banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
800, mislio sam na osnovne potrebe u smislu urođenih potreba, nisam koristio psiho-terminologiju, znači ignorišući pojmove primarno/sekundarno i ostalo. :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Nisu sve potrebe urođene.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
:lol: ne razumijemo se doktorice :D nisu sve urođene naravno, stečene potrebe sam nazvao željama, pogledaj moj prvi post od juče na prethodnoj stranici, zaboravi psiho-term. dok čitaš moje postove, ne pišem kao psiholog :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Popokatepetl je napisao:
moja zgodna sisata padavanko,

jel ovo provjereno,il ti samo nako :)
p.s. mislim na padovanko...tj jos nije usla u kucu dzedaja?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Hristov je napisao:
pogledaj moj prvi post od juče na prethodnoj stranici


:lol: :lol: :lol: :lol:

Ma ne pada mi na pamet.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
alkibijad je napisao:
Popokatepetl je napisao:
moja zgodna sisata padavanko,

jel ovo provjereno,il ti samo nako :)
p.s. mislim na padovanko...tj jos nije usla u kucu dzedaja?


Taman posla da kaže da mi je dirao sise i da sam držala štapinu u ruci. Mslm, nije to za foruma. :lol:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Vader, te metode ne funkcionišu kod depresivnih ljudi, nisam čuo da je neko izliječen. Priznaćeš da je jako malo ljudi uspjelo to o čemu pišeš, nažalost :angry3:

Mislim na samorealizaciju u smislu vrha Maslowove piramide :)

osamstotinazena je napisao:
Hristov je napisao:
pogledaj moj prvi post od juče na prethodnoj stranici


:lol: :lol: :lol: :lol:

Ma ne pada mi na pamet.


Ne kontam :oops:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
OT:

Depresija je mentalna bolest koja uključuje niz emotivnih stanja.

Citiraj:
Pogrešno korištenje izraza depresija
Često čujete tinejdžere ili čak odrasle ljude kako govore “u depresiji sam” i sutradan su opet normalni. Depresija nije privremeni osjećaj da ste “u bedu” zbog nekog nesretnog događaja u vašem životu. Ona nije PMS ili stres. Nije niti lijenost ili slabost karaktera. Ona je jedna jako opasna mentalna bolest koja vašu kvalitetu života može znatno unazaditi ako se ne liječi na vrijeme. Jako depresivni ljudi često skrivaju svoje osjećaje i nastoje da ih drugi vide kao normalne, dok unutra pate i osjete samoću i nerazumjevanje.


Ako se identificirate s većinom sljedećih znakova i simptoma, a oni nikako da vas napuste, moguće je da patite od depresije:
-ne možete spavati ili spavate previše
-zadaci koji su nekad bili lagani sada su vam teški (letargija)
-osjećate se beznadežno i bespomoćno
-koncentracija vam je opala i imate problema s donošenjem odluka
-izgubili ste interes za gotovo sve aktivnosti
-ne možete kontrolisati svoje negativne misli koliko god se trudili
-izgubili ste apetit ili ne možete prestati jesti
-imate smanjenu seksualnu želju ili ste je potpuno izgubili
-usporeni ste i razdražljivi
-imate misli da život nije vrijedan življenja (ako je ovo slučaj, potražite pomoć hitno)

http://depresija101.com


Hristov, "Iako se tako ne čini depresivnim umovima, depresija je vrlo izlječiva bolest. Do 90% pacijenata reagiraju pozitivno na razne oblike liječenja."

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
osamstotinazena je napisao:
alkibijad je napisao:
Popokatepetl je napisao:
moja zgodna sisata padavanko,

jel ovo provjereno,il ti samo nako :)
p.s. mislim na padovanko...tj jos nije usla u kucu dzedaja?


Taman posla da kaže da mi je dirao sise i da sam držala štapinu u ruci. Mslm, nije to za foruma. :lol:

nisu sise neg grudi.stapina u petla nije,nego ono koplje za viteske duele:P

on topic.stara mi je neuropsihijatar...strasno je sta sve cujem dok prisluskujem kad prica sa pacijentima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
alkibijad je napisao:
nisu sise neg grudi


E kad ih Popke stavlja u usta onda su sise, a kad ja o njima pričam, onda su grudi :smajlikojisestrašnoduri:

:evil:


Gdje mama radi?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
osamstotinazena je napisao:
Hristov, "Iako se tako ne čini depresivnim umovima, depresija je vrlo izlječiva bolest. Do 90% pacijenata reagiraju pozitivno na razne oblike liječenja."

Nisam rekao da je neizlječiva :lol: Pročitaj prethodni post od Vadera ako ti padne na pamet da ne bi komentarisala nenapisano :P

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Pročitala. Meni djeluje da on u suštini nesvjesno piše o jednom obliku terapije koja se zove transakciona analiza, jer na par mjesta govori o "razbijanju iluzija", čime se na jedan veoma specifičan i interesantan način ova vrsta terapije i bavi.
Razbijanjem iluzija bave se i mnoge druge škole i pravci, svakako tu je i psihoanaliza, kao najčešći oblik terapije kod nas.
Ona je nešto duža. Usudila bih se reći da ova TA brže razbija iluzije, iako nisam TA terapeut.


Citiraj:
Do 90% pacijenata reagiraju pozitivno na razne oblike liječenja.


Tu se mogu naći i razni kiropraktičari, i razni vračevi, i medicinari (recimo Alkijeva mama bi sigurno u tretiranju depresije kod nekog klijenta u startu uključila antidepresive), psiholozi bi psihoterapiju vazdizali, itd.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Psihoanaliza je istresanje prašnjavog tepiha i vraćanje čovjeka u društveno prihvatljivi prosjek, Vader govori o nadilaženju ili transcedenciji prosječnog stanja svijesti ("viša stanja svijesti"), znači više metafizika i duhovnost

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
osamstotinazena je napisao:
alkibijad je napisao:
nisu sise neg grudi


E kad ih Popke stavlja u usta onda su sise, a kad ja o njima pričam, onda su grudi :smajlikojisestrašnoduri:

:evil:


Gdje mama radi?

neka od sad budu mlijecne zlijezde,,,gadi mi se da zamisljam popketa kako nesto drugo sem mene stavlja u zdrijelo :P

nije mi mama neg stara.staru zovu mama samo muskarci koji nisu sigurni u sebe.radi tamo gdje je grupacija "djakalu" najveca(mada kad sam njih par upoznao,tacno sam se zapitao,sa koje sam ja strane resetki)...da ti odma pomognem,nije u vladi,ni u politickim vodama.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Znam ja o čemu Vader govori.
Ja kažem da njegov tekst NESVJESNO podsjeća na ono čime se bave TA terapeuti. Čak i ja koja nisam TA terapeut, mogu da u tom tekstu prepoznam TA filozofiju i čak i terminologiju.

Nego, svakome ne odgovara svašta. Zavisi od tipa naše ličnosti, od stepena razvijenosti depresije (za neke ljude je najbolje (prosto njihova klinička slika govori) da odleže malo u bolnici), neki prođu sa tri kontole kod psihijatra i četvrtinom nekog antidepresiva. Neki se liječe godinama. Neki pored depresije mogu imati niz drugih simptoma i poremećaja, pa liječenja traje godinama, može u njemu i da se zaluta. Neko salije stravu i izliječi sve svoje probleme. :)

Vader govori sa aspekta svog saznanja. Ja sa svog. A suština je da postoje razni vidovi pomoći, i da se depresija danas uspješno tretira kao bolest.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
alkibijad je napisao:
neka od sad budu mlijecne zlijezde,,,gadi mi se da zamisljam popketa kako nesto drugo sem mene stavlja u zdrijelo :P

nije mi mama neg stara.staru zovu mama samo muskarci koji nisu sigurni u sebe.radi tamo gdje je grupacija "djakalu" najveca(mada kad sam njih par upoznao,tacno sam se zapitao,sa koje sam ja strane resetki)...da ti odma pomognem,nije u vladi,ni u politickim vodama.


Onda je u školi :lol:

Neću više o Popketovim bludnim radnjama, sad ionako bludniči sa Izzardovom dojkom (nisam rekla djokom :lol: ), dok se ovaj dira po čamugovskoj obrvi .

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Poslednji put menjao 800 dana 05 Jan 2012, 02:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 02:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
stečene potrebe sam nazvao željama

Šta ako su brojne "potrebe" ustvari samo nametnute želje? Neke potrebe su stvarno potrebe ali ima veliki broj nametnutih želja koje mi smatramo potrebama. Uzmi na primjer banalnu ali čestu stvar (o tome sam već pisao): imaš sasvim zadovoljavajući, ispravan, moderan mobilni telefon ali ti naiđe "potreba" da ga promijeniš jer je izašao malo noviji model sa mrvicu više memorije, malo bržim procesorom i ljepšim dizajnom. Ali ti prosto osjećaš "potrebu" da ga kupiš. Marketing je čudo. Ne samo na polju prodavanja proizvoda već i na polju prodavanja ideja, ideologija, načina razmišljanja, novih moralnih normi.

Kada su u pitanju depresija, nezadovoljstvo, tuga one se uveliko iskorištavaju od strane društva baš kroz nametanje želja iliti "potreba", jer se zna da ako ti nametnu neku želju ti ćeš smatrati da možeš biti sretan samo ako je ispuniš pa ćeš se polomiti da je ispuniš jer znaš da ćeš biti nesretan i depresivan ako je ne ispuniš. I taj defekt u nama je idealan za one koji žele nešto da ti prodaju, od mobilnih telefona, kozmetike, mode do ideja i ideologija. Još je Nikolaj Velimirović rekao da su oni "vješti poznavaoci ljudskih strasti i slabosti", i stvarno je tako, znaju gdje su ljudi slabi i to će iskoristiti za svoje ciljeve. Depresija se na sve strane iskorištava, namjerno se izaziva i podstiče da bi se nešto prodalo. Strašno je koliko ima depresivnih, tužnih, neraspoloženih djevojčica u tinejdžerskom dobu jer imaju koju kilu više ili malo manje grudi od ideala koji im se na svakom koraku nameće putem časopisa, bilborda, reklama, TV emisija, serija, filmova, a cijelu situaciju uveliko otežavaju vječito napaljene "muškarčine" koji djevojke na neumjesan način vrednuju samo po tjelesnim atributima. Ali kada bi one znale da je uzrok njihove depresije zapravo samo u tome što su one prihvatile ono što im se nameće, dakle da je uzrok depresije zapravo samo u njihovoj glavi, i kada bi bile u stanju da to izbace iz svoje glave i da umjesto tih bolesnih ideja i normi koje im društvo nameće u sebe ugrade zdrave ideje po kojima prihvataju sebe takvima kakve su i gdje traže sreću u sebi a ne u nečemu nametnutom izvan sebe onda bi postale slobodne, izašle bi iz depresije, ne bi bile lutke na koncu kojima upravljaju drugi. A sve ovo napisano za njih se odnosi i na nas, svi smo po nekim pitanjima lutke na koncu, robovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 03:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
800, nemam blage veze šta je TA, samo mislim da se te terapije koriste za liječenje ljudi sa dijagnozom, znači ne koristi se za "zdrave" osobe, dok Vader govori o duhovnosti i metodama koje su primjenjive za sve.
Gledao sam prije par mjeseci emisiju o depresiji, pratili su par pacijenata na putu oporavka. Na kraju je ostao utisak da je teško izliječiti depresiju, i ako neko pokaže napredak lako padne nazad, i mora se boriti da očuva postignuti stepen progresa

Vader, odgovorim sutra kratko, odoh spavati :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 03:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Hristov je napisao:
800, nemam blage veze šta je TA, samo mislim da se te terapije koriste za liječenje ljudi sa dijagnozom, znači ne koristi se za "zdrave" osobe


Kako da ne, pa većina klijenata na terapijama su sasvim zdrave osobe, koje se bore sa emocijonalnim poteškoćama, žele poboljšati kvalitet svoga života i najčešće kvalitet u odnosima.

Evo ti naš OKC, da ne idem dalje i da te ne mučim sa TA. Dakle ovo je Psihoterapija (razlikuje se od transakcione, kao i od kognitivno-bihejvioralne, kao i od, kao i od..., ali je najčešći oblik terapije kod nas, pa je zato navodim):

"Psihoterapija je rješenje ukoliko imate strahove različitih vrsta, napade panike, strepnju, osjećanje napetosti, nesanicu, neraspoloženje, osjećanje usamljenosti i niže vrijednosti, nedostatak samopouzdanja, negativne misli, osjećanje beznadežnosti, zastoj u učenju, gubitak koncentracije, teškoće u obavljanju profesionalne djelatnosti, stanje stresa, teškoce u odnosima sa drugima (u porodici,u ljubavnim i seksualnim odnosima, u odnosima sa prijateljima, profesorima, kolegama na poslu,rukovodiocima i drugima.), psihosomatske tegobe…

Na psihoterapiju se javljaju i ljudi koji ne ispoljavaju gore navedene teškoće, ali koji žele da bolje upoznaju sebe i svoje potecijale radi postizanja lične kreativnosti,da poboljšaju kvalitet življenja, da brže uče, da bolje napreduju u profesionalnoj karijeri, sportu, umjetnosti, da budu uspješniji u ulozi roditelja i slično."




Ipak, depresija nije poteškoća, stanje ili osjećaj, ona je bolest. Treba je razlikovati od povremenih napada plača, osjećanja tuge i sjete. U zavisnosti koliko je progresivna, u njenom liječenju najčešće učestvuju PSIHIJATRI (jer je bolest, ponavljam). A u većini slučajeva najbolja je kombinacija psihoterapija+medikoterapija.

I opet i opet kažem, to nisu JEDINI načini liječenja. Ali imam osjećaj da ti nekako selektivno pristupaš mojim postovima.

I na kraju, vjerujem da ima mnogo mjerodavnijih ljudi da pričaju o svemu ovome nego ja što sam uzela da laprdam, tako da se ja odjavljujem iz ove diskusije.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Poslednji put menjao 800 dana 05 Jan 2012, 03:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 03:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo stiglo sutra pa da odgovorim Vaderu :lol:

Vader, govorim baš o tim vještačkim iracionalnim potrebama, one su nametnute najviše poremećenim društvenim sistemom vrijednosti, i protiv njih se treba i ima smisla boriti (recimo danas žene masovno ugrađuju silikone da poprave sliku same sebe i steknu samopouzdanje, gledam danas kako majka svojoj ćerki za 6. rođendan poklonila vaučer za povećanje grudi). Ali kad bi uklonili sve te vještačke potrebe i uzroke depresije, nezadovoljstva i ostalog, ili kad bi dijete imalo savršen emotivno-mentalni odgoj po svim mogućim mjerilima, ostale bi potrebe koje ne možemo tek tako amputirati jer čine našu ličnost, i dobro je da su tu jer čine naš život dinamičnim (npr. potreba da se stvara i bude kreativan, da si potreban nekome). Ali prosta činjenica da imamo te potrebe nosi potencijal nezadovoljstva ako ih ne možemo podmiriti

800, moja ogromna mana je da samo preletim postove na forumu, površno čitam a nekad jednostavno preskačem postove pa se desi da mi promakne poenta napisanog.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs