banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 15:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
XIX century je napisao:
Tacno, mnogo. Ali ces se sloziti da je forum bolji i plemenitiji "bijeg" od obaveza od, recimo, oblokavanja po kafanama, dokolicarenja ili zloupotrebe droga i sl.


Pa da, naravno.

XIX century je napisao:
Sto se tice viceva.. i za one koje viceve koje si sam izmislio gradju si uzeo sa kolektivne pijace koja se zove "ljudska misao ili ideja"... ;) ovo sad vec za "filozofija" Samo hocu da argumentujem da je, nazalost, citav ljudski rod zasnovan na principu copy/paste. ali mnogi od nas vole mislit da su originalni i posebni, pa im ovo nikako ne pada na pamet.


Kad je Isaac Newton spavao pod drvetom, jedna jabouka mu je pala pravo na glavu. Njemu je to bilo dovoljno da otkrije zakon gravitacije. Vecini ostalih bi otkrili sjekiru i oborili drvo.

Eto ti jos jednog primjera: Hari_Haler

Nedavno sam cuo za momka koji je izumio ''pi pi'' alarm. Znanje koje je potrebno za takav alarm je ono koje sam ja imao prije nekih 5 godina. Da ne pricam o profesorima elektronika koji su to znanje drzali u malom prstu. Ali ipak je njegova ideja ta koja ga je proslavila. Da li sam spomenuo da je on sad milijarder?

_________________
pad u pakao uvijek ide kroz slabljenje i dekonstrukciju ega, kad čovjek gubi svoj identitet i mjesto, kad nema jasnu sliku o sebi, svojem poloľaju, i kad izgubi ideju o budućnosti kojoj teľi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 17:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
sathya je napisao:
XIX century je napisao:
Tacno, mnogo. Ali ces se sloziti da je forum bolji i plemenitiji "bijeg" od obaveza od, recimo, oblokavanja po kafanama, dokolicarenja ili zloupotrebe droga i sl.


Pa da, naravno.

XIX century je napisao:
Sto se tice viceva.. i za one koje viceve koje si sam izmislio gradju si uzeo sa kolektivne pijace koja se zove "ljudska misao ili ideja"... ;) ovo sad vec za "filozofija" Samo hocu da argumentujem da je, nazalost, citav ljudski rod zasnovan na principu copy/paste. ali mnogi od nas vole mislit da su originalni i posebni, pa im ovo nikako ne pada na pamet.


Kad je Isaac Newton spavao pod drvetom, jedna jabouka mu je pala pravo na glavu. Njemu je to bilo dovoljno da otkrije zakon gravitacije. Vecini ostalih bi otkrili sjekiru i oborili drvo.

Eto ti jos jednog primjera: Hari_Haler

Nedavno sam cuo za momka koji je izumio ''pi pi'' alarm. Znanje koje je potrebno za takav alarm je ono koje sam ja imao prije nekih 5 godina. Da ne pricam o profesorima elektronika koji su to znanje drzali u malom prstu. Ali ipak je njegova ideja ta koja ga je proslavila. Da li sam spomenuo da je on sad milijarder?


Ma tacno tacno. Ali nisam ja to govorila. Vise u metafizickom smislu, kolektivno nesvjesno. Dobro, sinula im ideja, proslavili se i licno okoristili na osnovu toga... ali ne pricamo mi ovdje o titulama i ekonomiji

I oni su se nacitali svega ( "tudjeg ") , sto se ukrstilo i ispreplelo i dovelo do "originalne ideje". Ne mozes negirati neizostavnu ulogu kolektivnog u individualnoj ideji, jer je to nemoguce.

:drinking:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2007, 07:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
sathya je napisao:
[Kad je Isaac Newton spavao pod drvetom, jedna jabouka mu je pala pravo na glavu. Njemu je to bilo dovoljno da otkrije zakon gravitacije. Vecini ostalih bi otkrili sjekiru i oborili drvo.

Eto ti jos jednog primjera: Hari_Haler

Nedavno sam cuo za momka koji je izumio ''pi pi'' alarm. Znanje koje je potrebno za takav alarm je ono koje sam ja imao prije nekih 5 godina. Da ne pricam o profesorima elektronika koji su to znanje drzali u malom prstu. Ali ipak je njegova ideja ta koja ga je proslavila. Da li sam spomenuo da je on sad milijarder?


Da stvar je kako se znanje primijeni i iskoristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 10 Maj 2012, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka
pamella_morrison je napisao:
nije terapija ali je ok nacin za odmaranje mozga npr. u pauzi ucenja....


Stara tema, ali ima zanimljivih zapustenih.
Da, i onda se ta pauza produzi, pa se uhvatis kako samo osvjezavas stranicu ne bi li koja ponarandzastila. :) A ''samo na minut'' udjes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 03:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
Na kraju učenje postane pauza od foruma. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 08:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka
zipo je napisao:
Na kraju učenje postane pauza od foruma. :lol:


Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
Štooooooooooo? :scratch:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2012, 18:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka
Treba imati mjeru, o tom se radi. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2016, 22:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Evo dobre teme da se pojedinci malo presaberu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2016, 07:19 
gdje izvadi temu iz naftalina...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs