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2009, 15:02
Postovi: 33
Lokacija: Moscow, Russia
Dovraga, zasto uvijek imam posla sa `navodno ugrozenima`????
E necemo vise tako! Drugi put, nosim energetski bijeli lukac, pa da vidimo.

_________________
In viljamovka veritas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs