banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: RYANAIR - iskustva
PostPoslato: 22 Feb 2020, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Planiram ove godine po prvi put ici sa ovom kompanijom pa me zanima kakva su iskustva onih koju su vec letjeli sa njima. Kontam sad na proljece jedan izlet sa zenom do Berlina, uzeti 2 karte STANDARD i doplatiti za jedan onaj mali kofer od 10kg (mislim da je doplata 8eura). Vidim da su dozvoljene dimenzije 55*40*20 , ali moj kofer je 57*38*22 , pa me zanima jel to bas gledaju u cm, ili su to neke odokativne mjere ? Sta je jos zanimljivo za ove niskobudzetne prevoznike, trebam li na jos sta obratiti paznju?

Jel iko uspio vezati letove iz BL za neku drugu destinaciju...tj koliko su sigurni zbog kasnjenja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 17:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Летио БЛ-Берлин и каснио дан. :) Али добро, било је лоше вријеме, а о општој конфузији око отказивања лета коју су заједничким снагама узроковали званичници БЛ Аеродрома у сарадњи са званичницима Рајанера, неком другом приликом. :) Лет Берлин-БЛ није каснио.

Иначе, нисам видио да мјере никоме димензије кофера који иде у кабину, мада је мени тета на "гејту" хтјела да (до)каже да ми димензије не одговарају (а ја мјерио својеручно) али јој је друга тета рекла да је кофер ОК.

Ништа друго за додати, све у авиону се плаћа, од воде па на даље, тоалет је још увијек бесплатан. :) Боинг 737 - 800, и вози Мишко.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Sestra je letjela iz Banjaluke za Brisel. Nije znala da treba 2 sata prije leta online chekirati kartu, pa je morala platiti jos 50 eura kad se cekirala na aerodromu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 20:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Letio dva puta sa njima, za ta dva puta nije bilo kasnjenja cak su i ranije stigli. Sto se tice kofera cak iako bi gledali dimenzije kofera njihov onaj sanduk za provjeru je veci nekoliko cm , tako da nemas frke.
Za visoke ljude moze da bude problem dosta je skuceno, meni sa moji 170 je taman ali nekome sa 190 mislim da je problem. Obavezno online Chek in i nema frke ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
blaf77 je napisao:
Sestra je letjela iz Banjaluke za Brisel. Nije znala da treba 2 sata prije leta online chekirati kartu, pa je morala platiti jos 50 eura kad se cekirala na aerodromu.
Da je provjerila desetine mailova ili pročitala uputstva, ne bi toga bilo.
@Wizzy_bl Što se tiče ručnog prtljaga, dozvoljavaju koji cm razlike ali torba/kofer ne smiju imati točkiće. Drugo, obrati pažnju da nemaš dezodoransa,oštrih predmeta ili ostalog što ne smije biti ni u jednom ručnom prtljagu na aerodromima. Kašnjenja sam doživljavao ali max 45 minuta. Ne zavisi sve od naše kontrole leta,moraju dobiti i ostale dozvole. Kašnjenja nije bilo zbog prevoznika konkretno već vremenskih uslova. Koristio sam njihovu aplikaciju za kupovinu karata i za online check in. Za naš aerodrom obavezno ištampaj karte. Eto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 21:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Pošteni Srda je napisao:
@Wizzy_bl Što se tiče ručnog prtljaga, dozvoljavaju koji cm razlike ali torba/kofer ne smiju imati točkiće.

Ајде?!?

Ја свој "уролао" најнормалније.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jebiga, tako piše. A imaš i ručni koji se doplaćuje pa možda si imao i tu opciju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2020, 21:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па са тим који се доплаћује је и кренула тема.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2020, 11:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2019, 14:03
Postovi: 69
Ја сам летио Бања Лука-Брисел-Барселона и Бања Лука-Берлин ,мање више све било уредно једино је лет из Брисела за Барселону каснио неких сат времена.Што се тиче чекирања карата то можеш урадити 48 сати прије лета а мислим да може и доста раније ако доплаћујеш да бираш сједиште.То за сједиште по мени и нема неке потребе јер обично летови из и у БЛ нису скроз попуњени па се можете и пребацити кад авион полети.На овим аеродромима у ЕУ може се карта и на телефону имати док мислим да је код нас обавезно одштамати.

_________________
Како брат?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2020, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ja ću da ih "testiram" letom do Brisela krajem marta :).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2020, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ja sam letio za Memingen i nazad, nije bilo kasnjenja, avion je bio poprilicno pun oba puta, cekiraj se online obavezno kao sto su te savjetovali. Prtljag mi nisu ni vagali ni mjerili...Mjesta za noge jako malo, ali za ove pare stvarno nemam zamjerke :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2021, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ne razumem zasto svi imaju neke predrasude prema Rayanair-u? Kompanija kao i svaka druga. Low budget u smislu da kad si on board nista ne dobijas i sve se ekstra placa. Zbog kapaciteta aviona, dosta skupljena sjedista tako da bas nema komoditeta. Oni visi, treba da ekstra plate za vise prostora inace im bas nece biti ugodno putovati. Iskreno, dosta sam putovao s njima i ne mogu da kazem da sam jeftino placao karte iako se zvanicno vode kao low budget. Oni imaju s vremena na vreme akcije gde se moze kupiti jeftina karta (20EUR u jendom smjeru) ali ako ju kuoujes mjesecima unapred. Generalno, i njihove karte sam znao skupo placati (+200EUR povratna) pogotovo prema/iz Brisela.
Zadnji put kad sam letio iz Brisela za BL, sjedio sma s nekih Holandjanima, momci dosli na vikend u BL. Ja platio kartu oko 150EUR a oni kupili mjesecima unapred, povratnu 20EUR


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs