banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 12:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2232 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 112  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2020, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2360
laoce je napisao:
_зока je napisao:
Pfc88 je napisao:
Da li ce biti moguce da recimo bracni par iskoristi oba vaucera do tri nocenja. Ili je iskljucivo moguce koristiti jedan vaucer u tri dana.
Po sobi jedan vaučer za tri nočenja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

To je onda poprilično bezveze,bilo bi ok ako bi bilo po Osobi,ne po sobi :wink:


Nije da je bezveze, nego nije fer. Neće isto potrošiti jedna osoba i 3 osobe (porodica) u ta tri dana. Znači da se vaučer dobija po porodici (domaćinstvu), a ne po osobi. Dobra je ideja ali su opet naštimali da zvuči puno bolje nego što to jeste


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2020, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Чудно ми да је по соби, вјероватно по особи. Јер, ако су обоје пунољетни и живе у РС, обоје би требали добити ваучер, обоје ће направити 3 ноћења и самим тиме направити више профита хотелу него једна особа за 3 ноћи.

Аикус, ако је породица, онда би добили сви пунољетни, дјеца, ако су малољетна, неће добити попуст. Ма мора бити да је по особи, а не по домаћинству, морали би онда то негдје да напомену, макар фуснота, ситна слова, ово-оно...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2020, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pa i jeste po osobi, ali i po sobi. :D Naime, svaka punoljetna osoba moze da dobije i da koristi vaucer. U tom smislu je po osobi. Medjutim, jedan vaucer moze da se koristi po jednoj sobi. Tako da je po tom kriterijumu po sobi. Dakle, poenta je da, ako ides sa porodicom, idete na dva vikenda da biste potrosili oba vaucera, za prvi vikend tvoj vaucer, za drugi zenin. Tako je to isplativije za hotel, a manje isplativo za vas. I bolje izgleda nego sto jeste sto je postulat svakog marketinga. Ili da idete jednom i potrosite oba vaucera, ali da budete u odvojenim sobama u hotelu...Tako?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2020, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Marketinski trik koga? Drzave?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2020, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Mislila sam na turisticko-ugostiteljski sektor, ali moze se gledati i iz tog ugla.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 07:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
skitnica je napisao:
Pa i jeste po osobi, ali i po sobi. :D Naime, svaka punoljetna osoba moze da dobije i da koristi vaucer. U tom smislu je po osobi. Medjutim, jedan vaucer moze da se koristi po jednoj sobi. Tako da je po tom kriterijumu po sobi. Dakle, poenta je da, ako ides sa porodicom, idete na dva vikenda da biste potrosili oba vaucera, za prvi vikend tvoj vaucer, za drugi zenin. Tako je to isplativije za hotel, a manje isplativo za vas. I bolje izgleda nego sto jeste sto je postulat svakog marketinga. Ili da idete jednom i potrosite oba vaucera, ali da budete u odvojenim sobama u hotelu...Tako?
A što prvo moj pa onda ženin vaučer, što ne prvo ženin? :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 08:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
To je bio samo primjer. Moze i obrnuto. :-)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 08:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Aikus je napisao:
laoce je napisao:
_зока je napisao:
Pfc88 je napisao:
Da li ce biti moguce da recimo bracni par iskoristi oba vaucera do tri nocenja. Ili je iskljucivo moguce koristiti jedan vaucer u tri dana.
Po sobi jedan vaučer za tri nočenja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

To je onda poprilično bezveze,bilo bi ok ako bi bilo po Osobi,ne po sobi :wink:


Nije da je bezveze, nego nije fer. Neće isto potrošiti jedna osoba i 3 osobe (porodica) u ta tri dana. Znači da se vaučer dobija po porodici (domaćinstvu), a ne po osobi. Dobra je ideja ali su opet naštimali da zvuči puno bolje nego što to jeste


Auuuu, pa bas sranje... Sipak ce im porodice dolaziti.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
skitnica je napisao:
Pa i jeste po osobi, ali i po sobi. :D Naime, svaka punoljetna osoba moze da dobije i da koristi vaucer. U tom smislu je po osobi. Medjutim, jedan vaucer moze da se koristi po jednoj sobi. Tako da je po tom kriterijumu po sobi. Dakle, poenta je da, ako ides sa porodicom, idete na dva vikenda da biste potrosili oba vaucera, za prvi vikend tvoj vaucer, za drugi zenin. Tako je to isplativije za hotel, a manje isplativo za vas. I bolje izgleda nego sto jeste sto je postulat svakog marketinga. Ili da idete jednom i potrosite oba vaucera, ali da budete u odvojenim sobama u hotelu...Tako?

Slika

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Evo da još malo zakomplikuju
Citiraj:
Gašićeva je rekla da će za aranžmane koji podrazumijevaju četiri i više noćenja biti omogućeno da vaučeri, koji će biti emitovani o trošku Srpske s ciljem podsticaja oporavka domaćih turističkih kapaciteta, budu iskorišteni na dvije destinacije.

"S obzirom na skromne kapacitete određenih destinacija, nije logično očekivati da na jednoj lokaciji provedete pet dana. Tu će doći do izražaja mogućnost turističkih agencija, koje će biti angažovane u ovom projektu, da uklope aranžmane kojima će privući veći broj ljudi da svoje vaučere iskoriste putem turističkih agencija", istakla je Gašićeva.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 11:47 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2522
Ma daj nek se bezveze ne izlazu trosku.
Ili nek stave minimalno 10 nocenja, pa da vaucere mogu iskoristiti samo odabrani.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
skitnica je napisao:
Mislila sam na turisticko-ugostiteljski sektor, ali moze se gledati i iz tog ugla.

Odlican primjer kako mentalno zaostali ljudi na vlasti funkcionisu

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Zasto mentalno zaostali?
Pa sad nas sve svrbi sto znamo da mozemo uzeti tamo nekih 100 KM. Cik odoli.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Неки ће одољети јер једноставно не одговара, мало другачији аранжман би тим некима можда пасао.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2020, 18:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Pa ne može pasati svima. Ništa ne paše.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 05:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Ja cu uzeti samo ako mogu platiti ulaz u Aqua park,kakve su cijene oticu 1.5 put sa 2 djece

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Evo malo detaljnije.
https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... koj/601579

Nisu ograničili prema visini primanja, kao što je u Srbiji. Ili je barem bilo ranije. Čini mi se 70000 din.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Vaučer može koristiti samo lice na čije ime vaučer glasi i sa istim se može plaćati samo usluga smještaja koja uključuje noćenje sa doručkom.

Ovo mi nije jasno....kontam da su mislili da je to minimalna usluga nocenje + dorucak, a ti ako hoces mozes uzeti i pulupansion, ili sta vec...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ваљда то значи да ваучер покрива само трошкове ноћења и оног што иде у ту цијену, нпр. покрива ону цијену на Букингу. Кориштење сауне и изнајмљивање параглајдера (лупам) не улази у ту цијену, тако да то и не плаћају.

Него, ништа није спомеуто да за 4 ноћења можеш узети два ваучера, дакле ништа од тога? Пише ово:
Citiraj:
Noćenje sa doručkom u minimalnom trajanju od četiri noćenja zaredom u korist dva korisnika vaučera

али то значи да за 4 ноћења, ако идете у пару, добићете 2 ваучера. Дакле, по мом схватању:
Један ваучер добијаш колико год дана остао;
Ако вас иде двоје, троје или шестодвадесетседам, а идете 3 дана, добићете само један ваучер за вас свију колико вас иде, то је оно што се помињало јуче;
Ако, пак, идете у пару, а остајете 4 ноћења, или више, е тек ондак можете добити 2 ваучера. Међутим, ако вас иде више од двоје, свеједно ћете добит та 2 ваучера, не може више, не дамо.

Услова да Бог сачува. Али хајд, поклону се не гледа у зубе, јел'те.
Уредба je napisao:
"Razmatranje broja prijava za vaučer ograničen je raspoloživim sredstvima Kompezacionog fonda Republike Srpske i rangiranje prijava za vaučer vršiće se na osnovu datuma i vremena njihovog prijema u Ministarstvu, odnosno sa danom njihovog unosa u elektronsku aplikaciju"

Ово ми личи да ће и те ваучере дијелити по принципу корупције, страначке припадности и веза...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Pa logicno da neces ici sam u turisticki obilazak RS :)

Sto se tice nocenja i dorucka, to mi nije i dalje najjasnije. Sta ako hotel ima paket ponudu koja ukljucuje 4 polupansiona, besplatno sauna -bazen, itd... ?

Kako ste ovo napisano vi shvatili? Da li ta ponuda ispunjava uslove za dobijanje vaucera?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2232 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 112  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs