banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2007, 20:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slažem se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2007, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
postoje :D
i ne moras biti "srodna dusha" samo sa jednom nekom drugom "dushom" moze i sa vise njih.... takva je moja "dusha" 8)

Citiraj:
zasto uopste da pojam 'srodnih dusa" automatski povezujemo sa "vezama"...
Zar ne bi dvije srodne duse mogle da budu prijatelji


e bas tako....

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2007, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Pero_Bombas je napisao:
Da li pod tim "slaganje" podrazumjevate slaganje oko nekih stvari ili slaganje kao puzzle? :)


Glasam za (s)laganje kao puzzles. ( :lol: )

Citiraj:
Ali to nije nimalo sitna stvar... Naci dio koji ti nedostaje...


:thumbleft: Savrseno receno.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Pero_Bombas je napisao:
I zasto uopste da pojam 'srodnih dusa" automatski povezujemo sa "vezama"...
Zar ne bi dvije srodne duse mogle da budu prijatelji, sto je na neki nacin dugotrajnije od vecine veza...

Ja ne znam šta ti ili neko drugi "povezuje". Moj pojam veze je upotrijebljen u smislu svakog odnosa između ljudi, bilo da je u pitanju emotivna/ljubavna veza ili prijateljska ili bilo koja druga. "Veza" se ne mora prvenstveno odnositi na ovu prvu pomenutu vrstu. Bilo mi je ljepše da kažem tako nego "interakcija".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Kakvo si ti sumnjalo - to je nevjerovatno.


Nije to bilo izražavanje sumnje. Nešto se nismo tu dobro razumjeli.

Citiraj:
To stvarno nije tako. Provjereno u praksi. Smile Stavise, skroz je suprotno... Hocu da kazem... Kad sa nekim za otprilike sedam dana, uspostavis odnos za kakav ti je kod nekih drugih osoba trebao dobar niz godina...
Srodne duse se ne "navikavaju" jedna na drugu, jednostavno se dopune i to je to.


Pa dobro. Za mene su srodne duše mit koji možda ima neku svoju funkciju.
Iz iskustva znam da mi je lakše s nekim ljudima, nego sa drugima, ali ne bih rekao da se dopunjujemo. Niti da su ti odnosi postojani, i da se ne mijenjaju vremenom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
blue je napisao:
Nije to bilo izražavanje sumnje. Nešto se nismo tu dobro razumjeli.


Nego ?

Citiraj:
Iz iskustva znam da mi je lakše s nekim ljudima, nego sa drugima


Sta mislis zbog cega ti je lakse s nekim ljudima nego s drugima ? Slicne kognitivne seme ? :wink:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Nego neko moje mišljenje. :)

Šta nekog tačno privlači određenim osobama mene ne zanima mnogo. Ako privlačnost postoji, pa još ako je obostrana, to je prilika za kontakt.

Srodna duša je pretpostavka. Možda može da bude opravdana u nekim slučajevima, toliko mogu da joj priznam.

Najveća zamjerka cijeloj toj ideji je što čovjeka čini pasivnim.
Šta ako vjerujem u postojanje srodne duše? Onda razmišljam nekako ovako: Sa mnom je sve u najboljem redu, samo još da se pojavi ta srodna duša. To što sam upropastio vezu misleći da sam bogom dan, to je samo zato što ta beštija nije bila moja prava srodna duša.
Moja srodna duša od mene ništa ne zahtijeva, a ja od nje zahtijevam sve.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
OK, u pravu si vjerovatno.

Citiraj:
Sa mnom je sve u najboljem redu, samo još da se pojavi ta srodna duša. To što sam upropastio vezu misleći da sam bogom dan, to je samo zato što ta beštija nije bila moja prava srodna duša.
Moja srodna duša od mene ništa ne zahtijeva, a ja od nje zahtijevam sve.


Ovako razmislja 90% muskog roda, odokativno ( it is that bitch's fault ).

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 21:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2007, 15:10
Postovi: 370
Lokacija: Tu i Tamo!
Da li postoje Srodne duše? Vjerovatno, da li kao prijatelji ili ljubavnici nije ni bitno, ali vjerovatno postoji osoba s kojom se mnogo bolje slažeš nego sa drugim ljudima!
@Japanese_rose
Ja spadam u onih 10% Vjerovatno zbog mojih kompleksa!

_________________
MRZIM METRONOM!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Revan je napisao:
Ja ne znam šta ti ili neko drugi "povezuje". Moj pojam veze je upotrijebljen u smislu svakog odnosa između ljudi, bilo da je u pitanju emotivna/ljubavna veza ili prijateljska ili bilo koja druga. "Veza" se ne mora prvenstveno odnositi na ovu prvu pomenutu vrstu.

Onda sam te pogresno razumio, ali nisi samo ti u pitanju, jednostavno sam dobio takav utisak iz vecine postova... :)
Citiraj:
Bilo mi je ljepše da kažem tako nego "interakcija".

Istina, ljepse zvuci, ali nekad se desi da otvoris neku temu, a ono deset ljudi se zakacilo za neku recenicu sto uopste nisi mislila tako... :)
Standardan problem ovog vida konverzacije... :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Da se i ja uključim u diskusiju..
Postoje srodne duše. Definitivno. Mislila sam svo ovo vrijeme (do prije god dana) da će možda moja srodna duša proći pored mene i da se nikad nećemo upoznati... Uvijek sam razmišljala o tome, vjerujem da nisam jedina...
I tako sam prije nešto više od god dana ipak upoznala TU osobu. I odmah sam znala da je TO TA. Ipak postoje... :D Inače, svi mi bar otprilike imamo prototip osobe koja bi nam se fizički svidjela, za kojom se okrenemo na ulici... E kad su moje drugarice upoznale TU osobu, rekle su da je kao da sam ga ja crtala. :D :D :D :D A kad su pričale s njim, rekli su da baš baš ličimo. :D :D
Neko je pitao da li je srodna duša slična tebi ili bolje da se razlikujete. Pa naravno da ne treba da budete skroz isti, al sličnost vas samo više povezuje.
@nerevar: ne mora značit da to što li lik s curom 3 god da je to nešto bitno... Možda je samo navika i nije im loše. I sam je napisao da im veza ne pije vode - nit se nešto svađaju, nit im je nešto previše super...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2007, 10:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
EiLeen je napisao:
Neko je pitao da li je srodna duša slična tebi ili bolje da se razlikujete. Pa naravno da ne treba da budete skroz isti, al sličnost vas samo više povezuje.

Opticka slicnost ili dusevna? :oops: :)

Kad smo vec kod slicnosti. ...A sta je sa onom cinjenicom da, kad se dvoje osoba nadju (bilo to partneri ili najbolji prijatelji), s vremenom pocinju da lice jedno na drugo? Opticki naravno. I jos se i ovako dobro razumiju, imaju isto razmisljanje, ponasanje, ciljeve... Da li je to srodna dusa? Ili, u sta da svrstamo takvo nesto?


blue je napisao:
Moja srodna duša od mene ništa ne zahtijeva, a ja od nje zahtijevam sve.

Po mom misljenju, ovde se ne radi o srodnoj dusi. Ako nekoga (i tebe neko) iskreno volis, postujes, cijenis... onda ne treba nista ni da trazis od te osobe, jer ti to ona sama daje, pruza... tako da dajes onoliko koliko zelis da ti se pruzi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2007, 14:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2005, 05:36
Postovi: 353
Lokacija: Candlekeep
Da upoznam svoju soulmejticu,pobili bi se :-?

_________________
Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is an illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life,I love,I slay, and am content.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2007, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Leona je napisao:
EiLeen je napisao:
Neko je pitao da li je srodna duša slična tebi ili bolje da se razlikujete. Pa naravno da ne treba da budete skroz isti, al sličnost vas samo više povezuje.

Opticka slicnost ili dusevna? :oops: :)

Obe, naravno.. To se zove nadopunjavanje. :D :D


zbunjen je napisao:
pa da, to se godinama uglavnom i dogodilo, neznam kako bi objasnija, ali kao da mi je ona najbolja prijateljica, pa tek onda cura. svidja mi se, ali nije to to, a i često se za sve sitnice svadjamo, ja mislim da bi se manje svadjali da imamo više zajedničkih stvari

Znam znam... To se bar jednom svima desi... Razumin te, da se izrazim na tvom dijalektu.. :lol: :lol: :lol:
Ugl, misliš da ćeš patit zbog raskida, još se nećkaš i premišljaš, al vidjećeš da nije tako teško.. Pogotovo što si već upoznao svoju soulmate.. :D :D :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2007, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Ljudna je napisao:
Da upoznam svoju soulmejticu,pobili bi se :-?


:lol: :lol: :lol:

Sto ? Zao ti da se sam izudaras ? :lol: :lol:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 01:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2005, 05:36
Postovi: 353
Lokacija: Candlekeep
Japanese_rose je napisao:
Ljudna je napisao:
Da upoznam svoju soulmejticu,pobili bi se :-?


:lol: :lol: :lol:

Sto ? Zao ti da se sam izudaras ? :lol: :lol:


Ne,vec zato sto ne bi smjela postojati DVA ovako savrsena bica :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is an illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life,I love,I slay, and am content.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Bogme, uvhatili ste se veoma neopipljive, a opet, ozbiljne teme.

Da li se posmatra u fizickim ili duhovnim velicinama?
Srodna dusa, u fizickom slucaju, jeste partner koji je idealan za vas, samim tim, vi ste idealni za njega. Vec na prvu, gledajuci samo fizicki izgled, zanemarujuci ukuse, mozemo reci da su sanse skoro nikakve da budemo idealni i jedni i drugo. Ja/on/ona/vi nemate idealne zube, idealno lice, idealno tijelo. A to je jos jednostavniji dio... Kolike su sanse da volimo ista jela. imamo iste politicke stavove, imamo isti muzicki/knjizevni ukus, isto poimanje morala, isto poimanje visih sila, da ne nabrajam sta jos sve, jer je kompleksnost ljudske licnosti pregolema. Naravno, do sada sam govorio o apsolutnostima, a toga u zivotu nema, to bi bilo nesto kao "laboratorijski rezultati" naspram "terenskih rezultata". Toliko ima faktora varijabiliteta da je prosto nemoguce da se dve osobe u svemu slazu i nadopunjuju... Cak i kada bi se u jednom trenutku nasle 2 osobe koje ce se potpuno preklapati i nadopunjivati, ljudi se mijenjaju, i vec za par mjeseci nastala bi diskordija.
Ja smatram da je sve u, hm, konstatnom prilagodjavanje svoje licnosti toj drugoj, i druge licnosti tvojoj. Bolje receno, promjenama koje se desavaju u vasoj i licnosti vaseg partnera. Ne postoje srodne duse, ali mozemo uciniti mnogo na tome da nam u vezi bude toliko lijepo, da dobijemo osjecaj da smo sreli srodnu dusu. Takodje, raj je na Zemlji, samo ga mi ne zelimo ;)

A sada malo apstrahovanja aka duhovnog aspekta...

Gledano iz religijskog ugla, svaka muska dusa je potpuno srodna sa zenskom dusom, jer obe nosi klicu bozanskog, klicu savrsenstva (koju treba razvijati...) Kada imate jedno savrsenstvo, logicno je da je ono potpuno "kompatibilno" sa svakim drugim savrsenstvom. Onda se lako dolazi do zakljucka da, ako je sve potpuno usaglasivo sa svim, onda je sve jednako. U sustini, sve je bog, sve je on, zato je svako "srodna dusa" sa svakim. Isto tako, moze se reci, bez deifikovanja, da smo svi dio univerzalne energije, te da smo u sustini svi jedno, samo rasuto u vise fizickih djelova. Eto ti belaja.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ah, nemam baš vremena da ti odg na cijeli post, samo ću se osvrnut na početak..
Da li taj neko mora biti savršen - savršeni zubi, kosa, lice, tijelo... Treba tebi da bude savršen, da bude baš kakvim si ga ti zamišljao/la... Tj. tvoj tip.. Niko od nas nije ni blizu savršenstva, al ipak nađe osobu sa kojom se savršeno uklapa...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Rakun_Slavko je napisao:
Naravno, do sada sam govorio o apsolutnostima, a toga u zivotu nema, to bi bilo nesto kao "laboratorijski rezultati" naspram "terenskih rezultata".

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2011, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
SRODNE DUSE


Nekako je trebalo kazniti Adama i Evu za njihov bezobrzluk i to bi bilo rešeno. On učini ovako: da svi ljudi dok je sveta i veka, imaju svest o tome da ljubav postoji; da svi ljudi, dok je sveta i veka, imaju potrebu da traže taj uzvišeni ideal da u tome uspevaju, dok je sveta i veka, kad je reč o stvarima ili prijateljstvu.
Ali da nikako ne uspevaju u onoj pravoj, onoj jedinoj ljubavi koja ih čini kompletnima.
Srodna duša. Druga polovina istog bića. Rebro. Dok je sveta i veka. Tako učini Svevišnji.
Da svi osećaju potrebu za voljenim bićem, ali da konstantno udaraju glavom o zid u potrazi za tom osobom, pronalazeći sve same pogrešne osobe na putu.
Veze i vezice. Brakovi i bračići. Zajednička potreba da se ljudi lažu kako su pravi jedno za drugo, a toliko stvari im jasno pokazuje, gotovo još od samog početka njihove priče, da oni možda mogu provesti neko vreme zajedno, možda i celi život i imati dece, zajedno uživati u njihovom odrastanju i stasavanju u ljude. ALI!… nisu pravo jedno za drugo.
Jednostavno zato što nisu. I taj gram koji im fali do savršenstva osećaju kao da nose olovnu ploču na leđima. A istina je ta da Gospod nije bio toliko surov da zaista ostavi duše nedovršene. Ne, ne. To bi bilo previše.
Učinio je da svako ima osobu svog života, i kada se srodne duše sretnu – čitav kosmos se koncentriše na tačku u kojoj su, tada i zauvek. Oni su srećna deca vasione. Međutim, eto, tu baš leži ceo problem. Treba se naći. Evo šta se konkretno dešava: ta i ta devojka, recimo, kao i svi drugi, ima svog idealnog muškarca; samo nevolja je ta što ona živi u Rumuniji, a on je Eskim. Koje su šanse da se ikada sretnu?
A znali bi, sve bi im bilo jasno kad bi se samo sreli… ali se naprosto neće sresti. Njihovi životi ostaće ljubavno promašeni. A kad promašiš ljubav, šta onda uopšte pogodiš?

I tako živimo razbacani po planeti, tražimo se, ne nalazimo se, tako je udešeno. Kraj? Nije još, postoji još jedno simpatično rešenjce čisto logičkog pitanja koje se pojavljuje u okviru ove kazne. Ono je u sledećem: ako je to sve tako raštrkano, a pride nasumice raštrkano, kombinatorika kaže da će se ipak negde desiti da srodne duše se sretnu. I to se dešava mnogo češće nego što bi zakoni kombinatorike dopustili.

Naime, ti ljudi se svakako nađu i ostvare svoju ljubav. A onda svi oko njih posmatraju, godinama posmatraju, taj srećni par… i pate još više.
Ne zato što su svi ljudi ljubomorni, nego zato što im takvi parovi dokazuju da srodne duše zaista postoje i da to nisu izmislili usamljeni pisci pekmezastih ljubića. Ne, taj nedostižan san, to najveće blago, dakle, postoji. Ali ga većina nas nema i ne nalazi.


Marko Šelić (Marčelo) – “Zajedno sami”


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs