banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 13:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 14 Feb 2010, 17:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2010, 19:53
Postovi: 32
Pa da, vecina ih sve to uradi, i iznova, izvova! Tesko je shvatiti da je to sve u tvojoj glavi samo! Npr. ja nema panicne napade, ali vecina ih ima! Mene samo muce crne misli! A moja reakcija na tvoj post je bila takva, zato sto kada to procita neko anksiozan, dobice panicni napad! Ono sto je normalnim ljudima smijesno, njima izaziva takve napade, jer njihov najveci stah je da je to zbog nekog fizickog razloga, bolesti itd.!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 14 Feb 2010, 22:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Feb 2010, 20:12
Postovi: 8
da dokazem da mi je anksioznost nestala bas sam se slatko nasmijala onom komentu od budjavog na koji si se ti toliko isfurala ;) ma kod mene ti je vise neki osjecaj nesugurnosti zbog kojeg ja upanem u depresiju, posto previse razmisljam o tome, a ja sam ti sama sebi dala nekih hiljadu dijagnoza (previse razmisljam pa sam vj malo i prenapuhala sve te) pa bih malo do psiholiga da vidim koliko samu pravu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 14 Feb 2010, 22:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Feb 2010, 20:12
Postovi: 8
A za homeopatiju moras malo biti open mind posto je to malo cudno na prvi susret, uglavnom meni je dosta pomoglo,jer mi je stanje bilo dosta kriticnije prije terapije (depresija, ali prava, anksioznost, crne misli, da ne mogu crnje i jos stosta)
Ugalvnom cova te prvo ispita ukratko sva bitnija desavanja u tvom zivotu od dubokog djetinjastva do sad,( ko pravi psiholog :)) tipa traume neslaganje sa nekim od roditelja i slicno, pa ti smucka neki lijek, nije nikava teska hemija ili sl. i propise ti kako da ga pijes, po potrebi dodjes jos koji put...Moja prva terapija je bila 100km (trajala je mjesec dana) druga duplo jeftinija...ima broj fona ako si zaint.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 14 Feb 2010, 22:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
icey je napisao:
da dokazem da mi je anksioznost nestala bas sam se slatko nasmijala onom komentu od budjavog na koji si se ti toliko isfurala ;) ma kod mene ti je vise neki osjecaj nesugurnosti zbog kojeg ja upanem u depresiju, posto previse razmisljam o tome, a ja sam ti sama sebi dala nekih hiljadu dijagnoza (previse razmisljam pa sam vj malo i prenapuhala sve te) pa bih malo do psiholiga da vidim koliko samu pravu :D


cilj mi je i bio da se nasmijete zato sam dodao ps. i smajli na kraju ;) ajde, ajde, ne smijes biti nesigurna, slobodno pogrijesi, ali nesigurna ne smijes biti! i nemoj previse razmisljati o depresiji, dijagnozama, simptomima jer sto sto vise razmisljas sve vise ces padati u dubiozu... postavi sebi ciljeve kratkorocne i dugorocne, osmisli strategiju kako da ih ostvaris... svaki postignut cilj obavezno proslavi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 14 Feb 2010, 23:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2010, 19:53
Postovi: 32
Googlala sam malo o tome, ne znam, ipak sam ja za ove klasicne zdravstvene metode! Hvala tebi! Tako da psihijatru polako! Izgleda da cu prvo psihologu, jer psihjatra ne mogu naci, pa mozda mi i on pomogne ili uputi nekom psihijatru! Pa sretno s lijecenjem onda!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 00:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
http://sasaarnaut.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 00:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2010, 19:53
Postovi: 32
E hvala sto si se potrudio naci! Ali njemu sam vec slala mail i ne odgovara nikako! :( Nadam se da se kod psihica moze pustiti, to bi onda bio ful ugodjaj! Kafa, cigara i neko ko te mora slusati! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 00:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
a ti onda nazovi... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 01:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
a zasto fino ne uzmes uputnicu za psihijatra, odes na psihijatriju u prijemnu ambulantu i pitas da te upute odgovarajucem psihijatru? ima ih vise koji rade s mladima kao sto si ti. sto komplikujes? :)

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 02:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2010, 19:53
Postovi: 32
Zelim da idem psihijatru privatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 13:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Feb 2010, 20:12
Postovi: 8
Sjetim se ja da mi je sister isla kod nekog psihica privatnika, ali u Prijedoru i nije zadovoljna kaze da je grub (kakve su oni metode koristili u to nisam zalazila :lol:)...sta je znam, ako za pocetak odes kod psihologa vj ce on moci da ti preporuci nekog kolegu psihijatra, ako ti bude trebao...budjavac (nadam se da ti ne smeta sto te ovako zovem, to je od milja ;)) hvala na savjetima, def cu te poslusati posto trenutno nemam para za psihologa...a svaki ostvaren ili neostvaren cilja cu svakao da proslavim tj zalijem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 13:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
icey je napisao:
Sjetim se ja da mi je sister isla kod nekog psihica privatnika, ali u Prijedoru i nije zadovoljna kaze da je grub (kakve su oni metode koristili u to nisam zalazila :lol:)...sta je znam, ako za pocetak odes kod psihologa vj ce on moci da ti preporuci nekog kolegu psihijatra, ako ti bude trebao...budjavac (nadam se da ti ne smeta sto te ovako zovem, to je od milja ;)) hvala na savjetima, def cu te poslusati posto trenutno nemam para za psihologa...a svaki ostvaren ili neostvaren cilja cu svakao da proslavim tj zalijem :D


не сестро драга, алкохол је депресор централног нервног система, поента прослављања је да се почастиш неким колачем, можа платиш стрипера :D , изађеш на ручак, купиш неку књигу, једном рјечју да ти буде лијепо, то ће те мотивисати за други циљ!

пс. зови ме како хоћеш :lol:


Poslednji put menjao budjav_lebac dana 15 Feb 2010, 13:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
stemi je napisao:
Bolje trpiti nego ici kod psihologa koji su seksualni zlostavljaci.

Znam za slucaj osobe koja je seksualno iskoristavala tada maloljetnicu, maloljetnicu koju su podvodili i politicarima po B.Luci.
Da bi sve to zataskali strpali su doticnu u instituciju BiH-smrdljivu Granicnu policiju.

U zataskavanju su ucestvovali mnogi u institucijama vlasti, od banjaluckih policijskih bljuvotina, preko socijalnih radnika-psihologa do politicara.

Na kraju je doticna osoba, koja "glumi" psihologa-socijalnog radnika, namjestila preko prijateljice-sutkinje pedofilke (koja je mene licno kao dijete zlostavljala) iz Osnovnog suda-B.Luka prekrsajni postupak u vrijeme kada je prica o doticnoj polaznici "Ogranicene policije" BiH u Sarajevu itekako bila aktuelna.

I to nije neka ekskluzivna prica, sve je ovo opstepoznato u gradu najgoreg ljudskog smeca - B.Luci.

Ne bih rekla da je bolje trpiti pogotovo kad su u pitanju problemi "u glavi".
Nije to zub, pa da se čeka da prođe, a i kod zubobolje najbolje otići kod zubara.
Ne treba ništa generalizovati, pa na osnovu jednog pshića pedofila strpati sve psihiće u jedan koš.

Pobornik sam psihoanalize (rješavanja problema pričom) a ne liječenja medikamentima. Medikamenti su za one krajnje slučajeve, za one koji su "trpili da prođe" pa se u trpljenju slomili.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 14:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2010, 19:53
Postovi: 32
Evo ako neko moze psihologa da navede nekog? Ova zena sto sam ja navela, narednih mjesec dana nije tu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 15 Feb 2010, 16:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Feb 2010, 20:12
Postovi: 8
budjav_lebac je napisao:
icey je napisao:
Sjetim se ja da mi je sister isla kod nekog psihica privatnika, ali u Prijedoru i nije zadovoljna kaze da je grub (kakve su oni metode koristili u to nisam zalazila :lol:)...sta je znam, ako za pocetak odes kod psihologa vj ce on moci da ti preporuci nekog kolegu psihijatra, ako ti bude trebao...budjavac (nadam se da ti ne smeta sto te ovako zovem, to je od milja ;)) hvala na savjetima, def cu te poslusati posto trenutno nemam para za psihologa...a svaki ostvaren ili neostvaren cilja cu svakao da proslavim tj zalijem :D


не сестро драга, алкохол је депресор централног нервног система, поента прослављања је да се почастиш неким колачем, можа платиш стрипера :D , изађеш на ручак, купиш неку књигу, једном рјечју да ти буде лијепо, то ће те мотивисати за други циљ!

пс. зови ме како хоћеш :lol:


ali je def najbolji trenutni antidepresiv ;), ma moje ti se zalijevanje svodi na 3-4 djus vodkice i ne skidam osmijeh sa lica :D,a posto ne pusim i ne pijem kafu ne mogu da si uskratim i to zadovoljstvo...ma da i to za stripera ti nije losa ideja, a kolacima se castim skoro svaki dan ;)...sto se knjiga tice mozes li mi ti preporuciti neku dobru psiholosku koja bi mi, a mozda i nekima ovdje pomogla da se malo skontamo (ako jos ne bi imala vise od 200-300 strana bilo bi extra :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 20 Feb 2010, 19:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Feb 2010, 19:43
Postovi: 8
iz mog iskustva knjige mi nisu baš puno pomogle, a pročitala sam sve što sam našla o svom problemu - depresiji i paničnim napadima, i još neke knjige sa raznim metodama autosugestije, koje po meni možda mogu pomoći ako hoćeš bolje da učiš ili da malo misliš pozitivnije, ali te ne mogu izlječiti. Već 3 godine pijem i lijekove i idem psihijatru na kontrole, ali problem nije prestao. Na kraju sam odlučila da potražim psihologa iako ni ja nisam baš htjela da pričam s nekim drugim i mislila sam da ću najbolje sama sebi pomoći. Sad sam već 4 mjeseca na psihoterapiji i puno mi je bolje. Napadi u skoro prestali a i bolje sam raspoložena, bolje spavam, i već sam o sebi puno više shvatila nego iz bilo koje knjige koju sam pročitala. Moja preporuka je www.carpediembl.org žene su mlade i super rade ja sam prezadovoljna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 20 Feb 2010, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Valentina, kako izgleda ta terapija? Mozes li malo ispricati istoriju svoje bolesti? Koliko na izlijecenje utice tvoja volja? Ako si rekla da lijekovi nemaju nekog uticaja, znaci da se fakticki proces lijecenja odvija na svjesnom planu? Koliki uticaj imas ti u svemu tome?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 21 Feb 2010, 04:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2010, 19:53
Postovi: 32
Valentina kako mislis psihijatar ti nije pomogao, a psiholog pomaze? Mislis nisi kod psihijatra isla na psihoterapiju, nego samo pila tablete? I da li jos uvijek pijes tablete?
Ja sam otisla psihijatru, dao mi je tablete i sada treba da idem na psihoterapije! Djeluje mi skroz ok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 21 Feb 2010, 12:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Feb 2010, 19:43
Postovi: 8
Pa jednostavno kod psihijatra sam pila samo lijekove i išla povremeno na kontrole. ne mogu reći da mi lijekovi baš ništa nisu pomogli, malo su me umirili da ne budem napeta kao da ću eksplodirati od stalne neke napetosti i da ne budem pod pritiskom i stalnim strahom od slijedećeg paničnog napada i šta će se onda desiti sa mnom, onaj ko ima panične napade dobro me razumije kakvo je to stanje. Stalno si preokupiran samo strahom od novog napada, ne znaš da li ćeš ga preživjeti i i kad dođe šta da radiš da prođe, užas jedan. Malo su me lijekovi umirili da se taj pritisak smanji, ali počne ponovo ... :mad: ja opet poludim od straha. E kad sam krenula na psihoterapiju onda sam počela da pričam o sebi, o tome šta mi se izdešavalo u životu i ustvari tebi psiholog ne daje nekakve savjete, što sam ja očekivala, kako da ti prevaziđeš napad kad on dođe i da ga spriječiš da ne dođe više NIKAD. Već, pričajući o sebi, kako se osjećaš, ponašaš, šta si preživio, kako reaguješ na neke situacije, ti uz pomoć psihologa stalno kao da nešto tražiš po sebi nekakve odgovore, ja kao da sebe tek sad upoznaješ. Misliš da dobro znaš sebe, a u stvari ne poznaješ. I poenta je da postoje masa stvari, osjećanja, koje godinama guraš od sebe, potiskuješ, a one su ipak tu, ne možeš od njih pobjeći. I te stvari od kojih bježiš te stignu, u obliku napada ili nečeg drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 21 Feb 2010, 12:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Feb 2010, 19:43
Postovi: 8
I da, još pijem lijekove, ali mi je doktorica rekla da je moguće da ćemo uskoro smanjiti dozu ako ovako budem dalje napredovala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs