banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Feb 2003, 15:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Cini mi se da sve vise djevojaka ide u WC da povrati poslije svakog jela.

Jedan primjer: Pricam s jednom poznanicom prije par dana kako sam se najeo cokolade i da moram sto prije na trening da sagorim te kalorije... cisto iz sale sam to rekao. A ona ce meni na to... pa znas, samo idi u WC i gurni prst duboko u usta i sve povratis... kao da nista nisi pojeo. :o

Ja prvo kontam ona se sali i pitam je jel ti to ozbiljno ili me zezas?!? Ona kaze... ne ne ozbiljno ja to uvijek radim.

Ovo je samo jedan primjer...

Je li djevojke stvarno misle da je ovo normalno? Po psihijatrima su to simptomi anorexije ili pocetak nekih ozbiljnijih psihickih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Izgleda kao da je osjetljiva tema.... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
U anoreksiji nervozi cilj se postiže na prvom mjestu radikalnom restrikcijom unosa kalorija, a krajnji je cilj izmršavljenost do iscrpljenosti.
U bulimiji, nakon obilnog jedenja slijedi povraćanje i proljev izazvan prekomjernim uzimanjem laksativa. Preklapanje tih bolesti se sastoji u tome što bolesnice mogu "prelaziti" iz jedne u drugu bolest. Smatra se da danas 1% bijelih žena ima navedenu bolest...
Eto, gangsteru, da se ne zalis... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Samo 1% ???

Ja poznajem par... Jedna se lijeci u nekoj klinici vec 1 godinu. A o drugoj ne znam tako mnogo pa se ne usudjujem da kazem da li 100% pati od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
To je uglavnom bolest bijelih zena, srednjeg sloja... Buduci da jedan odsto svih bijelih zena, boluje od toga, znaci da ih je medju gore navedenom grupom, procentualno vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Hm, pa da, istina je da sve više djevojaka ima problema i sa fizičkim i sa psihičkim zdravljem upravo zbog nepravilne ishrane i svakojakih besmislenih ideja u vezi sa tim. Mediji popularišu "kost i koža"-izgled i veći broj djevojaka nastoji da bude u trendu, bez obzira na posljedice. Evo, skoro sve djevojke s kojima se ja družim su stalno na kojekakvim dijetama. Jedna poznanica je bila na dijeti dok nije spala na 40-ak kg, a visoka je 180 cm. Strašno je kako izgleda, stalno mora primati infuzije, jednostavno je od cure ostao kostur.
Ne znam, izgleda da dobar broj djevojaka ima neki blesav kont u glavi prema kome će im manekenski-super-model izgled omogućiti da budu sretne u životu, u šta ja definitivno sumnjam.

Eto, toliko. :)

Malo kasnim, ne stižem.... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Jedna od 2 djevojke koje sam naveo ranije je isto cesto na infuziji jer stvarno nista ne jede.
Cak se boji i da pije vodu... Rekla mi jednom da pije samo 2-3 case vode na dan. Nisam je ni pitao zasto jer sam vec bio previse zbunjen? Valjda ne misli da od vode moze da se udeblja... ili se boji da ce stomak da joj izgleda veci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Evo, ja bih na dijetu, ali za debljanje... :roll:
Paa, ako neko zna za recept, neka mi ga preporuci...
Jedem dosta, a opet sam mrsavica...
Iskreno, za mene je jedenje uzitak, tako da bih, da sam sklona debljanju, bila kao burence...
Nema sanse, da bih isla na neku dijetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 12:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Debljane u masnocu ti ne treba... ako hoces zdravo da se debljas, najbolje je da ides u teretanu i izgradis malo zdrave mase u misicima. Uz to moras da jedes hranu bogatu proteinima... teletina, piletina, riba + krompir, pasta za ugljenike. Subtilno misicave cure su jako jako sexy. :Fade-color


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 13:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Ali, kako da se udebljam, ako trosim kalorije u teretani... Jasno, ne treba mi salo, ali ja ga ne nemam ni ovako, kad jedem mnogo, a ne radim vjezbe...
Da bih se udebljala, uz vjezbanje u teretani, vjerovatno bi mi trebalo da me drugi tove kao svinjce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 13:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
O da... zaboravio sam najvaznije... moras da treniras sa tegovima. Ni slucajno na aparatima kao traka ili biciklo.

Treniraj na svakom aparatu sa tezinom koju mozes izmedju 8-12 puta da pokrenes. svaku vjezbu ponovi 4-5 puta. Pokusaj za jedan trening obidjes nekih 10 do 12 aparata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 13:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Lijepo... Samo mi fali jos jedno - Volja, da zapocnem s tako necim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 13:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
E to je ono najvaznije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 13:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Znam, zato sam je i spomenula... Cinjenica je da sam ja uzasno lijena za bavljenje fizickim aktivnostima i pojma nemam kako da sebe natjeram da malo vjezbam, iako sam odavno svjesna da bih trebala poceti s tim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 13:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Kad krenes u teretanu mozes i sama da nadjes nekog partnera m ili z nije vazno, koji bi mogao da ti pomogne moralnom podrskom. :)

Dosta ljudi koji inace nemaju jaku volju za trening uz dobrog partnera ipak izdrze jedno duze vrijeme... ili cak i zavole sport kad vide rezultate :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2003, 21:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Gazdarice, ni trcanjem nebi izgubila puno. Ja sam pocela trcati prije dvije godine , prvo mi je bilo jako tesko da se natjeram ali sreca je bila sto sam pocela sa prijateljicom tako da smo jedna drugoj bile podrska. Dakle, kada sam pocela trcati smrsala sam u prvih mjesec dana neka cetiri kg, nakon izvjesnog vremena ta kilaza se vratila kroz misicnu masu koja je mnogo bolje izgledala na meni s obzirom da sam visoka 176 cm.
Noge se zategnu, guza se podigne i sve ukupno se osjecas mnogo bolje i zdravije, btw. pomoglo bi ti da bar smanjis pusenje :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs