banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2015, 12:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Iako se ne obracas meni...
skitnica je napisao:
Sta bi bilo najjeftinije po nas sto se tice ulaganja, pa samim tim i najostvarivije?
...
U uslovima postojeceg trzisnog kapitalizma ovo mi se cini kao jedino moguce.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Mi bismo strancima da ponudimo dobar provod, a ne možemo ni sami sebi. :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
V@nja je napisao:
Veliko je to ulaganje i ozbiljan posao, a vecina privatnika koji rade posao sa dijasporom i imaju solidan priliv novca je zadovoljna time sto ima i ne zeli da ulozi svoje vrijeme/novac da dobije i uzme jos vise od toga.
Trebaju tu adekvatne prostorije, dogovor sa hotelima/turistickim agencijama, pravilan marketing, non-stop dostupnost .. hiljadu i jedna stvar na koju se nas covjek tesko odlucuje

Ovo je najbitnije.
Ne može se organizovati čarter let za BL za npr. skidanje dioptrije/operacije katarakte, jer domaće ustanove (Svjetlost/Bilić/Medico laser...) ne mogu odjednom prihvatiti toliko pacijenata.
Slično je i sa zubarima, treba veća ordinacija sa više zubara...

Drugim riječima, bez veće privatne (ili državne, što da ne) klinike koja bi mogla prihvatiti odjednom, bar autobus pacijenata, ništa od te priče. A ljude imamo, još uvijek, koji su sposobni izvesti takve zahvate, imamo i lokacije za smještaj (neko pomenu Kozaru), čak i opremu ako bi se neki privatnici udružili, ali treba raditi.

Sve ovo što imsmo sada, što se tiče zdravstvenog turizma, su samo pojedinačni slučajevi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nesto kontam koliko nas forumasa ima sa bilo kakvim profesionalnim iskustvom u turizmu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 16:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:dontknow: :dontknow: :dontknow:
[-( [-( [-(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovo o cemu je V@nja pisao treba da se bazira na alotmanskom odnosu izmedju agencija, pruzaoca usluge i hotela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Gde se ti pronalazis u tome


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 17:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja? Pruzam moralnu podrsku :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Koristi Google za prevodjenje:

Zahn-Tourismus: So günstig bekommen Sie beim Sightseeing schöne Zähne

http://www.focus.de/reisen/ungarn/budap ... 01455.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 17:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
http://dentalpannonia.com/en/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Choban je napisao:
V@nja je napisao:
Veliko je to ulaganje i ozbiljan posao, a vecina privatnika koji rade posao sa dijasporom i imaju solidan priliv novca je zadovoljna time sto ima i ne zeli da ulozi svoje vrijeme/novac da dobije i uzme jos vise od toga.
Trebaju tu adekvatne prostorije, dogovor sa hotelima/turistickim agencijama, pravilan marketing, non-stop dostupnost .. hiljadu i jedna stvar na koju se nas covjek tesko odlucuje

Ovo je najbitnije.
Ne može se organizovati čarter let za BL za npr. skidanje dioptrije/operacije katarakte, jer domaće ustanove (Svjetlost/Bilić/Medico laser...) ne mogu odjednom prihvatiti toliko pacijenata.
Slično je i sa zubarima, treba veća ordinacija sa više zubara...

Drugim riječima, bez veće privatne (ili državne, što da ne) klinike koja bi mogla prihvatiti odjednom, bar autobus pacijenata, ništa od te priče. A ljude imamo, još uvijek, koji su sposobni izvesti takve zahvate, imamo i lokacije za smještaj (neko pomenu Kozaru), čak i opremu ako bi se neki privatnici udružili, ali treba raditi.

Sve ovo što imsmo sada, što se tiče zdravstvenog turizma, su samo pojedinačni slučajevi.


Za neke grane medicine, tj. medicinskog turizma nije neophodno da sama ustanova ima jako veliki broj kreveta jer njihovi pacijenti nisu "lezeci"
Npr, upravo ocne bolnice, ne trebaju vise od 8-10-12 kreveta jer operacije na kojima se bazira turizam su ambulantnog tipa i pacijenti odmah po uradjenoj operaciji idu kuci
I stomatologija je u malte ne identicnoj situaciji
(Bolnica sa 40-50-60 kreveta trazi ljudstva i resursa mnogo vise nego sto je u Banjaluci realno moguce platiti u privatnom sektoru, sa ili bez turizma)

Dakle, ne mora nuzno to da bude jedan objekat u kojem ce biti svi i u kojem ce se odvijati sve
Trebala bi da bude kooperacija izmedju medicinske ustanove kao pruzaoca medicinskog dijeta usluge, hotela kao smjestaja, turisticke agencije kao nekoga zaduzenog za marketing, dovodjenje turista/pacijenata i osmisljavanje popratnog turistickog programa u narednih nekoliko dana koliko turista/pacijent provede u ovom regionu

Nije to nista nemoguce, ali ..
Prvo - ne postoji osoba kod nas koja ima toliko novca i infrastrukture da objedini sva tri potrebna faktora. Ako i postoji, njegov izvor prihoda je u nekoj drugoj djelatnosti koja mu donosi sasvim dovoljno novca da o ovome ne zeli da razmislja, niti mu se isplati toliko ulagati jer ce povrat novca dugo da traje
Drugo - sve i da ne bude jedna osoba, nego po jedna iz svake od 3 navedene stavke, mi imamo poslovicno dugu istoriju nemogucnosti bilo kakvog smislenog dogovora kada je prisutno vise od jedne osobe, a pogotovo kada su u pitanju (velike) pare

Ja sam i dalje stava da je to u Banjaluci izvodivo, ali da zahtjeva ogromno ulaganje, izuzetno sposobne ljude i dugo i kvalitetno detaljno planiranje te poprilicno velike testise da se upustis u takav jedan rizik

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
V@nja je napisao:
Drugo - sve i da ne bude jedna osoba, nego po jedna iz svake od 3 navedene stavke, mi imamo poslovicno dugu istoriju nemogucnosti bilo kakvog smislenog dogovora kada je prisutno vise od jedne osobe, a pogotovo kada su u pitanju (velike) pare

Potpis za ovo.

Zato i napisah jedna ustanova, jer je kod nas problem dogovor, kada je u pitanju više osonba, a to opet iziskuje velika ulaganja.


Poslednji put menjao Choban dana 14 Jun 2015, 12:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Cim cujes "3 druga otvorila kafanu" .. znas da za 3 mjeseca ta 3 druga vise nisu drugovi
A kafana izgorila do temelja
Jeb'o ti nas
:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bukvalno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
Ma nije samo tri druga, ovdje se pokače muž i žena ili dva brata kada zajedno otvore kafanu, jebo ti nas i naš mentalitet.


Poslednji put menjao Choban dana 14 Jun 2015, 12:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
davno sam gledao jedan prilog o medicinskom turizmu na tajlandu, bolnica na 20 spratova, na prva tri sprata osoblje govori arapski, na druga tri engleski, kineski, hindu... dolaze bogati arapi na dijalizu svojim jetovima, jer kazu da opet tri puta manje kosta, ta bolnica je u drzavnom vlasnistvu i donosi ogromne prihode, ali su zato bolnice za obicne tajlandjane klaonice

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 12:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Ma nije samo tri druga, ovdje se pokače muž i žena ili dva brata kada zajedno otvore kafanu, jebo ti nas i naš mentalitet.


Ima na Ibarskoj Magistrali kafana/restoran "Dva brata" .. kako joj samo ime kaze, otvorila je prije 40+ godina dva brata
U jednom momentu, kako to u Srbalja obicno biva, posvadjali se na mrtvo ime i jedan izadje iz porodicnog biznisa i vrata do otvori kafanu koja se zove "Kod Brata"
Jtzm
:lol:

Citiraj:
davno sam gledao jedan prilog o medicinskom turizmu na tajlandu, bolnica na 20 spratova, na prva tri sprata osoblje govori arapski, na druga tri engleski, kineski, hindu... dolaze bogati arapi na dijalizu svojim jetovima, jer kazu da opet tri puta manje kosta, ta bolnica je u drzavnom vlasnistvu i donosi ogromne prihode, ali su zato bolnice za obicne tajlandjane klaonice


"With these variables in mind, we believe the market size is USD 38.5-55 billion, based on approximately eleven million cross-border patients worldwide spending an average of USD 3,500-5,000 per visit, including all medically-related costs, cross-border and local transport, inpatient stay and accommodations. We estimate some 1,200,000 Americans will travel outside the US for medical care this year (2014)."

Evo sta kaze jedan sajt koji se bavi istrazivanjem o finansijskom dijelu medicinskog turizma
Koliko je to para u pitanju
A evo i koje su, prema tom istrazivanju, top destinacije:

"Costa Rica, India, Israel, Malaysia, Mexico, Singapore, South Korea, Taiwan, Thailand, Turkey, United States"

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja sam prosle godine operisao bruh u singapuru i operacija i 1 dan u bolnici 10000$

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
The_new_Statesman je napisao:
Nesto kontam koliko nas forumasa ima sa bilo kakvim profesionalnim iskustvom u turizmu...

Hotelsko turistički tehničar javlja se na raport. :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2015, 15:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ti si pravo izabrao perspektivno zanimanje za Travnik.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs