banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Naravno , spanske sapunice. Glumci loshi, scenario losh, toliko zlobe i iskvarenih ljudskih osobina, ma jednostavno budes glup nakon 10 epizoda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 22:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Definitivno zatupljuje. I definitivno uzima mnogo više vremena nego što bi trebalo. Zna na TV biti i dobrih sadržaja ali nije toga mnogo. I definitivno TV ima veliki uticaj na ljude, na njihova razmišljanja, poglede, shvatanja i onda oni koji to znaju to vrlo dobro koriste.
Ja već duže vrijeme malo gledam TV, nemam ni vremena a ni volje.

A kad već pomenu nove crtane filmove - oni su užasni, nema više crtaća kakve smo imali kad sam ja bio mali, to je još jedan razlog zašto ne gledam mnogo TV :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2003, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ocemo pink pantera i duska dugouska! Najjaci crtici ikad napravljeni. Jel neko gledo onu glupavu emisiju u nedelju na srpskoj, u kojoj je Rambo bio gost. Gospodja kriticarka i tako neki folovi....od sramote nisam mogo gledat. Jos ce kralj pomislit da smo svi onoliki idioti.

Jooooj kukavni zivote....

ode da :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2003, 12:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Mislim da je uticaj TV i mas medija uopste veliki na razmisljanje ljudi.

Primjer Pink televizija, Grand Parade, Svet plus i slicni neukusi, bljutavog sadrzaja. Toliko losih primjera i vulgarnosti da to nije za komentar, nista poucno i interesantno, samo prikaz koliko je nas narod neuk i nepismen....

Crtaci (nekad moji omiljeni ptica trkacica, pink panter,tom i dzeri, ljupce dragoljupce......:)) , danas crtaci nisu ono sto su nekad bili, jer su puni nasilja i agresivnosti (pokemoni i sl.)
Obozavam francuske crtice koji animiraju desavanja u ljudsom organizmu, desavanja u celijama itd..(ne mogu se sjetiti naziva ccc) :)

Spanske serije( ponekad pogledam,odlicno se uklopi u pauzu od ucenja:)), tacno je da u njima ima dosta nelogicnosti, no ako na nekoga moze da utice latinoamericka serija da oglupi za 10 dana , onda nema neki svoj stav i normalan naicin shvatanja realnosti ...
Osim toga, u tim serijama uvijek na kraju pobijedi dobro, ljubav, pravda, a svi zli zavrse lose,tako da su one puno bolje od akcionih americkih filmova gdje gledamo ubistva...
Takodje, "spanske serije", termin je pogresan ,no radi se o latinoamerickim serijama, niskobudzetnim serijama, a izvorne spanske serije su uglavnom kvalitetnije!!
Americke serije poput Sunset beach, Santa Barbara... od 1000 nastavaka necu komentarisati jer te serije su dno dna!

Sve u svemu, ima mnostvo neukusa, no tu je daljinski upravljac koji je spasonosno rjesenje(mesija)! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2003, 14:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Rosy je napisao:
no tu je daljinski upravljac koji je spasonosno rjesenje

Pa sad...
Često je program na TV tako magnetski privlačan iako nam se ne sviđa da prosto ne možemo ugasiti TV pa samo vrtimo programe u nadi da će naići nešto dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2003, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Rosy je napisao:
Osim toga, u tim serijama uvijek na kraju pobijedi dobro, ljubav, pravda, a svi zli zavrse lose,tako da su one puno bolje od akcionih americkih filmova gdje gledamo ubistva...
Takodje, "spanske serije", termin je pogresan ,no radi se o latinoamerickim serijama, niskobudzetnim serijama, a izvorne spanske serije su uglavnom kvalitetnije!!


Hm dobro, te spanske, brazilske, portugalske, argentinske, portorikanske, meksikanske, sta ti ja znam jos kakve nemaju kvaliteta ama bas ni 1%.
Glumci "nikad cuo/la"
Gluma "mi smo ozbiljni"
Tema ? Ma daj smijesno, pa u djecijim filmovima imas zanimljviju temu i mozes nesto i da naucis... jutarnjem obrazovnom programu narocito.
A neki apsorudi ?
Pa svi se jxxxxx sa svim, unutar porodice, prijatelji, incesti, svi moguci.
Sve nevine princeze odjednom ostaju u drugom stanju, a muskarca ni vidjele nisu, radjaju se djeca bez oceva.
Ma mislim radnja je napravljena da jedino sto se od gledaoca trazi je da razazna razliku izmedju muske i zenske osobe.
Stvarno mozak mozes da ostavis u teglicu sa formalinom i da uzivas u seriji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2003, 15:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
Stvarno mozak mozes da ostavis u teglicu sa formalinom i da uzivas u seriji


a ti nemoj da gledas, iskljuci TV, imam masa stvari koje ja izbjegavam na TV-u, za koje msilim da su ipsrazne a drugima su super, tako da o ukusima ne treba raspravljati!!!

A to da latinoamericke serije izazivaju lose ponasanje kod ljudi, da uticnu na formiranje lose licnosti, mislim da nije tacno.
Osim toga, i sama sam mislila da se takve serije prikazuju samo u nerazvijenim i siromasnim zemljama poput nase, no to nije slucaj jer sam se licno uvjerila!
Recimo u Madarskoj upalim TV i prvo sto sam vidjela bila je "Zlobnica" hehehhe, u Grckoj(zemlja EU) na sve i jednoj tv stanici se prikazuje neka od l-a serija hehhe samo nema titla :)))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2003, 20:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Naravno, nije uopste problem TV, vec kad oni koji ga gledaju pocnu da oponasaju ono sto su vidjeli. Popularno to nazivamo trip. I tako ljudi pocnu da tripuju. Ali ne samo gledajuci TV, nego i npr citajuci knjige. Kod TV je specificno to sto on obara paznju do dna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2003, 00:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Rosy je napisao:
a ti nemoj da gledas, iskljuci TV, imam masa stvari koje ja izbjegavam na TV-u,


Pa to i radim, odnosno ne radim - ne gledam te serije. Samo opet misim da bi program bio kvalitetniji bez njih.

Rosy je napisao:
A to da latinoamericke serije izazivaju lose ponasanje kod ljudi, da uticnu na formiranje lose licnosti, mislim da nije tacno.


Pa sve oko covjeka utice na njegovo ponasanje, ali mislim da serije nisu relevantan faktor. Tj, vidjao sam neke starije zene (i teenagerke) koje su pocele da zive za te serije, ali to je valjda neznatan broj.

Rosy je napisao:
Osim toga, i sama sam mislila da se takve serije prikazuju samo u nerazvijenim i siromasnim zemljama poput nase, no to nije slucaj jer sam se licno uvjerila! Recimo u Madarskoj upalim TV i prvo sto sam vidjela bila je "Zlobnica" hehehhe, u Grckoj(zemlja EU) na sve i jednoj tv stanici se prikazuje neka od l-a serija hehhe samo nema titla :)))))


Naravno, samo kod nas se prikazuju one najjeftinije a vani ipak one kvalitetnije, skuplje ;)

ali mislim da ovo nije tema za psihologiju te bih Mirka zamolio da obrise citavu temu jer jos nije izglasan moderator ??!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2003, 12:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
Pa to i radim, odnosno ne radim - ne gledam te serije. Samo opet misim da bi program bio kvalitetniji bez njih.


Oki, samo me interesuje kako tako dobro znas o cemu su te serije kad ih ne gledas hihiihihih

Citiraj:
Naravno, samo kod nas se prikazuju one najjeftinije a vani ipak one kvalitetnije, skuplje ;)


pa zavisi, ima ovdje l-a serija koje su bas lose, jer je malo novca ulozeno u njih.
Koliko sam obavjestena cijena jedne epizode ovdje je od 10-120 km, koliko para toliko muzike.... :wink:

Citiraj:
ali mislim da ovo nije tema za psihologiju te bih Mirka zamolio da obrise citavu temu jer jos nije izglasan moderator ??!?


pa tema djelimicno zalazi u u domen psihologije, ili u podforum mediji.
Mada mislim da je pitanje koje je postavio lemon, je konkretno vezano za psihologiju, stoga mislim da ovu temu ne treba brisati!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2003, 14:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2003, 13:51
Postovi: 335
Lokacija: Amsterdam
Mediji sigurno imaju vezu sa psihologijom... najbolji primjer je ratna propaganda koja jako dobro utice na ljude koji su labilni i ne znaju da formiraju svoje misljenje o necemu, nego dopustaju druge da im pune mozak lazima. :robot:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Mar 2003, 21:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2003, 11:59
Postovi: 13
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Smatram da mediji imaju strahovit uticaj na drustvo uopste ne samo na pojedince, jer se i onaj pojedinac koji je svjestan tog loseg uticaja medija i koji zeli da se ogradi od njega utopi u gomili onih koji su prihvatili medijski popularizovanu stvar. To nije slucaj u svemu, ali npr. Pink i Vikom vjecito prikazuju taj turbo folk,popularizuje se fazon obuci me minimalno da se vidim maksimalno, zatim ma pusti brate moj merdzo ce sve da kaze sta ja imam tu da pazim na kulturu i jezik pa svi smo mi s iste planine sljegli i sl. imaju za posljedicu da se u vecini nasih kafica fura ta muzikai takav fazon, slican slucaj je i sa recimo rok fazonom jer vise nije fora gitara, pjesma,mjesecina uz okice voljene osobe, druzenje, vec cokule do grla,griva do dupeta, tucnjava,igla, cigara,flasurina pive, ma sve sto ce izazvati veci skandal, bljutavo tracarenje, po svaku cijenu privuci paznju pre ce se naci na malim ekranima nego bilo kakve moralne, drustvene, prirodne vrijednosti , romantika ili ce se pak naci ali u totalno drugacijem svjetlu i u potpuno iskrivljenoj slici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Mar 2003, 14:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Moram priznati da sam jako razocarana sadrzajima koji se prikazuju na nasoj televiziji. Pocevsi od onih glupih spansko- portugalsko-meksickih serija tipa dobro na kraju uvijek povjedjuje je cisto pranje mozga. Nikada ali nikada u zivotu nisam vidjele gluplje i nekvalitetnije i radije procitam dobru knjigu i slusam omiljenu muziku nego da mozak perem z aovim glupostima.
Jako mi nedostaju crtaci iz Mikijeve radionice i Kremenko i kamenko za moju djeculiju , jer su skorz puni maste i divnih ideja i iz ovih crtaca se uvijek nesto nove moze nauciti. sjecate li se? :)
Moram priznati da me Rosy jako iznenadila jer je smatram jednom vrlo inteligentom osobom da gleda ove sapunice. To je najlosija zavisnost koja ti se moze desiti. :cry:
Proctiaj nesto dobro, poslusaj muziku ili presetaj je puno pametnije nego ovo ispiranje mozga. Tra la la, tra la la. Svako sa svakim spava, svako protiv svakog prica i prevare kuje. Mislim da to bas stavrni zivot nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Mar 2003, 18:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
ja sam cuo, da su autori pokemona... prvu epizodu napravili za djecu sa problemima u razvoju... to je bila ideja tih pokemona... kasnije ih je sve uhvatila pokemanija... ali eto cisto da nabacim koju moju rijec :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2003, 13:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Pa,mediji i psihologija..sve to ide zajedno.
Uticaj medija na mozgove ljudi,stvaranje kultura,sub-kultura...
Citavi pokreti proizlaze iz Tv-a...MTV generacija...i ostalo.
Sto se tice latino-americkih serija, ranije sam imala izriciti ostar negativisticki stav>buntovnicki,blago receno...
Ali razmisljajuci i slusajuci neke strucne ljude u svojoj oblasti,mogla sam da zakljucim da prema tim serijama ne treba biti suvise nastrojen negativisticki,iako znamo koliki je njihov "kvalitet"i iako znamo da su price i teme maltene iste u svakoj od njih.I da dobro uvijek pobjedjuje na kraju!Ali nije li dovoljno zbog tog "dobra"malo popustiti i shvatiti zasto toliko nasih napacenih ljudi ZUDI za gledanjem ovakvih serija?
Pa zbog dobra.
U takvom vremenu zivimo da su nam potrebne bajke za odrasle.A Latino amer.serije nisu nista drugo no to-bajke za odrasle!
Ove su serije socio-psiholoski i problem i fenomen.
Ali jedno mi je skroz jasno>pa bolje i da gledaju te serije nego Jerry-a Springer-a..
Globalno gledano zbog ovih i jos nekih razloga nisam vise toliko protiv tih serija mada ih ne pratim...
Sve je stvar izbora sta cemo pratiti na TV..mada su programi danas izgleda bas "programirani" i shematizovani za ispiranje mozga...
Ono gdje je moj prozor u svijet>jesu PUTOPISI,OPSTANCI...BBC dokumentarci o podvodnom svijetu...klimatskim promjenama...od svih tih "spektaklova" i glamuroznih studija..ko fol bitnih gostiju,vise volim gledati reportazu o Zimbabwe-u,recimo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2003, 19:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
delfinka je napisao:
Ali nije li dovoljno zbog tog "dobra"malo popustiti i shvatiti zasto toliko nasih napacenih ljudi ZUDI za gledanjem ovakvih serija?
Pa zbog dobra.
U takvom vremenu zivimo da su nam potrebne bajke za odrasle.A Latino amer.serije nisu nista drugo no to-bajke za odrasle!

Gledaju te serije jer nemaju nešto pametnije da rade, a žalosno je da nemaju nešto pametnije da rade. Ako i gledaju zbog dobra u tim serijama to i ne mora biti loše ali problem je što ljudi misle da nemaju kontrolu nad svojim životima (bar se tako ogromna većina ponaša) pa ne rade na tome da poprave svoje živote jer misle da to nisu u stanju, misle da stvari moraju biti takve kakve su i pomire se sa tim. Onda možda zbog toga bar gledaju kako drugi bolje žive.

Ali šta je "bolji život"?
Iz tih serija se može ponešto i naučiti, recimo da sreća ne potiče iz materijalnog blagostanja kakvo sa prikazuje u tim serijama ako su istovremeno odnosi među ljudima pakao. Ti ljudi se više isfuravaju nego bilo ko drugi. Pogledajte američke mega zvijezde iz svijeta filma, muzike i ostalog, sve je puno razvoda, alkoholičarstva, narkomanije, nemorala u svakom obliku. Da li bi toga bilo da su oni zaista sretni?!? Svi oni, kao i mnogi drugi bogataši, kao i čitav kapitalizam, imaju divnu fasadu a unutra su skroz truli. Ja lično bih uvijek radije živio u materijalno skromnijim uslovima ali sa dobrim odnosima sa porodicom i osobama sa kojima dolazim u kontakt.

Materijalno blagostanje i bogatstvo nije ni grijeh niti je loše samo po sebi. Ono što je problem i što se pokazalo je da ljudi zbog ne baš visokog nivoa na kom se nalaze ne znaju sa tim upravljati, postanu robovi umjesto da budu gospodari.

A što se tiče bajki one nisu ni loše ni nemoguće, čak strogo naprotiv. Kad bi ljudi to znali živjeli bi mnogo bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 13:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Dec 2002, 22:16
Postovi: 39
Lokacija: planeta zemlja
Naravno da TV utice na formiranje licnosti, narocito ako pustite dijete da sjedi pred TV-om i da mu TV bude i otac i majka. Evo navescu primjer sta se desilo u jednoj porodici koja ima djevojcicu od 4 godine:
Dosli su gosti ljudima.. i kako to vec biva neko se obrati djevojcici i kaze joj da otpjeva pjesmicu. Ono sto je djevojcica uradila jeste da se skinula u gacice i pocela pjevati, na sto su svi naravno ostali otvorenih usta. Kad su se pribrali malo i pitali je: "Sta to radis??? Obuci se!" Ona je rekla: "Ma ne zns ti, to tako tleba."
Sto se tice spanskih serija....... hm......... ako to nekom predstavlja zadovoljsto a zasto onda da ih ne gleda....
Ja se recimo slazem sa Rosy da su one idealne u pauzama izmedju ucenja (jer uopste ne zamaraju mozak) za razliku od toga kad se recimo gleda nesto od obrazovnog programa (ili neki kvalitetan film o kojem razmisljamo i po nekolkiko dana).
elem........populacija kojoj su prvenstveno namijenjene spanske serije jesu tzv. "obicni ljudi" ili najsire gledateljstvo (a medju njima ima nobrazovanih i neukih ljudi jako jako puno) te se kroz sve te sapunice, da bi imale neku vrijednost, uvijek provlaci nesto u cilju edukacije tog gledateljstva (borba sa bolestima ovisnosti, vaznost odlaska doktoru na vrijeme radi pravovremene dijagnostike opasnih bolesti, SIDA i sve o
njoj.........pogledajte po 1 epizodu 2-3 razlicite serije i uvjericete se).
Dakle, sto se tice njihove vrijednosti.. to je to.... a sto se tice licnog zadovoljstva prilikom gledanja..... to je vec "sekund per of opanci!"
Da........... i ja obozavam stare crtice (strumpfovi, tom i jerry,mica-maca.....) a tipican primjer idiotizma u svijetu crtaca mi je crtani "cow and chicken".
...... ali roditelj je taj koji raspolaze daljinskim i videom ili DVD-om. dakle on je taj koji odlucuje u kom ce duhu odgajati svoje dijete :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2003, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
kati je napisao:
Sto se tice spanskih serija....... hm......... ako to nekom predstavlja zadovoljsto a zasto onda da ih ne gleda....


Uzmi daljinski u toku dana i prelistaj sve kanale koji mozes primati u BL i na 50% ces naci te serije.....
Zasto ne bi nasao serije koje kostaju ? americke,engleske,francuske,australijske ??
I te isto tako opustaju mozak ali se tamo desavaju stvari koji su manje agresivne,
u kojima glume glumci koji to znaju da rade, ciji je scenario probabljiviji..

Ja bi djeci radije dao da gledaju Sutjesku i Neretvu 100 puta, nego te serije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 12:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ja na TV-u pratim samo poneke filmove, naucne emisije i poneki zabavni program. Nista vise. Uffffffff da i utakmice, dje to propustih.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2003, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2002, 20:30
Postovi: 151
Lokacija: Banja Luka
Na TV-u se moze pogledati poneki film (i to samo na HTV-u).A sto se tice spanskih serija-kako neko to moze uopste gledati? :-? Pa to je smece...Ja sam dobra djevica i vjerujem u boga i Djevicu Mariju....e,da..Plac mi je jedan od hobija.Praktikujem ga svaki dan,nekoliko puta.Oci svoje isplaka jer svijet je pun losih i pokvarenih ljudi i svi napadaju mene jadnu i samu i ne daju mi da budem s mojim macanom. :wink: Smece.Cisto ispiranje mozga. :drinking:

_________________
Sto mu gromova,jelenskih mi rogova,svih mi dabrova s Ontaria,karamba i karambita,tako mi chukundede vraca i bubnjeva Darkvuda dal' je bilo bolje za vrijeme druga Tita?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs