banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 13:11 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Micelijus je napisao:
ajsmen je napisao:
vidi se da si komunista
Hvala na komplimentu. :)



a nece ni vasa vlada dugo... ima vas samo jos u kini :P... a nece
ni kinezi jos 100 godina. ipak je to narod koji je deceniju
samo duvao mak i nije ni drzavu imao :)

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 13:15 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 15:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Micelijus,

Najljepše te molim za pošten razgovor. Moj prethodni post se nije odnosio na blic sajt, već na onaj čiji si link izbrisao, tako da taj moj post koji se odnosi na link nema svrhe bez tog linka.

Boga mi živoga za tebe je vrlo esencijalno po ovom pitanju da razmjeniš sa mnom stvari, mada ja o tom i o istini nisam ni najmanje rad pisati, i rado puštam zagađenim vodama da teku, ali me brine to što si ti bez iskustva dopustio da tobom vlada lažovog svijeta, i da propagiraš laži koje Sotona širi, a na meni je, a i nije, ali jest jer te gledam kao prijatelja da te razuvjerim od onoga što propagira tkzv. Savremena psihoanaliza, i bojim se da u toj zamki, ne budeš sredstvo nečasti.

Na stranu droge, bez njih se može, i one nisu sredstvo neophodnosti, ali one imaju svrhovitost, a pravu upotrebu malo tko zna, jer je ona Bogom dana.

Ja sam oružnik istine, i ne trpim laži.

Ako na ovoj temi ima linkova koji osuđuje jadnu biljku, ja sam dao link koji staje u odbranu istine i laži, možda ne i najkompetentniji što sam i obrazložio, ali ako hočeš nešto kompetentno i najstručnije pročitaj ono Božije agronomsko tumačenje konoplje u podforumu obrazovanje na datom sajtu.

Tko danas brine o drugom? Tko kontroliše tržište drogom? – nisu li to upravo oni koji nam putem medija govore protiv nje.

Ova tema ne može biti samo osuđivačka, postoji i pravo odbrane i istine, a tebi Micelijus želim da misliš što Bog misli, a ne što ljudi misle i govore, a ja o istini čutim, i vjeruj mi nisam je rad nikomu iznositi, ali sam se zabrinuo za tebe, poradi tvoga neznanja, a ti o tome uopšte nemaš znanja, i utvrđuješ nauk bez temelja, zasnovan na nekim tkzv. Činjenicama i linkovima za koje ja tvrdim da su elementi koje upravo Sotona producira.

Što se tiče Kineza, oni su upotrebljavali opijum u visokoj koncentraciji, a i obična hrana u velikoj količini stvara muku? – nije li tako? Ne umire li krava kad se prenajede djeteline? Dakle materija u prirodnom obliku i materija sintetisana u koncentraciji, to je to.

Ja o maku ne znam ništa, osim da je u starom narodu makedonije bio kao zlato cijenjen u vidu makovih pogaća, koje su se npr. Pri vjenčanju davale kao miraz mladoj...itd. Ono što ja znam i što znaju sloveni i skiti i preci jest konoplja čija prva svrha je u vidu duhovne hrane, kao stvoreno olakšanje Bogom dano, jer nije Sotona stvarao, niti je prevario biljku, već čovjeka, dakle ne mogu ni o maku govoriti, ni o koki, ali i one imaju svrhu za koju ne zna baš svako, dakle mak je teži, ali koka je slična izgleda konolji jer je ukorijenjena u starim narodima anda, Inkama i Majama i Aztecima.

Ja sam otvoren za konstruktivan razgovor. Molio bih te da samo postavim nazad onaj link, i ja sam svoju priču završio. Privatno bi zaista imali o čemu razgovarati ukoliko ti voliš istinu, znam to se kosi sa tvojim pozivom, ali izaberi istinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 15:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
http://www.zivot-mladih.hr/ovisnosti1/o ... acija.html

Evo sta kaze ugledni zagrebacki psihijatar, ako to nekome sta znači, a lažnom svijetu danas to puno znači, mada on je pre covjek, jer svi psihijatri su hoštapleri

+

I jos ovo konoplja nije narkotik, upravo suprotno, covjek je narkotik I izvor odnosno prenosnik zagadjenja, tko mu je kriv sto ne zna da zivi te se odvrgao od Boga I prirode, zato I jest u drogiranom stanju jer je spadalo, I jedna sveta biljka nikad nece na njega djelovati pozitivno, ukoliko on sam ne bude trazio pozitivno I ka Bogu isao, ali tvrdim, da konoplja cak I takvima pomaze kao I Bog, jer je Bozije I duhovna Bozija hrana, a Bog zna sta je njegovo I casti mi govorim u njegovo ime, a tko ste vi prljavi ljudi da izbrisujete istinu I prljate je I skrivate rijec svetosti I da je tvorite zlo, o povratite se, povratite sinovi moji

Ne dozvoljavam takvom kalibru da govori sto nije, a svima drugima dopustam, jer sto bih ja mislio za onim, koji nece za sobom da brine, ali opet mislim na njega, jer to je ljubav, to je Bozije, I tko ce protiv maca usta mojih, samo naprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 15:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Što se tiče samog naziva ove teme, on potvrđuje ono što ja siječem, a to je da narkomanija – man znači čovjek.

Drugo je Narkoplantija – e to je štetnost biljke, ali mi znamo da u čitavoj prirodi je pokvaren samo čovjek, prema tome nema govora o štetnosti svetog, a Bog to zna, i njemu nije do smrti, odnosno zemaljskog života, niti mu je bitno osobito, umre li tko od droge, ima zašto je umro, Bog nas traži za život vječni, i za tom nam daje šanse, a drugo je ako mi tu šansu nećemo, e bogumi to je drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 17:05 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2006, 09:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Druže Micelijus,

Malo sam se i uplašio našeg tonaliteta, ali dobro igramo. Malo si me i nasmijao pri igri. Šešir mi se nadvio, a brčine mi podignule se, ali nastranu šala.

Sajt koji sam predložio, ni ja se u potpunosti ne slažem s njim, ali sam dao opciju odbrane. Međutim ja sam se u svemu zabrinuo za tebe, a uopšte mi nije bitno bilo kakve istine ovdje iznositi,...ne pred svinje poslovički rečeno, ali imao sam razlog zabrinutosti, jer stvar treba istražiti da bi se poznala, a ne biti kap u mutnoj vodi.

Kako nećemo postaljati istoimeni sajt ovdje, jer meni to mnogo ne znaći, ali mi znaći istina, ali opet neka, mada mi istina u Banja Luci najviše znaći, jer ne živim ja sa sugrađanima ni u Beogradu ni u Zagrebu, koji jasno znaju šta ja pričam, te im dajem argumente, da uvide svjetlost, da uvide istinu. Odgovorno tvrdim da biljka o kojoj sam samo potencirao pomaže čovjeku, čak i onomu koji ne zna s njom, upravo kao i Gospod koji uvijek i najcrnjem bi da pomogne, u to sam iskustvom pozvan, iako deceniju nemam ništa s tim, niti trebam ikad imati, jer sam smatram duhovno zreo, a to je cilj svih nestabilnih koji padaju i ne snalaze se.

Ja kad sam pročitao ono agronomsko mišljenje o konoplji, u potpunosti sam se složio s njim na podforumu obrazovanje datog sajta, i smatrao bi da bi i tebi bilo vrlo korisno da ga pročitaš, jer čovjek je rekao sve, i tu imaš jedno debelo iskustvo i rijetko iskustvo, iskustvo onoga koji je pobjedio, a ne koji je pao, a toliki padaju, zato smatrao sam ako ne sajt, onda bi taj post zalužio svoje mjesto ovdje, ali ja ga neću stavljati, iako mi je stalo do Banja Luke, ali ima i prečih stvari, kao istina na primjer.

Nemam namjeru o ovoj temi više govoriti, i previše sam rekao, a mnogi ljudi treba da razlikuju materiju u prirodnom obliku, i materiju u koncentrovanom odnosno sintetisanom neprirodnom obliku, pa shvatimo šta je od prirode uobličeno, a šta nije, i sjetimo se da ona koja viče Muuuuuuu, umire i kad se prenajede djeteline.

Živjeli!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2006, 12:19 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2006, 01:29 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2006, 02:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ma Micelijuse...kada bi ti promijenio misljenje????Pa da je 1000000 dokaza,clanaka,argumenata,pisanih iskustava....i ne znam ni ja cega na toj stranici,ti to ne bi prihvatio. :wink: Da se ne lazemo.
Ali u svakom slucaju sajt je jako zanimljiv.Mada ima mnogo "male raje" kako bi ih ja opisao ali...boze moj...kvantitet=>radja se kvalitet.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2006, 08:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Miki,

Ma nisam ti ja preporucio sajt, vec samo dao kao varijantu, ni ja se ne slazem sa tim sajtom, a dao sam ti naznaku na samo jedan post na istom podforumu, inace clanovi tog foruma su vecinom slinavci, cast nadje se I koja pametna, odnosno istinita.
A ima I cinjenica tacnih, ali to nije bitno, bitno mi je na sta sam detaljno uputio, I sto sam ovdje rekao.

Ni sajt koji si ti predlozio nije sajt istine, ni sajt koji sam ja predlozio nije sajt istine.
To su dve lazne kontradiktornosti, dve lazi.
Sajt istine je rijedak, ako uopste ima cemu da postoji, a ima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2006, 11:29 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2006, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Za kvalitet i kvantitet... :-k Ipak ima svako svoje misljenje.Ali o tome na drugoj temi. :wink:
Vezano za ovaj sajt...
Kazes da te ne bi zacudilo da je taj sajt postavljen od strane nekih narko-dilera.Mislim da ipak malo paranoises.
Isto tako se moze reci i za "tvoje" sajtove koje postavljas i koje imas u potpisu da su postavljeni od strane sektasa i sluze da privuku mlade i naivne ljude u te krugove. :wink:
Ja ne mislim tako.
Covjek ipak ima izbor i moze (i treba) da izabere i prihvati nesto od onoga sto je ponudjeno.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2006, 15:11 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2006, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Bolivija

Koka za dorucak

Ministar spoljnih poslova Bolivije David Cokeuanka izjavio je da je lisce koke, biljke od koje se pravi kokain, toliko hranljivo da bi trebalo da se sluzi za dorucak djeci u skolama.
Koka ima vise kalcijuma od mlijeka. Trebalo bi da se sluzi za dorucak u skolama - kazao je ministar Cokeuanka.
Novoizabrana ljevicarska vlada Eva Moralesa obecala je da ce se zalagati ze lagalizaciju upotrebe koke, biljke vrlo popularne medju lokalnim stanovnistvom i uopste u andskoj kulturi. Bolivijci zvacu lisce koke i od nje kuvaju caj.
Morales, koji je i sam uzgajao koku, obecao je da ce se boriti protiv trgovine drogom, ali i istovremeno stititi uzgajivace koke u Boliviji - trecem svjetskom proizvodjacu kokaina poslije Kolumbije i Perua.
List koke tezak 100 grama sadrzi 18,9 kalorija proteina, 45,8 miligrama gvozdja, 1.540 miligrama kalcijuma, kao i vitamine A, B1, B2, E i C.

(GLAS SRPSKE)

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2006, 17:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Pero_Bombas je napisao:
Mene samo interesuje gdje je nestao Hari Haler?
Citajuci njegove postove dobro sam se... smetnuo... I vidim da ga vec dugo vremena nema na forumu?


Vader je napisao:
Da, Harija odavno nema, a on je jedna od legendi foruma. Nadam se da je sa njim sve u redu.


Pozdrav ljudi. Sa Harijem je sve manje - vise u redu, jedino mu je u medjuvremenu malo porasla glava i tezi nekih 10 kg vise i mozak mu je totalno van forme. Vodi prilicno zdrav zivot, cak dva puta u sedmici 90 minuta trci za loptom u sali osnovne skole na Palama... Evo, veceras ce raditi bas to. Zaposlio se u medjuvremenu kao broker i berza mu je ubila svu kreativnost. Berza ga je sazvakala, progutala i ispljunula... Tek ponekad mu se otme pokoje pivo vise i nazvrlja poneki stih i to.

Ne, ozbiljno, stvarno mi je drago sto me neki dragi ljudi pamte. Nisam ja toliko daleko, cesto se promuvam vasim gradom, cak sam ljeto proveo u Banjaluci... Ponekad prosetam do Bl foruma, ali mi obicno bude pretesko da povezem par prostihprosirenih, pa se zadovoljavam voajerisanjem. A ovdje me je privukao naslov :). Mada, ja sam tu temu u svojoj glavi zakljucao.

Vama predlazem isto. Narkomanija je poseban svijet i ne mozes ga shvatiti dok u njega debelo ne zagazis. A to je najbolje ne raditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2006, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Hari, legendo :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2006, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Veliki pozdrav Hariju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2006, 14:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2004, 20:12
Postovi: 308
Lokacija: Banja Luka
Micelijus je napisao:
groupiegirl,
Кажеш да не постоји алтернатива, хм...
Јеси ли икада пробао/ла медитацију или дубоку, искрену молитву и осјетио/ла стање духа, ума и тијела у ком се тада налазе?

Вјерујем да ни једна дрога на свијету није равна том осјећају јединства са самим собом, са свијетом, са Богом...

Проблем је само у томе што нико на овоме не може зарадити и нико на овај начин не може од тебе направити РОБА, већ се на овај начин управо ослобађаш...

Једина препрека је дужина пута, јер док дрога дјелује моментално, за медитацију или молитву је потребно вријеме, свијесност, преданост...


Probala meditaciju... Oko molitve imam jos problema... Nekako zapadnem u sarkazam i ne zna kome se obracam, sebi, bogu, vjerujem li ili samo pateticno pokusavam da se resim sopstvene mizerije... Mada ni sa drogama ne eksperimentisem nesto. Samo... nekako bolje vidim od drugih. Svakom svoj krst. Ja imam moju konfuziju i nesklad :)

_________________
Grab a culture on
http://www.kulporter.blogspot.com
or just kill some time with me on
http://www.myspace.com/godsaveclubbing


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs