banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jul 2010, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Dobro, i?
Zna se šta je posao psihijatra, šta psihologa, šta psihoterapeuta, itd, nemoj babe i žabe.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 27 Avg 2010, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
on jedini i ne mesa....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 03 Dec 2010, 21:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Dec 2010, 21:06
Postovi: 2
E pa vidi tema još živa :D

čitala sam prije koju godinu, u svojim početcima traženja psihologa, psihijatara, itd. Na žalost samo mogu reći da sam još luđa nego što sam bila :confused2: Sad mi sve smiješno, a vidim i još nekima. Na žalost još prolazim kroz ( da izvinete ) sranje od anksioznosti ili stresa kako ga nazva ovaj zadnji psihić. Čak sam prošla i kroz pakao odvikavanja od lijekova. Sad ... pa još se borim imam dobri i loši dana ... Uglavnom ako nekom mogu pomoći savjetom ili bar informacijom, ili ako neko ima još šta pametno da doda ... pa eto tu smo...

poz. svima :)

PS. pročitala sam da je neko spomenuo homeopatiju ili nešto sl. ali nisam sigurna da sam baš najbolje skontala o čemu se radi ... pa ako neko zna ????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 07 Dec 2010, 18:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Feb 2010, 20:12
Postovi: 8
poz. svima :)

PS. pročitala sam da je neko spomenuo homeopatiju ili nešto sl. ali nisam sigurna da sam baš najbolje skontala o čemu se radi ... pa ako neko zna ????[/quote]

izgleda da je ovo vjecita tema, ja i zab. da sam se ulogovala ovdje :). Homeopatija je vrsta alternativne medicine gdje te "doktor" alt.medicine ispita malo o tvojoj proslosti jer navodno sva ta stanja imaju neki uzrok, i na osnovu toga da ti neku dijagnozicu i tretman lijecenja koji se sastoji od lijekova koji su bezopasni. Nemoguce je da steknes bilo kakvu vrstu ovisnosti jer su ti lijekovi ustvari najobicnije kuglice secera koju moc lijecenja dobijaju kada ih cika doktor ubaci u neku kutijicu, pa malo ciribu-ciriba i te kuglice dobiju odredjenu enegiju kojom te lijece...zvuci malo ćaknuto, ali mene je stvarno pomoglo! :D
Ja sam sasvim slucajno saznala za to, i znala sam za to i mnogo prije nego sto sam otisla...posto sam odlucila da preskocim psihologe, a i to da bilo s kim popricam o tome, a i dalje sam htjela nekako da pomognem sebi, to mi je bio jedini izlaz. I manje ces vremena i novca potrositi sig nego na psihologe..pomoglo mi je dosta najozbiljnije, i kod tog cove kod kojeg sam ja isla bas je guzvara, jer on lijeci i fizicke i psihicke boljke, i svasta nesto...ali ja nisam bila bas najdisciplovanija kod zadnje terapije, i prestala sam na kraju i ici, jednostavna takva sam, beter :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 08 Dec 2010, 23:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
http://www.organon2001.gr/portal/index. ... Itemid=591


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jan 2011, 22:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Jan 2011, 00:29
Postovi: 2
e ovako,nemojte da mješate psigologe i psihijatre, osoba sam sa invaliditetom i u našem slučaju nam je neophodan psiholog a dok psihijatri postave 2-3 pitanja daju lek za nesanicu, apetit itd. i misle da je problem riješen, dok sa psihologom otkrivas stvari koje ni sam neznaš da te muče......Tako da je meni uzor moj psiholog Iva i do kraja života ću joj biti zahvalna jer shvatam pojam psihologije i da psiholog nije samo za "luđake" kako neki nazivaju psihički nestabilne osobe....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 31 Jan 2011, 01:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Psihotarapeut je opet psiholog a ne psihijatar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 07 Feb 2011, 01:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jan 2010, 18:56
Postovi: 103
Neđe sam čito da ima u sklopu neke nevladine org u bl neko besplatno psihološko savjetovalište. Guglajte

_________________
¥Psiholog¥
Poslednja epizoda
*Psiholog online*
8-)Pismeni sastav8-)
Lecenje upale vena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jun 2011, 07:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2010, 12:05
Postovi: 7
[quote="icey"
izgleda da je ovo vjecita tema, ja i zab. da sam se ulogovala ovdje :). Homeopatija je vrsta alternativne medicine gdje te "doktor" alt.medicine ispita malo o tvojoj proslosti jer navodno sva ta stanja imaju neki uzrok, i na osnovu toga da ti neku dijagnozicu i tretman lijecenja koji se sastoji od lijekova koji su bezopasni. Nemoguce je da steknes bilo kakvu vrstu ovisnosti jer su ti lijekovi ustvari najobicnije kuglice secera koju moc lijecenja dobijaju kada ih cika doktor ubaci u neku kutijicu, pa malo ciribu-ciriba i te kuglice dobiju odredjenu enegiju kojom te lijece...zvuci malo ćaknuto, ali mene je stvarno pomoglo! :D
Ja sam sasvim slucajno saznala za to, i znala sam za to i mnogo prije nego sto sam otisla...posto sam odlucila da preskocim psihologe, a i to da bilo s kim popricam o tome, a i dalje sam htjela nekako da pomognem sebi, to mi je bio jedini izlaz. I manje ces vremena i novca potrositi sig nego na psihologe..pomoglo mi je dosta najozbiljnije, i kod tog cove kod kojeg sam ja isla bas je guzvara, jer on lijeci i fizicke i psihicke boljke, i svasta nesto...ali ja nisam bila bas najdisciplovanija kod zadnje terapije, i prestala sam na kraju i ici, jednostavna takva sam, beter :)[/quote]

Jedno pitanje za tebe, kod kog homeopate ides u Banjaluci? Mozes mi odgovoriti i na privat. Ja imam dobrog iskustva sa lijecenjem homeopatijom, ali ne u BL pa me interesuje ko se tim bavi u BL.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jun 2011, 07:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2010, 12:05
Postovi: 7
I htjela bih svima koji citaju ovaj post objasniti da je icey samo djelimicno upravu. Jer je na vrlo neozbiljan nacin objasnila jednu od najrazvijenijih metoda lijecenja, koja se danas u svijetu ne smatra alternativnom, vec komplimentarnom medicinom. Terapeut nije "doktor" vec homeopata. Homeopat ne moze da zamijen psihologa, niti psiholog homeopatu. Iza mene su godine lijecenja homeopatijom, i jedno dobro iskustvo, ali opet nedovoljno veliko da bih s profesionalne strane govorila o homeopatiji.
Sad da se malo nasijem, d bilo koji homeopata procita icey-n post, mogao bi da procijeni da je jedna povrsna i nezainteresovana osoba :), i da joj odredi konstitucionalni lijek. Ali ja se samo zezam, vjerovatno joj se nije dalo pisati, pa je zbrzila post, i zato, homeopate ne daju terapiju naprecac, vec za to sluzi inicijalni dvosatni homeopatski intervju. Ako nekog vise zanima, moze da mi se obrati. Mogu vas uputiti na nekoliko jako dobrih linkova i literaturu o lijecenju homeopatijom. Homeopatija je jako jeftina metoda lijecenja, i zato je toliko osporavana od strane klasicne medicine i farmakologije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jun 2011, 09:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2010, 09:37
Postovi: 36
Zanima me, kako osobe koje imaju neki problem psihičke prirode očekuju da se bliski ljudi ponašaju prema njima? Naime, ja nemam taj problem, i kao većina ljudi koji nisu imali dodirnih tačaka sa tom problematikom, prosto ne razumijem "problem". Meni je sve kristalno jasno, ja kad imam neki problem, pa makar to bila i banalnost , ja to rješim na neki svoj način.
Da ne dužim, moj problem je, zapravo, moj muž. On je anksiozan i povremeno je imao napade panike. To se desilo , nekako, odjednom, iznenada. U početku sam još i ja vršila dodatni pritisak u smislu : ma daj, ne izmišljaj, nije ti ništa, radi nešto što voliš, imaš sve, šta ti fali, blablabla.... Mislila sam da ćemo izaći na kraj s tim, na kraju krajeva, ja sam tu, za razgovor, podršku, šta god treba.
Inače, imamo potpuno normalan i skladan brak, volimo se , vjenčali smo se iz prave , iskrene i uzajamne ljubavi.
Naravno, one je rekao, da ne dolazi u obzir, prevazićemo sve , zajedno. Potražio pomoć psihologa, psihijatra, išao na terapije, čak je dobio i neke pilule da pije (naravno, čim odeš psihijatru , dobiješ antidepresive i vidimo se za mjesec dana, to je jedina pomoć od njih)
I to za sad , funcioniše ...nekako.... Ali
Imam osjećaj da od on od mene ne dobija podršku kakva mu treba. Sad mene zanima, šta je to što on želi čuti, osjetiti od mene, a da mu pomogne??
Opet ponavljam, ja sam jaka, ponekad bahata, ali stvarno želim da mu pomognem.
Uh, ovo mi zvuči kao "Draga Savjeta" ;) , ali nadam se da će mi neko ozbiljno odgovoriti na ovo, jer , ljudi koliko god da je vama teško sa vašim problemom, vjerujte, tu smo i mi, oni koji vas vole , i kojima je teško da vas gledamo kako patite a ne znamo vam pomoći.

_________________
Čovjek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jun 2011, 09:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2010, 12:05
Postovi: 7
Iz iskustva mogu ti samo reci da moras dobro da naculis usi. Da cujes i one najtananije zvukove koje dobijas od supruga. Isto tako, vecina psihosomatskih problema nastaje u djetinjstvu i tek se dosta kasnije manifestuje, i onda se ljudi oko te osobe pitaju odkud sad odjednom i slicno. Vrlo mali broj ljudi je dovoljno svjestan samoga sebe i dovoljno kritican da pronikne u svoje ja. E svi ostali koji to nisu sposobni treba da potraze strucnu pomoc. Jedino strucna pomoc je neutralna i najbolja. Po ljudskoj psihi, pogotovo kod nekih tezih poremecaja, rizicno je caprkati. A ljekovi.... Veliki sam protivnik kad se uzimaju "pilule za lilule". Tablete mogu da naprave vjestacki osjecaj kod pacijenata, a psiholozi kod nas vrlo lako posezu za farmakoloskim rjesavanjem nekih konflikata i nesigurnosti u samim ljudima, jer lakse je popiti rozu pilulu, nego satima i satima razgovarati s covjekom. Porodica ne moze biti tarapeut, pogotovo ako su psiholoski poremecaji u pitanju. I opet, onaj vjecni problem kod nas i naseg naroda, "tjelo boli, a psiha je bezbolna". Okanite se te ideologije i kad vam doktor kaze da je stres u pitanju, stresite ga necim u glavu :), da vidi on sta je stres. Nije stres zamjenica za sve psiholoske poteskoce i probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 30 Jun 2011, 23:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Čini mi se da OKC ima besplatno psihološko savjetovanje.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 08 Jul 2011, 13:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Jul 2011, 13:21
Postovi: 1
Pozdravljam vas!Potrebna mi je preporuka za dobrog psihologa U Banja Luci,inače,nisam odatle i teško mi je da se raspitam kod ljudi.Ukoliko neko ima br.telefona od Dr.Nadežde Savjak,molim da mi pošalje jer onaj koji postoji na ovoj temi je nevažeći.
Hvala :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 26 Jul 2011, 14:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Psiholog je u mentalnoj medicini kao laborant u somatskoj.On nije terapeut za duševne bolesti.Tzv. psihoterapija nije liječenje,nego pomoć da osoba uvidi svoj EMOCIONALNI problem-ne duhovni. Pa i svaki iskren i dobronamjeran razgovor o problemu je terapija.Druga je stvar što se zbog ZLATNOG TELETA - NOVCA namnožilo bezbroj "terapeuta koji sve znaju,sve mogu itd" i kojima nasjedaju oni koji HOĆE NA BRZINU OLAKŠANJE POD SVAKU CIJENU-NE ZDRAVLJE ,JER ZA ZDRAVLJE TREBA VREMENA,TREBA SE MIJENJATI,A ZA TO "SE NEMA VREMENA"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 26 Jul 2011, 15:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Danas,koliko ja vidim svi,ili gotovo svi su u redu.Ali krivi su roditelji,žene muževi,država,crkva,politika,itd svi samo ne pojedinac koji tako zaključuje zbog nepodnošljivog osjećaja krivnje-a to je dokaz da je problem u njemu i njegovom životu-neživotu a ne u drugima i drugom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 02 Nov 2011, 11:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Vader je napisao:
Psihotarapeut je opet psiholog a ne psihijatar.


Koliko znam postoji psihijatar-porodicni psihoterapeut, psihoterapija mu je subspecijalnost i radi na kl za psihijatriju i u CMZ. A psiholog je samo psiholog. Ne zelim da umanjujem njegovu vaznost u pomaganju i lijecenju drugi ljudi. I postoje klinicki psiholozi koji rade takodje na psihijatriji. Rad psihijatra i psihologa je blisko povezan jer psihotest i misljenje psihologa je bitno za odredjivanje terapije kod pacijenta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 02 Nov 2011, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
icey je napisao:
poz. svima :)

PS. pročitala sam da je neko spomenuo homeopatiju ili nešto sl. ali nisam sigurna da sam baš najbolje skontala o čemu se radi ... pa ako neko zna ????


izgleda da je ovo vjecita tema, ja i zab. da sam se ulogovala ovdje :). Homeopatija je vrsta alternativne medicine gdje te "doktor" alt.medicine ispita malo o tvojoj proslosti jer navodno sva ta stanja imaju neki uzrok, i na osnovu toga da ti neku dijagnozicu i tretman lijecenja koji se sastoji od lijekova koji su bezopasni. Nemoguce je da steknes bilo kakvu vrstu ovisnosti jer su ti lijekovi ustvari najobicnije kuglice secera koju moc lijecenja dobijaju kada ih cika doktor ubaci u neku kutijicu, pa malo ciribu-ciriba i te kuglice dobiju odredjenu enegiju kojom te lijece...zvuci malo ćaknuto, ali mene je stvarno pomoglo! :D
Ja sam sasvim slucajno saznala za to, i znala sam za to i mnogo prije nego sto sam otisla...posto sam odlucila da preskocim psihologe, a i to da bilo s kim popricam o tome, a i dalje sam htjela nekako da pomognem sebi, to mi je bio jedini izlaz. I manje ces vremena i novca potrositi sig nego na psihologe..pomoglo mi je dosta najozbiljnije, i kod tog cove kod kojeg sam ja isla bas je guzvara, jer on lijeci i fizicke i psihicke boljke, i svasta nesto...ali ja nisam bila bas najdisciplovanija kod zadnje terapije, i prestala sam na kraju i ici, jednostavna takva sam, beter :)[/quote]

Treba budalama uzeti pare. Svaka tom "cika doktoru" cast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 04 Dec 2011, 18:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2011, 16:54
Postovi: 39
Timotic je napisao:
icey je napisao:
poz. svima :)

PS. pročitala sam da je neko spomenuo homeopatiju ili nešto sl. ali nisam sigurna da sam baš najbolje skontala o čemu se radi ... pa ako neko zna ????


izgleda da je ovo vjecita tema, ja i zab. da sam se ulogovala ovdje :). Homeopatija je vrsta alternativne medicine gdje te "doktor" alt.medicine ispita malo o tvojoj proslosti jer navodno sva ta stanja imaju neki uzrok, i na osnovu toga da ti neku dijagnozicu i tretman lijecenja koji se sastoji od lijekova koji su bezopasni. Nemoguce je da steknes bilo kakvu vrstu ovisnosti jer su ti lijekovi ustvari najobicnije kuglice secera koju moc lijecenja dobijaju kada ih cika doktor ubaci u neku kutijicu, pa malo ciribu-ciriba i te kuglice dobiju odredjenu enegiju kojom te lijece...zvuci malo ćaknuto, ali mene je stvarno pomoglo! :D
Ja sam sasvim slucajno saznala za to, i znala sam za to i mnogo prije nego sto sam otisla...posto sam odlucila da preskocim psihologe, a i to da bilo s kim popricam o tome, a i dalje sam htjela nekako da pomognem sebi, to mi je bio jedini izlaz. I manje ces vremena i novca potrositi sig nego na psihologe..pomoglo mi je dosta najozbiljnije, i kod tog cove kod kojeg sam ja isla bas je guzvara, jer on lijeci i fizicke i psihicke boljke, i svasta nesto...ali ja nisam bila bas najdisciplovanija kod zadnje terapije, i prestala sam na kraju i ici, jednostavna takva sam, beter :)


Treba budalama uzeti pare. Svaka tom "cika doktoru" cast.[/quote]
Evo,moram se i ja uključiti jer mi je glupo da se ismijava ono što ne poznajemo.
Homeopatija nije ćiribu-ćiriba,niti su se ti ljekari dosjetili kako uzeti novac.
Upoznala sam dečka koji je imao izuzetno jaku anksioznost,ali se zahvaljujući homeopatiji potpuno riješio svog problema.
Ma treba samo čitati.
Ne radi se o kuglicama kojima se kaže šta će liječiti,pa one to rade,niti se mora u to vjerovati, već se radi o prirodnim ljekovima i to uglavnom solima koje se nalaze u obliku tableta ili pilula.Ali evo da se malo informišete.Pročitajte ovaj link. http://www.organon2001.gr/portal/index. ... Itemid=373.
Posebnu pažnju obratite sa lijeve strane na SUŠTINU ELEMENATA.
Npr.anksioznost dolazi usljed stresa,ali nisu svi koji imaju stresove anksiozni.Znači da je nešto drugo uzrok toga i ostalih bolesti.
Nedostatak nečega u organizmu.
Još jednom ponavljam da se dečko oslobodio anksioznosti koja je nastala kao posljedica zlostavljanja u djetinjstvu pomoću soli natrija i broma.
Zamolila bih djevojku koja je išla homeopatskom ljekaru da mi pošalje njegovu adresu ili broj telefona na p.p. :)

_________________
Ljudska pamet je ograničena. Glupost nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psiholog u BL
PostPoslato: 11 Dec 2011, 12:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2011, 12:32
Postovi: 140
jel iko studira psihologiju u banja luci? kakvi su uslovi za upis, tj hocu se moci upisati ako su mi ocjene u srednjoj 4,3,3,4 na kraju godine, i ako uradim prijemni ispit solidno....kakva je konkurencija, jeli guzva tamo...ima li dovoljno zena :D eto ako neko studira neka malo pojasni..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs