banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 444 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2005, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Gledam nešto ove avatare po forumu pa rekoh sebi da otvorim temu o njima, tj. osobama koje koriste određenu vrstu sličica.

Što se tiče sličica likova iz neke igre, crtanog filma, ili nekakave karikature, crteži i slično, to je OK, ova tema nije posvećena njima, tu zna biti lijepih sličica.

Predmet ove teme su osobe koje za avatare postavljaju fotografije golišavih djevojaka u zavodljivim pozama, kao i slike mišićavih muškaraca.

Koja je svrha stavljanja takvih avatara?

Privlačenje pažnje? Sigurno.
Neostvarena želja da se tako izgleda? Vjerovatno.

Po mom mišljenju te osobe definitivno žele privući pažnju na sebe, bar neki vid pažnje.
A pošto se ovde na forumu "ne vidimo" već vidimo samo slova (misli) koja kucamo, neki žele ostaviti i vizuelni utisak o sebi, a pošto su manekenski paunovi (i muški i ženski) trenutno na cijeni kad je u pitanju fizički izgled, onda oni koji žele da ostave jači utisak koriste slike tih manekenskih paunova.

Neki čak idu dotle da npr. jedna učesnica postavio sliku neke ljudske paunice i napiše "ko kaže da je ovo meni avatar..."

Šta takva osoba time želi reći?
I još bolje pitanje: kakava se želja i namjera krije iza takvog nastupa?


Postalo je bitnije kakva se slika fizičkog izgleda nudi drugima nego kakvu sliku dajemo o nama onakvima kakvi zaista jesmo. A to kakvi zaista jesmo se vidi iz onoga kako se ponašamo, šta pričamo i mislimo. A to troje (šta radimo, pričamo, mislimo) se mnogo bolje kad je forum u pitanju vidi iz teksta koji pišemo nego iz "slika-avatara" koje prikazujemo.

Ovo se sad može proširiti i na život i silna sredstva i načine za "uljepšavanje" a sve sa ciljem da se stvori fizički izgled što približniji paunovima iz raznoraznih časopisa, TV sadržaja, reklama, filmova. A to onda izaziva komplekse kod mnogih psihički nezrelih osoba a koje nisu u stanju približiti svoj tjelesni izgled modernom "idealu". Meni je žao takvih jer ih sve brojniji časopisi, TV sadržaji, reklame i drugo sve više i više bombarduju "idealom tjelesnog izgleda" čemu psihički i duhovno nezrele osobe podlegnu pa si stvaraju komplekse, padaju u depresije, ili skupljaju i daju pare za razne "salone ljepote" i estetsku hirurgiju, a koji zbog svega toga cvjetaju od biznisa i zarade u zadnje vrijeme.

Postao je bitan omot a ne sadržaj. Bitno je da je celofan lijep, u raznim bojama, da je sadržaj dekorativno zapakovan, sakriven i zamaskiran pod ukrasnim trakicama i mašnama. Sadržaj je postao sporedan...jer sve manje ljudi gleda na njega i pridaje mu neki značaj.

A sve se to vidi i na forumu, u smislu: "kad već drugi ne mogu da vide kako izledam (što mi je možda i prednost) iskoristiću to pa ću im dati neki provjereni primjerak modernog ideala ljepote, pa neka me tako zamišljaju, neka uzdišu, neka vole da me vide na forumu, neka me primjete..."


Neko bi možda rekao: "ma ti naši avatari su samo za**bancija".

Da li su?

Mislim da je malo toga što ljudi rade zaista čista za**bancija, a dosta toga je izraz njih samih kakvi stvarno jesu, ali što oni prikažu kao za**banciju, kao osiguranje da ako se drugima ne svidi to šta i kako rade u svoju odbranu uvijek mogu reći "ma to je samo za**bancija".

Recimo osobe koje po meni na forumu najkvalitetnije i najzrelije pišu ili nemaju nikakav avatar, ili imaju neki obični, u vidu neke neprovokativne sličice. Ni jedna osoba sa manekenskim paunom na avataru me nije oduševila svojim nakucanim mislima i zrelinom koja iza toga stoji. Što me ne čudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ja sam primijetio da su nekima ti avatari ustvari projekcija nekog alter ega, dok su nekima samo zaj**ancija, a trecima pak sluze za provokaciju neistomisljenika (hint: posjetiti podforum "Politika").

Slazem se da svaki avatar, kao i rukopis, odnosno stil pisanja, odaje neku karakteristicnu crtu te osobe.

Slazem se takodje da danas dobar "marketing" moze da proda i upakovano go*no.

Slazem se i s time da bi ljudi trebali da se predstavljaju onakvima kakvi jesu. Upoznao sam uzivo dosta osoba s kojima sam stupio u kontakt preko neta, pa mogu sa iskustvom potvrditi da u dosta slucajeva pravo stanje ne odgovara onom predocenom preko neta.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 22:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2004, 12:13
Postovi: 332
Lokacija: Lhffazija
Zakacio bih se na ovu tvoju konstataciju o biti omota a ne sadrzaja,sto vec duze vrijeme na ovim prostorima ima prednost.Samim tim sistem vrijednosti u svakom smislu je malo reci poremecen.Tragedija svega toga je kada se u mnogim situacijama omot odbaci i dodje do trulog proizvoda i on od strane vecine dobija prolaznu ocjenu.Sto opet govori da ce taj sistem ostati na snazi jos izvjesno vrijeme,i da je vrlo nebitna sustina na snazi je forma(neformalno)makar ona i nista ne znacila.Ne bih da ulazim u komentar avatara drugih(najmanje svog :lol: )samim tim sto si ovu temu postavio ovdje daje ti neki odgovor na to pitanje.Tu postoje mnoge kombinacije(nekom je derpe mozda)tako da mozemo prilicno da nagadjamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Zanimljivo je kako neki pojedinci "ocjenjuju" ljude po slikama i avatarima! Vader, kao sto i sam rece - nije vazno kako izgledas, nego sta i kako se izrazavas!

A i ja sam primjetila da osobe na forumu koji NEMAJU avatar, pisu romane ovde na forumu, tako da vecina postova od tih osoba ostane ne procitana! Jer bi trebalo sati i sati da se to procita...(vjerovatno zato sto prepisuju pa nemaju kad skratiti... :-? )

Meni moj avatar licno nista ne govori! Meni je samo ta osoba, tj. Angelina Jolie draga i jako cijenim to sto se zalaze za djecu i ljude iz treceg svijeta. (Ali ko bi dosao na tu ideju da je ona meni bas zato draga..... Naravno da sam ruzna i da se "kitim" njenom slikom.... :oops: )

A druga teorija je mozda, da nam ti avatari pomazu raspoznati ljude ovde na forumu, tj. da lakse zapamtimo ko je sta napisao. Tako sto imamo neku sliku pred ocima.

Ako je neko stavio jaje za avatar, ne mora znaciti da se druzi sa kokosima... :wink:

Jest da je isitina da nam avatari daju neku sliku i o tim osobama, ali ne mozemo biti ni 100 % sigurni da je to tacno! Zavisi u kakvom je raspolozenju ta osoba stavljala taj avatar! Dakle.....


Poslednji put menjao Leona dana 09 Feb 2005, 10:23, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2005, 09:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:

Po mom mišljenju te osobe definitivno žele privući pažnju na sebe, bar neki vid pažnje.
A pošto se ovde na forumu "ne vidimo" već vidimo samo slova (misli) koja kucamo, neki žele ostaviti i vizuelni utisak o sebi, a pošto su manekenski paunovi (i muški i ženski) trenutno na cijeni kad je u pitanju fizički izgled, onda oni koji žele da ostave jači utisak koriste slike tih manekenskih paunova.


Ja se ne secam da li sam ja ikad i pokusala do ostavim "jaci utisak" ovde na forumu! Ili... mozda ti znas vise....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2005, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:

Recimo osobe koje po meni na forumu najkvalitetnije i najzrelije pišu ili nemaju nikakav avatar, ili imaju neki obični, u vidu neke neprovokativne sličice. Ni jedna osoba sa manekenskim paunom na avataru me nije oduševila svojim nakucanim mislima i zrelinom koja iza toga stoji. Što me ne čudi.


A zapravo, ja nisam ovde na forumu da nekog odusevim ili "napalim";
Cisto sam ovde da naucim nesto vise o nekim temama i da se "druzim" sa nasim narodom. Posto zivim u inostranstvu, fali mi ta vrsta komunikacije, sto ti ocigledno ne mozes razumjeti, posto je za tebe vecinom svaka sitnica provokacija!

I mislim da moj avatar ni u kom smislu nije tu da nekog provocira ili da je provokantan!
Mislim da bi trebali prvo da znamo sta je definicija provokacije i kako je ko razumije!

Bez ljutne Vader! Dajem samo argumente koje si trazio... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
LHfinaA je napisao:
Tragedija svega toga je kada se u mnogim situacijama omot odbaci i dodje do trulog proizvoda i on od strane vecine dobija prolaznu ocjenu. Sto opet govori da ce taj sistem ostati na snazi jos izvjesno vrijeme


Vrlo zanimljivo.

To da prihvatamo sadržaj iako je on (mnogo) lošiji od njegove "reklame" i "šminke" može o nama govoriti i dobro i loše. Dobro jer prihvatamo osobu onakvom kakva ona jeste, ali to važi samo u određenom slučaju, u slučaju kada nas osoba nije lagala i prikazivala se onakvom kakva nije (pogotovo ne u krupnim stvarima), već kad prihvatamo njene "bubice", koje svi imamo.

A to govori loše o onima koji iako vide da ih je dotična osoba totalno prevarila kroz "reklamu" prihvataju to jer su svjesni da su i oni dali istu "reklamu" o sebi koja nije ni blizu prave slike. Kao što je jedan mladić u jednoj knjizi lijepo rekao: "nemam pravo da od svoje buduće djevojke tražim da bude bolja od mene". Tako i ljudi prihvataju sadržaje koji su lošiji od njihovih "celofana" i "reklama" jer su svjesni da su i oni "prodali" iste lažnjake o sebi. Time sa neke strane možda iskazuju i neko poštenje, ili bar saznanje da neće moći pronaći nešto bolje pa bude "daj šta daš".

Kao one karikature gdje se dvoje debelih i starijih ljudi dopisuju mailom ili chatom a opisuju se kao manekeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Sta fali mom avataru???
A poruka??? :D

pozdrav

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 14:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2004, 12:13
Postovi: 332
Lokacija: Lhffazija
Mislim da nemamo pravo da od bilo koga trazimo da bude bolji od onoga sto jeste,izuzev u posebnim okolnostima kada nekoga bodrimo ili na neki drugi nacin to dobronamjerno radimo.Jedino nam ostaje licni izbor da sa takvom kakvom osobom saradjujemo ili ne.A normalno je da se ljudi predstavljaju u najboljem izdanju,njihovog vidjenja.Pri tom sebe svi razlicito vide i dozivljavaju od nacina na koji ih okolina registruje(to ti je onaj sok kada sebe cujes prvi put na snimku,svoj glas)Problem na koji sam ja htio da se osvrnem je ne samo ljudske prirode,jest po najvise i taj ali cini mi se da on proizilazi iz upravo tog nacina vrednovanja,da kazem stvari.Danas svima nam je poznato da "marka" igra glavnu ulogu i da se iza nje mogu kriti i ne kvalitetne stvari.I svi nekako teze ka tzv.kvalitetu to jest pakovanju.Nedavno sam imao priliku da me covjek ubjedjuje kako je jakna koju je platio 999km neuoporedivo bolja od ove koja je 200,ustvari kako je samo ova prava sve ostalo su lose kopije.I pri tom su se ljudske vrijednosti pocele svrstavati na osnovu tih parametara,cjelokupan sistem tako djeluje da ti ne navodim primjere sada.Na pijaci je bio sjajan grafit"ko zna zna ko ima radi na pijaci".Milion je primjera da su ljudi podastavani jer se vrijednuju prema materijalnom a ne duhovnom sadrzaju,vezano za tvoju temu prema vanjskom a ne unutrasnjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
LHfinaA je napisao:
Mislim da nemamo pravo da od bilo koga trazimo da bude bolji od onoga sto jeste, izuzev u posebnim okolnostima kada nekoga bodrimo ili na neki drugi nacin to dobronamjerno radimo


Pa to.
Ali ona rečenica onog momka iz knjige nije ni bila u tom smislu, već on smatra da nema pravo da želi (i teži) da ima djevojku bolju od sebe, npr. da je ona njemu vjerna a on njoj nije, da ona radi po kući dok se on vucara i opija itd. Sviđa mi se takav način razmišljanja.

Citiraj:
to ti je onaj šok kada sebe cujes prvi put na snimku, svoj glas


Lijep primjer.

Citiraj:
Milion je primjera da su ljudi podastavani jer se vrijednuju prema materijalnom a ne duhovnom sadrzaju,vezano za tvoju temu prema vanjskom a ne unutrasnjem


Da, to je osnovna poenta ovde. S tim da je to sada mnogo izraženije nego prije. Nezgodno i žalosno je što takav način života mnoge ljude povređuje, povređuje one koji se povinuju tom novom sistemu vrijednosti ali nisu u stanju da drže korak sa njim, pa slijede depresije, kompleksi niže vrijednosti i drugo. A sve zbog gluposti. Kad bi se ovoliko koliko se "reklamiraju" te ispraznosti reklamirale i potencirale vrijednije stvari, unutrašnje vrijednosti i unutrašnja ljepota ljudi bi se osjećali ispunjenije i društvo bi bilo zdravije, jer ne bi podlijegali marketingu o ispraznostima, već bi bili sretni takvi kakvi jesu (u tjelesnom smislu) a težili bi unutrašnjoj ljepoti i ispunjenju, i ne bi ih sitnice bacale u depresije i komplekse, niti bi trošili tolike novce na "uljepšavanje" i ono što je "moderno" a samo zato da bi bili primjećeni i prihvaćeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
Meni je samo ta osoba, tj. Angelina Jolie draga i jako cijenim to sto se zalaze za djecu i ljude iz treceg svijeta


Postoji mnogo ljudi koji se zalažu za djecu i ljude iz trećeg svijeta, ali nisu celebrity a tek sigurno nisu sex simboli. Da li bi postavila sliku nekog od tih nepoznatih ljudi za avatara?

No bez obzira na tvoj odgovor da kažem da ne smatram da za tebe ni sve druge sigurno važi ono gore što sam pisao, ono je uopšteno moje razmišljanje koje je rezultat mog posmatranja, i vjerujem da u solidnom broju slučajeva u njemu ima smisla. Nije to proizvod samo posmatranja avatara, već i sprege između avatara i ponašanja (pisanja) nekih osoba koje imaju takvog avatara, tj. vidi se da im baš taj avatar odgovara, sa neke strane, jer se vidi da bi voljeli da se za njima uzdiše i slini i da ih se smatra poželjnima i popularnima.

Nažalost mnogo toga što danas mladi rade je indoktrinirano ispiranjem mozga kroz sveopšti "marketing" o tome da je najbitnije što bolje izgledati, biti moderan, biti cool, biti faca, biti in, pratiti standarde za ljepotu i modu, i onda izložiti svoju spoljašnjost na tržište za razgledanje i pipkanje, i isto tako razgledati i pipkati ostalu "robu". Možda je izraz "roba" ovde pogrdan ali je u pitanju tužna istina, jer se sve više ljudi i prema sebi (a ne samo prema drugima) ponašaju kao da su "roba" koja treba da se što bolje nacifra pa onda prikazuje i "proda" (ili "iznajmljuje") na "tržištu".

Ovo pišem jer mi je žao što je tako, a vidim to na svakom koraku, ne samo na forumu. Iz ovoga se moglo jasno vidjeti da ne namjeravam ovde pisati isključivo o avatarima već proširiti ovu temu na opšta dešavanja u društvu a čega su takvi avatari samo slika i odraz. I volio bih i da drugi ovu temu shvate tako. Evo LHfinaA je shvatio.


Leona je napisao:
A druga teorija je mozda, da nam ti avatari pomazu raspoznati ljude ovde na forumu


I onda se od izbora svih mogućih i nemogućih sličica sasvim "slučajno" odabere slika za koju se zna da će suprotan pol (možda i isti) uzidisati, i da će time hvaliti samog učesnika zbog tog avatara (što se dešava, pri čemu ovi cvjetaju), i da će učesnik time biti bolje primjećen. A kad se avatar mijena opet se uzme neki takav, po mogućnosti provokativniji, opet sasvim "slučajno".

Da ne govorim o dubljoj ali jasnoj psihologiji po kojoj će osobe koje su ovde prvenstveno iz razloga da bi upoznale osobu za eventualnu vezu potaknute takvom nekom slikom prije stupiti u kontakt sa osobom koja ima izazovnog avatara nego sa osobom bez avatara ili sa običnim avatarom, ukoliko ove dvije osobe isto pišu. Čisti fazon "ljepšeg pakovanja" koji je dobro poznat ljudima koji se bave marketingom: većina ljudi kupuje proizvod koji je ljepše upakovan; što sam vidio i na sebi jer ću na sajmu knjiga od dvije iste knjige prije kupiti onu koja ima ljepše korice. Samo što to kod knjige nije poblem jer se zna da je sadržaj isti, ali jeste problem kod drugih stvari kod kojih "omot" ne govori ništa (već, naprotiv, često laže) o "sadržaju".


Avatare i potpise stavljaju sami učesnici, što znači da stavljaju nešto što je na neki način izraz njih samih, nešto što će ih karakterisati. Nekad je to obična sličica iz neke igre koja je nekome u tom trenutku dobra, nekad je to upečatljiv lik iz nekog filma, nekad je nešto izabrano bez posebnog rezona već samo iz razloga da drugi tu osobu prepoznaju po tom avataru, ili iz razloga samo da bi se imao bilo kakav avatar kad ga već i drugi imaju.

Ali se tu i tamo može vidjeti kada je neki avatar postavljen iz zeze, iz nekog običnijeg razloga i bez želje da se drugima prenese bilo kakva poruka kroz njih, a može se tu i tamo vidjeti da su neki avatari postavljeni jer karakterišu dotičnu osobu, ili ta osoba želi da ih ta sličica na neki način karakteriše i prenese neku poruku drugima na forumu, jer takve osobe to otkriju svojim ponašanjem na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 19:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:
......
Leona je napisao:
A druga teorija je mozda, da nam ti avatari pomazu raspoznati ljude ovde na forumu


I onda se od izbora svih mogućih i nemogućih sličica sasvim "slučajno" odabere slika za koju se zna da će suprotan pol (možda i isti) uzidisati, i da će time hvaliti samog učesnika zbog tog avatara (što se dešava, pri čemu ovi cvjetaju), i da će učesnik time biti bolje primjećen. A kad se avatar mijena opet se uzme neki takav, po mogućnosti provokativniji, opet sasvim "slučajno".


A zasto nisi citirao i nastavak te recenice?! Nisam mislila na raspoznavanje karaktera preko avatara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:
......

Nažalost mnogo toga što danas mladi rade je indoktrinirano ispiranjem mozga kroz sveopšti "marketing" o tome da je najbitnije što bolje izgledati, biti moderan, biti cool, biti faca, biti in, pratiti standarde za ljepotu i modu, i onda izložiti svoju spoljašnjost na tržište za razgledanje i pipkanje, i isto tako razgledati i pipkati ostalu "robu". Možda je izraz "roba" ovde pogrdan ali je u pitanju tužna istina, jer se sve više ljudi i prema sebi (a ne samo prema drugima) ponašaju kao da su "roba" koja treba da se što bolje nacifra pa onda prikazuje i "proda" (ili "iznajmljuje") na "tržištu".


To jest istina sto si napisao; ali ja mislim da to nema nikakve veze sa nasim avatarima!
Ja dok sam stavljala avatar, nisam sigurno mislila na to da cu biti in, cool...

Dobro, mozda nisi s tim licno mislio mene, ali i ja imam -po tvom misljenju - "provokantan" avatar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 21:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2003, 22:23
Postovi: 761
Lokacija: drimofornija
mislim da nema teorije da skontas iz avatara ili potpisa kakav je neko...to sto neko stavlja golishava tijela (aka Flash i cini mi se BL Angel ), a neki od njih i tvrde da to su zaista oni, ne mora da znaci da nisu... mislim da je to njihovo pravo, i to sto stavljaju svoju sliku ( ako je njihova, a i da nije...) ne znaci da lijece neki kompleks....a opet mozda i znaci....tako da postoji hiljadu mozda, i nikad ne mozes biti sto posto siguran, a i to sta ljudi pisu je relativno, znam po chatu-u, posto sam nekad davno bila ovisnik o chatu, jednostavno kad upoznas te ljude uzivo neki su kao sto se i predstavljaju ( mislim psihicka strana covijeka, a ne fizicka), a opet dobra vecina njih nisu. Shvatila sam da chat sluzi ljudima da iskazu ono sto se mozda ne bi usudili u javnosti reci/uraditi...pa tako je mozda i sa forumom. :D

_________________
...The Show must go On...
Abra-abra-cadabra
I want to reach out and grab ya
Abra-abra-cadabra
Abracadabra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
A zasto nisi citirao i nastavak te recenice?! Nisam mislila na raspoznavanje karaktera preko avatara!


Sasvim dobro znam da nisi mislila na raspoznavanje karaktera preko avatara, već na raspoznavanje samog učesnika foruma. Zato sam napisao ono što sam napisao.


Leona je napisao:
To jest istina sto si napisao; ali ja mislim da to nema nikakve veze sa nasim avatarima!


Vjerujem da kod nekih ljudi nema veze.


Leona je napisao:
ali i ja imam -po tvom misljenju - "provokantan" avatar!


To nigdje nisam rekao. Čak štaviše, mislim da je tvoj avatar vrlo malo (ili nimalo) provokativan.



anonima je napisao:
to sto neko stavlja golishava tijela (aka Flash i cini mi se BL Angel), a neki od njih i tvrde da to su zaista oni, ne mora da znaci da nisu


Slažem se, ne mora da znači da nisu, ali time se ništa ne mijenja, čak naprotiv.

Mislim da sam na drugim forumima viđao par slika koje bi mogle biti lične slike, ali to su normalne slike, nešto kao slika u dokumentima, ili malo iz profila, ali sasvim normalna neprovokativna slika. A ako neko stavi i ličnu sliku, ali koja je jasno provokativna, sa kojom namjerom to radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2004, 19:52
Postovi: 378
Lokacija: banjaluka
ko osim mene nema sliku :wink:

_________________
Sto manje crnaca to manje rasizma!

http://drigi.blogabet.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2005, 00:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
drigi nemam ja :) :angel:

Leona nam se osjetila prozvanom izgleda? ;)
Ajde, ajde, nije to tako strasno. Odavno je vec poznato da osobe preko neta projektuju svoj virtuelni idealni lik i da se predstavljaju katkad (a neki skoro uvijek) onakvima kakvi bi zeljeli biti.

Da li je to projektovanje ocitovano putem nicka, putem avatara, potpisa ili samih izjava - potpuno je svejedno, jer povod je zajednicki.

Strucnjaci su u stanju po necijem stilu pisanja, rukopisu ili potpisu da adekvatno procijene karakter neke osobe. Te mogucnosti se koriste i u policiji, te osiguravajucim drustvima, pri analizi pojedinih potpisa, rukopisa i sl.
Isto tako i avatar na forumu, te potpis ispod poruke, stosta govore o njihovom vlasniku.

Nisam psihijatar, niti strucni analiticar tih pojmova, pa ne bih da detaljnije ulazim u dijagnostiku tih osoba.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2005, 01:17 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2005, 01:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
oprost'te ja se ne razumijem sta moj avatar znaci po Vama??

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2005, 02:31 
DELETED


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 444 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs