banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Egipat?
PostPoslato: 17 Jun 2012, 17:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Jel bio ko, utisci, ovo ono...
Idem krajem juna u Hurghadu pa me zanima da li je moguće proći jeftinije sa izletima kad se ide preko lokalnih agencija, što bi bilo i logično, naši ne bi bili naši kad te ne bi oderali...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egipat?
PostPoslato: 17 Jun 2012, 23:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
koliko je meni poznato, u svakom se slucaju ide sa lokalnom agencijom

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egipat?
PostPoslato: 18 Jun 2012, 17:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
A tek što će Egipćani pokušati da te oderu. Mene su na piramidama tako lagano zeznuli, da sam ostao zaprepašćen. :)

Ja sam išao u Hurghadu pretprošle godine, meni je bilo fino. More je fino, stvari su jeftine, samo se dobro cjenkati i to je to. Osim toga, oni su baš sve ono naopačke od Balkana i zapada, tako da je zanimljivo iskustvo.
(najjači momenat na mom putovanju je bio naš taksista koji je preticao... Između auta, na kolovozu sa dvije trake. :lol:)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egipat?
PostPoslato: 18 Jun 2012, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Hurgada odlicna. savjetujem sto vise izleta ako si raspolozen, neces pozaliti. Pogotovo Kairo i dolina kraljeva. Onaj izlet na neko rajsko ostrvo je velika glupost, nemoj ici osim ako ides s nekom dobrom ekipom pa da se provedete. Nocni zivot obavezno otici do hard rock cafea, odlicne zurke navece i prelepo setaliste. Ima ta neka sheraton street pa se tu kao seta i ima bazar pa ako voli nek izvoli.
Sta god da kupujes cjenkas se. Ako pravilno odradis posao dobices stvar za 1/10 pocetne cjene. Cuvaj se taxista, lopovi su ogromni. Mi smo znali voznju platiti 5 njihovih funti a nekome su znali uzeti i po 50. Moras sve dogovoriti pre ulaska inace je kasno.
Gde god da ides ne zaboravi flasu vode ponjeti. sto se tice hrane tipicno africka zacinjena i ako se svedski bio ogroman nakon par dana bilo mi je dosta njihove hrane pa onda pravac restorani u marini (novoj), obavezno za vecernje setnje i izlaske.

Eto, zelim ti lep provod


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egipat?
PostPoslato: 19 Jun 2012, 23:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Hvala drugari, budem išao pa možda napišem kako mi je bilo.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egipat?
PostPoslato: 21 Jun 2012, 20:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Apr 2012, 10:24
Postovi: 2
bila prije par godina i naši odraše s cijenama izleta, pa je najbolje da pohvataš cijene i poslije vidiš s lokalnom agencijom. često egipatske agencije imaju predstavništva i u hotelima, tako da neće biti problem. ja bih ipak preporučila rajsku plažu, prelijepa je, ali bih isto tako preporučila da izbjegneš izlet već prvog ili drugog dana "obilazak hurgade". slagaće vas da ćete vidjeti fabriku papirusa i da će vas naučiti da razlikujete prave od lažnih i prodati iste kao i one na ulici samo za 500% skuplje. u taj izlet spada i obilazak akvaparka koji rupa sa 5 riba. fenomenalan podvodni svijet možeš vidjeti na snorkelingu, baš prilikom izleta na rajsko ostrvo. NIGDJE bez vode koju ćeš kupovati u prodavnicama umjesto u hotelu gdje je isto tako skuplja za oko 300%. nosite odavde što manje stvari, čak i za plažu, tamo je jeftino, a kupovina je dobro zezanje. koža, pamuk jako kvalitetni, samo loš dizajn. i često daju stvari za plastične naočale - ne skontah zašto! meni hrana bila ok, valjda takav hotel, sve blago, po evropski. morala cunjati naokolo da se dočepam lokalnih specijaliteta, šteta ne probati kuskus. obavezno po prodavnicama kupiti po 100 g kojekakvih kafa za probati poslije kod kuće (pored piramida, jer ko dolazi kući bez toga), jer su raznih čudnih, fantastičnih i odvratnih ukusa.
i da, tad se bolje prolazilo s dolarima nego evrima - npr nešto im je 100 $ ili 100 evra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egipat?
PostPoslato: 10 Jul 2012, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Vratio se.
Drug Tito je lagao, Crveno more je ljepše od Jadranskog.
Arapi u Egiptu bezobrazni, nije jeftino uopšte, 2 pića u nekom iole kafiću su otprilike 10-15 maraka.
Nekad je možda bilo jeftinije, prije par godina.
Otišao bih opet, ali ovaj put samo tripovi brodom i ronjenje.
Ništa Cairo i Luxor.
Samo četir' es, SSSS ( sun, sand, sea and sky)

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs