banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2011, 15:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2009, 18:24
Postovi: 40
Како сам наслов каже, гдје прославити Нову годину у иностранству? Која држава, који град, који трг? Како путовати, у сопственој режији (аутобусо - воз - ауто) или организовано преко туристиче агенције? Каква су искуства оних који су већ били? Колике су цијене, гдје одсјести итд?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 15:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Stockholm naravno :)

Jeste da je hladno, ali ove godine mozda i ne bude. Sada kod sveda bukvalno cvjetaju ruze :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
proslavi tamo gdje ti se ide, a ako ti se ne ide nigdje ostani kod kuce

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2011, 13:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2009, 18:24
Postovi: 40
Атрактивно и повољно.

Citiraj:
1.dan: Banjaluka - Beograd – Mađarska - Slovačka: 30. dec. 2011.

Okupljanje putnika u popodnevnim časovima i polazak za Beograd. Vožnja preko Hrvatske i Srbije. Dolazak u Beograd nakon čega slijedi kraća pauza. Iz Beograda nastavljamo putovanje. Noćna vožnja preko Mađarske i Slovačke uz usputna zadržavanja radi odmora, osvježenja i regulisanja graničnih i carinskih formalnosti.

2.dan: Krakov 31. dec. 2011.

Dolazak u Krakov u prijepodnevnim časovima. Smještaj u hotelu/hostelu. Slobodno popodne za odmor, šetnju i upoznavanje grada u pratnji vodiča (brdo Vavel sa kraljevskim dvorcem i katedralom, stari gradski Rinek sa zvonikom – među najvećim u Evropi, Crkva Sv. Marije, Univerzitet Jagielo iz XIV veka, Barbakan, Cvetna vrata, Jevrejska četvrt Kazimierz, ulica Kanoniczna sa zgradama iz XIV veka...). Doček Nove Godine. Noćenje.

3.dan: Krakov: 1. jan.

Doručak. Slobodan dan za individualne aktivnosti. Repriza novogodišnje noći... Noćenje.
4.dan: Krakov (Aušvic – fakultativno): 2. jan

Doručak. Fakultativni obilazak Aušvica, koncetracionog logora iz II svjetskog rata koji se od 1979. nalazi pod zaštitom UNESCO-a. Povratak u hotel/hostel. Noćenje.

5.dan: Krakov (Rudnik soli – fakultativno): 3. jan.

Doručak i napuštanje soba. Mogućnost fakultativnog obilaska 700 godina starog Rudnika soli „VELICKA“. Silazi se liftom do dubine od 100 m i obilazi se predivno podzemno jezero, kraljevska kapela napravljena od soli i koncertna dvorana. Povratak u Krakov. Pakovanje prtljaga u bus i slobodno vrijeme za individualne aktivnosti i kupovanje suvenira. Polazak za Beograd u večernjim časovima. Noćna vožnja preko Slovačke i Mađarske uz pauze za odmor i osveženje.

6.dan: Beograd - Banjaluka: 4. jan.

Dolazak u Beograd u ranim prijepodnevnim časovima. Pravimo kraću pauzu i nastavljamo put za Banjaluku. Dolazak u Banjaluku u popodnevnim časovima.


Укупно, 79 евра смјештај + 50 евра превоз.

Више на: http://putuj.org/krakov.php или http://www.collegium.rs/Nova_godina_201 ... v_bus.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2011, 22:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
atraktivno? za NG ici u Ausvic? :lol:
a ja sam mislio da sam sve cuo

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2011, 20:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Има ли каквих понуда за Словенију?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2011, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
BSE je napisao:
atraktivno? za NG ici u Ausvic? :lol:
a ja sam mislio da sam sve cuo

Kakva perverzna ponuda :lol:
Znam da se ne bih trebala smijati ali stvarno zvuci smijesno, dorucak-fakultativni obilazak koncentracionog logora Ausvic :lol:

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 19:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
zivotna sansa :lol:
pitam se da li treba doci kostimiran u osobu zalizane kose i brcicima tacno ispod nosa? :P

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Krakow je divan, ali naputovaćeš se. 5 sati do Beograda, 5 do Budimpešte i još 5 do Krakova. U najboljem slučaju, ako ne bude velikih gužvi. Plus, isti dan dolazite u Krakow, potom obilazite grad sa vodičem i na kraju dočekujete novu. Nešto ćeš prespavati garantovano, a šteta je jer je Krakow predivan. Velička je poseban doživljaj, a Aušvic zaista nije za novogodišnjih dočeka. Ja bih ostavila Krakow za proljeće.

Ali, ako već ideš, probaj oscipke, ogorkowu i obavezno žubrovku da te ugrije malo. I ponesi deblju odjeću, jer je kod njih hladnije nego kod nas.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs