banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 01:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: EGIPAT :)
PostPoslato: 07 Avg 2003, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
E ovako, interesuje me da li je iko od vas bio na pomenutoj destinaciji?
Slusala sam utiske drugih ,no nikad ne skodi cuti tudja iskustva :wink:

Posto planiram uskoro da se (ako bude teklo sve po planiranom) setkam po Kairu gdje cu i da obavim sluzbeni dio posla 8) ,a potom da jashem na devama po pjesku Gize oko piramida :P , a potom kupam u Hurgadi na Crvenom moru..... :P :P

Postji famozni hotel Sharm El Sheik? da li je iko uzivao u charima pomenutog?

Kakvi su utisci sa lokalnim stanovnistvom? Da li je bilo nekih neprijatnih situacija? Kakve su cijene(sa vashe tacke gledista) ?
Sta josh preporucujete?
Luxor? Alexandrija?

:drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2003, 12:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
nisam ja neki veliki skeptik, ali jer bash morash ici u egipat? sve je tamo fino, ovo ono, ali brate ima tamo i onih sa turbanima i nozevima, tzv. mudzahedini. sta ti je bolan, idi u ... ma idi gdje hoces drugo, ali mojne tamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2003, 12:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
:lol:

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2003, 13:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Krstario dolinom Nila,posetio Luxor i dolinu faraona,okusio cari nocnog zivota u Kairu,neverovatna zemlja,puna cudesa i tad (pre 7 godina) izuetno ljubaznog naroda koji pokusava na sve moguce nacine da ti uzme kintu iz dzepa,medjutim isto tako drugi dan sam imao problema sa probavom,jer poznati su kao naraod koji je na ratnoj nozi sa higijenom.

Sve u svemu drago mi je da sam bio,ali ne planiram vise da idem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2003, 16:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
gator je napisao:
nisam ja neki veliki skeptik, ali jer bash morash ici u egipat? sve je tamo fino, ovo ono, ali brate ima tamo i onih sa turbanima i nozevima, tzv. mudzahedini. sta ti je bolan, idi u ... ma idi gdje hoces drugo, ali mojne tamo


boze , mene sramota kad cujem da nashi ljudi mogu ovako da pricaju :oops:

to je po meni jako primitivno razmisljanje, mislis d asu svagdje u islamskim zemljama sa kamama i feredzama...daj molim te...
u egiptu mi je bilo dosta prijatelja i nikom s enista fala bogu nije desilo....

ja sam recimo cesto govorila da ne bih otisla u Albaniju, da me tamo nista ne vuce...
skoro sam bila na party-u :koju je organizovala njihova omladina...mogu samo reci d aje bilo haosssss :) i da je bilo vrlo fino sredjenih ljudi!!
znaci nije slika samo ono sto stvore mediji....

sikman hvala na utiscima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 01:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
e raza-bu, nisam ja naivan, samo informisan, znash kako, gledam je juche TV i vidim, kao alzirci oslobodili 10 nijemaca, 2 danca i sta ti ja znam, koji su bili zarobljeni od strane nekih fundamentalista........e sad ja sam prije 2 godine, ( fuck it kad pratim vijesti) vidim na TV-u 15-roma Shvaba neki muslimancheki nasilno obrezali glavu, u nekoj od onih poznatih piramida, pa kontam ja za tvoje dobro ne bi ja bio medju njima,
e ali starac, ako ti se dja-svi ... samo go for it


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 01:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
RS is a free country


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 07:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
gipsy
nema ljuti na gator-a,jer decko na neki nacin ima pravo,pre 5-6 godina desio se masakr u dolini faraona u kojem su preko 60 ljudi izgubili zivot,zatim Alzir je takodje dosta kritican,Indonezija je u zadnje 2-3 godine postala maximalno rizicna,u trenutnoj situaciji nije bas preporucljivo putovati u islamske zemlje,izuzev Turske i UAE (Dubaj) koje su stvarno sigurne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 12:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
eto vidite, ja sam samo izrazio svoju zabrinutost za tvoje zdravlje, ali tebi ako se ide, ma samo pichi. sve najbolje ti zelim, mada vjerujem da su isto to (sve najbolje) rekli i rodjaci onim 250-roma na Baliju. ali, ko mene shta pita


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 12:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
ej bre, spusti nos malo gatore :D

svjesna sam uglavnom toga sto pricate, nisam bash toliko avanturista da pohrlim otmicarima u ruke pa da me zgendzaju u neki harem tamo :D (u najboljem slucaju :P :P ), samo ne treba imati bash tolike predrasude.

Konkretno u Kairu postoje podrucja grada(extremno islamska gdje bash i nije safe hodati ,niti u manjoj, niti u vecoj grupi... :roll: )Niti sjedati u taxi sam niposto.....! !!!
Desavalo se d a muskarac vodi 2-3 zene sa sobom i da zaustave nashu curu, koja je malo zaostala za grupom i da je vuce za ruku, jer hoce da je ozeni(oni imaju po 4 zene) :lol:

Opreza nikad dosta svakako...:wink:
ALi ne treba tolikotraumatizovati, tamo je grozno, ne treba ici i slicno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2003, 13:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
to jest, ja malo preozbiljno shvatam stvari, mada mislim da je razlog tome, sto sam ja kao mali bio solidno smotan, i onda kad se nesto loshe moglo desiti, meni se deshavalo :D , zato sad moram da pazim za troje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2003, 09:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 387
Te otmice sto ih Gator spominje su se desile u Sahari, a turisti su bili sami na "kampovanju" po pustinji. Trazili su avanturu, dobili su je :D (malo bizarna sala ;) ).... Ipak, nakon 6 mjeseci zatocenistva sve i jedan taoc je rekao da su ih otmicari dobro pazili, imali su najcesce i jesti i piti i niko ih nije maltretirao. Takodje kazu, da su tako dozivjeli nesto "nezaboravno" a sad Saharu poznaju kao svoj dzep :D

A za Dubaj sam cula sve naaaajbolje. Prije jedno 7-8 godina mi je radna kolegica bila tamo i bila je odusevljena. Prosle godine je moja najbolja prijateljica bila dole 3 mjeseca i kad se vratila je rekla da ce gledati da zauvijek ode tamo zivjeti.

Hoteli, usluga, higijena (Sikman da li si bio u Movenpick-Hotelu???) su super a plaze............... hmmmmh krasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2003, 09:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
1 sedmicu u Dubai sa prijateljicom....that´s all

cjene super, zato sto skoro nista nismo platili

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2003, 16:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
hmmm... ovako... gator ne grijesi, ali nikad :D, ovo o cemu ti pricas su ovi skorasnji turisti, sto su isli na trekking po sahari, i safatali ih neki tuarezi :D i trazili lovu, nisu fundamentalisti...
a ja sam pricao o tome, kad su prije jedno 3-4 godine nijemci neki isli u posjet nekim piramidama, i usli oni tamo, upadne dvadeset "zamotanih" i puc puc, onako, cisto radi gushta... naravno nakon toga dodje vojska i policija i pobije ove "zamotane" , ali covjeku obicno bude svejedno ako je vec ispushio jedan metak u celo :D, pa je tako vjerujem i tim Njemcima bilo svejedno sto su ove kasnije pobili, jer su svi skupa otisli u vjecna lovishta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Interesuje me da li je turistima dozvoljeno da se pentraju po piramidama?
Volio bih se popeti na Keopsovu piramidu kao i, naravno, biti u njoj.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 20:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2003, 18:48
Postovi: 51
Lokacija: steeple
...moj drug se nedavno vratio iz egipta, bilo mu super, ali sa poklonima iz egipta nije prosao najbolje.
svojoj djevojci je donio ispisano njeno ime hijeroglifima na staroj hartiji, ali za vrijeme njegovog boravka u egiptu, riba ga ostavila, kao zainteresovao je neko drugi :-? :-? :-?
i sta sad on radi sa njenim imenom (inace rijetkim) ispisanim hijeroglifima? :x :x :x

_________________
..keep smiling


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2003, 18:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Gipsy- girl,

Ne znam d ali si vec isla na svoje putovanje u Egipat, a ako nisi evo i mog misljenja koje ce ti mozda pomoci da napravis OK odluku. :)

Bila sam u Kairu prije dvije godine i bilo nam je fenomenalno! Ljudi su sjajni, jako gostoljubljivi. Doduse vuku te za rukave da ti prodaju magicnu vodu koja odklanja sve bolove, parfeme i nesto tome slicno, ali nisu agresivni. :D

Muzej egipatske kulure vazi za najkvalitetniji muzej na svijetu. Provela sam 2 dana po cetiri sata razgledajuci ga. Ogroman je i na fenomenalnom mjestu.

VADER-u, bas me iznenadjujes sa pitanjima, NE na piramide se ne mozes penjati, ali mozes sa popeti na ulazni dio gdje je mali balkon sa kojeg je Kleopatra mahala. :D :D

U piramide se moze uci, ali iskreno govoreci nema bas nesto za vidjeti, jer sve ono sto je ista vrijedilo su prenijeli u muzej.

JA se sa piramidama nisam toliko odusevila koliko sa Svingom koja je jos uvijek fenomenalno ocuvana.

Hrana je super, ali je ne treba jesti na svakom cosku. :wink:

Srebro je jako povoljno a uz to su vrlo orginalni pokloni ne znam kako mi kazemo "mother of pearl boxes" koje su zaista prelijepe.

Ne treba kao zene se vucarati sam, iako sam ja napravila par kratih setnji , ali smaopo gradu i to bez ikakvih problema.

Smao ne idi u pustinje sama. :lol: :lol:

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2003, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Bebish: hvala puno na korisnim savjetima :P ....put za Egipat je bio u nekim planovima za februar 2004...ali prolongiracu ga zbog nekih drugih aktivnosti! :wink:

Sto se tice muzeja egipatske kulture....i ja sam, gledala slike i fantasticno nesto...pogotovo onaj dio sa Tutankamonovom zlatnom maskom... :P

i naravno...neki moji su pered Kaira obisli i Aleksandiju, Luxor, Hurgadu na Crvenom moru, pustinju, beduinsko neko selo (zaboravih ime) :wink:

pusa za Bebish :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs