banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Azija
PostPoslato: 09 Maj 2010, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Puno vremena provodim u Aziji pa reko da postavim temu ukoliko neko ima planove da putuje u juznu ili jugo-istocnu aziju rado odgovaram na pitanja o vecini zemalja ( burma laos i filipini su jedino sto nisam vidio u J-I-A a u juznoj ako bog da u avgustu cu da opalim za nepal i tibe tako da ostaje samo Butan neistrazen.
kao sto rekoh ako nekog zanimaju vize cijene i ostale pizdarije tu sam.

PS
Reko da i ja budem koristan na ovom forumu a ne samo da podmecem klipove moderatorima ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 09 Maj 2010, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
chils je napisao:
PS
Reko da i ja budem koristan na ovom forumu a ne samo da podmecem klipove moderatorima ;)

:lol: :lol: :lol:

Postavi slike, za vize manje/vise moze svako saznati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 09 Maj 2010, 11:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Vize se u Aziji dijele po principu, dobar dan ja bih jednu vizu, 15$ platite, hvala dovidjenja. Sa BiH pasosem ne treba viza za Hong Kong Makao i ili Indoneziju/Maleziju(jedno od ovo 2). Ako ima kakvih pitanja mogu i ja pomoci, i ja idem opet tamo preko ljeta(nadam se da me nece monsuni s*ebat).

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 09 Maj 2010, 13:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Ne treba viza za Maleziju.
I nije bas tako lako za vizu, kao sto prethodnik rece.
Npr, ulazak u Butan je komplikacija. Ta zemlja ima ogranicen broj turista koje prima godisnje i jedino je moguce uci preko organizovanih turistickuh tura koje to papreno naplacuju.Cak i za zemlje koje olako daju vizu, nama predstavlja problem jer nema ambasada u BiH i trebalo bi se ici negdje po Evropi ( u najboljem slucaju Beograd ili Zagreb) da bi se dobila viza, sto je opet problem. Za zemlje koje daju vizu na granici, opet nam je problem zbog tranzita.
Usput, zamolio bih osobu koja je postavila temu da napise par rijeci ( putopise) pa cemo krenuti sa pitanjima...ako ima vremena

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 09 Maj 2010, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Sto se tice problema lokacije ambasada, najlakse je otici negdje gdje ne treba viza, npr. Malezija ili Hong Kong, i tamo izganjati sve. Izdavanje viza za sve turisticki orijentisane zemlje, Tajland, Vijetnam, Kambodza, Filipini, Indonezija, Kina itd. ne traje vise od 2-3 dana. Burma, Sjeverna Koreja i sl. su potpuna suprotnost, ali nije nemoguce.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 10 Maj 2010, 03:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Sto se tice nekih kracvih zapazanja i slika postavit cu u iducih nekoliko dana (na putu sam trenutno)
Sto se tice viza za Indoneziju treba za Maleziju ne treba vaditi iz Hong Konga kao sto time trek napisa je jedna opcija, meni licno bolja varijanta je Singapur (isto nam ne treba viza) kad sletite u Singapur taxijem do grada u prvu turisticku agenciju date im spisak viza koje vam trebaju oni kazu koliko love i koliko dana i vretite se za cirka 3-4 dana po pasos sa vizama. Kambodija recimo daje na ulasku mislim da je 50$ jos uvijek. Vijetnam i Indonezija traze da izvadite prije dolaska a to se opet sve moze odraditi u singapuru.
Jedan od boljih agenata je Ismail lik je toliko efikasan da ga nazovete i kazete u kojem ste hotelu, ostavite svoj pasos sa slikom i novcem u koverti na recepciji on pokupi i sutradan se vas pasos pojavi na recepciji sa vizom.
Sa druge strane Juzna Azija je malo drugacija pjesma za Sri Lanku nam ne treba viza dobije se na dolasku viza na mjesec dana (moze se produziti), dok je recimo za Indiju procedura maltene kao za useljenje u Ameriku ali se moze dobiti. Sto se tice Stanova (pakistan,tajikistan, kirgistan, uzbekistan...) Vize nam trebaju ali se mogu dobiti rekativno brzo. Vecina ovih ambasada je u Turskoj (za koju nam opet ne treba viza) tako da se tamo moze povaditi. Za Banglades se viza moze dobiti na ulasku u zemlju ali to je samo teoretski (zavisi od granicnog policajca ako je nad.rkan onda nema vize ako je raspolozen moze zato je mozda preporucljivo izvaditi prije) kosta samo 5 dolara za BiH ;)
Za nepal navodno ne treba (vidjet cemo u Avgustu ABD).

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 10 Maj 2010, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Sto se tice Nepala, ovo je sa sluzbene strabice ministarstva(mada bog zna kad je to aktuelizovano)
Citiraj:
Kraljevina NEPAL

Kraljevina NEPAL

Konzularna pomoć:
Za konzularnu pomoć nadležna je ambasada BiH u Nju Delhiju, Indija.

Viza potrebna za sljedeće vrste putnih isprava za državljane BiH:
Obična putna isprava DA

Viza se izdaje u Berlin
Službena putna isprava DA
Diplomatska putna isprava DA

Državljanima Kraljevine Nepal prilikom ulaska, izlaska ili prelaska preko teritorije Bosne i Hercegovine potrebna je viza. Viza se izdaje u New Delhiu, Indija.

Sigurnosni uslovi: Ne preporučujemo putovanje iz sigurnosnih razloga. Imajući u vidu socijalne nemire i aktuelnu sigurnosnu situaciju putnicima se do daljnjeg NE PREPORUČUJE putovanje u Nepal.
Putnici koji praktikuju određene sportove (planinarenje, rafting...) moraju biti svjesni posebnog meteorološkog rizika nepredvidivog u određenim godišnjim periodima pa je bilo i smrtnih slučajeva. Osim toga to može uticati na stanje putnih pravaca i saobraćaja uopće. Planinarima se izričito preporučuje da se informišu o meteorološkim prilikama i stvarnim poteškoćama na planinama, kako bi se izbjegli nesretni slučajevi. Isto tako se preporučuje prijava nadležnoj ambasadi. Koristiti vodiče priznate od strane nepalskih vlasti.
Zone rizika (koje treba izbjegavati): Distrikti Jajarkot, Kalikot, Rolpa, Rukum i Salyan.
Zone srednjeg rizika: dolina kathmandu i kathmandu.
Zone bez problema: nijedna zona u Nepalu se ne može smatrati potpuno sigurnom.

Sanitarnia uslovi: Vrlo oskudni. Sanitarne usluge se odmah naplaćuju.

Vakcine: japanska encefaleja

Bolnice:
Katmandu Model Hospital. P.O. Box 6064, Bagbazar, Katmandu. Tel. +97 71 4250 848 begin_of_the_skype_highlighting +97 71 4250 848 end_of_the_skype_highlighting.
Medicare Hospital. Chabhil, Kathmandu. Tel. +97 71 4467 067 begin_of_the_skype_highlighting +97 71 4467 067 end_of_the_skype_highlighting

Droge: kazne i do 10 godina zatvora.

Pozivni broj: ++977

http://www.mfa.ba/konzularne_informacije/vize/Default.aspx?template_id=16&s1=274&id=5055
Imam par drugara Nepalaca, pa bi mogao njih pitati, ako oni to mogu provjeriti,mada mislim da bi prije to nasi u ministarsvu trebali znati.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 10 Maj 2010, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Ja vec godinama planiram da putujem na Tajland, ali se na kraju uvijek nesto izjalovi (zafali lova)
Ove godine sam malo ranije poceo da planiram, pa mozda i odem u novembru, decembru, to je valjda idealno vrijeme :D

Ako je neko bio, nebi bilo lose da baci neke savjete.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedna hipotetska situacija, treba mi viza za Kraljevinu Lesoto, a njihove ambasade nema u BiH, nego je u Njemačkoj npr. Da li to znači da bih ja trebao prvo vaditi vizu za Njemačku, pa tek onda u Njemčkoj ganjati vizu za kraljevinu Lesoto. Može da se desi da Njemci ne izdaju vizu, šta onda?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 12 Maj 2010, 04:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ne znaci, zavisi od ambasade do ambasade ali u vecini slucajeva mozes poslati DHL-om pasos sa popunjenim formularima i slikama i naravno vratiti ga dhl-om

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 12 Maj 2010, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
filozof sa vrbasa je napisao:
Jedna hipotetska situacija, treba mi viza za Kraljevinu Lesoto, a njihove ambasade nema u BiH, nego je u Njemačkoj npr. Da li to znači da bih ja trebao prvo vaditi vizu za Njemačku, pa tek onda u Njemčkoj ganjati vizu za kraljevinu Lesoto. Može da se desi da Njemci ne izdaju vizu, šta onda?

Usput , Lesoto je u Affrici, ne u Aziji.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 22 Jul 2010, 09:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2010, 09:47
Postovi: 5
Koliko vidim iz vasih licnih iskustava za ulazak u drzave Singapur i Malezija nije potrebna viza. Mozete li mi detaljnije reci kakva je procedura prilikom dolaska na aerodrom u ove dvije drzave? Da li traze neke dodatne papire osim naseg pasosa? Da li ulazimo bas bez ikakavih problema, malo mi nevjerovatno zvuci jer mi kuda god da idemo prije samog odlaska moramo proci bezbroj procedura za dobijanje viza. Hvala unaprijed na vasim odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 22 Jul 2010, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Kao sto je vec napisano gore sa BiH soshkom ti ne treba viza za Singapur ni za Maleziju. Procedure nema kad sletis na Changi (singapur ) ili KL popunis arrival card (karticu koju cesto dobijes jos u toku leta od stjuardesa) ili ako ne dobijes imas je pred carinskim terminalom, elem popunis karticu (ime prezime adresa hotela br soshke ...) i predas zajedno sa pasosem i onda ti ciko ili teta muhurlejise pasos i kaze dobrodosli to je to

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 22 Jul 2010, 18:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2010, 09:47
Postovi: 5
Hvala Chils!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 25 Jul 2010, 21:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2010, 09:47
Postovi: 5
Chils,
evo imam jos jedno pitanje vezano za ulazak u neku zemlju u Aziji, a gdje nam nije potrebna viza. Prvo bih trebala ici u Seoul, pa onda zatim u Maleziju, jos ne znam gdje tacno. E sad, posto imama jos samo tri stranice u pasosu prazne, a dok dodjem do Malezije, vrlo moguce je da ce se i te tri stranice ispecatirati, da li oni na ulazu u drzavu zahtjevaju da svoj pecat stave na potpuno praznu stranicu u pasosu ili im to nije bitno?
Vrlo moguce je da cu ici u Penang, da li si bio tamo? Kakvo im je more? Hrana, cijene?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 25 Jul 2010, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Guest sto se tice pasosa nije frka za 3 stranice pod uslovom da vrijedi jos minimum 6 mj. Mozes cak da na ulasku zamolis ciku da ti udari stembilj na neku polu-praznu stranicu. Penang je super nema razloga da ti se ne svidi, hrana u maleziji ? kako za koga ako gotivis kinesku i indijsku onda si na konju jer su to dvije koje su najvise zastupljene malay klopa je neka mjesavina u svakom slucaju ukusno i cesto (ljuto) ;) ali se uvijek moze naci burger king ili kfc ako nisi za azijske varijante a holesterol te ne sikira ili voce kojeg ima u izobilju.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 26 Jul 2010, 22:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2010, 09:47
Postovi: 5
Hvala ti Chils,
hmmmm sto se tice hrane, 'ajde moze proci ta kineska,ljuto mogu pomalo, ali previse zacinjeno i to svaki dan , mi nije bas omiljeni izbor. :roll:
Neka burgera :wink: , a i voca da malo oporavi krvne sudove!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 27 Jul 2010, 19:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Jos jedna bitna stvar, u Maleziju moras da udjes preko aerodroma ako ulazis bez vize.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 28 Jul 2010, 21:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2010, 09:47
Postovi: 5
Ulazim preko aerodroma, hvala ti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Azija
PostPoslato: 13 Jun 2014, 00:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2014, 10:30
Postovi: 11
Kad smo kod Azije, imam jedno pitanje. Osoba sa Thailandskim pasosem mi dolazi u posjetu iz Kanade(znaci ona zivi u Kanadi) i putuje sa osobom koja posjeduje Kanadski pasos, te ima pravo kretanja bez ikakvih problema.
Osoba A(sa Thai pasosem)je dobila pravo ulaska u Hrvatsku. Pitanje glasi, sta u slucaju da osoba A zeli da ide u BIH. Kako u Zg vaditi vizu za BIH u njenom slucaju? Ili....

Hvala!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs