banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 23:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12123
@zoka
Jebalište ili deponija, isto ti je to izgleda...

@apokalipto
Živa istina! Na skupu za most u Česmi bilo svega stotinjak ljudi. Od toga omladine ne vise od petnaest. A upravo mi omladina ćemo koristiti taj most... Kako tužno...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10460
Neozbiljna tema. Neozbiljni sagovornici na istoj. :D

Vrijeme zaSlika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Da ti druže nisi Milin čovjek ? :lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10460
Bogu hvala, pa mi se ćaća ne zove Mile nego Đorđe :lol:

Eto, doprinosim i sam neozbiljnosti ove teme :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Sume, jezera, planine, izletista, cist vazduh imaju i drugi. Jos izvikanije, jos sredjenije, jos bolje. Manite se toga. Govorimo o gradu Banja Luci i blizoj okolini. Sta bi tu jedan prosjecan stanovnik zapadne Evrope mogao vidjeti, uraditi, dozivjeti i da na kraju toga svega odluci da nekad opet svrati u Banja Luku. Nasa velika prednost, veliki neiskoristen potencijal su vrlo primamljive cijene. U prodavnicama i nema velike razlike, ali najveca razlika izmedju Banja Luke i zapada su usluge tipa frizer, zubar, restoran, odlazak u kino, klubovi itd itd. Komsije od roditelja kad dodju ljeti iz Svedske uopste ne kuvaju. Idu od jednog do drugog restorana, uzmu rostilja pa negdje uz rijetku.. jer im je to ovdje prejeftino.. do te granice da im se ne isplati ulaziti u kuhinju. :D Nizak standard se moze iskoristiti.

Schlager je napisao:
Kolega,hoćeš iskren odgovor?



Ima...ali ništa više ni manje,nego


Varaždin,Niš,Priština,Tuzla,Maribor,Kumanovo,Podgorica,Osijek,Kragujevac,Skoplje,Trebinje,Karlovac,Novi Sad,Vukovar,Subotica......


Znači-NEMA!

bar kad je neka ozbiljnija turistička priča u pitanju....a za sviranje q u dnevnopolitičke svrhe sa raftingom ili sedam na jedan-naravno da ima :D


A koje turisticko mjesto u regionu je po tebi onda ozbiljan faktor?

Strucni ljudi rekose kako je u BL forsiran rafting iz razloga zato sto je rijetko gdje u svijetu rafting staza tako blizu gradu. I to je kao ogromna prednost, jedan od glavnih razloga zasto se uslo u tu pricu. Rafting kao sport nije los. Vecinom je oslonjen na ljude srednje ili srednje vise klase sa zapada, jer je i ta sva oprema nije nikako jeftina, pa i za iznajmljivanje. A ako neko donosi opremu, camce, vesla, odijela.. ako je to vec kupio onda se podrazumjeva da ima para za razonodu, sto znaci da ce valjda i u gradu nesto potrositi. :D
Uz nase cijene, to bi mozda mogao biti pogodak, ali rafting prica je otisla u drugom smjeru vec davno, tako da nista od toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Sargas je napisao:
Hahahahah, primjetio sam i ja u maju pojacanu koncentraciju kosookih... :D

Gdje je ovo?

I kao sto napisah iznad, hrana - faktor broj 1.


Mislim da je May Way.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 18:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
mi nemamo tu turisticku tradiciju, treba iskoristiti sve sto se moze iskoristiti, ali mi smo poljorivredna i industrijska zemlja i na to se trebamo fokusirati

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Nema veze što nema tradicije,nikad nije kasno početi.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 18:36 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
lijepe djevojke, hrana i opet lijepe djevojke...postati ozbiljan faktor znaci da se poredimo sa drugim zemljama, sasvim nepotrebno...postati samo faktor za turizam sto da ne..strancu kojem je dosadilo il je pregledao svoju zemlju kad dune u dupe on ce otice u tu drugu koja mu izgleda zanimljiva za godisnji odmor - turizam..svaka roba ima svog kupca, pa tako i BL-turizam..da li treba raditi na marketingu, treba i te kako...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36399
Znam da se dolazi na rafting, znam da ce za koji dan biti neko prvenstvo u nekoj vrsti pecanja, znam za enduro i uopste ljubitelje off road-a, znam za motorijade (ona u Prnjavoru je nesto sa ogromnim potencijalom. Samo je prevazislo sposobnosti i vizionarstvo likova koji su pokrenuli citavu pricu.

Koride, pucanje iz tenka, haubice etc...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 18:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
Treba ponuditi turistima nešto što nemaju kući. Ne dolazi se u Beograd da se ide u pozorište i filharmoniju (govorim o turistima sa zapada, ne iz provincije) nego da se oleši na splavovima. Flyfishing u Ribniku, rafting na Vrbasu, sudžuk,sir i heljdina ljeuša na Vlašiću, kažu da su obronci Manjače dušu dali za paraglajding...Ima potencijala, nema ko da razradi to. Al' i ko će kad nam je šef TOBL bivši general.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:06 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
šume treba iskoristiti za biciklisticke cross staze, isto tako i za motore...stranci to vole..bez obzira sto to recimo imaju kod kuce al nova staza novi izazovi..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Kolega WrDa...vidim da mene citiras i pitas,pa mislim da kao pokretac teme,zasluzujes malo opsirniji odgovor....

Pitas me koja mjesta u regionu imaju taj turisticki potencijal,ako Banjaluka nema...

Jbg,ne znam koliki je taj region u tvojim ocima...ali recimo,ovaj mikroregion,na nekih 200-300 kilometara od nas.....

Dubrovnik....istorija...jedan od najljepsih pejsaza u Evropi i sire...

Makarska rivijera...paradjz turisti...lijepo more...


Beograd...svaka ulica,svaki cosak-istorija......nenadjebiv nocni zivot...sport...

Split...kombinacija svega navedenog...

Sarajevo...Olimpijada....Bascarsija....CNN...rat....

Pula....jedna vrlo jebena kombinacija dobrih ljudi,istorije i prirodnih ljepota...




Meni licno je najdrazi Beograd od svega navedenog....Vecina mog okruzenja mi se smije,posto znaju da svake godine imam ritual da odem tamo bar pet dana godisnje...bezveze...turisticki....

Meni nije smijesno nimalo,a tih pet dana mi se cini toliko premalo,da ne mogu to docarati...

Covjek koji ima afinitete slicne meni,ne zna gdje bi prije....kafica svako jutro u lounge bar marakana,slike sa dzajicem,vladanom lukicem,prosineckim....kosutnjak,stajati satima kraj drveta gdje je ubijen Knez Mihajlo....pa na ugao Nemanjine i Kneza Milosa, gledati sta su Nato zlocinnci uradili od zgrade Generalstaba....produziti gore prema Terazijama,gdje od Ulice Kralja Milana,nema nijedan kvadratni metar da na njemu nije zivot za slobodu polozio neki vojnik Crvene Armije....pa otici u Konak Kneginje Milice...Stari i Novi Dvor....gledati gdje je isvrsen masakr nad Kraljicom Dragom Masin i Kraljem Aleksandrom...pa otici u Skadarsku...sjediti u kafanam gdje su pili nasi bardovi,Radoje Domanovic,Djura Jaksic,Janko Veselinovic,Bora Stankovic,Ivo Andric...piti vino i zamisljati te legende kako tu supljiraju,za istim stolom...otici u Gepratovu,gledati prozor sa koga je Zveki snajperom ubio Zorana Djindjica...Otici do Konja,gdje je Knele stajao i cuvao lidera opozicije Vuka Draskovica u osmomartovskim demonstracijama...pa u crkvu Vavedenja gospodnjeg nedjeljom na Dedinju,poslusati jednu i jedinu,neponovljivu Divnu Ljubojevic....ili u Strahinjica Bana,poznatoj Aleji kafica,tzv "silikonskoj dolini" :D ...pa sjediti na Kalemegdanu,gledati na Zemunsko-Novobeogradsku stranu i zamisljati kako je tu vjekovima bila granica izmedju civilizacija...turske i austrougarske....ici ulicama koje su fasisti razorili sa zemljom 6 aprila,dok su ih sadasnji "antifasiti" u zagrebuu i Mariboru docekivali sa cvijecem :( ..sjediti nekoliko sati na jednom od onih 300 stolova u prirodnom hladu kafane Madera,na Tasmajdanu,pored crkve Sv Marka.....Zamisljati kao su u toj kafani dvije trecine svog zivota proveli Dragoslav Sekularac,Ljuba Tadic,Miljan Miljanic....spustiti se na teren Marakane,stajati pred golom gdje je Maradona dao najljepsi gol u istoriji tog stadiona,a Augentaler najdrazi svakom Srbinu u ratnoj 1991.. :D ...
Evo recimo prosle,2014,sam otisao zadnji vikend u aprilu...za tri dana sam prvo u petak gledao zavrsnicu ABA Lige,pa u subotu veciti derbi Partizan-Zvezda,a u nedjelju Beogradski maraton!

Toliko stvari se u BL ne desi za 10 godina,koliko tamo za tri dana :( :( :(

I opet...svake godine mi nesto fali.. ...Ove godine planiram otici na Avalski Toranj,zenski Manastir Rakovica gdje pociva Patrijarh Pavle,pa na Vozdovac,da vidim i taj stadion na krovu trznog centra,Acapulco i jos neke splavove... i jos desetak stvari,da ne gnjavim...

Nasa Banjaluka?

Pa po turistickom "potencijalu" vidim je negdje u rangu sa Zagrebom,npr...gdje doce onih pet Japanaca na Trg Bana Jelacica i zagledaju jedan u drugog ko debili,jer ne znaju sta ce od sebe i gdje ce dalje :( :(
S tim sto Zagreb bar ima potencijal za ove nase curetke,koji tamo gledaju eki Zapad,da se malo obuku,vide slatkise Muller,ili piletinu KFC...mi nemamo ni to :( :(

Uglavnom,ja imam dva principa u zivotu....za ljude koji mki pocnu pricati kako su u BG cigani,prljavstina,psovke u gradskom prevozu i sl,a Zagreb-zakon,takve odmah stavim u isti rang sa ovim koji navijaju za strane timove,Barcu,Real,City....Ne ulazim u polemike,ali jednostavno,ne ostvarujem sa njima nikakve dugorocnije kontakte,ni praijateljske niti ikakve druge....dva svijeta...eno ih tamo....


Predugo sam se zadrzao na regionu.....ali ako je taj tvoj zamisljeni region bar koju stotinu kilometara dalje,onda ne mogu protiv brojki...

Nisam mogao vjerovati (triput sam citao!!),da sam grad Bec,ili Firenza ostvare vecu korist od turizma nego citava Hrvatska...sa onakvih 1000 kilometara obale!!

Ali to je to...Ljudi znaju i alal im...


Nadam se da si zadovoljan odgovorom,i da vidis sad zasto mislim da BL nema bogzna kakav turisticki potencijal.....Taj jebeni rafting,nigdje na svijetu nije zabiljezen fenomen da to neko gleda!!!??? :( :(

Svagdje ima zaljubljenika u ekstremne sportove,pa tako i u rafting...ali da voze...ne da gledaju,zaboga.....Nikad me vise nije bilo sramota sto sam banjalucanin,nego kad je krenuo onaj hajp po svim medijima,za SP u raftingu,a u Kanjon se natiskalo 15 000 ljudi :( :( :( ....

Banjaluke se isprofilisala kao jedan lijep,cist grad,administrativni centar RS svega i svacega,usluge su sasvim fino zazivjele...jos kad pokoji krupan prozivodni pogon zazivi,pa Bog da nas vidi.....

Kakv turizam,kakve pm..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 10 Jun 2015, 19:48, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
Sve, sve al' šlagzi je ljubitelj krvoprolića. Obilazi samo takve lokacije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7812
Lokacija: Mejdan
_зока je napisao:
Al' i ko će kad nam je šef TOBL bivši general.

Velika odgovornost leži na TOBL-u.
Nema ni dovoljne saradnje TOBL-a i domaćih agencija, pa izostaje neka zanimljiva ponuda za strance.

Ali, ima još problema - aerodrom bez low cost letova, smještaj u hotelima je skuplji u odnosu na gradove u regionu (ovo odbije masu posjetilaca)...

filozof sa vrbasa je napisao:
mi nemamo tu turisticku tradiciju, treba iskoristiti sve sto se moze iskoristiti, ali mi smo poljorivredna i industrijska zemlja i na to se trebamo fokusirati

Banjaluka ima tradiciju u banjskom i tranzitnom turizmu (prije rata masa ljudi je svraćala u grad na putovanju do mora i ostajali su dan-dva).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
Banje sam zaboravio...Ima Slatina, a dala bi se srediti i banja u Šeheru...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:23 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Schlager preskocio nekadasnji "ruski car" restoran..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne znam da li osim Teslica i Slatine ima ijedna banja da je nisu razjebali... U kulasima je zatvorena jer su se svadjali, Seher takodje, a gde ces bolju mogucnost za zaradu, od banje u velikom gradu, sa sve aerodromim... Sarajlije na ilidzi unovcile te dve stvari, doduse sve prodali arapima, ali je opstina Ilidza razvijena, a prodavali su uglavnom Srbi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12123
Evo malo i sportskog turizma, izgleda fino:

http://www.greenways.ba/

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Choban je napisao:
Ali, ima još problema - aerodrom bez low cost letova, smještaj u hotelima je skuplji u odnosu na gradove u regionu (ovo odbije masu posjetilaca)...


Ovo. Naši debili nisu mogli dogovoriti saradnju sa WizzAirom, a Tuzlaci uspjeli. Zamislite samo koliko bi gastarbajtera iz Švajcarske i Švedske prošlo kroz BL da smo dobili WizzAir letove i koliko bi oni svojih prijatelja navukli. :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs