banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Maj 2024, 05:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2015, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7831
Lokacija: Mejdan
ajkula je napisao:
Sve dok se drzavnim helikopterom bude mogla voziti svaka susa koja to pozeli ( ili ima dobre veze) zadugo od RS nece biti drzava. Ni politicki ni drustveno ni turisticki.

Amin.

Ali, ima i do mentaliteta, mnogi poznanici mi se čude što u posljednje vrijeme više obilazim turističke lokacije po regionu.
Kažu: "Što ne ideš na more? Što ne ideš vani?" :lol:
Neki misle, ak' nisi otiš'o na more il napravio selfi u MinKenu, k'o da nisi bio na godišnjem odmoru :lol:


Poslednji put menjao Choban dana 10 Jun 2015, 23:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dentalni turizam
PostPoslato: 10 Jun 2015, 23:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
http://www.dw.de/dentalni-turizam-%C5%A ... a-18006757

Citiraj:
BiH ne koristi dovoljno veliki potencijal u oblasti dentalnog turizma. Kvalitet stomatoloških usluga odavno je prepoznala bh. dijaspora. Mnogi vide šansu za razvoj "zdravstvenog turizma".


:evil3:

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ja se opet vraćam na činjenicu koju sam iznio prije nezainteresovanost + korupcija = tapkanje u mjestu...dok se srž problema ne riješi svo ovo pisanje je šbb kbb.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
apokalipto je napisao:
ajkula je napisao:
Choban je napisao:

Volim BL i volicu je do kraja zivota ali manite se utopije da nudi nesto posebno cega nigdje na svijetu nema.

Kroz Tr ljeti prođe turista više nego kroz BL za dvije godine.Šta ti to govori ? A ni moj grad nema ništa baš posebno da ponudi dakle neki standard.



Pa ne mozes porediti najstariji grad drzave koji ima ocuvane rimske gradjevine sa Kastelom koji se svake sekunde nije srusio.

Nismo mi mentalitet da znamo prodati i uzdici ono sto imamo, mi smo mentalitet koji zna da zajebe i da zavidi drugom na uspjehu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Citiraj:
Ima...ali ništa više ni manje,nego


Varaždin,Niš,Priština,Tuzla,Maribor,Kumanovo,Podgorica,Osijek,Kragujevac,Skoplje,Trebinje,Karlovac,Novi Sad,Vukovar,Subotica......


Kraj price.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
ajkula je napisao:

Pa ne mozes porediti najstariji grad drzave koji ima ocuvane rimske gradjevine sa Kastelom koji se svake sekunde nije srusio.

Nismo mi mentalitet da znamo prodati i uzdici ono sto imamo, mi smo mentalitet koji zna da zajebe i da zavidi drugom na uspjehu.

Ne dolaze nama Turci ni Arapi da bi samo gledali kamene tvrđave kod njih toga ima na pretek,ali je u ponudi i vjerski turizam kao i novi plan koji predviđa da ovo postane fakultetski centar za SBK + Turske studente kojih je iz godine u godinu sve više. Ovdje se trude šalju izaslanstva u razne gradove,države vuku za rukav da se dođe da se vidi.Ljeti ovdje imaš osjećaj kao da si u Kairu blago rečeno desetine jezika na ulici,raznorazni ljudi šetaju nešto se ipak dešava.Mada ruku na srce grad kao grad je ekonomski u zadnjih 15 godina dotakao dno,sve velike firme su propale rade inostrane i one vuku kapital iz grada a raji ostaju plate od 450-600 KM da se snalaze od 1 do 1.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 05:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
kad legalizujemo gandzu i mindju vidjet ces ondak navalu u banjaluku

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dentalni turizam
PostPoslato: 11 Jun 2015, 05:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
DangerMouse je napisao:
http://www.dw.de/dentalni-turizam-%C5%A1ansa-za-bih/a-18006757

Citiraj:
BiH ne koristi dovoljno veliki potencijal u oblasti dentalnog turizma. Kvalitet stomatoloških usluga odavno je prepoznala bh. dijaspora. Mnogi vide šansu za razvoj "zdravstvenog turizma".


:evil3:


Ovo je odlična fora. Uvijek me nasmiju oni bilbordi kad ulaziš u Gradišku koji reklamiraju stomatološke ordinacije. :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
pored autoputa su napravili gigantska odmaralista koja nicemu ne sluze, tamo se moze nadzidzati sta hoces, ali sto me je slagzi svojim opisom bg bacio u melanholiju, i ja bih to da prodjem


a bl je izgubila primat kad je sjediste pasaluka izmjesteno u sa i od tada to niko nije htio da mjenja

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Sta bi bilo najjeftinije po nas sto se tice ulaganja, pa samim tim i najostvarivije?

Kao sto neki vec rekose...iskoristiti postojecu, za zapadnjake nevjerovatno jeftinu, ponudu u restoranima i kaficima. Dakle ici na tu foru (slicno kao Beograd) jeftinog, raspusnog vikend provoda. Znaci: kafei kao u Amsterdamu, sa nasim cijenama + restorani + malo urediti okolna izletista+povezati aerodromske linije+dodatno poostriti mjere placanja poreza i zastite radnika
Slogan: Free and Cheap! :D
Podsticati poljoprivredu prži cemu bi lokalni poljoprivrednici bili direktno povezani sa restoranima. Time bismo sloganu mogli dodati i Healthy!
Mislim da bismo Amsterdamu zbog razlika u cijeni a Beogradu zbog ponude specificnih kafea preoteli dobar dio klijentele. :D
I, dugorocno gledano, povecali opsti standard.

U uslovima postojeceg trzisnog kapitalizma ovo mi se cini kao jedino moguce.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Najjace mi je kad kazu nase planine, rijeke i cist vazduh. :lol: Ima da budemo pravi mamac za zapad onda.. :D Privreda, ona "opipljiva"? Tesko. Ono.. nesto po principu robovlasnika Umicevica vjerovatno moze, ali ozbiljnija prica tesko.

Skitnica dobro kaze. Mi smo blizu zapadu, plus je sva trasa od zapada do BL autoput. I BL bi se mogla predstaviti kao mjesto gdje bi prosjecan zapadnjak bio hadzija da dodje. Za vrlo male pare moze raditi sta hoce i kako hoce. Jer kad prosjecni zapadnjak ode u Amsterdam, Ibicu, ipak pogleda cjenovnik i malo kalkulise, ne moze tek tako biti hadzija. Kod nas to nebi trebao, jer bi i poslije svog provoda potrosio ne previse za svoje standarde. Drugo je pitanje da li bi pretvaranje grada i okoline u meku zabave za turiste iz z. evrope bilo moralno, sta bi crkva na to rekla a onda i isprofilisala stav naroda i tako, ali daleko je ta prica..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 14:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
E kada Amsterdamu i sličnih njemu, budemo otimali turiste, tada će drugi vjetrovi ovde duvati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Banja Luka otimati Bgd i Amsterdamu turiste. Dajte ljudi, 1. April je davno prosao :lol: Cak i da imamo low coast letove ko bi to sjeo u avion zato sto se kod nas moze jeftino pojesti i popiti?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 15:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Jeftina hrana, pice i spavanje treba da idu u korist iventa poput motorijade. Samo po sebi to nista ne znaci. Pa bar trecina Evrope je bijeda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 15:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39448
Lokacija: Месечева икра
Al može se i za male pare jebat :-P Tako kažu, nisam probav'o.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5277
I meni je drug pričao isto :)

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
A sta ce te sa zenskom populacijom? :D

To je 50% musterija :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7831
Lokacija: Mejdan
skitnica je napisao:
Sta bi bilo najjeftinije po nas sto se tice ulaganja, pa samim tim i najostvarivije?

Ribolovni turizam i donekle lovni turizam. Naravno, ne mislim za BL, već za RS :wink:

Kao što smo ranije pomenuli banjski turizam ima šansu, jer kapaciteti postoje. Ali, nema volje.

ajkula je napisao:
Cak i da imamo low coast letove ko bi to sjeo u avion zato sto se kod nas moze jeftino pojesti i popiti?
The_new_Statesman je napisao:
Pa bar trecina Evrope je bijeda.

Upravo zbog ovakvog razmišljanja nigdje nismo dospjeli.

Ne treba ganjati Beograd i Amsterdam, k'o što navode neki :lol: Treba razmisliti kako za početak povećati broj noćenja u BL za 10 odsto i šta se treba razvijati u nardnom periodu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Nisi me ukapirao. Samo zelim reci da se moze zderati, piti i jebati za male pare na dobrom komadu kontinenta. Pa je tako Moldavija postala turisticka velesila. Jest, ali u Hondurasu.

Dakle, oslanjati se na jeftinocu je prilicno neiventivno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2015, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
The_new_Statesman je napisao:
A sta ce te sa zenskom populacijom? :D

To je 50% musterija :D

Ocigledno nista... Onomad mlade snage foruma upoznam sa onim poljakinjama u pubu i odem, one pijane i raspolozene i sta su uradili... Nista...

Ta vrsta turizma nije za nas... Jedino da nas jebu, na to smo navikli


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs