banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Forum kao terapija
PostPoslato: 15 Maj 2007, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Da li smatrate da je citanje forumskih tema i komentarisanje istih jedan vid "terapije"? Kao citanje knjige ili gledanje filma..

Isto me zanima.. Koliku energiju ima pisana rijec, subjektivno i objektivno, naspram drugih oblika komunikacije... Koliku energiju jezik ima uopste? Nekad mi rijeci izgledaju tako nemocne i ljudski jezik tako ogranicen za ekspresiju svih pojava u univerzumu... Ali mislim da jezik ima moc samo ako imas savrsenu vjeru/uvjerenje u ono sto citas/pises

Da li vas, recimo, vise zaboli verbalna uvreda ili kad neko ne uradi nesto sto je obecao, slaze vas ili vas izlevati ( sta duze pamtite?)

Isto na temu "cutanje je zlato". Da li je (pretjerano) pricanje ventil ili uzrocnik nemira?

Molim malo komentara ... Merci.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2007, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
nije terapija ali je ok nacin za odmaranje mozga npr. u pauzi ucenja....
u svakom slucaju mislim da je "korisniji" od gledanja tv-a ... :wink:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2007, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Uvrijediti me može samo onaj do koga mi je stalo. Ostali mogu da pričaju/pišu šta hoće i to me ne tangira pretjerano...
Forum je za bacit mozak na pašu... Pročitaš, napišeš... Kad sjedim za kompom uvijek mi je otvoren tab s forumom i dok radim nešto drugo čitam i forum... No, na ovom forumu se ima malo šta pametno pročitat, više je presipanje iz šupljeg u prazno i baš je za ubijanje vremena...
Dajem plus temi za spas Slavice Kalabe koja je jedna od boljih na ovm forumu.
Inače je sve za*ebancija.. 8)

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2007, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da, forum je dobar dabi znali kako ljudi u nasem okruzenju razmisljaju o odredjenim stvarima(nesto slicno kao i anketa) a i da izrazimo svoje misljenje i mozda potaknemo druge da razmisljaju na malo drugaciji nacin od onog za koji su prvobitno mislili da je ispravan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2007, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ne znam da li se pisanje po forumu moze nazvati terapijom. Mozda neko osjeca olaksanje kad napise kojesta, sto ne znaci da mu je samim tim bolje. Vidjam ljude koji godinama budalesu po forumima, rekao bih da im se stanje pogorsava... :)

Pisana rijec trazi koncentraciju. Onaj ko pise mora makar pokusati da smisli neki redoslijed izlaganja. Onaj ko cita to pokusava da prati. Neka 'energija' pisane rijeci mozda potice otuda, od truda ulozenog u pisanje i citanje. Sav taj trud ne mora da ima ikakav spektakularan rezultat.

Jezik ne moze da opise sve, ali je taj isti jezik sve sto imamo. Bitno utice na ono sto mozemo da primijetimo i nacin na koji cemo to da shvatimo. Neko vlada jezikom, neko ne zna da se izrazava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2007, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
EiLeen je napisao:
Uvrijediti me mo¾e samo onaj do koga mi je stalo. Ostali mogu da prièaju/pi¹u ¹ta hoæe i to me ne tangira pretjerano...
Forum je za bacit mozak na pa¹u... Proèita¹, napi¹e¹... Kad sjedim za kompom uvijek mi je otvoren tab s forumom i dok radim ne¹to drugo èitam i forum... No, na ovom forumu se ima malo ¹ta pametno proèitat, vi¹e je presipanje iz ¹upljeg u prazno i ba¹ je za ubijanje vremena...
Dajem plus temi za spas Slavice Kalabe koja je jedna od boljih na ovm forumu.
Inaèe je sve za*ebancija.. 8)


eh sad ja namam sta napisat a taman sam to isto mislio al bi odusto na pola nbi mi s edalo...aj neka si :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Maj 2007, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
:o

Ma forum je super priprema za politiku ili diplomatiju. he he


Rasprave mogu biti dosta duge i zestoke.

Ma salim se

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2007, 09:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Izvini, XIX, ali šta si ti s tim rekla???

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Maj 2007, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
blue je napisao:
Izvini, XIX, ali šta si ti s tim rekla???


Ma nista... samo je dobra platforma za debatiranje, to je sve.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Maj 2007, 18:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
I meni se dugo vremena cinilo da je forum zajebancija i razbribriga i mjesto gdje nadobudni streberi prosipaju svoje ogromno znanje iz x oblasti... A onda provalim da cijela stvar moze imati zajeban smisao ako se napravi dobar koncept foruma i diskusija pravilno vodi.

Ovaj forum jeste zajebancija, ali valjda bi takav i trebao biti. Ali postoje i strucni forumi. Prateci neke moze se ubiti velika lova. Evo ja pratim strucne, vezane za posao kojim se bavim i cesto se sjebem kad pomislim koliko sam korisnih informacija i misljenja dobio besplatno i zatim unovcio. I drugi, vjerovatno... A opet, visim na jednom forumu koji se bavi problematikom druge vrste i koji mi je mnogo pomogao da prebrodim neke licne probleme.

Samo htjedoh reci da ne potcjenjujete moc ovog medija. Valjda, zapetljah se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Maj 2007, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Interesantno! :-? :x :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Maj 2007, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pa đesi Hari :), navratiš par puta godišnje :)


Hari_Haler je napisao:
Prateci neke moze se ubiti velika lova


Može. A može se i izgubiti velika lova.

Viđao sam veoma nezgodna psihološka djelovanja nekih konkretnih tehničkih foruma, npr. o kompjuterima, hardveru. Redovna posjeta tim forumima u čovjeku stvori želju da nešto na svom kompjuteru promjeni, iako uopšte nije imao tu namjeru kada je prvi put došao na takav forum. Ne desi se to uvijek, ali se desi. Meni se desilo par puta, ali nisam konkretizovao kupovinom :), ali to nije ništa u kojoj mjeri se dešava onima koji su starosjedioci takvih foruma, čitao sam gdje se sami žale za to, ali tek kad postanu svjesni te "droge", to su osobe koje svaki mjesec nešto kupuju i mjenjaju, jedan se otvoreno žalio kako je to prevršilo sve mjere, kako je više puta odlučio da se odupre i ne "baca novac" ali da čim dođe na forum i pročita da je izašlo neko bolje napajanje, grafička kartica, brža memorije...njega počne da grize.

A i ova moja tema govori o tome
http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=28409


Forumi su kao i sve ostalo, zavisi kako im priđeš i koliko i kako im dozvoliš da te mjenjaju, treba ostati mudar u svemu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Maj 2007, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Hari_Haler je napisao:
Prateci neke moze se ubiti velika lova. Evo ja pratim strucne, vezane za posao kojim se bavim i cesto se sjebem kad pomislim koliko sam korisnih informacija i misljenja dobio besplatno i zatim unovcio. I drugi, vjerovatno... A opet, visim na jednom forumu koji se bavi problematikom druge vrste i koji mi je mnogo pomogao da prebrodim neke licne probleme.

Samo htjedoh reci da ne potcjenjujete moc ovog medija. Valjda, zapetljah se...


Dobro kazes.

Jos kad ne bi bio skrtica, pa nam dao adrese tih foruma ( nije neki poker.com valjda ? )

Eto, hvala. :oops:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 09:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
Forum: Odlicna terapija. Izuzetno mjesto da nadopunim nedostatak komunikacije, a istina je da svi mi volimo procaskati sa drustvom, neobavezno i prijatno. Koliko je jednostavno steci nova poznanstva i prosiriti interesovanje, i to sve zahvaljujuci forumom.

Problem: Neprikosnoven metod da se pravi neko pametan. Forum vrvi od ucenih ljudi puni copy/paste znanja. Ali i to je nacin da se nadopuni neki nedostatak :-)

_________________
pad u pakao uvijek ide kroz slabljenje i dekonstrukciju ega, kad čovjek gubi svoj identitet i mjesto, kad nema jasnu sliku o sebi, svojem poloľaju, i kad izgubi ideju o budućnosti kojoj teľi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
sathya je napisao:
Forum: Odlicna terapija. Izuzetno mjesto da nadopunim nedostatak komunikacije, a istina je da svi mi volimo procaskati sa drustvom, neobavezno i prijatno. Koliko je jednostavno steci nova poznanstva i prosiriti interesovanje, i to sve zahvaljujuci forumom.

Problem: Neprikosnoven metod da se pravi neko pametan. Forum vrvi od ucenih ljudi puni copy/paste znanja. Ali i to je nacin da se nadopuni neki nedostatak :-)


Tacno je to. I doktor nauka je pun copy/paste znanja. I on je valjda imao neke izvore, citao iz tudjih kniga i " samo kopirao. Po dodjosmo do zakljucka da je citav svijet prepun "copy/paste" znanja i malo je originalnih ideja, mada su i one, posljedicno, proizvod ovih ideja koje pripadaju cijeloj zajednici.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 10:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
XIX century je napisao:


Da, jako je malo originalnih (ili kreativnih) ideja. I sam sebe iznenadim kad vidim npr. koliko viceva znam a koliko sam ih ja izmislio.

A sta mislis koliko omladine bjezi od obaveza putem foruma?

_________________
pad u pakao uvijek ide kroz slabljenje i dekonstrukciju ega, kad čovjek gubi svoj identitet i mjesto, kad nema jasnu sliku o sebi, svojem poloľaju, i kad izgubi ideju o budućnosti kojoj teľi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
sathya je napisao:
XIX century je napisao:


Da, jako je malo originalnih (ili kreativnih) ideja. I sam sebe iznenadim kad vidim npr. koliko viceva znam a koliko sam ih ja izmislio.

A sta mislis koliko omladine bjezi od obaveza putem foruma?



Tacno, mnogo. Ali ces se sloziti da je forum bolji i plemenitiji "bijeg" od obaveza od, recimo, oblokavanja po kafanama, dokolicarenja ili zloupotrebe droga i sl.

Sto se tice viceva.. i za one koje viceve koje si sam izmislio gradju si uzeo sa kolektivne pijace koja se zove "ljudska misao ili ideja"... ;) ovo sad vec za "filozofija" Samo hocu da argumentujem da je, nazalost, citav ljudski rod zasnovan na principu copy/paste. ali mnogi od nas vole mislit da su originalni i posebni, pa im ovo nikako ne pada na pamet.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa svi mi negdje nešto pročitamo, pa naučimo ili zapamtimo.... Šta ima veze što se ubacuju copy/paste textovi? Znači da se otvaraju i drugi sajtovi osim foruma i čitaju. Na netu ima super stvari da se pročita, vidi, skine itd.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 13:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Citiraj:
Jos kad ne bi bio skrtica, pa nam dao adrese tih foruma ( nije neki poker.com valjda ? )

Eto, hvala.


Nisam skrtica, uglavnom... Nije poker.com, a nije ni betandwin ili tako nesto. Mislio sam na ekonomske forume tipa mojnovac.net ili economy.co.yu, koji se bavi problematikom berzi u regionu... Onaj drugi ti necu navesti, nadam se da ovdje nikome ne treba :).

Hej Vader, istina je da ovdje tek ponekad dolutam, obicno u potrazi za nekim svojim ranijim radom (iz vremena dok mi kapitalizam jos nije isprao mozak). Uzeh sinoc da trazim nesto sto sam pisao o umjetnicima samoubicama, naravno neuspjesno... Ali, povukose me poznata imena moderatora i razletih se po temama. Drago mi je sto su neki od stare ekipe jos aktivni, npr. ti. I drago mi je sto je forum generalno vrlo ziv. Jedino je na knjizevnosti lose stanje; tesko u apoteci moze nastati umjetnicko djelo... U pravi si za to da se moze i izgubiti velika lova. I da sve sto procitas treba uzeti sa rezervom. Ja npr. cesto znam pozadinu neke price - tj. afirmativno kenjanje o kvalitetu neke akcije se obicno pojavi onda kad ponosni autor istu stavi na prodaju po vecoj cijeni... Ali, jebiga, opet ima korisnih stvari.

Sto se tice druzenja na forumu - i to treba uzeti sa rezervom. Nickovi su nickovi i nikako nisu licnosti... Virtuelno druzenje ne moze nadoknaditi ono pravo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Hari_Haler je napisao:
Nisam skrtica, uglavnom... Nije poker.com, a nije ni betandwin ili tako nesto. Mislio sam na ekonomske forume tipa mojnovac.net ili economy.co.yu, koji se bavi problematikom berzi u regionu...


Ok, hvala.


Citiraj:
Onaj drugi ti necu navesti, nadam se da ovdje nikome ne treba :).


Nekima je neophodan, samo ne znam hoce li pomoci. Pa eto, razmisli.
Citiraj:
Samo hocu da argumentujem da je, nazalost, citav ljudski rod zasnovan na principu copy/paste. ali mnogi od nas vole mislit da su originalni i posebni, pa im ovo nikako ne pada na pamet.


:wink:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs