banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Avg 2018, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nije ovdje toliko lose :)

Sutra idemo za Skadar i Tiranu, pa prenosim utiske.Slika

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kakva je situacija na nudističkoj?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nisam isao na nudisticku,samo po kafanama na Velikoj plazi...al more je toplo, pijesak sitan, ko voli taj fazon...nek mu Ulcinj bude iduca destinacija.

Cijene su malo podigli, tako da je velika piva 3 eura, lezaljke (2 + suncobran) 6 eura, kafa 1-1.5eura...sve u svemu, tu su negdje kao HR, jedino sto ovakve plaze nema u HR, pa ko voli...slobodno. To sto su i meni ljudi srali, sta ces tamo puno umotanih, cak se i umotani kupaju, bla bla bla...to je suplja stereotiona prica. Na hiljadu ljudi je mozda 1 umotana, vise cess ih vidjeti kad odes u Travnik.

Sve u svemu, Ulcinj je za preporuku svima onima koji vole sunce, pijesak i przenje na suncu, kao i ljude sa malom djecom. Meni je i dalje bolja Dalmacija i Istra.


Nakon CG, presli smo u Albaniju. Prvi dojam jeste guzva na granici, medjutim, na kraju su ubrzali, pa nam pasose nisu ni uzeli, samo mahnuli rukom ulazi. Voze malo ostrije, bez nekog reda i pretjeranig postovanja ogranicenja. Dolazimi u Skadar, tj prvo na tvrdjavu. Objekat je fenomenalan,tj njegov polozaj,nesto kao iz Igre prijestola.Hodajuci po zidinama sam samo razmisljao kako je ovo neko mogao osvojiti i koliko je samo ljudi poginulo u raznim osvajanjima u proslosti. Nakon toga grad Skadar. Mogu samo reci da je grad prilicni cool, uredjen...dosta parkova, kafica, restorana...popili smo dobru kafu i dobar rucak klopali (kafa je oko 1KM, corba i pizza u nekom fensi restoranu cc 5eur, sigurno ima i jeftinije). Hodajuci po samom centru, vidim na nesto me jako podsjeca, a to je na ulicu SKADARLIJU, to je taj fazon,kaldrma + kafane. Ko je koga tu iskopirao, ne znam,ali mi je to bila prva asocijacija.


Odlazak za Tiranu, put je solidan, u nekom dijelu ide i auto put, negdje malo zagusi kakav sleper i bager, ogranicenje su prilicno niska...znaci 50 ,pa 80..ulazak u Tiranu ok,prihvatljivo, manji problem sa navigacijom (izgleda stare karte), al brzo se vracam na pravi put, medjutim ulazak u sam centrar (tj na onaj neki glavni kruzni tok), e tu je kolaps...realno imas 3 trake auto puta koje idu ka k.toku, te se jos 2 sporedne ukljucuju sa strane...na kraju se nadjes u nepreglednij koloni kija koristi 10 traka, ne znam ni sam kako,, i samo se graju i sviraju, udaraca nema...nekako isplivao dosao do hotela koji je smjesten na nekoj uzbrdici gdje su sve ambasade, kao Dedinje.

Odlazak u setnju do tog dijela gdje se obicni izlazi, tzv BLOK (proguglajte pricu o tkm naselju, zanimljiva je). Ostao sam u soku, najblaza rijec. Sve ssm ocekivao, ali ovo ne...Ne mogu porediti sa BL, pa cak ni sa ZG,napucano jr samo tako (ok , naselje je elitno,al opet..). O umotani ne treba trositi rijeci, nema niti jedne, ribe su im prelijepe i napucane, a sto se samih ljudi tice,razlike u fizionomiji nema nikakve ( mi smo navikli na ove sa Kosova, al nije to). Kafana kao u prici, sve su napucane u unutra i sa vana, kao npr. Jova bar...e ssd zamisli da imas u naselju 100 JOVABAR-OVA ...na kraju smo otisli na neki neboder, na 16.sprst. Pogled odlican, vjetric duva, super...jos jedns piva pa na spavanje.


Nastavljam dalje sutra

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Meni je Skadar bio uzasan. Onaj "novi" dio. Taj sa kaldrmom je lijep.
Ali, ovaj novi, prljav, neuredan, ntrpano, nabacano, o saobracaju da ne pricam. Ako ne otvoris 4 ociju, nema te. Bili smo sa djecom, pa je mozda zbog tog.
Onda butici, koji su kao napucani, a visi sijalica na kablu.
Put do Skadra je kriminalan.
Nase pasose je Crnogorac predao albanskom kolegi, jer su u istoj kucici.

Sve u svemu. Mi jedva cekali da se vratimi nazad u CG.

Al, lijepo je procitati drugi ugao. :)

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2018, 09:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Put su solidno napravili od Ulcinja do granice (bolji je asfalt i siri nego kod nas),uz par nedovrsenih dionica. Vjerovatno ce do iduce sezone biti gotov u potpunosti. Kad udjes u Albaniju (prodjes onih par sela) , put je svkako dobar (bez rupa), a i Skadar blizu.

Sto se tice saobracaja, to bih opisao kao zakon kreativnog haosa, svi voze kako im se cefne, bez ikakvih pravila, al opet to sve nekako funkcionise. Ako si imala problem u Skadru da se adaptiras na voznju, u Tiranu ne pokusavaj ni uci (gore je 10 puta).

Mislim da je to i princip po kojem oni i zive, a nama se zbog toga sve cini neuredno i prljavo. Realno, nisam vidio smece po ulicama itd... ali jesam stekao takav dojam kao ti. Kad bolje razmislim, razlog je nedostatak bilo kakvog pravila i u gradnji, kretanju auta, pjesaka, biciklista, postavljane kafica - baste, prodavnica gdje neko zamisli da bi se tu moglo.. al ponavljam..sve to nekako zivi i uklapa se.

Na prvi pogled, Tirana je ipak puno bolje osmisljena , postoje pravila ( usudim se reci i od Banja Luke),medjutim, jednostavno im je prevelik broj automobila i to stvara strasnu guzvu u saobracaju. Metro im fali sto prije.

Srecom ne moramo autom, tako da samo idemo pjehane.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs