banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jul 2010, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav!

Neka tema bude posvecena informacijama vezanim za odlazak i posjetu Izraelu, vasim iskustvima i preporukama.

Mozete li mi reci kakva je procedura oko vadjenja viza za Izrael, da li su uopste potrebne? Od septembra se ukidaju vize za Izrael za drzavljane Srbije, ima li i nas u toj prici?

Da li je iko od vas razmisljao da ide ovog ljeta u Izrael? Ako bi otislo nekoliko ljudi zajedno, ustedio bi se veliki novac, ne samo da bi nocenje bilo duplo jeftinije, nego bi ustedjeli i sto se tice prevoza tokom obilaska Izraela.

Evo par informacija sa drugog foruma:

Citiraj:
Za obilazak glavnih mesta je dovoljno 4 dana, dakle moze da se krene avionom iz Beograda u sredu uvece, a povratak u nedelju nesto pre ponoci, tako da se imaju 4 dana za obilazak - cetvrtak - nedelja. Dakle, bilo bi 4 nocenja. Racunaj da je nocenje oko 60 evra po osobi, iako moze da se dobije i za oko 30, ako je bar dve osobe. Auto mora da se iznajmi, a cene su niske. Da se auto uzme na aerodromu i vrati na aerodrom, za ta 4 dana kostalo bi oko 150 evra, plus benzin, a za benzin treba jos oko 100-120 evra. Hrana je za oko 30% skuplja nego u Srbiji. U restoranu moze da se jede za 3-10 evra po osobi, zavisi gde dodjes. Ulaznicu ces da platis na Masadi i u Ein Gediju (oko 7 evra). I to je to.


Jeste li vi licno bili u Izraelu, kako ste ga dozivjeli, iz kojeg razloga ste isli tamo?

Pozdrav svima!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 08:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1859
Lokacija: Banja Luka
Bio u Tel Avivu.
Ako imas brdo para sa kojima ne zna sta ces, otidji.
Fino je, interesantno, ali po meni ne vrijedi tih para. Osim ako nisi vjerski fanatik pa zelis ici u Jerusalim.
Ja mogu govoriti o Tel Avivu - koji je medju 20 najskupljih gradova na svijetu.
Radi poredjanja, dva parceta pice i koka kola izadju oko 30 KM, sto je kod nas 6 KM cca.
Nocenje u boljem hotelu je oko 150-200 eur.

Ne znam kakva je varijanta organizovanih odlazaka preko agencije. Mozda je nesto drugacije.

I savjet, ako ne mislis zakasniti na avion, na aerodrom dodji 2-3 sata ranije. Takvu proceduru istresanja iz gaca jos nisam sreo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 10:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Viza je potrebna, i na ovom linku imas kontakte ambasade BiH u Tel Avivu, pa je najbolje da ih pitas direktno, i nadati se odgovoru...
Najjeftiniji nacin je avionom iz Londona, ne mogu da se sjetim tacno kompanije, upotrjebi google. Do Londona jeftino mozes Ryanairom, Easy Jetom ili Wiizairom iz Pule, Zadra, ZG, Osijeka, BG...
Kopnom je moguce doci ali prkticno je tesko izvodljivo. Za vrlo malo para ( vozom, Balkan Flexipass) moze se doci do Sirije, onda u Jordan pa iz Jordana u Izrael. Ali oprez, Izrael nema diplomatske odnose sa Sirijom i njihova viza moze da ti pravi probleme na granici, ispitivanja, pretres itd...U sustini, putnici koji su imali iranski i sirijsku vizu uspjevali su uci u Izrael uz spomenutu torturu. OPREZ - Ako se planira posjeta Siriji, Iranu ili Libanu a u pasosu imate Izraelsku vizu nemoguce je da udjete u te zemlje, i mozete biti uhapseni, ustvari vjerovatno cete biti uhapseni!!!
Sto se tice samog Izraela, Tel Avivi i Akaba na jednu stranu a ostatak na drugu. Ova dva grada su biznis i turisticki centri, cijene visoke, standard. Ostatak Izraela je drugaciji, i nije ga tesko obici jer prevoz dobro funkcionise. Treba se snadbjeti informacijama jer je obilazak ogranicen u pogranicnim zonama prema Libanu, Zapadnoj Obali, Siriji, Jordanu, vojna postrojenj...Izrael je jako malen i fakticki ga mozete biciklom preci. U pojas Gaze se ne moze uci, ali moze u Zapadnu Obalu ali to iziskuje masivnu administracijsku zavrzlamu, i niko vam ne garantuje sigurnost. Bezbjedno je otici ali treba imati na umu da vas izraelski vojnik moze hladno upucati ako izazovete sumnju, i ako on to zeli. Ali to se stvarno rijetko desava, ili skoro nikako.
Sve u svemu, vrijedi posjetiti Izrael.
Sretan put!

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 10:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
evo i link za kontakt u ambasadi, propustio sam u preth. postu:http://www.mfa.ba/konzularne_informacije/vize/IZRAEL/?id=4804

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Odlicno klauss, hvala na obimnim informacijama!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
klauss je napisao:
Viza je potrebna, i na ovom linku imas kontakte ambasade BiH u Tel Avivu, pa je najbolje da ih pitas direktno, i nadati se odgovoru...
Najjeftiniji nacin je avionom iz Londona, ne mogu da se sjetim tacno kompanije, upotrjebi google. Do Londona jeftino mozes Ryanairom, Easy Jetom ili Wiizairom iz Pule, Zadra, ZG, Osijeka, BG...
Kopnom je moguce doci ali prkticno je tesko izvodljivo. Za vrlo malo para ( vozom, Balkan Flexipass) moze se doci do Sirije, onda u Jordan pa iz Jordana u Izrael. Ali oprez, Izrael nema diplomatske odnose sa Sirijom i njihova viza moze da ti pravi probleme na granici, ispitivanja, pretres itd...U sustini, putnici koji su imali iranski i sirijsku vizu uspjevali su uci u Izrael uz spomenutu torturu. OPREZ - Ako se planira posjeta Siriji, Iranu ili Libanu a u pasosu imate Izraelsku vizu nemoguce je da udjete u te zemlje, i mozete biti uhapseni, ustvari vjerovatno cete biti uhapseni!!!
Sto se tice samog Izraela, Tel Avivi i Akaba na jednu stranu a ostatak na drugu. Ova dva grada su biznis i turisticki centri, cijene visoke, standard. Ostatak Izraela je drugaciji, i nije ga tesko obici jer prevoz dobro funkcionise. Treba se snadbjeti informacijama jer je obilazak ogranicen u pogranicnim zonama prema Libanu, Zapadnoj Obali, Siriji, Jordanu, vojna postrojenj...Izrael je jako malen i fakticki ga mozete biciklom preci. U pojas Gaze se ne moze uci, ali moze u Zapadnu Obalu ali to iziskuje masivnu administracijsku zavrzlamu, i niko vam ne garantuje sigurnost. Bezbjedno je otici ali treba imati na umu da vas izraelski vojnik moze hladno upucati ako izazovete sumnju, i ako on to zeli. Ali to se stvarno rijetko desava, ili skoro nikako.
Sve u svemu, vrijedi posjetiti Izrael.
Sretan put!

Covjece, koja procedura. Pa ko da ides na neku drugu planetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
isfur


cova

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2010, 23:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Jos nesto, mozda malkice off topic, ali zanimljivo...ovo je neprovjereno i nezvanicno, ali sam nacuo u kafani:)
Ako imate vizu za Izrael, automatski imate vizu za USA ili u najgorem slucaju lako je dobijate. Ako se deklarisete kao Jevrej, imate pravo da se vratite na "svoju zemlju", dakle u Izrael. Medjutim, isto tako mozete se predomisliti pa napustiti Izrael u svakom trenutku.
Ono sto hocu reci, da su mnogi koristili Izrael kao precicu za USA. Ako polozite hebrejski jezik ( Udruzenje jevreja, Banja Luka), zatim cini mi se jevrejsku istoriju i "pojevrejite se", vi onda bez problema mozete u Izrael, a onda gdje god ( osim u islamske zemlje, izuzev Turske,Jordana i Azerbejdzana). Znam dva lika iz BL koji su dosli profesorici jevrejskog i htjeli da je potplate samo da ona im ispred Udruzenje izda certifikat o poznavanju jezika, ali je ona to kategoricno odbila i istjerala ih ( mislim, zidovski lobi je to, ipak)
Kako trenutno stvari funkcionisu po ovom pitanju, nisam siguran...ako se ide na ovaj fazon, onda se ,cini mi se, mora odsluziti vojni rok u Izraelu...nemam pojma, ne baratam detaljima
I da...Zvuci apsurdno, ali ako motiv puta nije iskljucivo religijske prirode, posjeta Izraelu se moze zamjeniti posjetom Siriji...lakse je doci ( vozom BG - Istanbul, Istanbul - Antakija, bus Antakija - Alepo), jeftinije ( za 15 dana previse 400 evra racunajuci sve troskove, moze i 300 i opet bude opusteno). Ovo govorim, jer Sirija je bezbjednija, vizu je lako dobiti ( pijete caj sa ambasadorom)narod je ljubazniji, nije turisticka destinacija, prevoz jeftin, i Sirija je dio Palestine ( Palestina nije samo Zapadna Obala i Pojas Gaze - istorijski odn biblijski Palestina podrazumjeva Izrael, Siriju, Liban, Jordan..) i tamo se nalaze biblijski gradovi, "dead cities", Aleppo i Damask sami po sebi su nevjerovatni...Kad vec pricam o Siriji, ako se neko slucajno odluci evo par upozorenja:
1. Ne putujte za vrijeme Ramazana, trgovine prazne i zatvorene
2. Pazite na nacin odjevanja
3. Ne oslanjajte se na bankomate, vec nosite kes ( bankomati rijetki, kurs izuzetno nepovoljan) - ne brinite za kradju, to je u Siriji nezamislivo ( mozda malo opreza u Aleppu i Damascusu)
4. Ne ulazite u politicke diskusije. Ne spominjite Izrael ( Izrael je okupirao Sirijski Golan zbog vode),izbjegavajte razgovore o USA.I jos jednom, ne smijete ici ako imate izraelsku vizu, ako je to slucaj onda bacite pasos, izvadite novi i krenite bez brige na put
To je to. Za Jordan bih rekao da je totalno turisticko mjesto, gule vas na sve strane, placate neke takse, ne isplati se ici. Liban - malo problematicna viza, palestinske izbjeglice i juzni Liban ne dolazi u obzir zbog Hezbollaha.Inace, prelijepa zemlja,a Beirut - cudan ( palestinski logori feat Middle East Paris)
U svakom slucaju, dobro se informisite prije nego sto odete o medjususjedskim odnosima. Losi odnosi izmedju islamskih zemalja ( Liban - Sirija,Turska - Sirija, Jordan - Iran, Sirija - Egipat), dobri odnosi ( Jordan - Liban, Jordan - Egipat, Sirija - Iran) - ovo sve se zna promjeniti za jedan dan, ali generalno takvo misljenje postoji
Gdje god da odete, ne vucite temu na problem danasnjih Palestinaca. Omiljeni su u Iranu, zbog konflikta sa Izraelom, ali ne bas u Jordanu, Egiptu, Libanu - jer kad dodje do eskalacije sukoba, onda Palestinci se sele u ove dvije drzave, i naravno prave probleme. U Jordanu, Palestinci sa Zapadne Obale vaze kao kriminalci, lopovi - sto je istina, donekle.
Jos bih za Izrael dodao da, imaju jako primitivne, zatvorene i tradicionalne sredine - posebno zabaceni kibuci, ukljucujujuci Jerusalim - dok je Tel Aviv metropola, ruralni djelovi su prilicno zatvoreni prema ostatku svijeta. Postoje neke norme, i dobro ih je znati kako biste bez problema uzivali u obilasku kibuca i upoznali se sa lokalcima.
Za kraj, Jerusalim - mnogo znamenitosti se nalazi u palestinskom dijelu. Najvjerovatnije necete biti u prilici da obidjete sve.
Steta je otici samo u Izrael, a ne obici ostatak Bliskog Istoka.Ako ste u prilici da omogucite mjesec slobodnog - iskoristite ga. Obidjite prvo Siriju, Liban i Jordan, a onda u Izrael i vratite se avionom. Sve sami mozete organizovati, nema potrebe za agencijom to je bacanje novca. Imajte i na umu da boravkom u Izraelu potpomazete na neki nacin teror nad Palestincima, a boravkom u Siriji isto tako teroristicki Hezbollah. Psihicka tortura, nemjerljiva mrznja izmedju nekih naroda i zemalja...ne, ne zelite to da znate. Niti cete ikad shvatiti.
Otisao sam totalno u politiku, povlacim se ( u tome je fazon - politika i Bliski Istok: ne moze jedno bez drugog...jok, nema sanse)

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Al' su ovde svasta nadrobili...

Ima li neko novija iskustva? Ima li let iz BG-a za Tel-Aviv? Kakva je klima u maju? Kakve su cijene? Treba li na nesto obratiti paznju, ponasanje i tako to...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
tebe je dovoljno da vide i uhapsice te odmah bez obzira na ponasanje.....kao arapina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ocekivao sam takav odgovor :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I Jevreji su onako pocrni ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:28 
Ima ih i takvih...

Sto se tice destinacije neka 'fala...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Al' citajuci po netu nisam jos nasao da neko pise da nije bezbjedno, cak naprotiv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta ces koji moj u izraelu, stvarno ne vidim potrebu, poslednja zemlja koju bih obisao, a mozda ne bih ni tada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Isle neke moje kolege u vjerski turizam da dodaju prezimenu ono Hadzi....oni odusevljeni organizacijom i bezbjednoscu Izraela.....ali racunaj da su to vojna goveda...njima i u kasarni fantazija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sta cu kad je 15 dana dzabane :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Turcin, pa jos i zidov, mozes li vece govno biti :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2014, 21:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
shakal je napisao:
Al' su ovde svasta nadrobili...

Ima li neko novija iskustva? Ima li let iz BG-a za Tel-Aviv? Kakva je klima u maju? Kakve su cijene? Treba li na nesto obratiti paznju, ponasanje i tako to...



Izrael je full gotiva, izvikano je sve to oko bezbjednosti i ostalih sranja. mada, trkeljaju te poprilicno,ali kad NAPUSTAS zemlju :D istina ziva!

postavljaju pitanja na aerodromu tipa, da li se sam pakovao, da li si ispustao prtljag iz vida do dolaska na aerodrom, da li ti je neko dao nekakav poklon ili da nekome nesto odneses iz izraela... budi pametan (jednom u zivotu :D ) i samo govori nou nou nou......

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2014, 21:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
e da i ponesi puuuuno dolara da mozes da ih zamijenis za jos vise shekela :D
trebace ti!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs