banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2006, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Dijagnostički kriterijumi za utvrđivanje postojanja socijalne fobiju:

1) Izražen i stalan strah od jedne ili više društvenih situacija u kojima je osoba izložena mogućim kritikama drugih.
2) Izloženost takvim situacijama gotovo obavezno izaziva anksioznost koja može da preraste u napad panike.
3) Osoba shvata da je taj strah pretjeran i nerazuman.
4) Osoba izbjegava za nju zastrašujuće socijalne situacije, ili ih izdržava pod velikim stresom.
5) Izbjegavanje, napetost i stres uzrokovani tim strahom značajno utiču na ustaljeni način života te osobe.
(ima još par kriterijuma, ali se odnose na uticaj pojedinih supstanci i isključivanje drugih mogućih psiholoških oboljenja, ukratko)

Socijalna fobija nije teško oboljenje poput šizofrenije, njeni simptomi nisu naročito teški, da tako kažem. Procjenjuje se da relativno veliki broj ljudi pati od nekog oblika socijalne fobije.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2006, 11:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
blue je napisao:
Procjenjuje se da relativno veliki broj ljudi pati od nekog oblika socijalne fobije.


Kad se to malo ekstrapolira na druge aspekte licnosti, dodje se do zakljucka da je u pravu jedan ucenjak koji rece da smo svi ludi, samo je razlika u procentima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2006, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dak je napisao:
Kad se to malo ekstrapolira na druge aspekte licnosti, dodje se do zakljucka da je u pravu jedan ucenjak koji rece da smo svi ludi, samo je razlika u procentima.

I ja sam čuo za ovu izjavu. Simpatična je :), i vjerovatno tačna, samo ne bih rekao da smo ludi zbog socijalnih fobija, već prvenstveno zato što nismo svjesni onoga što stvarno jesmo, i kakvi treba da budemo, u svemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2006, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
... ili zato što je teško da dvije ili više osoba u potpunosti razumiju jedna drugu i to što ona u stvari jeste, pa se uvijek neko čini "ludim" :)

veca_vestica je napisao:

A to sto se susrecemo sa profesorima ili sefovima na poslu, i gdje oni glumataju neke "face" to je posebna prica, jer shvatis koliko su oni mizerni, te da njihova borba da se predstave kao autoritet, nije nista drugo, nego strah od toga da bi mogli da se nadju s one strane stola, saltera, vrata. Dakle, udri brigu na veselje i budi sretna jer je svaki dan stvoren samo za tebe i niko ti ga ne moze uzeti!


Da, autoritet se ne postaje tako što neko trenutno "zavisi" od tebe, pa se možeš ponašati kako hoćeš.Ali, zaista ima ljudi koji su autoriteti, i vrijedni su poštovanja samo su oni to stekli svojim kvalitetima i prije svega poštenim odnosom i poštovanjem svih sa kojima su u nekoj vrsti interakcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2006, 20:23 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2006, 19:42
Postovi: 10
Mislim da svaki čovjek ima strah od "autoriteta", veći li manji. Ja sam, na primjer, imao toliki strah od jednog profesora, da čak nisam izašao dva puta na usmeni ispit, iako sam odlično uradio pismeni. Mislim da sam taj ispit spremio najbolje od svih ispita koje sam položio.
I sve tako, dok mi stari nije rekao da ga zamislim u dugačkim gaćama. I gle čuda, djelovalo je. :lol:

Inače, sve psihološke probleme ovog tipa sam prevazišao kada sam "shvatio" da su svi ljudi isti i da recimo za 10 000 godina neće ostati ništa iza nas. Čak i najveći neboder će se u prah pretvoriti. Niko neće znati i da smo postojali. Čime se bavili i kakvi smo bili.
Zašto se onda opterećivati sa sitnim stvarima tipa: šta neko misli o meni, da li imam kriv nos, da li ću se svidjeti nekoj određenoj djevojci, što komšija ima bolje auto... i slično. Gluposti i trivijalne stvari. Život ide svojim tokom, i na to ne možemo uticati. Mi smo kao list nošen nabujalom rijekom. I neumitno srljamo ka svom kraju odmah po rođenju. Zašto da sami sebi otežavamo ovo što se naziva život? Samo opušteno, niko nas ništa ne pita... :lol:

Inače u sjećanju mi je ostala jedna karikatura. Dolazi nabildani lik od 2 metra i 100 kila kod malog i neuglednog psijhijatra sa ogromnim naočarama i žali mu se: Doktore, imam kompleks manje vrijednosti. :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Avg 2006, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Vader:
samo ne bih rekao da smo ludi zbog socijalnih fobija, već prvenstveno zato što nismo svjesni onoga što stvarno jesmo, i kakvi treba da budemo, u svemu.


Slažem se sa Revan, normalnost je jedan širok okvir sa nejasnim i promjenljivim granicama. Unutar toga je sve pitanje sposobnosti komunikacije i razumijevanja, (i dobre volje) što opet ima svoja ograničenja.
Mislim da je neka rigidna definicija normalnosti više štetna nego korisna, računajući sve sukobe i probleme koje takvo nešto donosi.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Avg 2006, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Da, ti se izgleda slažeš sa više mojih postova, samo ne znam je li sad u pitanju neka zabuna, ovo iznad nije moj citat :) Mada, koliko vidim komentar odgovara onom što sam ja pisala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 09:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
je li sad u pitanju neka zabuna, ovo iznad nije moj citat


Eto, nije zabuna već sasvim normalan :) način pisanja, bar što se mene tiče.

Dak i Vader kažu da su svi manje ili više ludi, citirao sam samo jednog jer sam lijen da citiram obojicu, ti si pomenuta jer se se slažemo.

Ludaci su, po meni, ljudi koji se nikako ne mogu uklopiti u društvo, pa ih društvo izoluje i eventualno pokuša izliječiti.
Takođe mislim da se riječ 'lud/a' upotrebljava olako onda kada nismo u stanju razumjeti nekoga. Mislim da je štetno proglasiti tek tako nekog ludim jer se onda međusobni odnos imenitelja i imenovanog pogoršava. Moguće je i da se svaka mogućnost komunikacije i razumijevanja time onemogućuje.

Tako i nekog ko pati od socijalne fobije ne bih proglašavao ludim, čini mi se sasvim nepravednim. Osobe koje imaju izražene takve strahove smatram žrtvama, ne bi ih trebalo dodatno ugrožavati. Prosto zato što se radi o ljudima koji izbjegavaju određene situacije, to nisu opasni ljudi koji ugrožavaju bilo koga.

p.s. Bi li ti imalo smetalo da te proglasim 'normalnom'?

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 10:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Pozdrav blue,

Kad sam napisao onu jednu recenicu gore, nisam znao koliko cu zla staviti u pokret :-)

Citiraj:
Kad se to malo ekstrapolira na druge aspekte licnosti, dodje se do zakljucka da je u pravu jedan ucenjak koji rece da smo svi ludi, samo je razlika u procentima.


Nije ovo sad tamo neka kategoricka tvrdnja, cisto neka kalkulacija, taman posla da nazovem nekoga ludakom :-). Druga stvar, stekao sam utisak da si izvukao zakljucak da sam ovom recenicom proglasio one koji pate od socijalne fobije ludacima (?), ali nije tako, ja "proglasavam" u stvari sve nas "ludim" :D :-). Pored toga, namjerno sam napisao ono o ekstrapolaciji na DRUGE ASPEKTE licnosti, da malo relativiziram svoju recenicu i istrgnem iz jednog odredjenog konteksta. Pored toga, ono o ludilu moras shvatiti u relativnom znacenju rijeci, ali mislio sam da i sama recenica daje naslutiti relativnost znacenja te rijeci, npr. "ludilo u procentima" nema smisla ako se ne uzme relativno, ili, ako hoces, apstraktno.
Evo Vader i Revan su dali odlicne primjere kako mozemo govoriti o ludilu u drugim aspektima licnosti, znaci razumijemo se.

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
blue je napisao:
Eto, nije zabuna već sasvim normalan :) način pisanja, bar što se mene tiče.

Dak i Vader kažu da su svi manje ili više ludi, citirao sam samo jednog jer sam lijen da citiram obojicu, ti si pomenuta jer se se slažemo.

Ludaci su, po meni, ljudi koji se nikako ne mogu uklopiti u društvo, pa ih društvo izoluje i eventualno pokuša izliječiti.
Takođe mislim da se riječ 'lud/a' upotrebljava olako onda kada nismo u stanju razumjeti nekoga. Mislim da je štetno proglasiti tek tako nekog ludim jer se onda međusobni odnos imenitelja i imenovanog pogoršava. Moguće je i da se svaka mogućnost komunikacije i razumijevanja time onemogućuje.

Tako i nekog ko pati od socijalne fobije ne bih proglašavao ludim, čini mi se sasvim nepravednim. Osobe koje imaju izražene takve strahove smatram žrtvama, ne bi ih trebalo dodatno ugrožavati. Prosto zato što se radi o ljudima koji izbjegavaju određene situacije, to nisu opasni ljudi koji ugrožavaju bilo koga.


Ovo malo liči na pravac antipsihijatrije, šta misliš o tome? Evo navešću jedan mali dio teksta o antipsihijatriji.

"U tradicionalnoj terminologiji se pojam "zdravlja" najčešće vezuje za somatsko zdravlje i definiše kao odsustvo bolesti, ili tegoba. Psihijatrija pod pojmom duševno zdrave osobe podrazumijeva prilagođenu osobu tako da se njen i tradicionalno pojam zdravlja sužava na nivo koji je uslovljen praktičkim interesima.
Antipsihijatrija ističe da čovjek živi u klasnom društvu i da u njemu psihijatrija služi vladajućem režimu jer etiketira i vrši pritisak (prinudnu hospitalizaciju). Dakle, psihijatrija se ne bavi duševnim bolestima i bolesnim osobama, već žrtvama represivne kulture i civilizacije. Žrtve su neprilagođene osobe kojima civilizacija onemogućava autentičan život. Takav život se pogrešno naziva normalnim"


To je jedno ekstremno učenje sa kojim se teško u potpunosti složiti, ali ima i neke istine u njemu, a navela sam ga i zato što se spominju prilagođene osobe, kultura i civilizacija, autentičnost i "normalnost".

blue je napisao:
p.s. Bi li ti imalo smetalo da te proglasim 'normalnom'?


Misliš normalnom ili "normalnom" :) Pa, budući da se slažeš sa mnom, imam povjerenja, svrstaj me gdje i sebe i ostale sa kojima se takođe slažeš :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2006, 10:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Dak:
znaci razumijemo se.


Sasvim. :)

Citiraj:
Revan:
Ovo malo liči na pravac antipsihijatrije... To je jedno ekstremno učenje sa kojim se teško u potpunosti složiti


Jeste, pretjerali su. Moje mišljenje dolazi od dvoje psihologa, E. Froma i K. Hornaj. From je napisao knjigu 'The sane society' u kojoj raspravlja o tome koliko se društvo u cjelini može posmatrati kao ludo. Radi se o tome da društvo svojim ustrojem stvara uslove za razvoj nekih neuroza, dok neke druge žigoše, ukratko. Dijelovi tih ideja se mogu naći na internetu, npr. u njegovim tekstovima 'social origins of neurosis' i 'psychology of normalcy'.

Ovih dana su djelimično na udaru i ljudi koji pate od socijalne fobije. Danas se traži maksimalna društvenost, na zapadu je to veoma izraženo.

p.s. Hvala na povjerenju, :) ja bih mnogo teže pristao da se bilo ko postavi u poziciju da mi govori jesam li normalan ili nisam.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2006, 10:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blue je napisao:
Danas se traži maksimalna društvenost, na zapadu je to veoma izraženo.

Zapad k'o zapad.
Šta je "maksimalna društvenost"?
I...da li je dobra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2006, 11:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Vader je napisao:
blue je napisao:
Danas se traži maksimalna društvenost, na zapadu je to veoma izraženo.

Zapad k'o zapad.
Šta je "maksimalna društvenost"?
I...da li je dobra?


Recimo, ta drustvenost je jedna od vaznih pretpostavki danas na Zapadu, ali i kod nas, da bi dobio posao gdje radis u timu, drustvenost je tu tijesno vezana za komunikativnost. Cesto se prave grill-party ili zabave ili kolektivni izleti bas zbog toga da se ljudi zblize.
Ta potreba za drustvenoscu je jos vise izrazena u timskim sportovima, tu je nemoguce da funkcionises u timu ako si izolovan.
U mojoj firmi ima jedan kolega koji je jedno duze vrijeme bio u depresivnoj fazi, veoma je lose uticao na atmosferu u firmi, nema na koji nacin nismo pokusali da ga povratimo, ali nista nije pomoglo. Jednog dana je sef razgovarao sa tim kolegom i rekao mu da mora da nesto promijeni, u protivnom ce sef preduzimati druge korake (otkaz), i momak se momentalno izlijecio od depresije :-).

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2006, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Ali to je vec odlazak u jednu drugu sferu... Kako kaze Antoni De Melo
"Psiholozi nam objasnjavaju znacaj pripadanja nekome... Glupost! Ne treba nam niko i nista da bismo bili srecni..."

:D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2006, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Vader:
Šta je "maksimalna društvenost"?


Da si u stalnom kontaktu s ljudima, sa što manje konflikata, i da si neprestano uključen u grupne aktivnosti.
Sad već čitam neke tekstove koji se pojavljuju a govore o značaju potrebe za vremenom provedenim nasamo. Čine mi se (tekstovi) prirodnom posljedicom pretjeranog druženja, to ostavlja određene posljedice na ljude ma kako društveni bili.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2006, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
blue je napisao:
p.s. Hvala na povjerenju, :) ja bih mnogo teže pristao da se bilo ko postavi u poziciju da mi govori jesam li normalan ili nisam.


Pa... možda ja ne mogu biti dovoljno objektivna, bolje da neko drugi to kaže :)

Mislim da 'maksimalna društvenost' nije dobra, a konkretno za taj 'zapadni' oblik' rekla bih da su ljudi na takvim zabavama više otuđeni, a da je druženje prividno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Avg 2006, 23:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2006, 16:36
Postovi: 44
Mislim da veliku ulogu u tome igraju i sami roditelji,drze te pod zlatnim zvonom.Suprotno tome trebaju te pustiti u zverinjak da vidis kako je to,mada mislim da ima i tu nekih mana.Mozda bas takve osobe koje su zivjele u zvjerinjaku vrmenom se pocnu povlaciti iz njega.Znam jedan takav primjer tzv.povlacenja.Sve u svemu,treba pokusati zivjeti bez tzv.opojnih sredstava. :drinking: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Avg 2006, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
diffie je napisao:
Mislim da veliku ulogu u tome igraju i sami roditelji,drze te pod zlatnim zvonom.Suprotno tome trebaju te pustiti u zverinjak da vidis kako je to,mada mislim da ima i tu nekih mana.


Ovo su dvije krajnosti, i većina roditelja je ipak između njih. To je više priča koja vlada kod tinejdžera da im roditelji sve brane i onda u tome traže izgovor za neka svoja ponašanja. A kad ih se pita šta je to "sve" što im se brani, oni konkretno ne znaju ništa navesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2007, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
sta ja znam... mene nekad smara guzva, a nekad ne. zavisi kakavog sam raspolozenja tog dana. i prije bih to opisala kao 'idu mi na zivce' nego kao strah.

sto se tice treme... meni se zna javiti trema kad razmisljam o necemu za sta sam odgovorna- da li ce ispasti dobro, kao sto je ispit ili posao, a kad dodjem u tu situaciju, strah prestaje. dakle javlja se samo kad MISLIM o tome. Kako ovo objasnjavate?

isto neko rece, kad se ne druzim s ljudima 4-5 dana, pa onda odem negdje gdje ima puno ljudi, osjecam se nekako cudno, ali to prodje za 1 dan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2007, 02:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ja mislim da su svi ovi problemi posledica odgoja, to jest svega onoga kroz sta smo prosli u svom ogodiju dok se nismo formirali kao licnost. Nesugurne osobe imaju strah koji se ispoljava na razne nacin. Neko se zacrveni u licu, ili cak i po vratu, nekome se osuse usta, neko pocinje da zamuckuje, neko samo obori glavu itd.

Nesigurnost je najcesce posledica strogosti u odgoju. Na jednoj strani imamo roditelje koji postavljaju stroge zahtjeve, a na drugoj strani imamo dijete koje te zahtjeve treba da izvrsava. Postavljajuci zahtjeve pred dijete roditelji nekada ne vode racuna sta njihovo dijete moze, a sta ne moze izvrsiti. Nekada je to nemoguce ostvariti, jer su zahtjevi prerano postavljeni, dijete nije doraslo njihovom izvrsenju, ali roditelji to ne znaju, nekada su u pitanju i same osobine licnosti djeteta, jer svakom djetetu ne molzes prici na isti nacin. Zbog nerazumijevanja djetata i njegovih mogucnosti, roditelji se nekada sluze vikom, verbalnim prijetnjama, losim zivotnim prognozama za dijete, a neki krajnje nerazumni primjenjuju cak i silu.

Sve ovo ostavlja svoje posledice na licnost osobe kod koje ce se kasnije poceti javljati neki od problema, kao posledica nesigurnosti. U lijecenju ovih problema postoje dva pristupa:

- psihosocijala trepaija koju malo ko hoce da primjenjuje, jer zahtijeva ozbiljan rad i unosenje u problem, a od strucnosti onoga koji to radi zavisi duzina trajanja terapije, pa i konacan uspjeh.

- medikamentska terapija koju gotovo svi upotrebljavaju, a narocito psihijatri, koja samo zamagljuje problem i to privremeno, a ostavla negativne posledice na licnost osobe koja to koristi.

Navest cu samo jedan primjer. Ucenik cijiji su roditelji obrazivani, otac inzenjer, majka stomatolog, baka bila glumica a djed ucitelj klavira u srednjoj skoli. Posavsi u skolu cim su poceli uciti slova, i citanje, uciteljica je pocela da ocjenjuje ucenike. Sin od inzinjera, i majke stomatologa donio je kuci ocjenu iz citanja dobar 3. U kuci je nastala panika i price kako je baka bila glumica, djed ucitelj klavira, otac incenjer, a majka stomatolog, a eto sin donio ocjenu dobar 3 sta ce biti od njega, on sramoti porodicu, porodicnu tradiciju itd.

Roditelji pocinju raditi sa sinom, kontrolisu kako je naucio citati. Sin cita odlicno pred roditeljima, ali kad dodje u skolu, odmah mu na um padne, sta ce biti ako ponovo dobije ocjenu dobar 3, sta ce kazato kod kuce. I tako u tom strahu on ne cita odlicno, nego opet ponovo dobar 3. Naravno, kod kuce iste price, i tako iz dana u dan, dijete pocinje mucati, ne samo u citanju nego i u obicnom govoru.

U ovom slucaju problem je brzo uocen, i poduzete su adekvatne mjere da se to ispravi, a ispraviti se moze samo ako se uciteljici i roditeljima ukaze na propuste, i daju sugestije kako dalje raditi sa djetetom. Dakle, ovo je samo jedan primjer kako se odgaja nesigurna osba, i kako nastaju posledice u ovom slucaju mucanje, iako mucanje moze nastati i iz drugih razloga, ali?


Nije lose procitati, mozda se nesto i nadje sto moze biti od koristi, a odnosi se na fobije.
http://72.14.209.104/search?q=cache:62m ... cd=1&gl=us

Evo jos jedan tekst .
http://72.14.209.104/search?q=cache:kEm ... d=18&gl=us


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs