banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2015, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
prasica je napisao:
Ej, ja nisam nikad putovala avionom u sopstvenoj režiji, ni ja ni suprug. Može li me neko uputiti za sljedeće:
imamo drugare u Oslu, išli bi kod njih i vidjeli smo da ima let iz Tuzle krajem septembra, košta 60KM, u povratku je isto 60KM. E, sad. Koje još dodatne troškove imamo? Koliko smije prtljaga, sa tim svakako ne bismo pretjerivali, jer bi išli na 7 dana? Da li se ove cijene mijenjaju, kako se približava septembar ili će ovako biti fiksno? Stvarno pojma nemam.
Išla sam avionom do Kipra i Šangaja, ali sa horom, sve su drugi za mene sređivali. :D
Hvala!

Цијене расту како се приближава термин лета. Сасвим уобичајено. За пртљаг види код компаније којом будете летјели, рецимо Пегасус се исто рачуна као нискобуџетна али дозвољавају торбу до 20кг и стандардни ручни пртљаг. Једино обрати пажњу на вагање, сваки прекорачени кг се масно наплаћује а на то нискобуџетни обраћају итекако пажњу. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2015, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Jeftinije baciti višak, nego plaćati prekoračenje. Ali naš narod voli natrpati gluposti koje vrijede maksimalno 20$, pa na to plate bar 50$ dodatno. Sasvim slučajno taj višak može kupiti na bilo kojem kraju svijeta, ali jebat ga, šteta ne ponijeti. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2015, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Заборавих да напоменем, код Пегасуса ако знаш да ти је пртљаг преко 20кг, можеш да купиш додатне килограме на њиховом сајту, дупло и више јефтиније него кад те "оплету" на вагању. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2015, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
prasica je napisao:
Ej, ja nisam nikad putovala avionom u sopstvenoj režiji, ni ja ni suprug. Može li me neko uputiti za sljedeće:
imamo drugare u Oslu, išli bi kod njih i vidjeli smo da ima let iz Tuzle krajem septembra, košta 60KM, u povratku je isto 60KM. E, sad. Koje još dodatne troškove imamo?
Hvala!

Ja bih ti preporucio Norwegian mada lete direkt iz Splita,Pule,Rijeka,Zadar. Ja ih koristim svako ljeto za let iz Osla i mnogo su ozbiljnija agencija,nikad problema sa torbama.Mislim da imas pravo 23 kg predati i 10 kg ponjeti sa sobom u avion.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2015, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Norwegian je drugi par opanaka. Oni su hibridni lowcost ili kako se već deklarišu. Koriste i glave aerodrome (npr. Stockholm Arlanda, a Wizz Skavsta koji je 100km udaljen od grada), nisu toliko rigorozni oko prtljaga kao Ryan ili Wizz, neće mjeriti dimenzije i sl. Dok sa ovim drugima treba paziti!
Obrati pažnju na prtljag, čekirajte se preko neta i uštedili ste 40KM, a preporučujem vam i da jedno od vas kupi Wizz Discount Club koji košta 60KM i vrijedi godinu dana za vlasnika i sve koji putuju uz njega, a donosi oko 20KM jeftinije karte po smjeru tako da bi ste i u tom slučaju mogli uštediti još 20KM. :)

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2015, 09:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
BOSS66 je napisao:
prasica je napisao:
Ej, ja nisam nikad putovala avionom u sopstvenoj režiji, ni ja ni suprug. Može li me neko uputiti za sljedeće:
imamo drugare u Oslu, išli bi kod njih i vidjeli smo da ima let iz Tuzle krajem septembra, košta 60KM, u povratku je isto 60KM. E, sad. Koje još dodatne troškove imamo?
Hvala!

Ja bih ti preporucio Norwegian mada lete direkt iz Splita,Pule,Rijeka,Zadar. Ja ih koristim svako ljeto za let iz Osla i mnogo su ozbiljnija agencija,nikad problema sa torbama.Mislim da imas pravo 23 kg predati i 10 kg ponjeti sa sobom u avion.


Sent from my iPhone using Tapatalk


i wi-fi u avionu dok se leti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2015, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Zna li neko koji je postupak kod low cost kompanije u slucaju otkazivanja leta? Konkretno wizzair? Vidim prosle sedmice su otkazali u ponedeljak let za Malmo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2015, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Jel iko letio s Norwegian? Nije mi jasno oko prtljaga. Placa li se prtljag (ne rucni) ili ne? I mora li ici on line check in ili ne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2015, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Ja sam išao prije dvije godine. Čekirani prtljag sam platio dodatno, 10 ili 15€ ne sjećam se. Za ručni nisu toliko rigorozni neće praviti probleme ako je teži ili prelazi neke centimetre i sl, ne cigane kao Ryan ili Wizz... Čekirao sam se preko neta. Kako misiš mora li, je l to predstavlja problem?

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2015, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Wizz naplacuje cekiranje na aerodromu. Ta opcija se placa pri kupovini karte. Kao i prtljag ne rucni. Kod Norweigana to nije bila opcija pri kupovini. Zato me interesuje jel se mora onda online cekirati ili se moze na aerodromu bez dodatnih naplata. Prica oko prtljaga s Norweiganom mi je zbunjujuca posto na karti stoji da imam pravo na torbu max 32kg a tip karte je Lowcost. kad procitam terms and policy stoji da lowcost karte nemaju pravo na torbe osim rucnog prtljaga. Zato me buni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2015, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
ratkop je napisao:
Jel iko letio s Norwegian? Nije mi jasno oko prtljaga. Placa li se prtljag (ne rucni) ili ne? I mora li ici on line check in ili ne?

Nikad problema sa njima i prtljagom tj. Nikakvu naplatu nevrse,a svako ljeto idem sa porodicom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2015, 12:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
I ja sam isao jednom i nikakvih problema nisam imao a imali smo bas dosta torbi i kesa sto smo unijeli u avion.jedino na arlandi a mozda i drugim nekim aerodrima mora biti tacno 20kg u prtljagu jer sam vazes i lijepis onu naljepnicu na torbu i ako ima preko 20kg nece da ti je odstampa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2015, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Da li neko zna ima li neka redovna linija iz grada za aerodrom u mahovljanima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2015, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Mislim da BHA vise ne leti za Cirih, tako da je jedina linija ona ka Beogradu. Na airserbia.com možeš vidjeti cijene i red letenja.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2015, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Da,let za bg je u pitanju a mene zanima da li postoji organizovan prevoz busom putnika sto lete iz bl do aerodroma.gledao sam na sajtu i ne nadjoh nista


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2015, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Aha, nisam skotnao na prvu šta hoćeš. :)

Smiljić vozi direktno tamo, ali je poskupo (10KM u 1 smjeru): http://smiljic.com/transfer-do-mahovljana/

Imaš redovne linije BL-Gradiška koje prolaze kroz Mahovljane (Pavlović turs, Autoprevoz Gradiška), pa možeš izaći na stanici kod skretanja za aerodrom pa prošetati, ako ti to ne predstavlja problem.
Karta je ~3KM, a polasci su sa stanice kod Medicinske elektronike, otprilike na svakih sat vremena, ako ne i češće. :) Ako ti odgovara ta opcija mogu ti poslati red vožnje.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2015, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ima li iko iskustvo vezano za ova ucestala otkazivanja leta iz Tuzle za Malmö? Primetio sam da svako malo otkazu let pa me interesuje sta onda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2015, 14:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A jebo te tito ledeni, tacno cu ukrasti avion da te prebacim do te skandinavije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
http://tuzlainfo.ba/novosti/item/3893-a ... estinacija

Šta reći... :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2015, 14:33 
O jbmt, kako ovo ovako jeftino izadje, 89 km do dortmunda i nazad ako se par mjeseci unaprijed regulise...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs