banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 23:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jun 2017, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
To je zbog blizine vjerskog objekta.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2017, 07:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Beograd je grad otvorenog srca, mjesta ima za svakog. Ljudi nisu uopste optereceni, pa tako na pocetku Knez Mihajlove sresces brku u ovcijem kozunu, gumenjacima nalik Bugarinu, i tipa sa nekom ogromnom zmijom na ledjima. Malo dalje po kaficima one vrhunske trebice (ja sam ih gledao u filmovima za odrasle), dole na Kalimegdanu stoji muska prostituka (lik frizurom najslicniji onom nasem tipu iz Didaka), drugi tip mu namignu i niko nista sve normalno, malo dalje niz Kalimegdan Turaka (turisti) koliko ti srce hoce, zene zamotane,a onda je nekoj seljacini zasmetao golub i tako ga je krvnicki napucao nogom...i nikom nista. Dosta skup grad za zivot, sigurno je 20-25% skuplji u odnosu na Banjaluku. Saobracajna kultura puno bolja u gradu, nego na ulasku u sam grad (majmuni se ukljucuju i bas ih briga sto te ugrozavaju).

Zagreb, lijep grad, imam osjecaj da je previse ustogljen, ljudi ljubazni, kulturniji su u saobracaju (niko ti ne svira ako se pogresno prestrojis), ali i dalje mi je nekako stisnut, nema tu sirinu metropole kao Beograd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 08:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
BeckaSkola je napisao:
Ne zelim zamisliti kako li zivi Beogradjanin sa prosjecnom BG platom ako mu je cilj zivota za milimetar dalji nego da ne bude gladan, zedan, da ima sta obuci i za osnovne potrebe. Dosta skup grad a plate vrlo slabe. ZG je po standardu zivota dosta iznad BG.

Zagrepcanke pravo prefinjene zene, za zeniti. :)

Generalno ta savremena struja mladih koji odudaraju od turbo folk nacina zivota je u Zagrebu mnogo mnogo jaca. A i oni koji u ZG cine turbo folk saradu su vecinom dosljaci sa strane, Hercegovci i sl.



Moze biti, fino se prave i sve to, al ruzne brate. Banjalucanke i Sarajke su za njih izmislile svijet po ljepoti.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 01:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31181
Lokacija: Je Suis Ahmed
Neko moje viđenje ZG.

Prvo što mi se svidjelo jeste što je ZG ravan. Vjerojatno nisam vidio čitav Zg ali ovo što sam obišao pješke sve ravno zaputio sam se sa Cvjetnog trga i hodao brat bratu sat vremena i nekako sam stigao do Maksimira. Maksimir je spolja simpatičan stadion.

Potom sam se vratio nazad i tamo sam imao jednu želju da se provozam žičarom što ljude penje do gornjeg grada. Mislim da sam jedno deset puta išao žičarom gore dole, djevojci što prodaje karte ništa nije bilo jasno. Kako da joj objasnim da želim da se provozam žičarom još od 1996 godine. Tu će meni postati jasnije šta je ustvari Zagreb bio prije 500 godina. Skup crkvi na brdu iznad Zagreba. I tako uživam ja u pogledu na Zagreb sa terase Gornjeg grada vidim dimnjak u daljini a eno ga Incel.

Kad jbt puče mi nešto iznad glave zamalo sam se usro u gaće, iznad glave opali top kao da je rat. E kako je to grunulo kao u najboljim danima rata. Popnem se ja na tu kulu kad tamo jebote na jednom spratu top 76mm pitam ja artiljerca koji mu je kurac i je li mogao obavjestiti onaj narod dole da će pucati iz topa, kaže da nije u obavezi i da top puca jednom u podne. Da bi ljudi valjda znali da je podne.

Onda sam se upoznao sa nekim bakicama koji gore žive one su mi rekle da je pravih Zagrepčana sve manje, isto se i ja tako osjećam u Banjaluci. Vidio sam šareni krov crkve svetog Marka, vidio sam takođe rasute djelove zagrebačke katedrale oni je pokušavaju kao lego opet sastaviti. Potom sam prošao kroz Kamenitu kapiju tu se možete pokloniti i pomoliti kraljici Hrvata. Kada je Zagreb izgorio nekada davno u požaru samo je to mjesto ostalo netaknuto i tu ima jedna ikona i tu vjernici ostavljaju poruke zahvalnosti.

Onda sam obišao Krvavi most na tom mostu su se Zagrepčani nekada davno međusobno klali. Sviđa mi se kako ispod svakog naziva ulice stoji neko objašnjenje po kome tačno ulica nosi naziv. Ono što me je zapanjilo je ćerilica na katoličkoj crkvi svetih Ćirila i Metodija. Našao sam kuću Miroslava Krleže. Našao sam statuu Srbina Petra Preradovića pored pravoslavne crkve.

Bio sam i u zagrebačkim zimzogradima sve je za pohvalu veliko i sadržajno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 01:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
filozof sa vrbasa je napisao:
Kad jbt puče mi nešto iznad glave zamalo sam se usro u gaće, iznad glave opali top kao da je rat. E kako je to grunulo kao u najboljim danima rata. Popnem se ja na tu kulu kad tamo jebote na jednom spratu top 76mm pitam ja artiljerca koji mu je kurac i je li mogao obavjestiti onaj narod dole da će pucati iz topa, kaže da nije u obavezi i da top puca jednom u podne. Da bi ljudi valjda znali da je podne.

Kako nisi znao za top? Da je gore?
A još htio i ranije da se voziš žičarom...

Pa puca top i preko facebook-a u podne, ima svoju stranicu
https://m.facebook.com/profile.php/?id=100064367575195


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Onda sam se upoznao sa nekim bakicama koji gore žive one su mi rekle da je pravih Zagrepčana sve manje, isto se i ja tako osjećam u Banjaluci.

Smeta ti zatvorenost banjalučke sredine, zato si otišao u Sloveniju??? Jel se osjećaš u BL ko krme u Sarajevu.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3036
On da je neki, Zagreb bi obilazio na tenku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 15:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31181
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eto ja svaki dan gledam HRT i moram znati za top iznad ZG jbt. Onu žičaru sam vidio tu i tamo na tv te sam mislio da je veliki uspon kada se penješ na Gornji grad.

Potom sam naletio na tunel ispod Zagreb tunel dug 5 km sad uređen u božićnom duhu, uglavnom Motorov kinžal nema šanse da ga sruši ali treba stići do tunela. Ako su i Hamasovi tuneli kao ovi u ZG onda mogu da se još dugo bore protiv Izraela.
Posjetio sam čuvenu pijacu u ZG, seljaci koji prodaju povrće pod vedrim nebom i to nikome ne smeta, posjetio sam ga jer je tu Jacky Chan snimao djelove filma Božji oklop.

Cijena parčeta pice je dva evra, kafa je dva evra toliko će biti i u BL uskoro. Razgovor sa bakicama na Gornjem gradu je besplatan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Buš pozdravil Regicu na placu, Ihor? A za grički top ako nisi do sada čuo, a gledaš im televiziju svakodnevno, onda ga bolje ugasi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2023, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
filozof sa vrbasa je napisao:
Neko moje viđenje ZG.

Prvo što mi se svidjelo jeste što je ZG ravan. Vjerojatno nisam vidio čitav Zg ali ovo što sam obišao pješke sve ravno zaputio sam se sa Cvjetnog trga i hodao brat bratu sat vremena i nekako sam stigao do Maksimira. Maksimir je spolja simpatičan stadion.

Potom sam se vratio nazad i tamo sam imao jednu želju da se provozam žičarom što ljude penje do gornjeg grada. Mislim da sam jedno deset puta išao žičarom gore dole, djevojci što prodaje karte ništa nije bilo jasno. Kako da joj objasnim da želim da se provozam žičarom još od 1996 godine. Tu će meni postati jasnije šta je ustvari Zagreb bio prije 500 godina. Skup crkvi na brdu iznad Zagreba. I tako uživam ja u pogledu na Zagreb sa terase Gornjeg grada vidim dimnjak u daljini a eno ga Incel.

Kad jbt puče mi nešto iznad glave zamalo sam se usro u gaće, iznad glave opali top kao da je rat. E kako je to grunulo kao u najboljim danima rata. Popnem se ja na tu kulu kad tamo jebote na jednom spratu top 76mm pitam ja artiljerca koji mu je kurac i je li mogao obavjestiti onaj narod dole da će pucati iz topa, kaže da nije u obavezi i da top puca jednom u podne. Da bi ljudi valjda znali da je podne.

Onda sam se upoznao sa nekim bakicama koji gore žive one su mi rekle da je pravih Zagrepčana sve manje, isto se i ja tako osjećam u Banjaluci. Vidio sam šareni krov crkve svetog Marka, vidio sam takođe rasute djelove zagrebačke katedrale oni je pokušavaju kao lego opet sastaviti. Potom sam prošao kroz Kamenitu kapiju tu se možete pokloniti i pomoliti kraljici Hrvata. Kada je Zagreb izgorio nekada davno u požaru samo je to mjesto ostalo netaknuto i tu ima jedna ikona i tu vjernici ostavljaju poruke zahvalnosti.

Onda sam obišao Krvavi most na tom mostu su se Zagrepčani nekada davno međusobno klali. Sviđa mi se kako ispod svakog naziva ulice stoji neko objašnjenje po kome tačno ulica nosi naziv. Ono što me je zapanjilo je ćerilica na katoličkoj crkvi svetih Ćirila i Metodija. Našao sam kuću Miroslava Krleže. Našao sam statuu Srbina Petra Preradovića pored pravoslavne crkve.

Bio sam i u zagrebačkim zimzogradima sve je za pohvalu veliko i sadržajno.


Šta se imaš osjećati? Ti prvi napustio svoju BL i otišao u tuđinu i onda se "osjećaš" kako ej sve manje rođenih banjOlučana :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 00:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Fiki banjOlučanin? I don't think so.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
motozeljo je napisao:
Onda sam se upoznao sa nekim bakicama koji gore žive one su mi rekle da je pravih Zagrepčana sve manje, isto se i ja tako osjećam u Banjaluci.

Bolje i to nego da je Fiki prijehavši u Zagreb naletio na neku djevojku iz Hrvaca i da su mu strijele moćne ljubavi pomračile um.

Koji bi to pičvajz bio.


Poslednji put menjao Choban dana 12 Dec 2023, 00:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 00:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
filozof sa vrbasa je napisao:
Eto ja svaki dan gledam HRT i moram znati za top iznad ZG jbt. Onu žičaru sam vidio tu i tamo na tv te sam mislio da je veliki uspon kada se penješ na Gornji grad.

C c c c c c
Kakav danak neiskustvu.
Mogao si prelistati ovu temu, osim savjeta šta obići pominje se i top.

Edit: sad prelistah, uboh slučajno, pominje se top i to kao odgovor na tvoj post :lol:
viewtopic.php?f=35&t=66995#p2543529


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 06:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31181
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa sam naletio na čuveno pozorište Kerempuh na čijem repertoaru je Ožalošćena porodica sa kojom su osvojili nekoliko nagrada. Naletio sam na čuvenu knjižaru Zlatarevo zlato ali nije bilo u izlogu Vojvoode.
U drugoj knjižari u centru se prodaju knjige Vuka Draškovića.

Znači blokada srpske kulture je samo formalna, ona je u ZG izgleda odavno prisutna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 07:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31181
Lokacija: Je Suis Ahmed
Schlager je napisao:
A sto se tice tih kafana i restorana,zaista ne znam...eto ljudi su te posavjetovali....samo sam gledao prosle sedmice neku emisiju na HRT gdje kukaju kako su im nestale sve zagrebacke Kavane,koje su im bile vjekovima znak raspoznavanja...i da se sve pretvorilo u baste na otvorenom i "spicu"...znaci,vjerovatno slican fazon kao i kod nas...pojma nemam,iznesi utiske kad se vratis :D


Brale smorio sam se dok nisam našao kafić koji uslužuje unutra sve same bašte na otvorenom sa grijalicom iznad glave.

Gradska kavana u centru izgleda da ne radi.


ERROR je napisao:
BeckaSkola je napisao:
Ne zelim zamisliti kako li zivi Beogradjanin sa prosjecnom BG platom ako mu je cilj zivota za milimetar dalji nego da ne bude gladan, zedan, da ima sta obuci i za osnovne potrebe. Dosta skup grad a plate vrlo slabe. ZG je po standardu zivota dosta iznad BG.

Zagrepcanke pravo prefinjene zene, za zeniti. :)

Generalno ta savremena struja mladih koji odudaraju od turbo folk nacina zivota je u Zagrebu mnogo mnogo jaca. A i oni koji u ZG cine turbo folk saradu su vecinom dosljaci sa strane, Hercegovci i sl.



Moze biti, fino se prave i sve to, al ruzne brate. Banjalucanke i Sarajke su za njih izmislile svijet po ljepoti.


Neću da budem politički nekorektan pa neću reći ružne, ali opada kvalitet kako se ide prema sjeveru bivše države.


Oronule fasade po BG su njegov zaštitni znak ali koji je problem sa Zagrebom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Choban je napisao:
motozeljo je napisao:
Onda sam se upoznao sa nekim bakicama koji gore žive one su mi rekle da je pravih Zagrepčana sve manje, isto se i ja tako osjećam u Banjaluci.

Bolje i to nego da je Fiki prijehavši u Zagreb naletio na neku djevojku iz Hrvaca i da su mu strijele moćne ljubavi pomračile um.

Koji bi to pičvajz bio.



A šta misliš ... razmazio sam dragu, dao sam joj sve, kad eno nje na drugome, e ti bijes me obuze.
Horor.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2023, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
filozof sa vrbasa je napisao:
Oronule fasade po BG su njegov zaštitni znak ali koji je problem sa Zagrebom.


Krađa brate, kao i svuda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2023, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31181
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://m.youtube.com/watch?v=n2DXtIjYuAo

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs