banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 22 Dec 2020, 05:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Сарајево је доказ да ова држава нема будућност

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 21:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2021, 20:43
Postovi: 8
veteran 1987 je napisao:
Da. Nemaju vode. Najzagadjeniji grad na svijetu. Tramvaj iz 60 god za kojima vape muzeji. O raspalim ulicama nebih stvarno.
Autobuska u gorem stanju nego npr Banjalucka a to ke bas tesko. Aerodrom isto uzas. Obilaznica postoji sa jedne strane od prije par godina.


Да погодим, бивши Сарајлија?! :lol: Рад на водоводној мрежи је завршен колико у једном граду може бити јер се систем увијек дотјерује и то је позитивно да се уопште радило интензивно на томе. Ено имаш XXX скопских, београдских, новосадских, бањалучких итд насеља који ни дан-данас немају доступну воду и одводњу како треба.

Ово нпр немаш ни у БЛ, ни у БГ, ни у НС, ни у СК, ни у ПГ, ни у Тирани итд... Сви ови градови нажалост сипају отпадне воде директно у ријеку, а у Загребу, Љубљани, Марибору, Мостару, Сарајеву (...) имаш ову играчку која је врло скупа:

Бутиле, Сарајево



Распале улице? Хммм, прво одвоји негацију од глагола, момче. :lol:

Тај ужасни аеродром је при крају ширења капацитета на 2 милиона путника јер је имао скоро 1,2 милиона 2019. иако је капацитета до 1м. У мају долази Wizz са десетак линија, те успоставља базу у СА, враћа се Swiss на линији СА-Цирих, Lufthansa СА-Франкфурт, FlyBosnia... :lol: Сјети се да Тузла (а до прије пар година и Мостар) цепа бањалучки не за вечеру или ужину већ за "под зуб" јер су нажалост на позицији подобни, а не способни као и свугдје на усраном Балкану. Ипак треба задржати трунку неутралности ма колико били огрезли у мржњи. :D

Загађење ваздуха јесте проблем и треба му системски прићи, али опет нажалост проблем је многих балканских градова. Ево тренутно:

5. Приштина 186 индекс квалитете ваздуха
8. Загреб 166
9. Београд 164
25. Сарајево 112

и Бања Лука загађенија од свих осим Приштине са индексом 177. :(

https://ibb.co/gtpm3Mj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Čak i Trebinje ima taj kolektor/separaciju, dok banjalučka govna odlaze u Vrbas.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 21:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2021, 20:43
Postovi: 8
kristijan borik je napisao:
Beograd EKV ili Jelenu Karleusu , Zagreb Parni Valjak ili pojma nemam :D Sve se mijenja od Sarajeva pa do Skopja , nije samo u BiH se raselilo , pitaj Beogradjane kakvo je sad stanje ...isto sto se Sarajlijama onim normalnim gade Sandzaklije , tako se Beogradjanima gade iz Bijeljine , Gacka i td..


Урбано госпоче са Борика се лако да препознати. :D Није нигдје идеално, али испадоше градови регије Париз у којем делују Пјаф, Пикасо, Брел итд, а Сарајево ето бедно, јадно има те одвратне ликове.

Додао бих још да се ником нормалном нико не гади због мјеста одакле долази већ због понашања. Место у којем ћемо испасти из трбуха не можемо бирати, али остало и те како можемо унапредити, кориговати и сл.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bileća npr ima postrojenje za obradu otpadnih voda, jer nije ok da to ide u jezero, a Trebinjci to piju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 21:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Kad su Sarajlje naučile ćirilicu i od kad pišu ekavicom?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Možda online translator.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 26 Feb 2021, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Nikad nisu naučili razlikovati č, ć, đ, dž.......slušam to svaki dan. Kada čujem pitanje "jel' meko il' tvrdo?", tačno dobijem osip.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
hadzidado je napisao:
Nikad nisu naučili razlikovati č, ć, đ, dž.......slušam to svaki dan. Kada čujem pitanje "jel' meko il' tvrdo?", tačno dobijem osip.

Za to postoje ljudi koji su se skolovali da pomazu ljudima koji imaju taj poremecaj u izgovoru.

Nego najveci problem Sarajeva nije ni zagadjenost niti tramvaji ili nesto trece, nego ljudi koji zive tamo.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 14:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2021, 20:43
Postovi: 8
Скева, има истине у томе, али опет кажем, зар то није више излизано и проблем свих градова након рата?! Ево мени се сер* од:

1. Загрепчана којима су се 'ерцеговци, Босанци итд 'усрали' у град
2. Бањалучана који за све криве избеглице које су се то стационирале и упропастиле ту светињу
3. Сарајлија којима су исто други криви, посебно Санџаклије
4. Београђана којима ови из унутрашњости и Српске/Босне како оћеш кроје капу
5. Новосађана који ове наше од преко Дрине по некој генерализацији не воле ни нацртане видети јер им уништавају град (прича око Галенса нпр)
6. Мостараца нових и старих који за све криве ове из западне Херцеговине, Сарајева, Бога-Оца, а сами нису у стању нешто покренути поред свега што имају

И тако у недоглед... Примећујеш шаблон. Путовао сам свугде по тим нашим просторима и свугде је иста прича.

А Зока, ти да пишеш ћирилицом знао би да у српском не постоји САРАЈЉА. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Ma nisam ti ja pristalica tih sablona, ali stvarno problem Sarajeva su ljudi, tj njihov mentalitet. Nije problem ni u vjeri, naciji, boji koze, ociju, kose bla bla, problem je u mentalitetu. Najveca govna u BiH zive u Sarajevu i Brckom, prosao sam BiH uzduz i poprijeko i imam podlogu da to kazem.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 14:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2021, 20:43
Postovi: 8
Ево рајвоСа је купило чини ми се 25 нових трола од бјелоруског Белкомунмаша који воза и у БГ, Санкт Петерсбургу и у источном блоку. Угл они могу возати до 10км и без контактне мреже па ће линија за Вогошћу бити враћена и пре него се стави мрежа.

Spoiler:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kanton-sarajevo-odlucio-za-15-miliona-eura-kupiti-bjeloruske-trolejbuse/210105061


И поступак са ширењем мреже у Храсницу и набавком нових трамваја је у току, не знам колико пратите. Изгледа да ће Сарајево напокон добити нове. У трци су Шкода, Алстом, Дурмазлар, Штадлер и ЦАФ.

https://www.klix.ba/biznis/ovo-su-poten ... /210110023

Ја типујем на Турке јер су освојили доста источног тржишта (Пољска и сл), јефтинији су, а и овај Панорама модел је одличан и са естетске тачке, плус није незамисливо да у Сарајеву Турци свакако побиједе. :D



Ето, није офтопик, нек' и туристи знају. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 14:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Što znam sarajlija iz Sarajeva, normalni su ljudi. Al ovi izbjegli iz Sarajeva su posebna priča.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Nego posto vidim da si upucen, reci mi svoje misljenje sto se grad ne siri tamo na one poljane prema Hrasnici, nego se kace po brdima? Boje se poplava ili sta? :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 27 Feb 2021, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Bajo moj, kad Miljacka nabuja....ih!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 01 Mar 2021, 20:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2021, 20:43
Postovi: 8
skeva je napisao:
Nego posto vidim da si upucen, reci mi svoje misljenje sto se grad ne siri tamo na one poljane prema Hrasnici, nego se kace po brdima? Boje se poplava ili sta? :D


То је ваљда све водозаштитни појас у којем је строго забрањена градња јер су у близини изворишта, Врело Босне, Алеја... Верујем да кад није букнула 2000их неће никад. :lol: Сети се прашине за београдски Макиш и метро.

Него, шта мислите, с једне стране би ми било жао дирати Шехитлуке/Бањ брдо, а с друге стране су ми сарајевска жичара и овај ресторан и хотел одлично одрађени...

Slika

Slika

Овако нешто у БЛ, да или не?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 01 Mar 2021, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Naravno

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 01 Mar 2021, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Planirana je žičara i u BL, ali to čeka neka bolja vremena. I bilo bi lijepo da ne diraju Banj brdo i Trešnik. Mada bila žičara i prije rata.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 01 Mar 2021, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
beIIatrixblack je napisao:
skeva je napisao:
Nego posto vidim da si upucen, reci mi svoje misljenje sto se grad ne siri tamo na one poljane prema Hrasnici, nego se kace po brdima? Boje se poplava ili sta? :D


То је ваљда све водозаштитни појас у којем је строго забрањена градња јер су у близини изворишта, Врело Босне, Алеја... Верујем да кад није букнула 2000их неће никад. :lol: Сети се прашине за београдски Макиш и метро.

Него, шта мислите, с једне стране би ми било жао дирати Шехитлуке/Бањ брдо, а с друге стране су ми сарајевска жичара и овај ресторан и хотел одлично одрађени...

Slika

Slika

Овако нешто у БЛ, да или не?


Šta je tu lijepo ? Jel' uništavanje prirode da bi golotrbani mogli da se prežderavaju ? Što napisa daniell, ne bi valjalo da nešto slično urade i na Šehovima, već da ostane rekreativna zona, mada su usrali već sa onim Novak restoranom i hotelom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Сарајево
PostPoslato: 01 Mar 2021, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Ovdje je planirana žičara u BL. Tu neka i grade, ako već hoće nešto po brdima. Ostalo neka ne diraju.
https://www.banjaluka.rs.ba/wp-content/ ... _obala.jpg

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs