banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Vjerujete li?
PostPoslato: 16 Jun 2008, 19:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2008, 18:10
Postovi: 67
Lokacija: Sofitel
Koincidencije!

Slučajnosti.

Čudna vremenska poklapanja.

Moj život vrvi njima. Slučaj posljednji:
Instaliram optičkog miša i nakon dva-tri dana, kasno, kao i svake noći, krenem na spavanje. Ugasim svjetla, soba zamre u tamu, ulica pusta, psi čudom miruju. Polagano tonem... Kad odjednom nešto šuška. Prvo mi je na pamet pao golub na prozoru, kad shvatim da mi je «to» u sobi. Upalim svjetlo do kreveta, polagano se ustanem i ugledam pravog malog miša kako balavi po mojim stvarima na radnom stolu... Bauvau ge .ebo!
Ništa mi nije bilo jasno. Odakle i kako?
Misao o mišu kao kućnom ljubimcu je ishlapila brzo i on je još brže bio na ljepilu. Ratovali smo samo 9 dana.

Pisat cu vam nekada kasnije o sudaru s tajnom «prijateljicom» mog druga...
Dešava li se vama često da razmišljate o nekome i taj tren zazvoni telefon, sanjate nekoga i sutradan ujutro se sretnete u gradu? Poigra li se malo život i s vama?

'ajmo malo vedrije. Nemojte mi o židovima i klonovima...

_________________
Kvadrat sve skuplji, a narod sve gluplji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 16 Jun 2008, 19:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Mojem decku i meni se to cesto desava...Npr. u istom trenutku pozivamo jedno drugo, ili pisemo iste recenice... :D

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 17 Jun 2008, 10:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 08:56
Postovi: 294
Lokacija: Banjaluka
sta time uopste zelis reci, moras iznijeti tvrdnju pa je podupreti dokazima a ne s neba pa u njedra :lol:

_________________
ginekolog, doktor za sve i dozivotni romanticar i opozicija vecini svuda od politike preko religije do novca i zabave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 18 Jun 2008, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pa to za dopisivanje i nije nesto cudno, meni se znalo nekoliko puta desiti da mi stize poruka od cure u trenutku kad moja upucena njoj "pendinguje". Medjutim, sjecam se jednog slucaja od prije 10 ili 11 godina. Tada mi je jedini uredjaj za reprodukovanje bilo kakve muzike bio stari doubledeck kasetofon, pa sam onda tako slusao cesto nocu radio i snimao omiljene pjesme. Neko vrijeme sam pokusavao snimiti "Sweet Child of Mine" Gunsa, ali nikako da je uhvatim, i onda se jedne noci desilo to da sam nesto radio nevezano za snimanje, i kao da je nesto kliknulo, okrenuo sam se i pritisnuo da se snima (kaseta je uvijek bila spremna). Nekoliko sekundi kasnije pocela je "Sweet Child". Mislim da jos negdje imam tu kasetu. Da nije bilo toliko cudno vjerovatno ne bih ni zapamtio. Da nisu radio talasi stigli do mog mozga prije nego do radio-prijemnika? Da nisam bio osvjetljen lucom providjenja u tom trenutku? Ko zna, znam samo da i danas osjetim neku toplinu kad cujem "Sweet Child" (a toplina ne dolazi od toga sto sam se upiskio).

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 18 Jun 2008, 22:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Ja sam na ekskurziji u Grckoj bio u nekoj diskoteci, pusta se strana muzika ali su nam rekli da ce biti i nasa. Kazem drugu ajde da se zajebavamo i pjevamo od Seje Kalaca - Ala, ala :D I za 2 pjesme pogodite koja je isla :o
Isto vezano za pjesme, u autobusu ide muzika, meni dodje da pjevam tropski bar, sljedeca pjesma tropski bar, drug me poceo zvati "prorok" :wink: WTF sad slusam muziku i od 500 pjesama na playlistu tropski bar!

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 25 Okt 2008, 01:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
aseemic je napisao:
Instaliram optičkog miša i nakon dva-tri dana, kasno, kao i svake noći, krenem na spavanje. Ugasim svjetla, soba zamre u tamu, ulica pusta, psi čudom miruju. Polagano tonem... Kad odjednom nešto šuška. Prvo mi je na pamet pao golub na prozoru, kad shvatim da mi je «to» u sobi. Upalim svjetlo do kreveta, polagano se ustanem i ugledam pravog malog miša kako balavi po mojim stvarima na radnom stolu... Bauvau ge .ebo!

Sreća pa nisi prije spavanja slao mail pa da u sred noći umjesto @ fataš majmunče po sobi. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 25 Okt 2008, 16:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Talija je napisao:
aseemic je napisao:
Instaliram optičkog miša i nakon dva-tri dana, kasno, kao i svake noći, krenem na spavanje. Ugasim svjetla, soba zamre u tamu, ulica pusta, psi čudom miruju. Polagano tonem... Kad odjednom nešto šuška. Prvo mi je na pamet pao golub na prozoru, kad shvatim da mi je «to» u sobi. Upalim svjetlo do kreveta, polagano se ustanem i ugledam pravog malog miša kako balavi po mojim stvarima na radnom stolu... Bauvau ge .ebo!

Sreća pa nisi prije spavanja slao mail pa da u sred noći umjesto @ fataš majmunče po sobi. :D



:-)

A ja sam prije neki dan mislio kupiti kasu za čuvanje novca u obliku puža. Mislim, ... kako ih uhvatiti dok jure po sobi!

:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 22 Maj 2009, 22:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Maj 2009, 21:33
Postovi: 9
Slučajnost ne postoji. Dešavalo mi se bezbroj puta "slučajne" stvari, tj susreti, kada pomisliš "E, još i tebe da sad vidim i dan mi je sjeban skroz" i ta osoba naiđe... .. Da ne dužim, pogledajte film "The secret", može se pogledati na netu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 22 Maj 2009, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ima toga masa,pogotovo ovo oko telefoniranja dok pomislis na nekog...cudno.

Jedna stvar mi se desila prije 10-tak godina:


Noc prije,sanjam profesora iz skole koju sam pohadjao 3-4 god prije,nebitan tip, meni nista razlicit od ostalih. Sutradan u gradu udaljenom 100 km covjek ulazi u isti bus kao i ja,ono, ja zabezeknut ,pozdravimo se,sta ima ,sta nema i tako.....meni stvarno cudno do neba

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 23 Maj 2009, 08:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12363
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Noc prije objavljivanja rezultata ispita, ja sanjam taj isti ispit i vidim da cu dobiti 45,5 bodova, ujutro ustajem idem na fakultet i imam sta vidjeti na oglasnoj tabli pored mog imena stoji 45,5 bodova. Sto je najbolje imam i svjedoka 8) , drugu koji je samnom isao to jutro sam pricao o svom snu i obojica smo bili sokirani kad smo vidjeli tih famoznih 45,5 bodova.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 23 Maj 2009, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Mozda nas mozak polako prelazi na sljedeci nivo - nivo blage telepatije a puni kapacitet ce da dostigne za nekih 100 000 godina. Ili je slucajnost.

Sa drugom na kafi u basti. Razgovaramo i spomenem kako sam prije odredjenog vremena u busu sreo nekog lika i s ledja mislio da je to on. Lika znam iz vidjenja, stariji je malo od nas. I drug kaze kako zna ko je on, kao malo stvarno lici na njega, nebitno, ni on ni ja ga nismo vidjeli iha haj...podizem solju kafe, okrecem glavu u stranu, crveno svjetlo na semaforu ispred baste, auto se zaustavlja a u autu taj lik. freaky shit.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 27 Maj 2009, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
skypostman je napisao:
Noc prije objavljivanja rezultata ispita, ja sanjam taj isti ispit i vidim da cu dobiti 45,5 bodova, ujutro ustajem idem na fakultet i imam sta vidjeti na oglasnoj tabli pored mog imena stoji 45,5 bodova. Sto je najbolje imam i svjedoka 8) , drugu koji je samnom isao to jutro sam pricao o svom snu i obojica smo bili sokirani kad smo vidjeli tih famoznih 45,5 bodova.


Ejh, sta se to meni puta dogodilo. Cijelo jutro imam neki utisak da cu da padnem na ispitu. I stvarno - padnem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 27 Maj 2009, 17:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12363
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Timotic je napisao:
skypostman je napisao:
Noc prije objavljivanja rezultata ispita, ja sanjam taj isti ispit i vidim da cu dobiti 45,5 bodova, ujutro ustajem idem na fakultet i imam sta vidjeti na oglasnoj tabli pored mog imena stoji 45,5 bodova. Sto je najbolje imam i svjedoka 8) , drugu koji je samnom isao to jutro sam pricao o svom snu i obojica smo bili sokirani kad smo vidjeli tih famoznih 45,5 bodova.


Ejh, sta se to meni puta dogodilo. Cijelo jutro imam neki utisak da cu da padnem na ispitu. I stvarno - padnem.


Ali ajde ubodi koliko ces tacno bodova imati. 8)

By the way polozio sam, 50 bodova je maksimum.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 27 Jun 2009, 21:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jun 2009, 20:34
Postovi: 9
Siguran sam da se ne radi o slučajnosti kada npr.osobe misle jedna na drugu, a fizički su udaljene. Ta pojava u psihologiji zove se sinhronicitet i o njoj je najviše govorio K.G.Jung. Istina da ova pojava graniči sa realnošću, ali nema osobe kojoj se to bar jednom nije dogodilo. Ova pojava objašnjava se arhetipovima, odnosno nesvjesnim i kolektivnim naslijeđem koje ljudi prenose kroz generacije. To je nešto što nam omogućava da komuniciramo na jednom višem nivou. Slaganje između arhetipskih osnova dvije osobe omogućiće da jedna osoba predvidi ponašanje druge osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 30 Jun 2009, 14:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
Случајност постоји али исто толико смо и ми заслужни за то што се случајно десило, свесни тога или не.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 30 Jun 2009, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Mr. 47 je napisao:
Случајност постоји али исто толико смо и ми заслужни за то што се случајно десило, свесни тога или не.


Desilo mi se da "slucajno" zapnem i padnem, ali sam sam zasluzan zato sto nisam gled'o gdje stajem.

To je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 01 Jul 2009, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Timotic je napisao:
Mr. 47 je napisao:
Случајност постоји али исто толико смо и ми заслужни за то што се случајно десило, свесни тога или не.


Desilo mi se da "slucajno" zapnem i padnem, ali sam sam zasluzan zato sto nisam gled'o gdje stajem.

To je to.


Desavalo se tebi da ''slucajno'' zapnes i padnes i u drugim prilikama, je l' i to nadnaravno :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 05 Jul 2009, 01:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
Timotic je napisao:

Desilo mi se da "slucajno" zapnem i padnem, ali sam sam zasluzan zato sto nisam gled'o gdje stajem.

Па да, тако нешто, само би се могло поставити питање шта је тебе натерало да гледаш у том тренутку негде у небо уместо испред себе али то је већ психологија и парапсихологија... делимично је ту негде и случајност... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 05 Jul 2009, 01:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Mr. 47 je napisao:
Timotic je napisao:

Desilo mi se da "slucajno" zapnem i padnem, ali sam sam zasluzan zato sto nisam gled'o gdje stajem.

Па да, тако нешто, само би се могло поставити питање шта је тебе натерало да гледаш у том тренутку негде у небо уместо испред себе али то је већ психологија и парапсихологија... делимично је ту негде и случајност... :wink:


Nisam gled'o u nebo, nego na stranu, u neku sisatu...

Sad si me natjerao na razmisljanje...hmm...ocigledno je da sise imaju neke misteriozne moci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vjerujete li?
PostPoslato: 09 Jul 2009, 00:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne vjerujem u ta predviđanja i slične stvari... tj. sve ono što "predvidimo" u stvari znamo, ili smo to čuli pa potisnuli, jer mnogo šta mi upijamo a veoma mali dio dolazi do naše svijesti.
Iz tog mentalnog otpada koji nije ni došao do našeg svjesnog se izdvoji jedan podatak koji je nama bitan i naprečac u snovima ili prilikom odmora postajemo vidoviti.
Nisam sujevjerna Slika niti vjerujem u unaprijed određen slijed događaja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs