banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 02:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Cula sam dosta pozitivnog o ljetovanjima u Puli i Rovinju. Moze li mi neko od vas reci nesto vise, kakva su licna iskustva... ili cak mozda preporuciti neki povoljni apartman ili hotel (smjestaj za 3-4 dana ) ?! Kakve su plaze, mene iskljucivo interesuju pjescane plaze, gdje sta ima, ima li sta posebno za djecu... itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 12:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
viewtopic.php?p=1097349#p1097349

To je prvo sto mi pada na pamet, a cini mi se da ima jos ljudi koji su pisali o ljetovanju u tom predjelu.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 15:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
U kratkim crtama - jedini dio Hrvatske gdje nikoga nije interesovalo to sto sam Srbin ;)
Da je skuplje - jeste! Ali vrijedi - zbog pejzaza, sadrzaja, manjeg broja turista i svega ostalog :)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma zanemarivo skuplje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Koliko skuplje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Leona je napisao:
Koliko skuplje?

Фришке информације од јула ове године!

Пије кафицу хер Шуле на тераси хотела Пaрк у Ровињу и чита Вечерњак. Кад тамо бомбастична насловница: "Ровињ најскупљи град у Хрватској!"

А у чланску отприлике: баја новинар отишао на пијацу у Старом граду и на основу тих цијена (грожђа и брескви) донио закључак. Могуће, али ја ту скупоћу нисам видио.

Продужена кафа са млијеком на тераси хотела Парк је 8 куна. Толико је и у већини кафана у старом граду.
Цијена пива варира од мјеста и типа (точено се може наћи за 12 куна).
Пице су од 40 до 50 куна. Пасте слично.
Фенси ресторана имаш баш велики избор. Већина јела око 20 КМ, само специјалитети (рецимо бранцин и друге рибе) су скупљи.

Ту је и Конзум на сваком ћошку са цијенама које су сличне онима у Конзумовој продавници у Градишци (читај сличне цијенама у Тропику). Рецимо, млијеко је између 6 и 7 куна, а видио сам и печено пиле (као што се има купити у Тропику или Меркатору) за 29 куна. Имају и друге продавнице (рецимо, Лидл је још јефтинији), али њих баш треба тражити по граду.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Pa i nije skupo, nije skuplje nego u Austriji. :D :)
Gledam vec par sati cijene, cijene apartmana su kao i u Makarskoj, ima i skupljih a ima i jeftinijih . Najvise mi smeta sto nema pjescanih plaza. Medulin ima neku, ali ne bih bas tako podaleko. Plaze u Rovinju mi se nikako ne svidjaju, sudeci po ovim slikama sto sam dosad vidjela. Sve nesto stjenovito, kamenito, brdovito, beton... Izgledaju mi nekako zapusteno. :oops:
Sad gledam Crikvenicu. Cula sam da je i tamo dosta lijepo, a i blize mi je, samo potesko je naci smjestaj. Nemaju puno izbora.

Evo recimo ovde sam se informisala za plaze u Rovinju http://www.rovinj.com/straende?lang=


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 16 Avg 2010, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Leona je napisao:
Cula sam dosta pozitivnog o ljetovanjima u Puli i Rovinju. Moze li mi neko od vas reci nesto vise, kakva su licna iskustva... ili cak mozda preporuciti neki povoljni apartman ili hotel (smjestaj za 3-4 dana ) ?! Kakve su plaze, mene iskljucivo interesuju pjescane plaze, gdje sta ima, ima li sta posebno za djecu... itd.

Ровињ:

Апартмани су скупљи него јужније. Ту ти не могу помоћи, ја идем увијек у исти апартман и не распитујем се пуно каквих још има и колико коштају.

Плаже... као и код других градова (рецимо Дубровник или Ријека), плаже су мало ван града. Ја сам најчешће ишао у Вилас Рубин, то је апартманско насеље 2 км од Ровиња (можеш тамо или бициклом или најбоље аутом). Бесплатан паркинг и улаз, продавница, ресторан, пицерија, базени са тобоганима за клинце, тениски терени, мини голф, једрење. Јако пуно хлада (немаш обавезу узимања лежаљки), плажа шљунчана. Уосталом погледај:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cvUUnTZbLfg[/youtube]

Овдје можеш видјети понуду плажа око Ровиња: http://www.rovinj.info/hrv/plaze/searchKarta.asp
Ако си нудиста и занима те ФКК, имаш ту велику понуду око Ровиња. 8) Рецимо: http://www.valalta.hr/ Мада сумњам јер идеш са клинцима.


Културно-умјетички живот је богат. Маса концерата (мени се посрећили Густафи на тргу), изложби, манифестација. Ако си за ноћни живот, онда препоручујем: http://www.monvicenter.com/home.asp?akcija=gohome Свако вече провод и журке, а често и концерти (у јулу ту свирали Хладно пиво и Џибони).

Е да... јефтинији ти је смјештај ван центра (нисам ништа паметно рекао, зар не?). Тако да можеш потражити смјештај по дубини Истре и онда ићи сваки дан на другу плажу аутом (ако ти се да, рецимо). Супер су ти смјештаји у домаћинствима. СУпер гостопримство, клопа, а прије свега мир и одмор.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 17 Avg 2010, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Hvala shoole na iscrpnom odgovoru. Pogledacu jos malo i Crikvenicu pa cu/cemo se valjda odluciti za nesto Rovinj, Pula ili ipak Crikvenica, a do subote bi trebali odluciti se. Idemo samo na 4 dana, pa barem koliko-toliko da nam bude lijepo. :)

Citiraj:
Тако да можеш потражити смјештај по дубини Истре и онда ићи сваки дан на другу плажу аутом (ако ти се да, рецимо).

Ovo nije losa ideja. Svaki dan druga plaza. :)

I ostalima hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
plaze nisu pjescane, ali nisu ni ovakve kao na slikama, ima mnogo vise zelenila i velika je hladovina.
cijene su kao u austriji i po marketima i po restorancicima.
sto se tice vecernjih izlazaka imas dva skuplja lokala u kojima je koktel po 70ak kuna(isto kao u a) i pivo 35.
inace cijene su kao sto sole napisa.
ja idem u ovaj apartman vec par godina http://www.inforovinj.com/eng/private/d ... estaj=2314 pa mi napravi mali ustupak u cijeni, ali ugodjaj je neprocijenjiv. pijaca je ulicu ispod i ako volis da kuhas i jedes ribu 5 plus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 18 Avg 2010, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Аааа, види ти Бое фенсерке! Строго се узимају апартмани у Старом граду, малтене на Via Grisia!

Леона, ако су ти клинци у првом плану, онда пичи у Цриквеницу, њима је тамо најбоље. Мада ни у Истри не фали садржаја за њих.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 18 Avg 2010, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
shoole je napisao:
Леона, ако су ти клинци у првом плану, онда пичи у Цриквеницу, њима је тамо најбоље. Мада ни у Истри не фали садржаја за њих.

Jedna mala klinkinja (3 i po god.) je u pitanju. Slika
Ma meni je samo vazno da pronadjemo dobar apartman, da je more cisto i da nije bas grubi kamen ili beton na plazi. Pijesak ili sitni sljunak bi bio idealan. I da ima dosta hladovine i da ima dijete gdje da se igra. Nocni zivot me ne interesuje. Sad gledam i Krk. Proucavam citavu Hrvatsku. Slika
Mi planiramo otici bez rezervacije. Nadam se da necemo dugo traziti smjestaj. hm...
Ali tako smo isli i u Tucepe par puta i uvijek smo nasli smjestaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 28 Dec 2010, 02:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Znam znam stara tema i nikako prikladna za ovo pred-novogodisnje doba ali eto nisam bas cesto prisutan u ovom dijelu foruma pa eto kad sam vec navratio da ostavim traga :D.
Prosao sam prakticki citavu Hrvatsku obalu od istre do dubrovnika i NIGDJE nisam imao problema sto sam ono sto jesam ili zbog onoga odakle sam, uvjek sam govorio ljepo da sam iz Banja Luke i to sa ponosom a ne ko neka ...(ahm :) ).Sto se tice ugodjaja, jbga sve ovisi od osobe do osobe, iskreno, bio sam na plazi Zrce na Pagu i zasta tu je najjaci provod, bio sam u Rovinju, Puli i Opatiji i tamo je extra za odmor i opusiti se i pripremiti za ovu hladnu usranu zimu :), srednji jadran je bukvalno mix, npr u Vodicama je extra jer imaju odlicnu plazu ( dak i gradska plaza je extra uredjena, puna sadrzaja i UVJEK ima mjesta kad god da dosli) a nocni zivot je odlican, ako vam je do malo shoppinga Sibenik je samo 11 km od Vodica i imate tu 3 - 4 veca shopping centra.Makarska je vec isfurana, bukvalno, ali opet drago mi je vratiti se tamo jer su ljudi extra i zaista se osjecas bolje nego god kuce :) ali plaza = 0 na gradskoj plazi moras ujutru u 5 sati doc da ostavis peskir na lezaljku ako zelis tu ostat( da na lezaljku inace ces naci peskir negdje u pm ), ali ako ostajes u hotelu ( bio sam u hotelu Meteor i svaka preporuka za njega ! ) a i hotel Park je odlican zbog extra bazena onda je makarska idealna, jer mozete do Splita ( 60 km ) i vidjeti mnogo toga.Dok nesto juznije je vise ako ste zeljni uzivanja na moru i skupocenih zabava :).
Sto se tice cjena, pravilo je u Hrvatskoj sto juznije to skuplje, mada vec polako i ovi gore pocinju da poskupljuju pa se nalaze na istoj crti :) naravno svugdje na jadranu je skuplja kafa nego u Zg npr, ali opet pa jebem mu misa jednom se ide na more u godini ( dobro, kako ko :), ali veliki broj nas samo 1 ) pa moze se skupiti para za to ljetovanje kroz godinu dana :).

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 11 Mar 2012, 13:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Ajd malo da oživim ovu temu. Laganini sam počeo da razmišljam o ljetovanju 2012. pa tako razmišljajući i slušajući neke savjete došao sam do ideje da ljetujemo u Rovinju. Interesuje me vaša iskustva sa Rovinjom, opštim utiscima, smještajem, plažama... Pošto idemo sa malim djetetom (2,5 god) najviše nam odgovara apartmanski smještaj. Svaki savjet je dobrodošao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 21 Mar 2012, 12:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Rovinj, pa i citava Istra, sa moje tacke gledista, nije bas idealan za ljetovanje.Ja nekako tamo nemam osjecaj da sam na moru, osim kada gledam u njega :D.Zato sto, gledajuci istorijat Istre, su oni bili pod uticajem Austro-Ugarske i oni su zeljeli napraviti Istru da izgleda svijetski, gradjevina zaista nalikuje na onu iz Austrije i Slovenije, tu zaista mozete vidjeti one prastare vile koje izgledaju kao iz bajki, velike posjede pune drveca, lavande i ruzmarina, stara zdanja, kulturne spomenike i slicno, ali plaze su zaista lose.Ruku na srce, more je KRISTALNO CISTO, ali plaze su sve kamenite, nisu uopste one velike plaze sa muzikom, kaficima i slicno duz nje.Onda, meni nekako fali onaj miris mora, npr. kada dodjes u RIjeku, Pulu, pa cak i Umag, ti ces osjetiti samo smrad nafte koji dopire od obliznjih marina.Sto se tice cijena, nisam primjetio neku drasticnu razliku izmedju Istre i Dalmacije, ja cak mislim da je malo i jeftinije (kafa, caj, piva...).Ali naravno, ne smije se zaboraviti i uzivancija tokom puta :), ja sam ljetos do Opatije stigao iz BL za manje od 4 sata, i to jos starom cestom BL - Gradiska, sada kada se bude islo autoputem, bice manje od 3:30 h, a do juzne Dalmacije se fino napatis, pa cak i srednje Dalmacije, jer valja proci Tijesno, Jablanicu i slicna mjesta kroz koje prolaze nasi divni autbanovi 8).
Sve u svemu, ako volis razgledati, uzivati prirodi, setnji uz more, ici u shopping, pa i ako imas auto i zelis obici jos gradova ukljucujuci Trst, onda je Istra za tebe.
A, ako ipak vise volis izlezavanje na plazi, miris mora, miris borovine, zabave tokom dana na plazama, after beach party-je, nocni zivot i sl. onda je za tebe Dalmacija :)
Ja bih ti preporucio da pogledas Brele i Baske Vode, Brele su extra mjestasce puno borova, prelijepih plaza, a ima i jako puno setalista, izmedju ostalog imas setaliste do Baskih Voda, koje je nekih 2-2.5 km, cista uzivancija lagane setnje kraj mora :), a Makarska je udaljena svega 10km i moze se doci cak i pjeske, ako volis bicikl voziti, iznajmi bic i pici do Makarske :)

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 21 Mar 2012, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
arhitekt je napisao:
Ajd malo da oživim ovu temu. Laganini sam počeo da razmišljam o ljetovanju 2012. pa tako razmišljajući i slušajući neke savjete došao sam do ideje da ljetujemo u Rovinju. Interesuje me vaša iskustva sa Rovinjom, opštim utiscima, smještajem, plažama... Pošto idemo sa malim djetetom (2,5 god) najviše nam odgovara apartmanski smještaj. Svaki savjet je dobrodošao!



Ja bih ti preporucila Crveni otok. Rovinj nije za malu djecu.


Ali za taj uzrast bih ti preporucila da ga odvedes na Rab, plaza San Marino. Pijesak, plicak - raj za malu djecu :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 23 Mar 2012, 19:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Bio sam u Rovinju totalno off the season, tokom Weekend Media Festivala,mmm...prelijep mediteranski gradić, cijene jesu malo više ali nisam primjetio da su drastično veće...mi smo bez problema našli sobu, nas dvoje za 20 eura jeste da je van sezone ali je festival napunio grad, tako da kapiram da je slično tokom ljeta...uglavnom, Rovinj: preporučujem

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 24 Mar 2012, 23:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
@skyzeR, hvala na iscrpnom odgovoru. Srednju Dalmaciju sam čitavu prešao i od nje mi se najviše sviđaju Tučepi. Za Rovinj smo se odlučili iz želje da malo promjenimo sredinu a možda bi skoknuli i do Trsta. O beach party-ima i noćnom provodu ne razmišljam pošto putujemo sa dvoipogodišnjom hiperaktivnom princezom, tako da mi je najviše potreban duhovni psihofizički mir, po mogućnosti dalje od turista iz bratske nam Češke Republike.

@ajkula, hmmmmmmmmm, otoci.... nekako se osjećam klaustrofobično na otocima. Nisam u potpunosti odbacio tu mogućnost. Razmisliću..

@klauss, jedna od stvari koja određuje mjesto gdje ćemo ljetovati je i ljepota i arhitektura samog grada. Čuo sam da je Rovinj definitivno mjesto koje se mora obići.

Što se tiče plaža, čuo sam da se oko Rovinja nalazi dosta uvalica, pa valjda će biti neka pogodna da se i moja princeza malo brčka. Bitnije mi je da ima hlada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 24 Mar 2012, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ok, ne volis otoke ali Krk ti vise nije otok , ima most :lol: pa si do Rijeke ili Crikvenice za tren oka. Istru mnogo volim ali meni licno nije za kupanja, vise kao tursiticki obilasci ili jedrilicom pa lagano. Ali to je sve stvar ukusa.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pula / Rovinj
PostPoslato: 29 Mar 2012, 08:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
i moj drug mi je rekao istu stvar - Rovinj je prelijep za obici, ali nikako za ljetovanje

skyzeR je napisao:
Ja bih ti preporucio da pogledas Brele i Baske Vode

Brela i Baska Voda, a ne Brele i Baske Vode :)
znaci, jednina, a ne mnozina :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs