banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Sep 2018, 09:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Maj 2017, 01:38
Postovi: 17
Još dok sam klinac bio jedna od najomraženijih stvari mi je bila kada putujemo negdje, npr. na more, ili u Beograd, kako kroz sve gradove samo prozujimo, nigdje se ne zaustavljajući. Čak i kad se pravi neka pauza, to se radi s jasnim ciljem žderanja, pijenja i ostale fiziologije. Dakle, birtija, ništa grad. Uvijek sam imao želju da se zaustavim malo i u tim nekim, ne tako bitnim gradovima, da malo prošetam po njima, izvidim kakvi su, obiđem ih, nešto u njima pojedem i popijem itd.

Mnogo godina nakon toga, odem na ljetni kurs jezika u Italiju. U mjesec dana koliko je trajao kurs obiđem bar jedno 10 gradova u bližoj ili daljoj okolini grada u kom sam bio smješten Ređo Kalabrije. Tu spadaju gradovi kao što su Palermo, Sirakuza, Katanija, Noto, Taormina, Tropea, Šila, Ćefalu... itd. I skontam da mi je bilo fenomenalno i da sam se baš izgotivio.

I onda se vratim u Banja Luku i krenem razmišljati: je*ote pa ja bolje poznajem gradove u Kalabriji i Sicijiliji, nego u svojoj rođenoj državi. Jeste da je Italija turistička velesila i da se u svakoj njihovoj vukojebini ima šta vidjeti, a da o većim gradovima i ne govorim, to sve stoji. Al opet, pa sigurno i kod nas ima ponešto interesantno da se vidi... a sve i da nema... radi zadovoljenja čiste radoznalosti, kao i radi bolje orijentacije i shvatanja podneblja na kome se živi, treba poznavati i naše gradove, tj. u mom slučaju druge gradove sa našeg područja, pored Banjaluke.

Skontam. Jesam bio u Prijedoru? Jok. Doboju? Jok. Prnjavoru? Samo u prolazu. Mrkonjiću? Jok, samo u prolazu, kad sam išao na Balkanu. Itd... da sad ne nabrajam. Poenta je da skoro nigdje nisam bio van BL, osim u prolazu. I to je bilo tako prije nekih 5 godina. I onda ti ja krenem lagano da obilazim, obično vikendom, sjednem u bus, i zapičim se negdje. Promjenim sredinu na jedan dan. U početku sam pokušavao da nagovorim ljude iz ekipe da idu sa mnom.
Ajmo malo skoknut do Prijedora da vidimo šta se tamo radi!
Ajmo malo do Doboja, da vidimo kakvi su ćevapi u Doboju!

Uglavnom nisam nailazio na razumijevanje za takve predloge. Reakcije su bile tipa: Jesi normalan šta ćeš tamo, to je vukojebina, nema se šta vidjeti i sl.

I onda sam reko, ma je*ite se svi, odoh ja sam. :D I tako je i bilo. Jedina iznimka je bio Mostar za koji sam uspio nagovoriti druga da ide sa mnom, i Zagreb u koji sam otišao sa drugaricom.

Dakle, krenuo sam lagano da obilazim gradove. Nije to baš bilo česta akcija, ali kroz period od par godina, obišao sam dosta toga.
Elem, evo mojih utisaka iz nekih od gradova koje sam obišao iz bliže i dalje okoline.

Prnjavor: Mali, ali simpatičan i kompaktan centar. Na brdu je grad. Djeluje prilično razvijeno i bogato, nije zapušten. Van centra su uglavnom kuće, i to često solidne, velike, sa finim fasadama. Klopa, onako, ništa posebno, bar ono što sam ja jeo.

Prijedor: tamo sam bio 2013. Tad je djelovao malčice kao zapušteno... Ono nije tako mali grad, ali ti djeluje isprazno, osim glavne ulice pješačke koja je i Bože pomozi. Ona robna kuća na trgu je Bože sačuvaj. Obale nisu uređene kao što bi trebale biti. Sve u svemu, nisam posebno oduševljen.

Doboj: Iako je po broju stanovnika manji, djeluje mi urbanije od Prijedora. Ima u gradu i solitera solidan broj. Onaj dio prema tvrđavi i ispod nje djeluje poprilično orijentalno. Tvrđava je ništa posebno, ali se treba na nju popeti jer se odozgo vidi cijeli grad ko na dlanu. Probao sam ćevape i nisu mi nešto... lepinja je poprilično vlažna, natopljena. I to je bilo 2013. dakle prije poplava. I djelovao je grad malo zapušteno takođe, ali ne znam da li su ga sad malo umili nakon 2014-e.

Novi Grad: Kad sam došao na autobusku stanicu bio sam šokiran količinom prljavštine i smeća. Njima je autobuska stanica napuštena, zgrada stanice uopšte nije u funkciji, ali je stanica i dalje na tom mjestu i gle čuda, funkcioniše. Kako? Pa fino, zoveš lika na mobilni i pitaš ga kad će koji autobus da naiđe (na toj aveti od zgrade je negdje napisan kontakt telefon) i on ti kaže. A kartu kupuješ u autobusu. Pored toga grad me jako prijatno iznenadio iako je i on zapušten. Vidi se da je to nekad bio značajan grad i da ima popriličnu istoriju. U samom centru nalazi se jedno brdo, koje djeluje mistično, puno je nekakvih da li stećaka, da li starih grobova, i kad se popneš na vrh tu je veliki spomenik "Majka partizanka" koji takođe djeluje prilično jezivo, ali i veličanstveno.
Oko tog brdašca u centru, smješten je sam urbani dio grada. Njega ograničava rijeka Una koja tu pravi jedan zavoj, tako da je centar, skoro kao poluostrvo okruženo Unom i sa druge strane Sanom, koja se tu ulijeva u Unu. Grad ima finu šetališnu zonu, Karađorđeva ulica, koja ima i dosta starih građevina. A uz samu Unu takođe ima veliki kej, tj. šetalište. Sam centar djeluje umiven, ali je okolo pomalo zapušteno. Ogroman i lijep hotel "Una" na samoj obali je napušten i djeluje sablasno. Priroda je prelijepa, ali je malo divlje. I na tom keju obale su neuređene, ima često korova, stepenice kojima se silazi zarđale, popucale, itd. Sve u svemu, grad koji ima dosta turističkog potencijala kad bi se uložilo novca malo u sređivanje i umivanje. Divna priroda.

Derventa: Takođe je centar na brdu. Imaju glavni trg iz dva dijela. Na jednom dijelu dominira velika i lijepa pravoslavna Crkva uspenja presvete Bogorodice, a drugi dio je kao neka skraćena verzija Gospodske, gdje su smješteni sve jedno do drugog, opština, neka osnovna škola u starom stilu, starija zgrada, kaotlička crkva svetog Jure (vrlo neobična), džamija, kulturni centar i gradska biblioteka. Taj tu dio čini lijepu i interesantnu arhitektonsku cjelinu. To je što se strogog centra tiče. Dole kad se krene spuštati prema rijeci ima onako podosta zgrada, ima ih i finih sa fasadnom ciglom, ima i lijepo uređenih kuća, uglavnom ljudi vode računa o dvorištima, sade cvijeće itd. A opet, ima dosta i kuća oštećenih gelerima, od kojih su neke još uvijek potpuno izbušene kao švajcarski sir. I ima i djelova u centru, maltene, gdje možeš naći zapuštene livade, sa korovom visine metar -dva.

Kotor Varoš: Ima života, nije mrtav grad. Uglavnom je glavni dio uz glavnu ulicu, onako usko a dugačko. Ima solidnih kafića. E onda na jednom mjestu ima da se skrene, i odatle se ide ka drugom dijelu grada koji je poprilično izdvojen a to su Repište i Novo naselje. Taj dio ne djeluje zapušten, već djeluje nedovršen... kao da još nije do kraja definisan. Zbog velikog broja uspiješnih firmi, Sportek, npr. Kotor Varoš se razvija, ima i novih zgrada koje se prave. Sve u svemu, nije loše. Od značajnijih građevina izdvojio bih modernističku, priličn neobičnu katoličku crkvu.

Čelinac: Ja ga iskreno doživljavam maltene kao dio Banja Luke... jer je toliko blizu. Opet, ima svoju neku osobnost. Sve se vrti oko onog mosta pored crkve u strogom centru. Tu su i kafići i institucije i većina akcije. Glavni dio grada je sa desne obale Vrbanje, ali meni je ljepši dio s lijeve obale Vrbanje, prema brdu. Sa lijeve strane je i crkva i opština itd. Grad nije zapušten, ima lijepih kuća. Širok je prostran, ali djeluje rijetko naseljen. Ono, mirno, opušteno... nije loše za život... ali je prosto grad jako mali.

Laktaši: Pa i ne djeluje mi baš kao grad. Više kao neko veće selo sa par zgrada. Vidi se da imaju para, al realno i nema baš šta da se vidi. Lijepa im je crkva. Isplati se otići na bazen ili na Slatinu koja takođe pripada Laktaškoj opštini.

Sarajevo: Djeluje urbanije od Banja Luke... ima baš ogrnomnih zgrada u novom dijelu i dosta se i gradi. U centru isto ima kafića koliko oćeš kao i kod nas. Al generalno gledano, nije mi ljepši od Banja Luke. Previše mi je skučen grad oko tog glavnog pravca istok-zapad, od Ilidže prema Baščaršiji. Imaju prelijepu pravoslavnu i katoličku crkvu, kao i staru pravoslavnu crkvu, iz ne znam kojeg vijeka, ali je baš stara i istorijski značajna. Imaju naravno mnogo džamija, naročito na Baščaršiji. Baščaršija, šta ja znam... stvarno je doživljaj sve to iskusiti, doživjeti. Baš je strogi orijent. Samo se prodaju razne tako stvari starinske, suveniri, džezve... Gužva. To treba posjetiti, turistički je zanimljivo. Što se ćevapa tiče jeo sam ih kod Želje, i dobri su, ali sam očekivao možda i bolje. Sledeći put kad odem ješću kod Ferhatovića, možda su tamo bolji. Generalno grad ima dosta orijentalih elemenata i atmosfere, ali pored toga, prisutan je i taj neki opušteni urbani đir, i to je sve izmiksano, jedno pored drugog. Vrijedi otići.

Zagreb: Grad mi je djelovao hladan poprilično i bezličan. Klasične ulice, sive fasade, mnogo saobraćaja. Onda kad sam došao u centar... Hm... Na trgu Bana Jelačića je bilo baš dosta nekih što dijele neke letke, (to je bilo 2011. prije nego što su ušli u EU)... uglavnom proevropske tematike, te inicijative ovakve onakve, i sl. Trg sam po sebi je veliki i lijep. Ali ništa spektakularno. U kafićima sam sjedio, djeluju malo previše uvježbano i lažno ljubazni, kao da su robotski naučili neke fraze i manire. Tako je barem bilo u centru. Gore kad se popneš oko katedrale i Gornji grad. To je malo ljepše, ušuškanije, ali se tu isto ništa posebno ne dešava. Mene je jedino oduševila Tkalčićeva ulica. Tu ima dosta kafića, restorana, pabova sa kraft pivima i dobrom klopom. To je neki fazon kao Skadarlija, samo više u srednjoevropskom fazonu. Tu mi se baš svidjelo, nema šta... Volio bih opet otići da malo obiđem neke stvari koje sam prvi put propustio.

Beograd, tu mi je rodbina i znam ga kao svoj džep, pa prema tome ne mogu ni pisati objektivno kao neki turista. Volim Beograd, ne zato što je nešto posebno lijep, nego prosto zato što je to Beograd. Pa bih ga prema tome stavio u sasvim drugu kategoriju. Meni je uvijek drago šetati po centru, Knez Mihajlova, Kalemegdan. Ada ciganlija je nešto sa čim se malo koji grad može podičiti... znači toliko veliko kupalište skoro u centru, sa tolikim brojem kafića, rijetka je stvar. Hram Svetog Save baš dobro paše Beogradu i lijepo se uklapa u njega. Beograd je generalno grad sa dosta problema u saobraćaju, nije kompaktan, razbacan je, tako da se može posmatrati i kao skup više odvojenih cjelina, prije nego kao jedan grad. Al sve to što u njega spada, od Zemuna, preko Novog Beograda, centra, Vračara, itd... Sve to ima neke svoje čari, i generalno se uklapa u taj neki opšti duh Beograda. Za Beograd se ne može reći ni da je divlji i zapušten, niti da je umiven, jer prosto velike su razlike od dijela, do dijela. Ono što je možda zajedničko za cijeli grad je da je dosta onako napet i užurban i dinamičan, osim možda baš u nekim mirnijim stambenim naseljima (tipa Cerak Vinogradi).

Smederevo: Jako lijep centar sa puno kafića u glavnoj ulici. Dio uz Dunav daleko ispod svog potencijala, zapušten. Velika i lijepa tvrđava i jedna od rijetkih sačuvanih tvrđava srednjovjekovne Srbije, prije turskog doba.

Novi Sad: Samo sam jednom bio i obišao samo centar i Petrovaradin. Glavna ulica i nije nešto posebno. Katedrala je lijepa. Dunavski park je prelijep i veliki. Petrovaradin je baš fino sređen. Al nekako očekivao sam možda više. Malo sam nekako blago razočaran. Miran je i nema neke sad ekstra dinamike. Mislim da sam kratko bio i nisam mu dao dovoljno šanse. Htio bih ići ponovo.

Jajce: Zaista, zaista vrijedi obići. Prvo što je vodopad veličanstven i što je generalno priroda oko Jajca prelijepa. Drugo, što u centru ima na brdu stari grad, koji jeste malo zapušten, ali je stvarno lijep, i stvarno autentičan. Dosta otomanske arhitekture. Solidna tvrđava na brdu sa koje se vidi cijelo Jajce. Ima i turista nezanemarljiv broj. Jeo sam ćevape kod Asima i odlični su. A ta Asimova ćevabdžinica je isto u nekoj tipičnoj turskoj kući, maltene kao čardak, ne znam kako bih definisao. Znam da je bilo pohladno unutra. Zato je ljeti vjerovatno prava stvar.

Kako vi stojite sa obilaskom gradova? Da li vas zanima?

Ja stvarno volim obilaziti gradove, i na to-do listi mi se nalazi još dosta gradova koje želim obići, što u regionu, što u svijetu. Mislim da je obilazak gradova u regionu dobra stvar kako radi razumijevanja podneblja, tako i kao priprema za obilazak svijeta, jer se onda lakše može praviti komparacija, i možemo takođe i tuđe bolje razumijeti i cijeniti, ako poznajemo i cijenimo i svoje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
fabricio je napisao:
Ada ciganlija je nešto sa čim se malo koji grad može podičiti... znači toliko veliko kupalište skoro u centru, sa tolikim brojem kafića, rijetka je stvar.


Odeš na Adu u 8 ujutro vani hladno, a voda topla. U 11 već se gotiviš sa sjajnim girosom. :D

Kao mali sam se redovno kupao u Vrbanji. Moglo bi se to očistiti/srediti kao sjajno kupalište ako nije zagađeno.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
У Градишкој што западне за очи је то да као да се фасаде које се ставе на зграде и куће не мијењају, колико год да су старе. А има много граћевина од прије 1. свј. рата, мада их је већина оронула и напуштена нажалост. Честе гужве због гр. прелаза, па ако са магистрале хоћеш да скренеш негдје, то често буде немогуће без чекања, зна се колона отегнути до петље, тј. улаза у ужи дио града. Центар, главна улица, онако фино то изгледа колико сам успио да видим, Сењак је Градишки Борик, мјешавина са Булеваром... Обалу Саве нисам успио да скапирам, ишао сам тамо само пословно. И дефинитивно, град ћевабџиница. Има их на сваком кораку, брат брату трипут више него у читавој БЛ :confused2:

Од БЛ ка тамо пролази се и кроз Лакташе који су спојени са БЛ, срасли. Па и Челинац слично, мада мислим да кад се иде ка тамо има нека пауза у насељености...

Бијељина-фин трг, онако види се да се не ради о градићу, aли осим одређених зграда, остало чине куће. Има простора гдје да се развија. Изградили су манастире, цркве, Слобомир универзитет који личи на тврђаву, етно село... Још само треба да направе римске ископине :lol: Хоћу рећи, не може се сад изградити оно што се није кроз историју стекло ;)

Брчко ми личи чак некако и урбаније од Бн. Али тамо сам био само у пролазу, иако довољно да сам за тих икс пута што сам прошао сконтао то :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 21:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Maj 2017, 01:38
Postovi: 17
Mostar: Za prvi maj skokno tamo s drugom. Bili smo smješteni u muslimanskom dijelu. Očekivao sam da će biti zlo i naopako, al sam skonto da sam džaba imao predrasudu. Taj je dio čak onako stariji i ima više nekog šmeka. Paralelno sa Neretvom ide neka kao glavna ulica šetališna zona. Ima turista koliko ti duša hoće, dobrim dijelom iz bliskoistočnih krajeva. Kako se prilazi starom mostu i starom gradu sve veća gužva. Na mostu bukvalno krkljanac koliko ima turista. Pređeš mosta (na hrvatsku stranu), nastavlja se stari grad. Sam stari grad je s obe strane u istom fazonu. Na hrvatskoj strani ima i neka još rječica što prolazi što se ulijeva u Nerertvu i na njoj mali mostić koji izgleda isto kao stari most. Tu ima dosta i kafića, restorana. Ima i pab i to odličan, "Black Dog". Napolju je WC na kome piše "Ovdje istačemo Žuju" :D Hrvatski dio je onako moderniji, ali ništa posebno bezličan. Jedino ona crkva ima stvarno ogroman zvonik. Iznad muslimanskog dijela ima i naša crkva koja se trenutno obnavalja (ogromna). Bili smo i u nekom tržnom centru kockastog oblika (bukvalno) jer ide u visinu skoro isto kao u širinu. Spolja djeluje moćno, unutra kad uđeš i nije nešto. Bili smo uveče i u nekom klubu na hrvatskom dijelu gdje se puštaju "cajke" kako oni vole da kažu. Što se cajki tiče kod njih to budući zabranjeno voće, je obično još grđe i naglašenije nego kod nas. Jer kod nas je "normala" (nažalost), pa se trudimo da pustimo nešto koliko toliko pristojno. A kod njih je taboo. Pa onda ona mjesta gdje se taj tabu krši, oni ga baš prekrše, onako momački... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Slazem se za Prijedor. Meni je uvijek ostavljao neki sumoran utisak. Ali mi je uvijek djelovao znatno urbanije (kad si vec to spomenuo) od Doboja. Time ne mislim toliko na broj visespratnica itd. nego vise na neki ambijent na ulicama. Sanski most- grad kafica i kupalista u samom gradu. Kljuc zapravo, ako sam dobro zapazila, cine nepravilni nizovi raznih gradjevina oko jedne jedine ulice + tvrdjava.

EDIT
Btw, Novi Sad nije to sto si ti vidio. Moras opet otici.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Sunce te jeblo šta je ovo

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2018, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Kon Tiki reportaže "obični puk level"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2018, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
I meni je želja da obiđem čitavu Republiku Srpsku, PD, Kostajnicu, Dubicu, Novi Grad, Srbac, Čajniče.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2018, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Novi Grad je jedan od ljepsih gradova, posebno ako se ode ljeti, onaj dio uz Unu ( Kej) od Ade do granicnog prelaza.
Cijeli grad je ljeti na Uni, grad ima sarm, Novi zaista vrijedi obici, jedan vikend preko ljeta. I u samom gradu se moze kupati na Uni, ima lijepih mjesta.

Nisam, nazalost, bio u Kostajnici i Dubici, prolazio jesam, ali nisam svracao, pa ne mogu napisati nista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2018, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
fabricio je napisao:
Mostar: Pređeš mosta (na hrvatsku stranu), nastavlja se stari grad. Sam stari grad je s obe strane u istom fazonu. Na hrvatskoj strani ima i neka još rječica što prolazi što se ulijeva u Nerertvu i na njoj mali mostić koji izgleda isto kao stari most.

Stari grad sa obje strane Neretve pripada istočnom dijelu, odnosno muslimanskom. Hrvatska strana je ipak malo dalje, iza Bulevara. Neretva nije granica podijele. Ta rječica koju spominješ zove se Radobolja.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Nu?!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Dukke je napisao:
Novi Grad je jedan od ljepsih gradova, posebno ako se ode ljeti, onaj dio uz Unu ( Kej) od Ade do granicnog prelaza.
Cijeli grad je ljeti na Uni, grad ima sarm, Novi zaista vrijedi obici, jedan vikend preko ljeta. I u samom gradu se moze kupati na Uni, ima lijepih mjesta.

Nisam, nazalost, bio u Kostajnici i Dubici, prolazio jesam, ali nisam svracao, pa ne mogu napisati nista.


Novi Grad je savrsen ljeti, dok je zimi za samoubistvo. Nesto poput mora

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2018, 00:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Maj 2017, 01:38
Postovi: 17
Kozarska Dubica:
Van centra sve kuće, ništa posebno. Sam centar mali, ali iznenađujuće lijep. Imaju glavnu ulicu-šetalište duže od gospodske i sa dosta kafića i baš finim fasadama. Područje uz Unu nije baš lijepo sređeno, mnogo mi je ljepša Una u Novom Gradu.
Blizu centra se nalazi i svetosavski centar, tu je uz crkvu, još neka crkvena građevina, baš lijepa i moćno izgleda.

Kneževo:
Zaista mali grad. Sve je tu, kompaktno zbijeno. Osim lijepe prirode i planinske klime, nisam primijetio ništa drugo interesantno. Grad je noviji, ima solidan broj zgrada (s obzirom na veličinu). Ali je baš mali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs